Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

Milionerzy: Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji cenę ponad miliona dolarów?

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu

216. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" pełen był nieoczekiwanych zwrotów akcji. Mieliśmy okazję być świadkami jednej z najkrótszych gier w historii programu. Jednak to pytanie "Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów?" przyniosło najwięcej emocji. 

Choroba z wysypką to? - uczestnik odpadł już na pierwszym pytaniu

Pierwszym uczestnikiem 216. odcinka "Milionerów" był Michał Gurbiel. Młody informatyk stworzył aplikację, która miała mu pomóc dostać się do gry o milion. Udało się. Jednak dawno żadna gra nie zakończyła się aż tak szybko. Uczestnik dość sprawnie odpowiedział na pytanie, lecz odpowiedź okazała się błędna. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie warianty odpowiedzi.

A: świnka

B: wieprz

C: odra

D: wisła

Drugą uczestniczką była Blanka Mikiciuk. Jej gra była bardzo udana, a na każde pytanie odpowiadała sprawnie i pewnie. Gdy już tak niewiele dzieliło uczestniczkę od miliona, przewrotny los zaskoczył wszystkich. Blanka obstawiała dwie odpowiedzi na pytanie "Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów?" Jedna z nich była poprawna. Jak zakończyła się ta gra?

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi?

Przy tym pytaniu za 125 tysięcy złotych uczestniczka nie znała poprawnej odpowiedzi. Postanowiła poprosić o pomoc swojego przyjaciela i wykorzystać koło ratunkowe. Na szczęście w kilka sekund otrzymała dobrą podpowiedź i przeszła do kolejnego pytania.

A: rzymska

B: pekińska

C: wiedeńska

D: moskiewska

Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów? - pytanie za ćwierć miliona

Brawurowa gra Pani Blanki miała dramatyczne zakończenie. Przez dłuższy czas zastanawiała się ona nad dwoma odpowiedziami, jedna z nich była poprawna. Jak się potem okazało, niestety nie ta, którą ostatecznie wskazała. Gdyby obstawiła drugą z nich, w puli byłoby już ćwierć miliona. Wyszła jednak ze studia z gwarantowanymi 40 000 złotych. A oto odpowiedzi na pytanie o teorię szczęścia:

A: Władysława Tatarkiewicza

B: Alberta Einsteina

C: Immanuela Kanta

D: Arystotelesa

Znalibyście odpowiedź na ostatnie pytanie z 216. odcinka "Milionerów"? A może nie ryzykowalibyście bez 100-procentowej pewności?

Hubert Urbański - Milionerzy

 

Więcej na temat milionerzy Milionerzy
Przeładuj

"Hotel Paradise: Ivan odpowiada na zarzuty Aty! "Została urażona damska duma”. Tego nie pokazali w telewizji!

zobacz 05:13