Hotel Paradise 4. Pan Lektor o znęcaniu się w programie nad Wiktorią
Instagram @pan_lektor_hotelparadise, mat. prasowe
TV-Show

"Hotel Paradise": Pan Lektor o przemocy w programie: "Wiktoria nigdy nie prosiła o pomoc"

Pan Lektor z "Hotelu Paradise" zabrał głos w sprawie sytuacji Wiktorii w programie. Widzowie nie mieli litości: "Gdyby Launo pobiła Wiktorię to też byście to pokazali?"

Widzowie "Hotelu Paradise" mają dość toksycznego zachowania uczestników wobec Wiktorii. Najbardziej obrywa się Launo. Podczas dzisiejszego live'a na Instagramie Player.pl z Panem Lektorem padło mnóstwo niewygodnych pytań do produkcji. Fani zapytali o to, dlaczego pozwolono na takie traktowanie Wiktorii i dlaczego nikt nie zareagował na przemoc psychiczną, jaką uczestnicy stosowali względem swojej koleżanki. Zapytano również o to, dlaczego nie wyciągnięto konsekwencji wobec Launo. Pan Lektor wyjaśnił wszystko. 

Zobacz także: "Hotel Paradise": Nathalia Fok broni zachowań uczestniczek? "To jest dobre, bo walczą o wygraną"

"Hotel Paradise": Dlaczego Pan Lektor nie pokazuje twarzy? "Nie płacę tej ceny, którą płacą..."

"Hotel Paradise 4": Premiera kontrowersyjnej Pandory przesunięta

Widzowie oglądający "Hotel Paradise" w Player.pl mogli zobaczyć, że podczas kolejnego odcinka Wiktoria ponownie wybiegnie z płaczem podczas Pandory i nie będzie mogła opanować łez. Uczestnicy zapytali, jak to jest być osobą, której wszyscy nienawidzą. Ten skrót nie spodobał się internautom, którzy pytaniami zaczęli zasypywać m. in. uczestników, twierdząc, że "zapowiedź Pandory wygląda jak patologia". Jednak podczas emisji odcinka w TVN7, fani zauważyli, że zapowiedź została zmieniona. 

- Hahahahahaha 😂😂😂😂 powiem tak mega słaby krok z Waszej strony ! - napisał sam Krzysztof Świst z 3. edycji
- Rozumiemy, że problemy techniczne mogą być nazywane słabymi, lecz zapewniamy, że staramy się udostępnić odcinek najszybciej jak to tylko możliwe. Jakub - odpisał Player.pl
- pożyjemy, zobaczymy „czy nic się nie wytnie” - pogadamy 😉 - odpisał Krzysztof
- Zobaczyli ze po tej akcji 4. sezon zostanie pogrążony. Ale z mojej akcji pod wpływem alko zrobili HIT SEZONU 😂 sprawiedliwość jest na tym świecie, co nie bracie - napisał Jakub z 3. edycji, który ma żal do produkcji o pokazanie akcji z krzesłem. 

Swojej złości nie ukrywa także sama Wiktoria, którą sytuacja w "Hotelu Paradise" mocno dotknęła: 

Słucham?????? To jest żart????

Wiktoria płacze na Pandorze
Mat. prasowe

Zobacz także: "Hotel Paradise 4": Internauci ostro krytykują Launo. Odpowiedziała

"Hotel Paradise 4": Pan Lektor o przemocy psychicznej w programie i pomocy uczestnikom 

Po dzisiejszym odcinku "Hotelu Paradise" emocje sięgnęły zenitu. Wszystko przez skandaliczną Pandorę, którą widzowie będą mogli zobaczyć w telewizji dopiero w piątek wieczorem.

Pan Lektor podczas live'a z Player.pl skomentował zachowanie uczestników w "Hotelu Paradise" i podkreślił, że produkcja w programie ukazuje sytuację w stu procentach rzeczywistą: 

Nie jestem zadowolony z tej sytuacji ale nie mam na to wpływu. Jest dokładnie taka, jaką jest i taką widzimy. 

Widzowie zapytali również o to, czy ktoś miał kontrolę nad tym, co dzieje się w "Hotelu Paradise" i zwracał uwagę na wytrzymałość psychiczną uczestników. Pan Lektor podkreślił, że uczestnicy cały czas "byli pod ochroną" i w dowolnym momencie mogli poprosić o pomoc: 

Mają co najmniej dwa wentyle bezpieczeństwa. Pierwszy to są wywiady, setki. Codziennie kilka razy opuszczają "Hotel Paradise" i obok jest specjalne pomieszczenie, gdzie robimy z nimi wywiady. Tam spotykają się z reporterem, wydawcą czy producentem. Tam mogą poza kamerą zgłosić każdy problem, który mają. Tam również można powiedzieć, że nie dajesz sobie rady z czymś i potrzebujesz pomocy. Drugi wentyl bezpieczeństwa to coś, o czym informowany jest każdy uczestnik. My ich cały czas słyszymy i jeśli jakiś problem ich przerasta i nie są w stanie tego już udźwignąć to wystarczy, że wyrażnie do swojego mikroportu powiedzą "potrzebuję rozmowy" i od razu się ktoś pojawia i o tym rozmawia i pomaga. Trzeci jest taki, że my zakładamy, że nie zawsze uczestnik chce poprosić o pomoc mimo tego, że jej potrzebuje.

Wiktoria z Hotelu Paradise obawia się emisji jednego odcinka
Mat. prasowe

Zobacz także: "Hotel Paradise" Artur z 2. edycji nazywa Marię "patologią". Ostro odpowiedziała

"Hotel Paradise 4": Wiktoria nie prosiła produkcji o pomoc 

Pan Lektor podkreślił również, że sytuacja w programie była monitorowana, a sama Wiktoria, o którą tak martwią się internauci nie prosiła o pomoc: 

Mamy tam kilkadziesiąt kamer i jeśli widzimy, że ktoś naprawdę już ma dosyć i jest w złym stanie wtedy również interweniujemy, ale pragnę zaznaczyć, że takie sytuacje nie mają miejsca i jeżeli chodzi o Wiktorię to ona o tę pomoc nigdy nie prosiła, natomiast jej stan, jej nastawienie był absolutnie cały czas monitorowany. Ona ani przez chwilę nie została pozostawiona samej sobie. (...) 

W kwestii sytuacji Wiktorii Pan Lektor powiedział także: 

Uczestnicy znają granice. (...) My moglibyśmy zareagować, gdyby Wiktoria powiedziała nam "Mam tego dosyć". Tylko, że Wiktoria nigdy nas o to nie prosiła, mimo tego, że wielokrotnie podczas tych trudnych dni ją o to pytaliśmy. Dlaczego nas nie prosiła? Otóż dlatego, że ona bardzo mocno wierzyła w to, że program zobaczą ludzie i oni to ocenią. Tym osobą należy się podziękowanie, bo dzięki Wam, że krytykujecie, reagujecie, bombardujecie nas, dzięki temu sprawiedliwości staje się zadość. To znaczy, dzisiaj Wiktoria triumfuje, bo ludzie zobaczyli, że Wiktorii wydarzyła się krzywda a ona to wszystko przetrwała. Na własne życzenie, tego chciała, była silną babką i dała radę. Dzisiaj wszyscy oceniają to jednoznacznie, no więc tak naprawdę właśnie Wiktoria zaczyna zwyciężać. To się dzieje dzięki temu, że jest bardzo duża grupa ludzi, która właśnie zareagowała. 

Pan Lektor z
Instagram

Internauci zastanawiają się, dlaczego produkcja nie zdecydowała się wyciągnąć konsekwencji wobec uczestników, którzy w tak okropny sposób potraktowali Wiktorię. Zapytali bezpośrednio, jak daleko jest się w stanie posunąć produkcja dla zapewnienia oglądalności. Pan Lektor podczas live'a na Player.pl podkreślił, że:

Jesteśmy w stanie posunąć się do sytuacji w której naruszana jest nietykalność drugiej osoby, to jest moment w którym my mówimy stop. Ten moment to jest sytuacja w której ofiary nie mają już na to wpływu. Na to nie pozwolimy. Ale jeśli dorośli ludzie kłócą się ze sobą, jeśli grupa odsuwa od siebie inną osobę i są niemili to prawda jest taka, że to są życiowe sytuacje, które zdarzają się i w liceum i na studiach i w pracy i oczywiście ja sobie tego nie życzę ale nie wejdę na plan i nie powiem, nie róbcie tego, bo bym robił film fabularny a to reality show. To są ludzkie emocje w zamknięciu, więc są dużo mocniejsze niż w normalnym życiu, więc czasami ich nie rozumiemy.

W kwestii wyciągania konsekwencji wobec uczestników dodał: 

Wiktoria przez cały czas miała prawo poprosić o pomoc i zażądać od nas wsparcia. Wiktoria spotykała się z nami codziennie. Nigdy nie prosiła o pomoc i chciała zostać w hotelu i nadal chciała walczyć. Kogo mielibyśmy wskazać jako osobę, która była prowodyrem sytuacji. Poszczególne osoby nie lubiły jej, zadawały pytania podczas Pandory. Problem był taki, że było ich więcej i to się kumulowało ale gdybym miał wskazać jedną osobę, która jest prowodyrem grupy i wbrew zasadom "Hotelu Paradise" zaingerować w tą rzeczywistość, że wyrzucilibyśmy tę osobę to ja nie wiem, kto był tym prowodyrem. 

Pan Lektor przyznał również, że zamysłem "Hotelu Paradise" jest pokazywanie prawdziwych emocji, a nie "polukrowanego obrazka raju" i nawet jeżeli "mieszkańcy będą chcieli z tego raju uczynić piekło to my pokażemy to widzom". Ta odpowiedź nie do końca spodobała się widzom, którzy zapytali "gdyby Launo pobiła Wiktorię to też byście to pokazali?"

Nie. Każdy uczestnik "Hotelu Paradise" na dzień dobry przed wejściem informowany jest o tym, że absolutną granicą naszą jest nietykalność. Nigdy się nie zdarzyło, żeby w "Hotelu Paradise" ktoś podniósł na kogoś rękę lub próbował kogoś dotykać wtedy, kiedy druga osoba tego nie chce. Nietykalność jest fundamentalną zasadą "Hotelu Paradise". A jeśli chodzi o agresję to na agresję absolutnie nie ma zgody i jeśli ktokolwiek w "Hotelu Paradise" uderzyłby kogokolwiek to automatycznie otrzymuje bilet do Polski. 

Hotel Paradise 4: Launo tłumaczy się ze swojego zachowania
@launokardel, Instagram

Sonia z Hotelu Paradise o Łukaszu
TV-Show
"Hotel Paradise 2": Sonia w programie nie była miła dla Łukasza! Co pisze o nim po? "Jest z Ciebie super człowiek"
"Hotel Paradise 2": Sonia zmienia zdanie o Łukaszu po tym, jak odpadł: "Jest z Ciebie super człowiek"

Podczas pierwszego rajskiego rozdania w "Hotelu Paradise 2" z programem pożegnał się Łukasz. Uczestnik show rywalizował z Bartkiem o Madzię, ta jednak postawiła na Bartosza, twierdząc, że po "Puszcze Pandory", gdzie Łukasz ją zaatakował, nie jest w stanie mu zaufać. Karpiński nie ukrywał swojego rozczarowania takim wynikiem gry. Rozczarowani są również widzowie - choć 24-latek nie wzbudzał wielkiej sympatii, był wyrazisty i robił spore zamieszanie w show. Zdanie o trenerze zmieniła również Sonia! Sonia o Łukaszu z "Hotel Paradise 2": "Prywatnie jest z Ciebie super człowiek" Kiedy Sonia weszła do programu, nie złapała dobrego kontaktu z Łukaszem, co więcej - zdążyli się posprzeczać! Podczas "Puszki Pandory" dziewczyna nazwała uczestnika konfidentem, po tym jak zdradził Magdę. Rzeczywiście, Łukasz nie był sobą, co zauważył na sam koniec również pan Lektor, twierdząc, że to... naprawdę miły człowiek, ale zgubiła go tzw. "poza". Tego samego zdania jest także Sonia, która na swoim Instagramie pokazała kilka zdjęć z Karpińskim i napisała: TAK BYM CIĘ CZASEM CHCIAŁA UDUSIĆ! I POMIMO TEGO JEST MI PRZYKRO, ŻE OPUŚCIŁEŚ HOTEL ☹️ Łukaszu, minęło już sporo czasu, teraz śmiało mogę powiedzieć - lektor się nie mylił, prywatnie jest z Ciebie super człowiek. ❤️💪🏽 Powodzenia! Łukasz zdobył sympatię uczestników, ale dopiero po nagraniach! Co napisał Łukasz po swoim odejściu z "Hotelu Paradise 2"? Zobaczcie:         Wyświetl ten post na Instagramie.                   Cześć moi drodzy!☺️ Jak sami widzieliście moja...

Gorące zdjęcia Blondino na Instagramie
Newsy
Widzowie "Hotelu Paradise" chwalą Blondino! Nie dał się sprowokować...
Podczas ostatniej puszki Pandory, Blondino otrzymał bardzo uszczypliwe pytanie. Uczestnik jednak nie dał się sprowokować. Internauci bardzo chwalą jego postawę

"Hotel Paradise" wkroczył w decydującą fazę. We wczorajszym odcinku zobaczyliśmy ostatnią "puszkę Pandory" w pierwszej edycji show. Padło wiele niekomfortowych i trudnych pytań, a jedno z nich w szczególności było uszczypliwe dla Blondino. Chłopak jednak nie dał się sprowokować i wszystkich zaskoczył swoją postawą i odpowiedzią. Widzowie są zachwyceni i jeszcze mocniej trzymają kciuki za jego wygraną. Zobaczcie co się wydarzyło!  Zobacz także:   Blondino z "Hotel Paradise" pokazał zdjęcie z przeszłości. Internautki są zachwycone! "Ale słodziak" Blondino nie dał się sprowokować podczas puszki Pandory! Dostał bardzo uszczypliwe pytanie Pierwsza edycja "Hotelu Paradise" dobiega końca! W programie pozostały już tylko trzy pary: Blondino i Martyna, Chris i Marietta oraz Adam i Viola. Już dziś z show pożegna się kolejna dwójka uczestników, a w najbliższy piątek 17. kwietnia poznamy zwycięzców całego show! Stawka jest ogromna, bowiem nagrodą główną jest czek o wartości 100 tys. złotych!  W środę 15. kwietnia obejrzeliśmy ostatnią puszka Pandory w pierwszej edycji "Hotelu Paradise", w której oprócz półfinalistów, udział wzięli także uczestnicy, którzy pożegnali się już z show. Byli mieszkańcy hotelu dokładnie słuchali odpowiedzi par i zadawali dodatkowe pytania, aby rozwiać swoje wątpliwości. Co więcej, to właśnie uczestnicy, którzy odpadli z show zadecydują, kto dostanie się do wielkiego finału, a kto będzie musiał pożegnać się z programem tuż przed decydującym starciem. Podczas "puszki Pandory" oczywiście nie zabrakło emocji i niekomfortowych pytań. Jednak zdecydowanie najtrudniejsze pytanie otrzymał Blondino.  Uczestnik musiał odpowiedzieć, jak się czuje z tym, że jest pajacem....

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise"
East News
Newsy
"Brzydula 2" zamiast "Hotelu Paradise"! Zmiany w programie TVN7
"Brzydula 2" zamiast "Hotelu Paradise"! Zmiany w programie TVN7

Miłośnicy " Hotelu Paradise " będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Niestety od dziś, 5 października, nie zobaczymy już miłosnego reality show TVN7 o standardowej porze. Program ustąpi miejsca "Brzyduli 2". Kiedy w takim razie można spodziewać się emisji losów uczestników z rajskiej wyspy?  Zobacz także:  "Hotel Paradise 2": Kamil i Ivan przesadzili z krytyką Magdy? "Powinni zabronić uczestnikom komentarzy" "Brzydula" zamiast "Hotelu Paradise". O której będzie emitowane reality show? Od dziś rusza emisja kontynuacji hitowej "Brzyduli". Ula Cieplak powraca na ekrany po 10 latach przerwy, jako matka trójki dzieci i wyrozumiała żona. "Brzydulę" będzie można zobaczyć w TVN7 od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00. Oznacza to również, ze zajmie czas "Hotelu Paradise" w prime timie. Fani "puszki pandory" i "rajskich rozdań" będą musieli uzbroić się w cierpliwość. "Hotel Paradise" od jutra będzie emitowany o pół godziny później czyli o 20:30, natomiast dziś wyjątkowo o 20:45.  Losy mieszkańców rajskiej wyspy w dalszym ciągu będzie można śledzić od poniedziałku do czwartku. W tym tygodniu uczestników czeka wyjątkowo trudna "puszka pandory". Kto pożegna się z programem podczas "rajskiego rozdania"? Czy Adamowi uda się pozostać w programie na dłużej? Czy Sonia przekona się do Krystiana? I wreszcie, co tak naprawdę czuje do Artura? Czy Dominika powinna się obawiać młodszej koleżanki?  Zobacz także:  "Hotel Paradise 2": Sonia rozbije związek Dominiki i Artura?! "Zauroczyłam się w tobie od początku" Od 5 października "Hotel Paradise" będzie emitowany o pół godziny później czyli o 20:30. ...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner