Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

"Milionerzy": Gdzie rozgrywa się akcja horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie"?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

Pierwszym uczestnikiem 209 odcinka programu "Milionerzy" był 27-letni Błażej Szulc, który bardzo szybko odpowiedział na pytanie eliminacyjne dotyczące rodzajów ciastek. Pierwsze dwa pytania konkursowe nie stanowiły dla niego żadnego problemu, a odpowiedzi pojawiały się w kilka sekund. Problem pojawił się jednak przy trzecim pytaniu uczestnika.

"Milionerzy", odc. 208, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi

Trzecie pytanie dotyczyło największej organizacji humanitarnej w krajach muzułmańskich.

Odpowiednikiem Czerwonego Krzyża w krajach muzułmańskich jest:

A: Zielony Krzyż 

B: Czerwony Półksiężyc

C: Czerwona Gwiazda Dawida

D: Czerwony Lew i Słońce

Błażej długi czas wahał się między odpowiedzią B i C, a ostatecznie postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić publiczność o podpowiedź. Aż 90% osób zagłosowało, iż poprawną odpowiedzią jest organizacja humanitarna Czerwony Półksiężyć. Uczestnik zaufał widowni i wybrał dobrą odpowiedź! Na następne pytanie za 5000 zł również udało się odpowiedzieć dzięki odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi.

Odpowiedź na następne pytanie była zupełnie przypadkowa. W momencie gdy ostatnie koło ratunkowe, w postaci telefonu do mamy, nie pomogło, uczestnik postanowił postawić wszystko na jedną kartę. 

Który z utworów Czesława Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie?

A: "Kwiaty ojczyste"

B: "Dziwny jest ten świat"

C: "Jednego serca"

D: "Sen o Warszawie"

Błażej Szulc miał duże szczęście, gdyż zupełnym trafem udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie. Za pewne ten wariant wydał mu się najbardziej logiczny, ze względu na tytuł piosenki. Intuicja w tym przypadku go nie zawiodła. "Sen o Warszawie" można nazwać hymnem Legii, a jej stadion znajduje się właśnie przy Łazienkowskiej w Warszawie.

Następne pytanie za gwarantowane 40 000 zł dotyczyło jednego z najsłynniejszych filmów grozy - "Lśnienia" w reżyserii Stanleya Kubricka. Wiecie gdzie rozgrywała się akcja tego kultowego horroru?

A: w przydrożnym hotelu

B: w górskim hotelu

C: w wieżowcu na Manhattanie

D: w promie kosmicznym

Odpowiedź nie stanowiła żadnego problemu, na koncie uczestnika widniała już całkiem niezła kwota. W dodatku gwarantowana, tak więc jest to minimalna wygrana z jaką Błażej wyjdzie ze studia!

"Milionerzy", odc. 208 - jak brzmiało pytanie za 125 000 złotych?

Przez następne pytania szedł jak burza, a swoją grę w tym odcinku zakończył na bardzo dużej sumie 125 tysięcy złotych. Ponieważ odpowiedź na ostatnie pytanie była poprawna, to w następnym odcinku uczestnik będzie miał szansę wygrać tytułowy milion. Dobrze, ze tym razem nie posłuchał narzeczonej, która radziła mu rezygnację z dalszej gry. A jak brzmiało ostatnie pytanie tego odcinka?

Habryka to:

A: po góralsku tytoń

B: po śląsku zakład pracy

C: w grypserze auto

D: w sportowym slangu skoki

Jesteście ciekawi czy młodemu inżynierowi uda się zgarnąć 1 000 000 zł w 210 odcinku "Milionerów"?

Kolejny uczestnik programu "Milionerzy" wygra milion złotych?
East News

 

Więcej na temat milionerzy
Przeładuj

Kim jest Dominic z "Top Model"? Jego ojciec został zamordowany, ojczym przedawkował leki!

zobacz 02:13