Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Kogo prześladował globus hystericus?

Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 212. odcinka "Milionerów"! Co się kryje pod tajemniczą nazwą globus hystericus?

212. odcinek "Milionerów" nie oszczędzał uczestników. Pytania dotyczyły różnorodnych tematów, a odpowiedzi nie zawsze były oczywiste. W tym odcinku nikomu nie udało się wygrać pełnej puli. Poznajcie pytania i sprawdźcie, czy znacie wszystkie odpowiedzi.

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Milionerzy", odcinek 212, sezon 4 - pytania i odpowiedzi

W 212. odcinku "Milionerów" grę kontynuował Tomasz Mirowski, któremu w poprzednim odcinku udało się odpowiedzieć na 5 pytań i zebrać 10 000 złotych. Niespodziewanie uczestnik zrezygnował już przy pierwszym pytaniu. Jak okazało się słusznie, gdyż straciłby większość wygranej. Oto pytanie:

Przed czym ma chronić wysoki na 180 cm i długi na 5,5 tysiąca kilometrów płot, który postawiono w Australii?

A: przed wydmami

B: przed migracją Aborygenów

C: przed dingo

D: przed pożarami

Następny uczestnik bez problemu odpowiedział na pierwsze dwa pytania konkursowe, chociaż niezbędna była mała pomoc publiczności. Jednak trzecie pytanie, dotyczące pewnego słynnego Polaka, stanęło na drodze Krzysztofa Sobczaka do upragnionego miliona.

W 2018 roku Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał z drugiej najwyższej góry świata:

A: na desce snowboardowej

B: na sankach

C: na nartach

D: samochodem

Ostatnią osobą, która w tym odcinku walczyła o wygraną była Paulina Werner, młoda lekarka z Mikołowa. Pytanie za gwarantowany tysiąc złotych dotyczyło procedur bezpieczeństwa, które powinna znać każda osoba latająca samolotem. A mianowicie:

Kto komu w samolocie pierwszy zakłada maskę tlenową, gdy zachodzi taka konieczność?

Tak brzmiały cztery możliwe odpowiedzi:

A: tata dziecku

B: mama sobie

C: mama sąsiadowi

D: stewardesa tacie

Paulina zebrała 5000 złotych, odpowiadając poprawnie na ostatnie pytanie. W następnym odcinku nadal będzie miała szansę, aby wygrać tytułowy milion. 

Kogo prześladował globus hystericus?

A: Juranda ze Spychowa

B: Emilię Korczyńską

C: Jagnę Paczesiównę 

D: Tadeusza Soplicę

Jaka przypadłość kryła się obco brzmiącą nazwą? Globus hystericus to zaburzenie przewodu pokarmowego, które objawia się wrażeniem obecności ciała obcego albo uścisku w gardle, na które cierpiała jedna z bohaterek powieści "Nad Niemnem".

Całe odcinki możesz obejrzeć od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Planujesz oglądać następne odcinki 4 sezonu "Milionerów"?

Kolejny uczestnik programu
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Do kogo zwracamy się Magnificencjo?
"Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"?" - pytanie za 2 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 252. odcinka programu "Milionerzy".

"Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"?" To pytanie sprawiło duże trudności w 252. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestniczka uznała, że ten zwrot kierowany jest do papieża. Czy była to prawidłowa odpowiedź? Dzisiejszy odcinek "Milionerów" pełen był emocji. W tym odcinku wystąpiło aż trzech uczestników. Niestety, pytania okazały się dla nich na tyle trudne, że nie byli w stanie udzielić prawidłowej odpowiedzi. Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"? Drugą uczestniczką dzisiejszego 252. odcinka "Milionerów" była Paulina Kulawiec, absolwentka Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Niezwykle szybko zaznaczyła prawidłową kolejność premierów RP w pytaniu eliminacyjnym. Dwa pierwsze pytania w grze o milion okazały się dla niej banalne, jednak przy następnym zagadnieniu pojawiły się duże problemy.  Pani Paulina już w pierwszej chwili uznała, że odpowiedzi A i C z pewnością są nieprawidłowe. Przez chwilę zastanawiała się nad dwoma pozostałymi wariantami. Ostatecznie wybrała odpowiedź D-  do papieża i była niemal przekonana, że jest ona poprawna. Niestety, okazało się inaczej. Do kogo zwracamy się "Magnificencjo"? A: do prezydenta B: do rektora C: do ordynatora D: do papieża Prawidłowa odpowiedź: B - do rektora. Uczestniczka była bardzo zdziwiona szybkim końcem gry. Udało jej się wygrać jedynie gwarantowany tysiąc złotych. Zwrotu "Magnificencjo" używa się w stosunku do rektora w oficjalnych przemówieniach i pismach. W sytuacjach codziennych stosuje się zwrot "Panie Rektorze". W stosunku do papieża używa się zwrotów „Wasza Świątobliwość” lub „Ojcze Święty”, a "Eminencjo" czy...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Czego młode pędy przypominają pastorały? Pytanie za 75 000 złotych
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 223. odcinka programu "Milionerzy"? Poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych "Czego młode pędy przypominają pastorały i tak są nazwane?".

"Czego młode pędy przypominają pastorały i tak są nazwane?" to pytanie z 223. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy".  Czy uczestniczce udało się prawidłowo odpowiedzieć i wygrać 75 000 złotych? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Standardowo wyposażony mężczyzna ma dwa nasieniowody. A ile ma moczowodów? 223. odcinek, 4 sezonu programu "Milionerzy" rozpoczął się od kontynuacji gry Jakuba Kubasika z Sosnowa. Problem pojawił się na pytaniu za 10 000 złotych, uczestnik postanowił skorzystać z koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Pytan ie "Standardowo wyposażony mężczyzna ma dwa nasieniowody. A ile ma moczowodów?" nie wydawało się trudne. Niestety, odpowiedź, którą obstawili, okazała się błędna. Jakub wygrał więc jedynie gwarantowany 1000 złotych. A: ani jednego B: jeden C: dwa D: trzy Melchior to? - pytanie za 20 000 złotych Gra następnej uczestniki Judyty Perczak była fenomenalna. Jako jedyna odpowiedziała poprawnie na pytanie eliminacyjne i nie wahała się praktycznie w żadnej odpowiedzi. Małe wahanie pojawiło się przy pytaniu za 20 tysięcy złotych "Melchior to:".  Początkowo obstawiała ona błędną odpowiedź D, lecz z pomocą siostry udało jej wybrać dobrą odpowiedź.  A: celtyckie imię B: stop metali C: związek chloru z mendelewem  D: pseudonim pisarza Wańkowicza Czego młode pędy przypominają pastorały i tak są nazwane? - pytanie za 75 tysięcy złotych Pytanie za 75 tysięcy złotych również nie sprawiło uczestniczce problemu. W pytaniu "Czego młode pędy przypominają pastorały i tak są nazwane?" obstawiła odpowiedź D, która okazała się poprawna. W tym momencie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy? Pytanie za 500 000 złotych
Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 231. odcinka programu "Milionerzy". Pytanie za 500 000 złotych "Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" .

"Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" to pytanie pojawiło się w 231. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Sprawdźcie, czy uczestnik wskazał dobrą odpowiedź i wygrał 500 000 złotych. Jesteście ciekawi pytania za tytułowy milion złotych?   Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca? Pytanie za 250 000 złotych Uczestnikiem dzisiejszego 231. odcinku programu "Milionerzy" był Maksymilian Bilewicz, który jako jedyny odpowiedział na pytanie eliminacyjne. Do pytania za 250 000 złotych "Które fale spowodowane są przyciąganiem Słońca i Księżyca?" podszedł w sposób dedukcyjny i eliminacyjny. Był on praktycznie pewny odpowiedzi i na szczęście okazała się ona poprawna. Fale pływowe to fale przypływu i odpływu, które przyciągane są przez Słońce i Księżyc. A: pływowe B: sejsze C: tsunami D: radiowe Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych? Pytanie za 500 000 złotych Ostatni pytaniem tego odcinka było pytanie za 500 000 złotych ""Z ilu salw składa się salut narodowy, zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?" . Uczestnik stwierdził, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale się domyśla. W tym przypadku potrzebne było koło ratunkowe, Maksymilian zdecydował się wykorzystać drugie koło w tej grze - 50:50. W grze zostały dwie odpowiedzi - A: z 5 oraz D: z 21. Uczestnik postanowił postawić na odpowiedź D, która okazałą się prawidłowa.  A: z 5 B: z 11 C: z 16 D: z 21 Niestety wtedy...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner