Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

Milionerzy: Czyja teoria szczęścia osiągnęła na aukcji cenę ponad miliona dolarów?

Sprawdź, czy znasz odpowiedzi na pytania z 216. odcinka "Milionerów"!

216. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" pełen był nieoczekiwanych zwrotów akcji. Mieliśmy okazję być świadkami jednej z najkrótszych gier w historii programu. Jednak to pytanie "Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów?" przyniosło najwięcej emocji. 

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

Choroba z wysypką to? - uczestnik odpadł już na pierwszym pytaniu

Pierwszym uczestnikiem 216. odcinka "Milionerów" był Michał Gurbiel. Młody informatyk stworzył aplikację, która miała mu pomóc dostać się do gry o milion. Udało się. Jednak dawno żadna gra nie zakończyła się aż tak szybko. Uczestnik dość sprawnie odpowiedział na pytanie, lecz odpowiedź okazała się błędna. Poniżej możecie zobaczyć wszystkie warianty odpowiedzi.

A: świnka

B: wieprz

C: odra

D: wisła

Drugą uczestniczką była Blanka Mikiciuk. Jej gra była bardzo udana, a na każde pytanie odpowiadała sprawnie i pewnie. Gdy już tak niewiele dzieliło uczestniczkę od miliona, przewrotny los zaskoczył wszystkich. Blanka obstawiała dwie odpowiedzi na pytanie "Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów?" Jedna z nich była poprawna. Jak zakończyła się ta gra?

Jaka śruba składa się z dwóch nagwintowanych prętów i podłużnej nakrętki między nimi?

Przy tym pytaniu za 125 tysięcy złotych uczestniczka nie znała poprawnej odpowiedzi. Postanowiła poprosić o pomoc swojego przyjaciela i wykorzystać koło ratunkowe. Na szczęście w kilka sekund otrzymała dobrą podpowiedź i przeszła do kolejnego pytania.

A: rzymska

B: pekińska

C: wiedeńska

D: moskiewska

Czyja tak zwana teoria szczęścia osiągnęła na aukcji w Jerozolimie w październiku 2017 roku cenę ponad miliona dolarów? - pytanie za ćwierć miliona

Brawurowa gra Pani Blanki miała dramatyczne zakończenie. Przez dłuższy czas zastanawiała się ona nad dwoma odpowiedziami, jedna z nich była poprawna. Jak się potem okazało, niestety nie ta, którą ostatecznie wskazała. Gdyby obstawiła drugą z nich, w puli byłoby już ćwierć miliona. Wyszła jednak ze studia z gwarantowanymi 40 000 złotych. A oto odpowiedzi na pytanie o teorię szczęścia:

A: Władysława Tatarkiewicza

B: Alberta Einsteina

C: Immanuela Kanta

D: Arystotelesa

Znalibyście odpowiedź na ostatnie pytanie z 216. odcinka "Milionerów"? A może nie ryzykowalibyście bez 100-procentowej pewności?

Hubert Urbański - Milionerzy

 

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?
"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" - poznajcie odpowiedź na pytanie za 20 000 złotych. Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 244. odcinka programu "Milionerzy".

"Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" To pytanie sprawiło największy problem uczestnikowi 244. odcinka 5. sezonu programu "Milionerzy".   Sprawdźcie, czy Panu Marcinowi udało się udzielić prawidłowej odpowiedzi i wygrać 20 000 złotych. Przeczytaj również: "Milionerzy": Pytanie za ćwierć miliona - czego zażądał od Dawida król Saul? Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was? Pytanie za 20 tys. złotych Gra pierwszego uczestnika 244. odcinka "Milionerów" - Marcina Nowackiego była niezwykle ryzykowna. Kierował się on przede wszystkim przeczuciem i szybko odpowiadał na wszystkie pytania. W czasie odpowiedzi na pierwszych 5 pytań wykorzystał jedynie jedno koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Pierwszy większy problem pojawił się w pytaniu za 20 tys. złotych " Jaki przypadek zastępuje na Podlasiu konstrukcja z przyimkiem taka jak ta: Serdecznie dziękujemy dla was?" . Pan Marcin przyznał, że nie jest specjalistą w gramatyce języka polskiego, a szczególnie w odmianie przez przypadki. Po długim zastanowieniu zdecydował się na koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Na pomoc przyszła jego mama, która wskazała odpowiedź A: dopełniacz. A: dopełniacz B: celownik C: biernik D: narzędnik Uczestnik postanowił zaufać mamie i zaznaczył odpowiedź A, jednak okazała się ona błędna. Przypadek na Podlasiu często zastępowany jest przez celownik, a nie dopełniacz. Niestety w tym momencie zakończyła się gra Marcina Nowackiego. Wyszedł on ze studia z gwarantowanym tysiącem złotych. Zobacz także:  "Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym? Czy znaliście wszystkie odpowiedzi z 244....

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
Newsy
Milionerzy: Gdzie w aucie seryjnie montowane są ładunki pirotechniczne? 
Milionerzy: Gdzie w aucie seryjnie montowane są ładunki pirotechniczne? 

Dziś wieczorem, 2 marca na antenie TVN ryszył nowy sezon "Milionerów"! Czy w nowym odcinku padło pytanie za milion złotych? Zobaczcie, co działo się w programie prowadzonym przez Huberta Urbańskiego! Jako pierwszy zagrał Grzegorz. Jakie pytania usłyszał? Nowy sezon Milionerów Przy pierwszym pytaniu pan Grzegorz był pewny swojej odpowiedzi. Uczestnik "Milionerów" musiał odpowiedział "Z czego są tak zwane opakowania PET?" Pan Grzegorz zaznaczył odpowiedź A: z plastiku i dzięki temu zdobył 500 zł. Drugie pytanie również okazało się bardzo łatwe i Grzegorz miał już na koncie 1000 zł. Przy trzecim pytaniu "Jalapeno to odmiana" skorzystał z pomocy publiczności. Ostatecznie zaznaczył odpowiedź B- papryki. Jak brzmiało czwarte pytanie? Andy Wahol i Nikifor Krynicki z pochodzenia byli: A- Łemkami B- Inuiami C Masajami D Romami Pan Grzegorz zaznaczyl poprawną odpowiedź czyli A.  Pytanie piąte: "Wyblinka, sztyk i ósemka- wszystkie to: A- nazwy zębów mądrości B- Ostte zakończenia broni C- powłoki zrzucane przy linieniu D- węzły żeglarskie Uczestnik zaznaczył D- poprawną odpowiedź.  "Ekonomiści przestrzegają, żeby nie wkładać wszystkich:" z odpowiedzią na to pytanie pan Grzegorz nie miał najmniejszych problemów i prawidłowo oznaczył C- jajek do jednego koszyka. Pytanie za 40 tysięcy złotych.  Gdzie w aucie serynie montowane są ładunki pirotechniczne? A- w silniku B- W pasach bezpieczeństwa C- w oponach D- w napinaczu paska klinowego Pan Grzegorz oznaczył B. Czy to poprawna odpowiedź? Tak!  Pytanie za 75 tysięcy złotych: Co łączy Kolumbię z Kolumbią Brystyjską? A- obie mają stolicę w Bogocie B- Obie leżą nad Pacyfikiem C- wszystko D- nic Pan Grzegorz poprosił o koło ratunkowe i wyrzucenie...

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Mogadiszuanka to mieszanka jakiego kraju?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 215. odcinka "Milionerów".

215. odcinek, 4 sezonu "Milionerów" rozpoczął się od kontynuacji gry Tomasza z Warszawy. Dzięki temu, że kilka razy zaufał swojej intuicji i postanowił ryzykować, wygrał bardzo dużą sumę pieniędzy. Przykładem może tu być pytanie: "Mogadiszuanka to mieszkanka?" za gwarantowane 40 000 złotych. Jakie jeszcze pytania trafiły się uczestnikowi? "Żeby mu okradli garaż, żeby go zdradzała stara, żeby mu spalili sklep, (...)żeby mu się córka z czarnym (...), żeby miał AIDS-a i raka. Oto modlitwa Polaka." Z filmu? To pierwsze pytanie, na które uczestnik nie znał odpowiedzi. Postanowił wykorzystać pierwsze koło ratunkowe i poprosić widownię o podpowiedź. Kierowany pomocą widzów, postawił na dobrą odpowiedź i wygrał 10 000 złotych. A: "Dzień Świra" B: "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" C: "Życie wewnętrzne" D: "Dom wariatów" Słynny Marcin Luter był w słynnym Wartburgu, czyli gdzie? - pytanie za 20 000 złotych. Już przy następnym pytaniu Tomasz musiał ponownie poprosić o koło ratunkowe, tym razem 50:50. Choć uczestnik od początku obstawiał prawidłową odpowiedź, nie był w stanie w pełni zaufać swojej intuicji.  Ostatecznie wybrał pierwotny wariant i przeszedł do następnego etapu gry. A: w enerdowskim aucie B: we francuskim kurorcie C: w klasztorze nad Wartą D: w zamku w Turyngii  Mogadiszuanka to mieszkanka? - pytanie za gwarantowane 40 000 złotych Ostatnie koło ratunkowe uczestnik wykorzystał na pytanie dotyczące geografii. W typ przypadku poprosił o pomoc przyjaciela, który niestety nie znał prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Mimo to postanowił zaryzykować i wygrał gwarantowane 40 000 zł.  A: Egiptu B: Somalii C: Kenii D: Etiopii...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner