Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki? Pytanie za 75 000 złotych

Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 228. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki?" za 75 000 złotych.

"Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki?" to pytanie pojawiło się w 228. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestniczka wskazała dobrą odpowiedź i wygrała 75 000 złotych. Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Czy widzisz te gruzy na szczycie? Tam wróg twój się ukrył jak szczur". O gruzach jakiej budowli jest mowa w tekście Feliksa Konarskiego? 

Uczestniczką 228. odcinka, 5 sezonu "Milionerów" była Anna Cichosz, która jako jedyna odpowiedziała na pytanie eliminacyjne. Mimo, że czasami nie znała odpowiedzi na niektóre pytania, to zawsze metodą dedukcji udawało się jej dojść do prawdy. Tak samo był w pytaniu "O gruzach jakiej budowli jest mowa w tekście Feliksa Konarskiego?". Anna zorientowała się, że tekst mówi o bitwie o Monte Casino, gdzie znajdowało się opactwo benedyktynów.

A: opactwa benedyktynów

B: warownego zamku

C: cytadeli

D: ufortyfikowanego miasta

Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki? - pytanie za 75 000 złotych

Jak w większości przypadków, tak i w pytaniu "Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki?" uczestniczka postawiła na zdolności dedukcyjne. Stwierdziła, iż gepardy są najszybszymi kotami na świecie, dlatego właśnie nie muszą polować z zasadzki. Na szczęście był to strzał prosto w dziesiątkę, a do miliona pozostały tylko 4 poprawne odpowiedzi.

A: lwy

B: oceloty

C: gepardy

D: lamparty

Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 roku chodzili po Księżycu? - pytanie za 125 000 złotych

"Którzy z wymienionych 20 lipca 1969 roku chodzili po Księżycu?" to pierwsze pytanie, w którym uczestniczka musiała skorzystać z koła ratunkowego. Nie była ona pewna prawidłowej odpowiedzi, ale wiedziała, że Armstrong niemal na pewno był w tym roku na Księżycu. Zdecydowała się więc na koło ratunkowe 50:50, dzięki czemu udało jej się prawidłowo odpowiedzieć na pytanie.

A: Aldrin i Collins

B: Armstrong i Aldrin

C: Armstrong i Collins

D: Gagarin i Leonow

Zobacz także: Najbardziej podchwytliwe pytania z "Milionerów"! Sprawdź, czy wygrałbyś milion!

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 228. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 19 lutego 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Które koty w zasadzie nie polują z zasadzki?"? Annie Cichosz pozostały jedynie 3 pytania do miliona, będziemy jej kibicować w następnym odcinku!

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN.

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

 

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Najbardziej depresyjny dzień w roku to...
Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany? Blue Monday czy Grey Tuesday? Sprawdźcie, czy znalibyście prawidłowe odpowiedzi na pytania z 263. odcinka programu "Milionerzy"!

"Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany?" Sprawdźcie, jak się nazywa i kiedy wypada. Uczestniczka 263. odcinka programu "Milionerzy" miała duży problem z udzieleniem prawidłowej odpowiedzi. Czy udało się jej odpowiedzieć na pytanie za 2000 złotych? Poznajcie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Najbardziej depresyjny dzień w roku to tak zwany: Początkowo uczestnika drogą dedukcji obstawiła odpowiedź B. Jednakże ryzyko były zbyt duże i zdecydowała się na koło ratunkowe 50:50. Pozostały dwa warianty - A. i C. Uznała ona, że sobota nie może być najbardziej depresyjnym dniem i ostatecznie postawiła na odpowiedź A. A: Blue Monday B: Grey Tuesday C: Black Friday D: Brown Sunday Prawidłowa odpowiedź: A. Blue Monday. Blue Monday wypada w trzeci poniedziałek stycznia. Powszechnie uważany jest za najbardziej depresyjny dzień w roku. Naukowiec, który wprowadził ten termin, to brytyjski psycholog Cliff Arnall. W swoich wyliczeniach wziął pod uwagę różnorodne czynniki, między innymi meteorologiczne - ilość godzin słonecznych, długość dnia, psychologiczne - noworoczne postanowienia, analiza osiągnięć z poprzedniego roku oraz ekonomiczne - spłata pożyczek, uszczuplone fundusze po świętach. Które z dzikich kotów żyją i polują w grupach? To pytanie warte było 10 000 złotych! Uczestniczka dzisiejszego odcinka "Milionerów" niemal od razu wskazała prawidłową odpowiedź. A: gepardy B: tygrysy C: pumy  D: lwy Poprawna odpowiedź: D. lwy. Badania w Parku Narodowym Serengeti wykazały, że lwy mają dwukrotnie większe szanse na złapanie ofiary, gdy polują w grupie. Podczas polowania zwierzęta rozpraszają się...

Hubert Urbański w Milionerach w kraciastym garniturze
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Kto szył mundury dla nazistów? Boss czy Armani?
"Który z wymienionych szył mundury dla nazistów?" - pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 253. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych szył mundury dla nazistów?"   To pytanie sprawiło wiele problemów uczestniczce 253. odcinka, 5 sezonu programu "Milionerzy"! Jeden ze słynnych projektantów zarabiał na szyciu ubioru dla żołnierzy niemieckich. Do pracy byli zmuszani mieszkańcy okupowanych terenów, między innymi obywatele Polski. Kto był właścicielem firmy produkującej mundury? Domenico Dolce, Hugo Boss, a może Armani? Który z wymienionych szył mundury dla nazistów? Pytanie za 40 tys. złotych! Dzisiejszy 253. odcinek "Milionerów" rozpoczął się kontynuacją gry Joanny Płotczyk. Uczestniczka świetnie radziła sobie z pytaniami. Jednak zagadnienie dotyczące znanych projektantów okazał się dla niej ogromnych wyzwaniem. Już na początku przyznała, że podświadomość podpowiada jej odpowiedź C, lecz nie podjęła ryzyka samodzielnej odpowiedzi. Pani Joanna postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Niestety, nie znał on prawidłowej odpowiedzi. Po długim zastanowieniu uczestniczka podjęła decyzję, aby zrezygnować z gry. Jak się potem okazało, odpowiedź C była prawidłowa. Gdyby podjęła ryzyko, na koncie miałaby już gwarantowane 40 000 złotych. Który z wymienionych szył mundury dla nazistów? A: Gabbana B: Dolce C: Boss D: Armani Prawidłowa odpowiedź: Hugo Boss. W latach 30. światowy kryzys dotarł do Niemiec. Hugo Boss był na granicy bankructwa. Tylko dzięki zleceniu na uszycie mundurów dla nazistów, udało mu się utrzymać firmę. To właśnie on stworzył czarne mundury SS, szare mundury Wehrmachtu oraz odzież dla młodzieży z Hitlerjugend. W czasie II wojny światowej zarobił miliony marek, a jego pracownikami byli obywatele krajów okupywanych, w tym z...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?
"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 5000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 248. odcinka programu "Milionerzy".

"Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?"  To pytanie pojawiło się w 248. odcinku 5. sezonu show "Milionerzy". Prawidłowa odpowiedź dawała uczestnikowi 5 tys. złotych i możliwość dalszej gry. Czy to możliwe, aby organizatorem przemysłu filmowego w Polsce był słynny aktor, Harrison Ford? Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? Pytanie za 5 tys. zł Drugim uczestnikiem dzisiejszego odcinka "Milionerów" był Maciej Kaczmarek. Już przy trzecim pytaniu pojawiły się wątpliwości, jednak dalszy etap gry okazał się dużo trudniejszy. Pan Maciej od razu przyznał, iż nie zna on prawidłowej odpowiedzi na pytanie: " Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce?" . Uczestnik do tego pytania wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Pierwsze z nich 50:50 losowo odrzuciło dwie błędne odpowiedzi. Do wyboru pozostały jedynie dwa warianty: B - Aleksander Ford oraz C - Harrison Ford. To jednak nie ułatwiło zadania Panu Maciejowi. Postanowił poradzić się swojej mamy - Doroty, jednak ona również nie znała prawidłowej odpowiedzi. Uczestnik postanowił zaryzykować i udało mu się wygrać 5 tys. złotych! Który z wymienionych był organizatorem przemysłu filmowego w Polsce? A: Francis Ford Coppola B: Aleksander Ford C: Harrison Ford D: John Ford Prawidłowa odpowiedź: B - Aleksander Ford. Aleksander Ford to polski reżyser filmowy i scenarzysta, który urodził się w 1908 roku. W powojennej Polsce był między innymi dyrektorem przedsiębiorstwa Film Polski oraz wykładowcą w słynnej łódzkiej '"filmówce". Jego uczniami byli słynni reżyserzy, na przykład Andrzej Wajda i Roman Polański. Zobacz także: Co nie...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner