Party Stories
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show

"Milionerzy": Co jest główną przyczyną kaca? Znasz odpowiedź?

Co jest główną przyczyną kaca? - takie pytanie otrzymał uczestnik w programie "Milionerzy"

Jakub Kraszewski z Poznania to kolejny śmiałek, który wziął udział w programie "Milionerzy". Mężczyzna rozpoczął grę jeszcze w poprzednim odcinku. We wtorek po raz kolejny siadł na przeciwko Huberta Urbańskiego. Zobaczcie, czy znalibyście odpowiedzi na pytania, które otrzymał.

Ewydanie Party

"Milionerzy": Filip Chajzer komentuje zwycięstwo Pani Marii! Czy sam znał odpowiedź na pytanie o milion?

"Co jest główną przyczyną kaca"? Pytanie z "Milionerów?

W poprzednim odcinku Jakub Kraszewski odpowiedział na cztery pytania i tym samym wywalczył pięć tysięcy złotych. We wtorek usłyszał kolejne pytania, w tym między innymi takie:

Co jest główną przyczyną objawów przedawkowania alkoholu etylowego, popularnie zwanych kacem?

A. aldehyd octowy

B. aldehyd mrówkowy

C. aldehyd benzoesowy

D. etylobenzen

Poprawną odpowiedzią okazała się być odpowiedź A.

Wiedzieliście o tym?

Hubert Urbański - Milionerzy

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Kogo prześladował globus hystericus?
Zobacz, czy znasz odpowiedzi na pytania z 212. odcinka "Milionerów"! Co się kryje pod tajemniczą nazwą globus hystericus?

212. odcinek "Milionerów" nie oszczędzał uczestników. Pytania dotyczyły różnorodnych tematów, a odpowiedzi nie zawsze były oczywiste. W tym odcinku nikomu nie udało się wygrać pełnej puli. Poznajcie pytania i sprawdźcie, czy znacie wszystkie odpowiedzi . "Milionerzy", odcinek 212, sezon 4 - pytania i odpowiedzi W 212. odcinku "Milionerów" grę kontynuował Tomasz Mirowski, któremu w poprzednim odcinku udało się odpowiedzieć na 5 pytań i zebrać 10 000 złotych. Niespodziewanie uczestnik zrezygnował już przy pierwszym pytaniu. Jak okazało się słusznie, gdyż straciłby większość wygranej. Oto pytanie: Przed czym ma chronić wysoki na 180 cm i długi na 5,5 tysiąca kilometrów płot, który postawiono w Australii? A: przed wydmami B: przed migracją Aborygenów C: przed dingo D: przed pożarami Następny uczestnik bez problemu odpowiedział na pierwsze dwa pytania konkursowe, chociaż niezbędna była mała pomoc publiczności. Jednak trzecie pytanie, dotyczące pewnego słynnego Polaka, stanęło na drodze Krzysztofa Sobczaka do upragnionego miliona. W 2018 roku Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał z drugiej najwyższej góry świata: A: na desce snowboardowej B: na sankach C: na nartach D: samochodem Ostatnią osobą, która w tym odcinku walczyła o wygraną była Paulina Werner, młoda lekarka z Mikołowa. Pytanie za gwarantowany tysiąc złotych dotyczyło procedur bezpieczeństwa, które powinna znać każda osoba latająca samolotem. A mianowicie: Kto komu w samolocie pierwszy zakłada maskę tlenową, gdy zachodzi taka konieczność? Tak brzmiały cztery możliwe odpowiedzi: A: tata dziecku B: mama sobie C: mama sąsiadowi D: stewardesa tacie...

Przyjaciólki znikają z anteny
Seriale
Czwartek bez "Przyjaciółek"! Polsat ogłasza zmiany w ramówce
"Przyjaciółki" znikają z anteny! Znamy powód! Czwartek, 24.09, bez Przyjaciółek w Polsacie. Kiedy kolejny odcinek Przyjaciółek?

W najbliższy czwartek, 24.09, na antenie Polsatu nie zobaczymy nowego odcinka "Przyjaciółek"! Dlaczego serial znika z anteny? Czy to stała zmiana w ramówce stacji? Poznajcie szczegóły decyzji!  "Przyjaciółki" znikają z anteny! Kiedy kolejny odcinek! Jak informuje biuro prasowe Polsatu w najbliższy czwartek, zamiast "Przyjaciółek", na antenie Polsatu widzowie zobaczą transmisję meczu o Superpuchar Europy. Kiedy serial wróci na antenę? Na szczęście już 1 października, czyli w kolejny czwartek. Jest więc to tylko jednotygodniowa przerwa. A co wydarzyło się w poprzednim odcinku? Oczywiście nieudany ślub Ingi (Małgorzata Socha) i Maksa (Mateusz Janicki), na który wszyscy tak czekali. Panna młoda w ostatniej chwili uciekła... Jak niedoszli małżonkowie poradzą sobie z tą sytuacją? O tym przekonamy się w nadchodzącym odcinku, czyli już 1 października! Zobacz także:   Quiz z 16. sezonu "Przyjaciółek". Jak uważnie oglądaliście pierwsze dwa odcinki? Sprawdźcie! Lubicie oglądać ten serial?  

Milionerzy: Hubert Urbański w studiu
TV-Show
"Milionerzy": Co nie jest sokiem trawiennym?
Proste pytanie za 1000 złotych "Co nie jest sokiem trawiennym?" - uczestnik nie znał odpowiedzi! Najciekawsze pytania i odpowiedzi z 233. odcinka programu "Milionerzy".

"Co nie jest sokiem trawiennym?" to jest pytanie, które pojawiło się w 233. odcinku, 5 sezonu programu "Milionerzy". W tym odcinku o milion złotych walczyło aż trzech uczestników. Jeden z nich wyszedł ze studia z pustymi kieszeniami. Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko! Czy dzisiejsze pytania były aż tak trudne? Specjalnie obrobiona belka i szeroka strona broni siecznej to: Pierwszym uczestnikiem programu "Milionerzy" był Jakub Rogalski. Przy trzecim pytaniu za 2000 złotych "Specjalnie obrobiona belka i szeroka strona broni siecznej to?" pojawił się dość duży problem. Nie znał on odpowiedzi, lecz coś mu podpowiadało, żeby postawić na wariant B. Postanowił on wykorzystać koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, którym był teść. On z kolei powiedział, że prawidłowa wydaje się odpowiedź A, a Jakub postanowił mu zaufać. Jak się potem okazało, żaden z nich nie miał racji, a uczestnikowi udało się wygrać jedynie gwarantowany tysiąc złotych. A: ssak B: ptak C: gad D: płaz Co nie jest sokiem trawiennym? Drugiemu uczestnikowi udało się poprawnie odpowiedzieć tylko na jedno pytanie. W drugim " Co nie jest sokiem trawiennym?"  postawił na odpowiedź "ślina", która okazała się nieprawidłowa. Od początku nie był on pewny swojej odpowiedzi, wiedział bowiem, że trawienie rozpoczyna się w ustach, lecz nie sądził, że ślinę można określić sokiem trawiennym. Prawidłową odpowiedzią była odpowiedź C - limfa, która krąży w naczyniach chłonnych i wraz z węzłami chłonnymi oraz narządami z tkanki limfatycznej tworzą układ chłonny. A: ślina B: żółć C: limfa D: sok jelitowy Kapucyn to zakonnik i gołąb, a kapucynka to zakonnica i: Bardzo ciekawe było ostatnie pytanie z odcinka, na...

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner