Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Czym wzgardzi jarosz?

Najtrudniejsze pytania i odpowiedzi z 225. odcinka programu "Milionerzy". Poznaj odpowiedź na pytanie "Czym wzgardzi jarosz?".

"Czym wzgardzi jarosz?" to pytanie pojawiło się w 225. odcinku, 4 sezonu programu "Milionerzy". Czy uczestnikowi, który był na diecie wegetariańskiej, udało się na nie poprawnie odpowiedzieć? Poniżej znajdziecie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów".

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Czym wzgardzi jarosz?

Pierwszym uczestnikiem 225. odcinka "Milionerów" był Michał Babicz. Jego gra nie trwała zbyt długo. Już w pierwszych pytaniach pojawiły się małe problemy. Gra zakończyła się przy pytaniu za 5000 złotych "Czym wzgardzi jarosz?". Uczestnik sam przyznał, że przez jakiś czas był wegetarianinem, czyli jaroszem. Niestety nie pomogło mu to w prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Poniżej prawidłowa odpowiedź, pularda to kura kapłoniona specjalnie hodowana na mięso.

A: pulardą

B: bundzem

C: mizerią

D: tofu

Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów?

W tym pytaniu kolejny uczestnik Łukasz Michoński poprosił o pomoc publiczność. Przyznał, iż nie ma pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie. Na szczęście publiczność jednoznacznie postawiła na odpowiedź A, dzięki czemu Łukasz prawidłowo odpowiedział na pytanie "Jaki deseń króluje na koszulkach weneckich gondolierów?".

A: pasy

B: krata

C: łączka

D: grochy

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? - pytanie za 40 000 złotych

W tym pytaniu za 40 000 złotych "Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi?" uczestnik skorzystał z koła ratunkowego telefon do przyjaciela. Niestety on również nie znał prawidłowej odpowiedzi. Ostatecznie Łukasz postanowił zrezygnować z dalszej gry i wyszedł ze studia z 20 000 złotych. Jego decyzja była świetna, gdyż wstępnie obstawiał złą odpowiedź.

A: żabę Rene

B: kotkę Felicette

C: gęś Manon

D: winniczka Philiphe'a

Zobacz także: Najbardziej podchwytliwe pytania z "Milionerów"! Sprawdź, czy wygrałbyś milion!

Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 225. odcinka programu "Milionerzy", emitowanego 18 lutego 2020 roku? Znalibyście odpowiedź na pytanie "Czym wzgardzi jarosz?"?

Odcinki 4 sezonu programu "Milionerzy" możecie oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 w stacji telewizyjnej TVN.

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

Milionerzy - Hubert Urbański na planie show
TVN
TV-Show
"Milionerzy": Gdzie skonstruowano broń nazywaną pepeszą?
"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 258. odcinka programu "Milionerzy".

"Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą?" To pytanie pojawiło się w 258. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz mógł liczyć na pomoc swojego taty. Czy podpowiedź okazała się poprawna? Poznacie najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego odcinka "Milionerów". Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? Pytanie za 40 tys. złotych! Uczestnik od razu przyznał, iż nie zna odpowiedzi na to pytanie. Postawił skorzystać z koła ratunkowego "telefon do przyjaciela". Tata Pana Kamila Wieczorka niemal od razu udzielił odpowiedzi, przy czym zaznaczył, że nie jest w 100 procentach pewny. Mimo tego uczestnik zaznaczył wskazany wariant C i wygrał gwarantowane 40 000 złotych. Gdzie skonstruowano broń popularnie nazywaną pepeszą? A: w USA B: w Czechach C: w ZSRR D: w Chinach Prawidłowa odpowiedź: C. w ZSRR. PPSz-41 - Pistolet Pulemiot Szpagina, potocznie nazywany pepeszą lub pepeszką, to radziecki pistolet maszynowy. Skonstruowany został przez Gieorgija Szpagina, a następnie wprowadzony na uzbrojenie Armii Czerwonej w 1941 roku. Peszel to? Pytanie za 125 000 złotych! Większy problem pojawił się przy pytaniu za 125 000 złotych. Uczestnik ponownie nie znał prawidłowej odpowiedzi. Niestety do tego momentu gry wykorzystał wszystkie koła ratunkowe. Po długim zastanowieniu postanowił zrezygnować z gry i wyjść ze studia za kwotą 75 000 złotych. To była bardzo dobra decyzja! Okazało się bowiem, że uczestnik obstawiał błędny wariant odpowiedzi. Peszel to: A: zbiór danych ludzi i zawodów B: karbowana rura na kable C: jednostka przewozowa D: mięsne danie Prawidłowa odpowiedź: B. karbowana rura na kable. Peszel to...

Hubert Urbański - Milionerzy
TV-Show
"Milionerzy": Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem?
"Jaką chorobę pomaga zwalczać DDT znany w Polsce jako azotoks?" - poznaj odpowiedź na pytanie za 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 246. odcinka programu "Milionerzy".

"Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"?"  - takie pytanie pojawiło się w 246. odcinku 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy uczestnik odpowiedział prawidłowo i wygrał 75 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z dzisiejszego 246. odcinka "Milionerów". Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? Pytanie za 75 000! Uczestnik Marcin Grochala z Torunia miał duże problemy z pytaniem za 75 000 złotych, które dotyczyło Leonarda Cohena. Pan Marcin przyznał, że bardzo podziwia tę postać, jednak nie zna odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ miał już gwarantowane 40 000 złotych, postanowił dojść do prawidłowej odpowiedzi drogą dedukcji. Od razu odrzucił dwie warianty - A i B, analizując takie kwestie jak lata, w których żyły te osobistości. Uczestnik długo zastanawiał się nad odpowiedziami C i D i ostatecznie postawił na pierwszy z wariantów. Jego odpowiedź okazała się niestety nieprawidłowa. Do kogo Leonard Cohen w obronie więzionego studenta wysłał depeszę z biblijnym cytatem "Oby Bóg zmiękczył serce faraona"? A: do Józefa Piłsudskiego B: do Bolesława Bieruta C: do Władysława Gomułki D: do Wojciecha Jaruzelskiego Prawidłowa odpowiedź: D - Wojciecha Jaruzelskiego. Nutrikosmetyki - czym są i jak się je stosuje? Pytanie za 1000 złotych Druga uczestniczka dzisiejszego odcinka nie radziła sobie tak dobrze jak Pan Marcin. Już na początku gry pojawiły się problemy. Dużym wyzwaniem okazało się dla niej pytanie za zaledwie 1000 złotych. Aby na nie odpowiedzieć, musiała wykorzystać aż dwa koła...

Hubert Urbański Milionerzy
x-news
TV-Show
"Milionerzy": Mieszanina węglowodorów parafinowych - z kim ją kojarzymy? Pytanie za 40 000 złotych
"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" - odpowiedź na pytanie za 40 000 złotych!

"Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar?" To pytanie pojawiło się w 259. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". Uczestnik nie znał prawidłowej odpowiedzi, lecz postanowił zaryzykować. Czy udało mu się odpowiedzieć na pytanie za 40 000 złotych? Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? Pytanie za 40 000 złotych! Uczestnikiem dzisiejszego 259. odcinka "Milionerów" był Damian Zieliński z Lublina. Gra od początku szła mu bardzo sprawnie, nie zastanawiał się długo nad pytaniami i dużo ryzykował. Przy pytaniu za gwarantowane 40 000 złotych długo się wahał. Ostatecznie zrezygnował z kół ratunkowych i drogą dedukcji postanowił obstawić wariant B. Choć jego przemyślenia nie do końca pokrywały się z prawidłowym wyjaśnieniem odpowiedzi, wariant ten okazał się poprawny. Z kim kojarzymy mieszaninę węglowodorów parafinowych, w kosmetyce stosowaną jako podłoże maści, a w technice jako smar? A: z leniem B: z lizusem C: z gogusiem D: z cholerykiem Prawidłowa odpowiedź: B. z lizusem. Ta substancja to wazelina, kojarzy się ona ze słowem wazeliniarz, który jest synonimem określenia lizus. Wazelina jest mieszaniną alkanów będących pochodnymi ropy naftowej. W kosmetyce wazelina jest stosowana do natłuszczania suchej skóry. Wazelinę techniczną zaś wykorzystuje się jako rodzaj smaru. Dzięki poprawnej odpowiedzi uczestnik przeszedł do następnego etapu gry. Bez problemu odpowiadał na wszystkie pytania. Największym wyzwaniem okazało się jednak pytanie za 250 000 złotych, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner