Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Gdzie rozgrywa się akcja horroru Stanleya Kubricka "Lśnienie"?

Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 209. odcinku "Milionerów"!

Pierwszym uczestnikiem 209 odcinka programu "Milionerzy" był 27-letni Błażej Szulc, który bardzo szybko odpowiedział na pytanie eliminacyjne dotyczące rodzajów ciastek. Pierwsze dwa pytania konkursowe nie stanowiły dla niego żadnego problemu, a odpowiedzi pojawiały się w kilka sekund. Problem pojawił się jednak przy trzecim pytaniu uczestnika.

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Milionerzy", odc. 208, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi

Trzecie pytanie dotyczyło największej organizacji humanitarnej w krajach muzułmańskich.

Odpowiednikiem Czerwonego Krzyża w krajach muzułmańskich jest:

A: Zielony Krzyż 

B: Czerwony Półksiężyc

C: Czerwona Gwiazda Dawida

D: Czerwony Lew i Słońce

Błażej długi czas wahał się między odpowiedzią B i C, a ostatecznie postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić publiczność o podpowiedź. Aż 90% osób zagłosowało, iż poprawną odpowiedzią jest organizacja humanitarna Czerwony Półksiężyć. Uczestnik zaufał widowni i wybrał dobrą odpowiedź! Na następne pytanie za 5000 zł również udało się odpowiedzieć dzięki odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi.

Odpowiedź na następne pytanie była zupełnie przypadkowa. W momencie gdy ostatnie koło ratunkowe, w postaci telefonu do mamy, nie pomogło, uczestnik postanowił postawić wszystko na jedną kartę. 

Który z utworów Czesława Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie?

A: "Kwiaty ojczyste"

B: "Dziwny jest ten świat"

C: "Jednego serca"

D: "Sen o Warszawie"

Błażej Szulc miał duże szczęście, gdyż zupełnym trafem udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie. Za pewne ten wariant wydał mu się najbardziej logiczny, ze względu na tytuł piosenki. Intuicja w tym przypadku go nie zawiodła. "Sen o Warszawie" można nazwać hymnem Legii, a jej stadion znajduje się właśnie przy Łazienkowskiej w Warszawie.

Następne pytanie za gwarantowane 40 000 zł dotyczyło jednego z najsłynniejszych filmów grozy - "Lśnienia" w reżyserii Stanleya Kubricka. Wiecie gdzie rozgrywała się akcja tego kultowego horroru?

A: w przydrożnym hotelu

B: w górskim hotelu

C: w wieżowcu na Manhattanie

D: w promie kosmicznym

Odpowiedź nie stanowiła żadnego problemu, na koncie uczestnika widniała już całkiem niezła kwota. W dodatku gwarantowana, tak więc jest to minimalna wygrana z jaką Błażej wyjdzie ze studia!

"Milionerzy", odc. 208 - jak brzmiało pytanie za 125 000 złotych?

Przez następne pytania szedł jak burza, a swoją grę w tym odcinku zakończył na bardzo dużej sumie 125 tysięcy złotych. Ponieważ odpowiedź na ostatnie pytanie była poprawna, to w następnym odcinku uczestnik będzie miał szansę wygrać tytułowy milion. Dobrze, ze tym razem nie posłuchał narzeczonej, która radziła mu rezygnację z dalszej gry. A jak brzmiało ostatnie pytanie tego odcinka?

Habryka to:

A: po góralsku tytoń

B: po śląsku zakład pracy

C: w grypserze auto

D: w sportowym slangu skoki

Jesteście ciekawi czy młodemu inżynierowi uda się zgarnąć 1 000 000 zł w 210 odcinku "Milionerów"?

Kolejny uczestnik programu
East News

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jeśli moher, to? Pytanie za 125 000 złotych!
Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 222. odcinka programu "Milionerzy"? Poznaj odpowiedź na pytanie za 125 000 złotych "Jeśli moher, to?".

"Jeśli moher, to?" - takie pytanie padło w 222. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy".  Sprawiło ono duże kłopoty uczestniczce. Czy udało się jej się prawidłowo odpowiedzieć i wygrać 125 000 złotych? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". "Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek...". Dokąd i po co wybrał się robaczek z wiersza Brzechwy? 222. odcinek programu "Milionerzy" rozpoczął się kontynuacją gry Karolina Kwaśniewskiej-Grela. Gra szła bardzo dobrze, pierwszy problem pojawił się przy pytaniu za 5000 złotych. Uczestniczka postanowiła poradzić się publiczności i bardzo dobrze, gdyż obstawiała nieprawidłową odpowiedź. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na pytanie "Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek...". Dokąd i po co wybrał się robaczek z wiersza Brzechwy?" . A: do pubu po piwa łyczek B: na Hel po słońca promyczek C: do kuchni po imbryczek D: do baru po befsztyczek Gdzie jest Olimp, masyw górski, który według starożytnych wierzeń zamieszkiwali bogowie? - pytanie za 75 000 złotych Następne wątpliwości pojawiły się w pytaniu za bardzo dużą sumę 75 000 złotych. Tutaj również niezbędne było koło ratunkowe. Karolina bardzo długo zastanawiała się nad pytanie i początkowo obstawiała odpowiedź A. Jednak odpowiedź ta została wyeliminowana w kole ratunkowym 50:50. Prawidłową odpowiedzią na pytanie "Gdzie jest Olimp, masyw górski, który według starożytnych wierzeń zamieszkiwali bogowie?  była odpowiedź C. A: na Peloponezie B: na Cyprze C: w północnej Grecji D: na Krecie Zobacz także:   Najbardziej podchwytliwe pytania z "Milionerów"! Sprawdź, czy wygrałbyś milion! Jeśli moher, to... - pytanie...

Hubert Urbański, Milionerzy
East News
Newsy
"Milionerzy": Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?
"Milionerzy": Kto w V części "Gwiezdnych wojen" kończy jako płaskorzeźba w karbonicie?

208. odcinek programu "Milionerzy" rozpoczął się od kontynuacji gry Eweliny Zambrowskiej. Uczestniczka zaczynała grę w kolejnym odcinku na poziomie tysiąca zł i z dwoma kołami ratunkowymi. Jak sobie poradziła w dalszym etapie gry?  Zobacz także:   "Milionerzy": Z czego pozyskiwano węglan potasu, kiedy zwano go potaszem? "Milionerzy", odc. 208, sezon 4 Już pierwsze pytanie w tym odcinku sprawiło Ewelinie dość dużą trudność. Uczestniczka postanowiła poprosić o pomoc publiczność.  Zwieńczenie wież którego kościoła widać w tle obrazu "Hołd pruski" Jana Matejki? Tak wyglądały cztery możliwe odpowiedzi:  A: Mariackiego w Krakowie  B: bazyliki jasnogórskiej  C: Katedry w Zamościu  D: Archikatedry oliwskiej Najwięcej głosów publiczności, padło na odpowiedź A. Ewelina postanowiła zaufać widowni i postawiła na Kościół Mariacki w Krakowie. Dzięki pomocy publiczności, uczestniczka zdobyła 2000 zł.  Duże problemy Eweliny pojawiły się także przy pytaniu za 5000 zł. Uczestniczka programu "Miliionerzy" postanowiła jednak zaryzykować i nie brać kół ratunkowych. Pytanie brzmiało: Pakuły to:  A: bicepsy kulturysty B: wypełniacz przesyłek C: splątane włókna lnu  D: ćwiczenia siłowe Intuicja na szczęście nie zawiodła Eweliny i wybrała poprawną odpowiedź C! Na jej konto wpadły więc kolejne pieniądze! Następne pytania nie sprawiły uczestniczce problemu, aż do stawki o gwarantowane 40 000. Pytanie za sumę gwarantowaną brzmiało: Większość zwierząt lądowych z poziomymi źrenicami to te: Nie wykorzystała koła i zaryzykowała A: na które polują drapieżniki  B: które...

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Znane na Warmii anielskie ruchańce to?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 213. odcinka "Milionerów"!

Odcinek 213. programu "Milionerzy" pełen był emocji. Pierwsza uczestniczka straciła szansę na wygraną przez złą podpowiedź bliskiej osoby. W tym odcinku padła również bardzo wysoka wygrana, a sam prowadzący był pod wrażeniem wiedzy uczestnika. Czy był to tytułowy milion? "Milionerzy", odcinek 213, sezon 4 - najciekawsze pytania i odpowiedzi 213. odcinek "Milionerów" rozpoczął się kontynuacją gry Pauliny Werner z poprzedniego odcinka. Pytanie zaskoczyło uczestniczkę, była wstanie odrzucić jedynie jedną błędną odpowiedź. Zdecydowała się na koło ratunkowe "telefon do przyjaciela", w tym przypadku swojego taty. Niestety dostała błędną odpowiedź, przez co straciła szansę na 10 000 złotych. A oto pytanie. Które państwo nie należy do tak zwanej strefy Schengen? A: Szwecja B: Szwajcaria C: Polska D: Wielka Brytania Takiego uczestnika, jak Wojciech Lipiński, dawno nie było w programie. Na pytania odpowiadał sprawnie i pewnie, a każda kolejna odpowiedź okazywała się tą prawidłową. Nawet prowadzący program Hubert Urbański był pod wrażeniem jego wiedzy z różnorodnych dziedzin. Pierwsza chwila zastanowieniu pojawiła się przy poniższym za 40 tysięcy złotych. Menora ma zwykle tyle ramion, co: A: ośmiornica B: kariatyda C: tydzień dni D: godzina sekund Jednak prawdziwe wyzwanie stanowiło następne pytanie, na które uczestnik wykorzystał aż trzy koła ratunkowe. Znane na Warmii anielskie ruchańce to: A: wiejskie potańcówki B: ludowe skrzypce C: buduarowe zabawy D: drożdżowe racuchy Pytanie za ogromną sumę ćwierć miliona dotyczyło śmierci jednego ze sławnych polskich pisarzy. To właśnie ono zatrzymało Wojtka na drodze do upragnionego miliona. Obstawiał on dwie odpowiedzi i choć jedna z nich...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner