Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Milionerzy": "Dycha" i "Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa?" - najtrudniejsze pytania z odcinka! Znasz odpowiedź?

Hubert Urbański Milionerzy
x-news

"Dycha..." czy "Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa?" - które pytanie z 257. odcinka programu "Milionerzy" było trudniejsze? Uczestnik miał z nimi duży problem i musiał skorzystać z kół ratunkowych! Czy udało mu się udzielić prawidłowych odpowiedzi?

Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? Pytanie za 1000 złotych!

Pytanie za 1000 złotych okazało się dla uczestnika dużym wyzwaniem. Już na początku uznał on prawidłową odpowiedź za błędną. Po chwili zastanowienia i pomocy ze strony przyjaciela udało mu się wybrać prawidłowy wariant!

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? 

A: Rosję i Stany Zjednoczone

B: Kanadę i Grenlandię

C: Rosję i Szwecję

D: Islandię i Norwegię 

Prawidłowa odpowiedź: A. Rosję i Stany Zjednoczone.

Cieśnina Beringa jest to cieśnina, która znajduje się między Azją a Ameryką Północną. Cieśnina łączy Morze Czukockie z Morzem Beringa, a na jej obszarze znajduje się granica między Rosją a USA.

Dycha... Pytanie za 2000 złotych!

Choć to pytanie może się wydawać dość łatwe, uczestnik miał duże wątpliwości. Mimo iż intuicja od początku podpowiadała mu poprawną odpowiedź, nie zdecydował się na podjęcie ryzyka. W ten sposób wykorzystał ostatnie koło ratunkowe 50:50, co okazało się zgubne w dalszym etapie gry. Jednak w tym pytaniu udało mu się zaznaczyć prawidłowy wariant.

Dycha:

A: ledwie dycha

B: ma znak wodny

C: ma dwie dysze

D: "Lokomotywa" u Tuwima

Prawidłowa odpowiedź: B. ma znak wodny.

Znak wodny to obraz widoczny w świetle przechodzącym, który znajduje się na każdym banknocie. Oglądając banknot pod światło, można zobaczyć wizerunek władcy oraz cyfrowe oznaczenie nominału.

Zobacz także: "Milionerzy": Co stanowi śmiertelnie niebezpieczną mieszankę?

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 257. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 6 maja 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat?"

Odcinki 5 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN. Na stronie Party.pl codziennie znajdziecie relacje z najnowszego odcinka "Milionerów" zawierającą najciekawsze pytania i prawidłowe odpowiedzi.

Hubert Urbański Milionerzy
x-news

Więcej na temat Milionerzy
Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48