Hotel Paradise 4. Pan Lektor o znęcaniu się w programie nad Wiktorią
Instagram @pan_lektor_hotelparadise, mat. prasowe
TV-Show

"Hotel Paradise": Pan Lektor o przemocy w programie: "Wiktoria nigdy nie prosiła o pomoc"

Pan Lektor z "Hotelu Paradise" zabrał głos w sprawie sytuacji Wiktorii w programie. Widzowie nie mieli litości: "Gdyby Launo pobiła Wiktorię to też byście to pokazali?"

Widzowie "Hotelu Paradise" mają dość toksycznego zachowania uczestników wobec Wiktorii. Najbardziej obrywa się Launo. Podczas dzisiejszego live'a na Instagramie Player.pl z Panem Lektorem padło mnóstwo niewygodnych pytań do produkcji. Fani zapytali o to, dlaczego pozwolono na takie traktowanie Wiktorii i dlaczego nikt nie zareagował na przemoc psychiczną, jaką uczestnicy stosowali względem swojej koleżanki. Zapytano również o to, dlaczego nie wyciągnięto konsekwencji wobec Launo. Pan Lektor wyjaśnił wszystko. 

Zobacz także: "Hotel Paradise": Nathalia Fok broni zachowań uczestniczek? "To jest dobre, bo walczą o wygraną"

"Hotel Paradise": Pan Lektor o swojej nowej roli w "True Love". "Czasami udaję, że się na czymś znam"

"Hotel Paradise 4": Premiera kontrowersyjnej Pandory przesunięta

Widzowie oglądający "Hotel Paradise" w Player.pl mogli zobaczyć, że podczas kolejnego odcinka Wiktoria ponownie wybiegnie z płaczem podczas Pandory i nie będzie mogła opanować łez. Uczestnicy zapytali, jak to jest być osobą, której wszyscy nienawidzą. Ten skrót nie spodobał się internautom, którzy pytaniami zaczęli zasypywać m. in. uczestników, twierdząc, że "zapowiedź Pandory wygląda jak patologia". Jednak podczas emisji odcinka w TVN7, fani zauważyli, że zapowiedź została zmieniona. 

- Hahahahahaha 😂😂😂😂 powiem tak mega słaby krok z Waszej strony ! - napisał sam Krzysztof Świst z 3. edycji
- Rozumiemy, że problemy techniczne mogą być nazywane słabymi, lecz zapewniamy, że staramy się udostępnić odcinek najszybciej jak to tylko możliwe. Jakub - odpisał Player.pl
- pożyjemy, zobaczymy „czy nic się nie wytnie” - pogadamy 😉 - odpisał Krzysztof
- Zobaczyli ze po tej akcji 4. sezon zostanie pogrążony. Ale z mojej akcji pod wpływem alko zrobili HIT SEZONU 😂 sprawiedliwość jest na tym świecie, co nie bracie - napisał Jakub z 3. edycji, który ma żal do produkcji o pokazanie akcji z krzesłem. 

Swojej złości nie ukrywa także sama Wiktoria, którą sytuacja w "Hotelu Paradise" mocno dotknęła: 

Słucham?????? To jest żart????

Wiktoria płacze na Pandorze
Mat. prasowe

Zobacz także: "Hotel Paradise 4": Internauci ostro krytykują Launo. Odpowiedziała

"Hotel Paradise 4": Pan Lektor o przemocy psychicznej w programie i pomocy uczestnikom 

Po dzisiejszym odcinku "Hotelu Paradise" emocje sięgnęły zenitu. Wszystko przez skandaliczną Pandorę, którą widzowie będą mogli zobaczyć w telewizji dopiero w piątek wieczorem.

Pan Lektor podczas live'a z Player.pl skomentował zachowanie uczestników w "Hotelu Paradise" i podkreślił, że produkcja w programie ukazuje sytuację w stu procentach rzeczywistą: 

Nie jestem zadowolony z tej sytuacji ale nie mam na to wpływu. Jest dokładnie taka, jaką jest i taką widzimy. 

Widzowie zapytali również o to, czy ktoś miał kontrolę nad tym, co dzieje się w "Hotelu Paradise" i zwracał uwagę na wytrzymałość psychiczną uczestników. Pan Lektor podkreślił, że uczestnicy cały czas "byli pod ochroną" i w dowolnym momencie mogli poprosić o pomoc: 

Mają co najmniej dwa wentyle bezpieczeństwa. Pierwszy to są wywiady, setki. Codziennie kilka razy opuszczają "Hotel Paradise" i obok jest specjalne pomieszczenie, gdzie robimy z nimi wywiady. Tam spotykają się z reporterem, wydawcą czy producentem. Tam mogą poza kamerą zgłosić każdy problem, który mają. Tam również można powiedzieć, że nie dajesz sobie rady z czymś i potrzebujesz pomocy. Drugi wentyl bezpieczeństwa to coś, o czym informowany jest każdy uczestnik. My ich cały czas słyszymy i jeśli jakiś problem ich przerasta i nie są w stanie tego już udźwignąć to wystarczy, że wyrażnie do swojego mikroportu powiedzą "potrzebuję rozmowy" i od razu się ktoś pojawia i o tym rozmawia i pomaga. Trzeci jest taki, że my zakładamy, że nie zawsze uczestnik chce poprosić o pomoc mimo tego, że jej potrzebuje.

Wiktoria z Hotelu Paradise obawia się emisji jednego odcinka
Mat. prasowe

Zobacz także: "Hotel Paradise" Artur z 2. edycji nazywa Marię "patologią". Ostro odpowiedziała

"Hotel Paradise 4": Wiktoria nie prosiła produkcji o pomoc 

Pan Lektor podkreślił również, że sytuacja w programie była monitorowana, a sama Wiktoria, o którą tak martwią się internauci nie prosiła o pomoc: 

Mamy tam kilkadziesiąt kamer i jeśli widzimy, że ktoś naprawdę już ma dosyć i jest w złym stanie wtedy również interweniujemy, ale pragnę zaznaczyć, że takie sytuacje nie mają miejsca i jeżeli chodzi o Wiktorię to ona o tę pomoc nigdy nie prosiła, natomiast jej stan, jej nastawienie był absolutnie cały czas monitorowany. Ona ani przez chwilę nie została pozostawiona samej sobie. (...) 

W kwestii sytuacji Wiktorii Pan Lektor powiedział także: 

Uczestnicy znają granice. (...) My moglibyśmy zareagować, gdyby Wiktoria powiedziała nam "Mam tego dosyć". Tylko, że Wiktoria nigdy nas o to nie prosiła, mimo tego, że wielokrotnie podczas tych trudnych dni ją o to pytaliśmy. Dlaczego nas nie prosiła? Otóż dlatego, że ona bardzo mocno wierzyła w to, że program zobaczą ludzie i oni to ocenią. Tym osobą należy się podziękowanie, bo dzięki Wam, że krytykujecie, reagujecie, bombardujecie nas, dzięki temu sprawiedliwości staje się zadość. To znaczy, dzisiaj Wiktoria triumfuje, bo ludzie zobaczyli, że Wiktorii wydarzyła się krzywda a ona to wszystko przetrwała. Na własne życzenie, tego chciała, była silną babką i dała radę. Dzisiaj wszyscy oceniają to jednoznacznie, no więc tak naprawdę właśnie Wiktoria zaczyna zwyciężać. To się dzieje dzięki temu, że jest bardzo duża grupa ludzi, która właśnie zareagowała. 

Pan Lektor z
Instagram

Internauci zastanawiają się, dlaczego produkcja nie zdecydowała się wyciągnąć konsekwencji wobec uczestników, którzy w tak okropny sposób potraktowali Wiktorię. Zapytali bezpośrednio, jak daleko jest się w stanie posunąć produkcja dla zapewnienia oglądalności. Pan Lektor podczas live'a na Player.pl podkreślił, że:

Jesteśmy w stanie posunąć się do sytuacji w której naruszana jest nietykalność drugiej osoby, to jest moment w którym my mówimy stop. Ten moment to jest sytuacja w której ofiary nie mają już na to wpływu. Na to nie pozwolimy. Ale jeśli dorośli ludzie kłócą się ze sobą, jeśli grupa odsuwa od siebie inną osobę i są niemili to prawda jest taka, że to są życiowe sytuacje, które zdarzają się i w liceum i na studiach i w pracy i oczywiście ja sobie tego nie życzę ale nie wejdę na plan i nie powiem, nie róbcie tego, bo bym robił film fabularny a to reality show. To są ludzkie emocje w zamknięciu, więc są dużo mocniejsze niż w normalnym życiu, więc czasami ich nie rozumiemy.

W kwestii wyciągania konsekwencji wobec uczestników dodał: 

Wiktoria przez cały czas miała prawo poprosić o pomoc i zażądać od nas wsparcia. Wiktoria spotykała się z nami codziennie. Nigdy nie prosiła o pomoc i chciała zostać w hotelu i nadal chciała walczyć. Kogo mielibyśmy wskazać jako osobę, która była prowodyrem sytuacji. Poszczególne osoby nie lubiły jej, zadawały pytania podczas Pandory. Problem był taki, że było ich więcej i to się kumulowało ale gdybym miał wskazać jedną osobę, która jest prowodyrem grupy i wbrew zasadom "Hotelu Paradise" zaingerować w tą rzeczywistość, że wyrzucilibyśmy tę osobę to ja nie wiem, kto był tym prowodyrem. 

Pan Lektor przyznał również, że zamysłem "Hotelu Paradise" jest pokazywanie prawdziwych emocji, a nie "polukrowanego obrazka raju" i nawet jeżeli "mieszkańcy będą chcieli z tego raju uczynić piekło to my pokażemy to widzom". Ta odpowiedź nie do końca spodobała się widzom, którzy zapytali "gdyby Launo pobiła Wiktorię to też byście to pokazali?"

Nie. Każdy uczestnik "Hotelu Paradise" na dzień dobry przed wejściem informowany jest o tym, że absolutną granicą naszą jest nietykalność. Nigdy się nie zdarzyło, żeby w "Hotelu Paradise" ktoś podniósł na kogoś rękę lub próbował kogoś dotykać wtedy, kiedy druga osoba tego nie chce. Nietykalność jest fundamentalną zasadą "Hotelu Paradise". A jeśli chodzi o agresję to na agresję absolutnie nie ma zgody i jeśli ktokolwiek w "Hotelu Paradise" uderzyłby kogokolwiek to automatycznie otrzymuje bilet do Polski. 

Hotel Paradise 4: Launo tłumaczy się ze swojego zachowania
@launokardel, Instagram

Luiza zszokowana zachowaniem uczestników Hotelu Paradise 4
mat. prasowe, Instagram @luiza.benzouaoua
TV-Show
"Hotel Paradise": Luiza i Kuba z poprzedniej edycji ostro o najnowszej Pandorze! 
Luiza i Kuba z trzeciej edycji są zszokowani zachowaniem uczestników nowego sezonu "Hotelu Paradise". W mocnych słowach skomentowali najnowszą Pandorę.

Tak wielkich emocji i kontrowersji w "Hotelu Paradise" nie było chyba w żadnej z poprzednich edycji. Po emisji ostatniego odcinka programu, a szczególnie zapowiedzi dzisiejszej Pandory w sieci zrobiło się naprawdę gorąco. Internauci są zszokowani zachowaniem uczestników, którzy znów zaatakowali Wiktorię. Oburzenia nie ukrywają również uczestnicy poprzedniej edycji. Luiza i Kuba w mocnych słowach odnieśli się do tego, co zobaczyli podczas zapowiedzi Pandory! Kontrowersyjna Pandora w "Hotelu Paradise" Już dziś wieczorem widzowie telewizyjnej Siódemki zobaczą najnowszy odcinek czwartej edycji "Hotelu Paradise", a w nim naprawdę mocną i kontrowersyjną Pandorę. W miniony czwartek w sieci pojawiła się pojawiła się zapowiedź, podczas której internauci mogli zobaczyć zrozpaczoną Wiktorię, która usłyszała pytanie, jak to jest być osobą, którą wszyscy nienawidzą. Zwiastun Pandory zszokował fanów "Hotelu Paradise". Internauci zaczęli dopytywać, czy ktoś z produkcji zareagował na zachowanie uczestników, którzy znów doprowadzili Wiktorię do łez. Pan Lektor podczas live'a na Instagramie odpowiedział na niewygodne pytania fanów. Nie jestem zadowolony z tej sytuacji ale nie mam na to wpływu. Jest dokładnie taka, jaką jest i taką widzimy- mówił Pan Lektor. (...) Wiktoria przez cały czas miała prawo poprosić o pomoc i zażądać od nas wsparcia. Wiktoria spotykała się z nami codziennie. Nigdy nie prosiła o pomoc i chciała zostać w hotelu i nadal chciała walczyć- dodał. Zobacz także:   "Hotel Paradise": Pan Lektor podsumował zachowanie Launo! Uczestniczka wydała oświadczenie Najnowsza Pandora, którą internauci moga zobaczyć już na player.pl, oburzyła uczestników poprzedniej edycji...

Hotel Paradise 4. Nana ma żal do Łukasza? Skomentowała jego zachowanie: Postąpił bardzo źle
Mat. prasowe
TV-Show
"Hotel Paradise": Fani komentują ostatnia Pandorę: "Chyba pierwsza taka"
Ostatni odcinek "Hotelu Paradise" zaskoczył internautów! Chyba nikt nie spodziewał się takiego zachowania uczestników na Pandorze.

Internauci nie ukrywają zaskoczenia po emisji ostatniego odcinka "Hotelu Paradise". W miniony czwartek widzowie zobaczyli, jak uczestnicy programu wzięli udział w kolejnej "Puszcze Pandory", która tym razem - zdaniem niektórych fanów - była naprawdę wyjątkowa. Co takiego zrobili zrobili uczestnicy "Hotelu Paradise" i jak ich zachowanie komentują internauci? Sprawdźcie! Internauci zaskoczeni zachowaniem uczestników "Hotelu Paradise" Do tej pory "Puszka Pandory" w czwartej edycji "Hotelu Paradise" wywoływała spore kontrowersje. Uczestnicy zadawali sobie naprawdę ostre pytania, a niektórzy uczestnicy nie potrafili ukryć łez. Tak było w przypadku Wiktorii, która wiele razy usłyszała naprawdę przykre słowa. Po jednym z najmocniejszych odcinków głos w sprawie przemocy psychicznej w programie zabrał nawet Pan Lektor, który zapewniał, że Wiktoria nigdy nie prosiła o pomoc.  "Puszka Pandory" wzbudzała ogromne emocje również wśród internautów, którzy nigdy nie ukrywali oburzenia zachowaniem uczestników "Hotelu Paradise". Wszystko zmieniło się po emisji ostatniego odcinka  programu TVN7! Zobacz także:   "Hotel Paradise": Launo odpadła z show i zaskoczyła wyznaniem: "Tęsknie za swoim dzieckiem" Ostatnia "Pandora" z udziałem uczestników "Hotelu Paradise" zaskoczyła internautów! Tym razem zabrakło bowiem złośliwości, ostrych komentarzy i zaczepek. Fani piszą wprost, że po odejściu m.in. Launo i Natalii atmosfera w programie bardzo się zmieniła. -  odpadły i znacznie lepiej się ogląda hotel 🤗bez tej wredoty. -  Miła Pandora, wreszcie każdy się szanuje i da się to oglądać. -  Chyba pierwsza taka...

"Hotel Paradise 4": Wiktoria płacze przez Miłosza
Screen Programu "Hotel Paradise"
TV-Show
"Hotel Paradise": Gwiazdy poprzednich edycji wspierają Wiktorię: "Najobrzydliwsza Pandora!"
Wiktoria może liczyć na wsparcie uczestników z 3. sezonu "Hotelu Paradise". Krzysztofowi i Krystianowi puściły nerwy: "Co to jest w ogóle za zabawa?"

Uczestnicy 3. edycji są przerażeni sytuacją, która ma miejsce w 4. sezonie "Hotelu Paradise". Ostatnią "Pandorę" i sytuację Wiktorii postanowili skomentować Krzysztof, Krystian, Ola, Luiza czy Kuba.  Jak wy w ogóle się tam bawicie!? - pytał zszokowany Krystian.  Z kolei Krzysztof przyznał, że bardzo współczuje Wiktorii i ma nadzieję, że uczestniczka będzie w stanie szybko się podnieść z tego, co zgotowali jej programowi koledzy. Zobaczcie, co piszą gwiazdy poprzednich edycji o skandalicznej "Pandorze".  Zobacz także:  "Hotel Paradise 4": Miłosz broni uczestników po Pandorze! "Bardzo cierpią" "Hotel Paradise": Uczestnicy poprzednich edycji komentują 4. sezon Ostatni odcinek " Hotelu Paradise " wywołał w sieci mnóstwo kontrowersji. Widzowie nie szczędzą krytyki nie tylko uczestnikom ale również produkcji, że pozwoliła innym na złe traktowanie Wiktorii. Głos w sprawie zabrał Pan Lektor, zapewniając, że wszyscy uczestnicy mieli opiekę, a " Wiktoria nigdy nie prosiła o pomoc ". Oświadczenie w sprawie wydał również TVN.   To była zdecydowanie najcięższa "Pandora" w historii "Hotelu Paradise". Po tym, jak koledzy z programu po raz kolejny dali Wiktorii do zrozumienia, że nie chcą jej w hotelu i wyszło na jaw, że wszystko zapoczątkował Miłosz - jedyna osoba, na której Wiktoria mogła do tej pory polegać - uczestniczka wybiegła z płaczem. Krystian, zwycięzca 3. edycji był w szoku, po usłyszeniu pytania o treści: "jak to jest, gdy wszyscy cię nienawidzą i chcą, żebyś opuściła program":  Ja wam powiem tak, w ogóle dopuszczenie takiego pytania przez produkcję to jest już za grubo. Jak wy w ogóle się tam bawicie!? Co to jest w ogóle za zabawa?!...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik