Siłownia

kobieta i mężczyzna ćwiczący na siłowni
sport
treningi
Siłownia

Jak osoby uprawiające sport powinny dbać o stawy, mięśnie i kości?

Początkujący sportowcy często nie zdają sobie sprawy, z jak dużymi obciążeniami podczas intensywnego wysiłku fizycznego musi sobie radzić organizm. Właśnie brak tej świadomości jest głównym powodem rozmaitych kontuzji i problemów zdrowotnych. Aby zminimalizować ryzyko ich powstawania, należy odpowiednio zadbać o ciało i organizm. Powinni to robić również ci, którzy nie trenują regularnie, ponieważ paradoksalnie to oni są najbardziej narażeni na kłopoty zdrowotne.
Marcin Michalewski
Torba sportowa – czym kierować się przy zakupie i jak wybrać najlepszą?
sport
treningi
Siłownia

Czym kierować się przy zakupie torby sportowej?

Torba sportowa jest jedną z najważniejszych rzeczy dla każdej osoby uprawiającej regularną aktywność fizyczną. Aby mogła ona spełniać swoje funkcje, powinna być dobrana właściwie do uprawianej dyscypliny oraz indywidualnych potrzeb. Wbrew pozorom zakup torby sportowej nie jest łatwy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w sklepach jest dostępnych wiele rodzajów, które nie zawsze są na tyle uniwersalne, aby sprawdzały się we wszystkich dyscyplinach.
Marcin Michalewski
Akcesoria do uprawiania różnych sportów.
sport
Ćwiczenia
trening

Powrót do sportu po dłuższej przerwie – jak to zrobić?

Regularne uprawianie sportu wymaga mobilizacji i wielu wyrzeczeń. Wiedzą o tym tylko ci, którzy mieli okazję trenować regularnie dłużej niż tylko kilka tygodni. Rozpoczęcie przygody ze sportem i jej kontynuowanie jest równie trudne, jak powrót do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Osoby, którym zależy na sportowym comebacku powinny poznać i wcielić w życie praktyczne porady, które to ułatwiają.
Marcin Michalewski
Mężczyzna trenuje na pływalni.
sport
Pływanie
Siłownia

Jakie dyscypliny sportowe uprawiać w okresie jesienno-zimowym?

Jesienno-zimowy czas nie należy do najlepszych okresów w roku, w których łatwo rozpocząć przygodę ze sportem. Krótsze dni, niższa temperatura i kapryśne warunki atmosferyczne potrafią skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej. Podpowiadamy, jakie dyscypliny można uprawiać jesienią i zimą bez względu na warunki pogodowe.
Marcin Michalewski
Trener personalny ćwiczy z kobietą.
sport
trening
modelowanie sylwetki

Treningi indywidualne czy grupowe? Jakie wybrać dla siebie?

Osoby chcące rozpocząć przygodę z regularnym uprawianiem sportu już na początku stają przed trudnym wyborem rodzaju zajęć. Treningi indywidualne i grupowe mają zalety i wady, a o ostatecznej decyzji powinny decydować indywidualne preferencje i możliwości finansowe. Podpowiadamy, jak najłatwiej wybrać odpowiedni rodzaj zajęć dla siebie.
Marcin Michalewski
Kobieta i mężczyzna ćwiczą na siłowni.
sport
trening
rower

Sportowe propozycje na relaks po pracy

O korzyściach wynikających z uprawiania sportu chyba nikogo nie trzeba przekonywać. O dobrą formę szczególnie powinny zadbać osoby, które mają siedzącą pracę, a po niej nie poświęcają czasu na aktywność fizyczną. Sportowy relaks po pracy może być nie tylko korzystny dla pracy organizmu, ale również przyjemny. Podpowiadamy, jakie dyscypliny sportowe mogą sprawdzić się jako forma relaksu po całym dniu pracy.
Marcin Michalewski
Para przyjaciół jeździ rowerami po mieście.
sport
Ćwiczenia
rower

Jakie dyscypliny sportu uprawiać podczas wakacji w mieście?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że lato jest najlepszym okresem do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Co istotne - nie tylko osoby, które wyjeżdżają na wakacje mają wiele możliwości na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Nawet spędzając lato w mieście, można znaleźć dyscyplinę sportową dopasowaną do swoich możliwości i oczekiwań.
Marcin Michalewski
Dziecko maluje wzory palcem po piasku.
sport
Ćwiczenia
Siłownia

Planujemy wakacje - wygoda czy survival? O czym musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji

Przełom maja i czerwca to najwyższy czas na zastanowienie się nad tym, gdzie wyjechać na urlop. Wolny od pracy czas jest tym cenniejszy, że mamy go do dyspozycji niewiele. Najgorszy więc jest powrót z poczuciem zmarnowanych wakacji. Dlatego warto pamiętać, że nie dla każdego jest survival, podobnie jak nie każdy potrafi wypoczywać nad basenem.
Magdalena Rozmus
kobieta na siłowni z pomarańczowym bidonem w ręce i słuchawkami w uszach
sport
Ćwiczenia
Siłownia

Pierwsza wizyta na siłowni – jak się do niej przygotować?

Do pierwszej wizyty na siłowni należy przygotować się zarówno fizycznie, jak i mentalne. W celu uniknięcia początkowej dezorientacji warto umówić się z trenerem personalnym, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu rozpisze nam plan treningowy i udzieli kilku cennych wskazówek. Oprócz tego przed pierwszą wizytą na siłowni warto przygotować sobie kilka niezbędnych rzeczy, w tym m.in. wodę czy ręcznik do ocierania potu.
Ewa Zwolak
Młoda kobieta ćwiczy na siłowni.
sport
Ćwiczenia
trening

Cechy motoryczne człowieka – czym są, za co odpowiadają i jak je kształtować? Przykładowe ćwiczenia

Cechy motoryczne rozwijają nie tylko sportowcy. Wytrzymałość, szybkość, siła, gibkość i zręczność to podstawowe umiejętności, które ćwiczy się na zajęciach z wf-u w szkołach. Ich opanowanie warunkuje nie tylko sprawność fizyczną, ale także prawidłowy rozwój psychiczny.
Aleksandra Gajowiak
Trening obwodowy
sport
ćwiczenia odchudzające
treningi

Trening obwodowy – jak i gdzie go ćwiczyć? Proste ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała!

Trening obwodowy jest rodzajem treningu siłowego, który pozwala w krótkim czasie zredukować tkankę tłuszczową, zwiększyć przyrost masy mięśniowej i wzmocnić wytrzymałość organizmu. Jedną z jego największych zalet jest to, że może być wykonywany zarówno w domu, jak i na siłowni
Marcin Michalewski
Trening na siłowni
odchudzanie
sport
Ćwiczenia

Dla kogo jest przeznaczona siłownia, fitness i crossfit? Zalety wszystkich możliwości

Sprzęty w siłowni są na tyle zróżnicowane, że można na nich ćwiczyć każdą partię mięśni. W klubach fitness zapisuje się na taką grupę ćwiczeniową, która odpowiada własnym możliwościom kondycyjnym. Trening crossfit obejmuje 10 różnych aspektów aktywności. Uczęszczają tam osoby chcące zrzucić kilogramy, zadbać o sylwetkę, zmniejszyć poziom stresu lub poprawić kondycję.
Tomasz Delmaczyński
Ćwiczenia z hantlami
sport
modelowanie sylwetki
Siłownia

Dzielony trening góra i dół: dzięki niemu wzmocnisz mięśnie i zwiększysz siłę

Trening góra-dół pozytywnie wpłynie na zbudowanie masy mięśniowej i zwiększenie siły. Trening jest podzielony na dni siłowe i hipertroficzne. Zarówno góra, jak i dół ciała są trenowane dwa razy w tygodniu.
Agnieszka Wadowska
Zewnętrzna siłownia
sport
trening
modelowanie sylwetki

Jakie ćwiczenia można wykonać w siłowniach zewnętrznych? Zalety i efekty

Trening na powietrzu wpłynie pozytywnie na wydolność i dobre samopoczucie. Przy ćwiczeniach w siłowni zewnętrznej nie należy zapominać o rozgrzewce. Maszyny dostępne w plenerze oferują możliwość ćwiczenia wszystkich partii mięśniowych
Agnieszka Wadowska
Umięśniony kobiecy brzuch
sport
trening
modelowanie sylwetki

Porady dla początkujących na siłowni

Plan treningowy dla początkujących, czyli osób, które dopiero zaczynają chodzić na siłownię, powinien być dostosowany do ich możliwości oraz przede wszystkim do celu, jaki sobie stawiają.
Justyna Dąbrowska
Strój na siłownię
sport
trening
Siłownia

Top bawełniany czy termiczny – jak się ubrać na siłownię

Mogłoby się wydawać, że sala ćwiczeń to nie wybieg dla modelek i strój na siłownię i fitness nie ma znaczenia. Jednak to, czy odczuwamy komfort podczas ćwiczeń i jak ogólnie się czujemy na sali zależy też od tego, czy wybierzemy odpowiednie ubrania. Podstawowa zasada brzmi – musi być wygodny.
Justyna Dąbrowska
Kobieta w pomarańczowym topie podnosi hantel jedną ręką.
sport
trening
modelowanie sylwetki

Pierwszy raz na siłowni – trening ogólnorozwojowy

Stawiając pierwsze kroki na siłowni należy pamiętać o bezpieczeństwie, racjonalnym wysiłku i własnym zdrowiu. Pierwszy raz na siłowni wymaga dostosowania ćwiczeń do możliwości osoby ćwiczącej. Najczęstsze błędy na pierwszym treningu to m.in. brak rozgrzewki lub zbyt zaawansowane treningi. Tego typu błędy mogą prowadzić do kontuzji, frustracji i zniechęcenia.
Anna Bartoś
kobieta z umięśnionym brzuchem trzyma hantle
sport
trening
modelowanie sylwetki

Najlepsze ćwiczenia na brzuch – ćwiczymy na siłowni

Masz wykupiony karnet na siłownię, pomysł wyrzeźbienia brzucha, ale nie do końca wiesz, jakie ćwiczenia na brzuch możesz wykonać na siłowni? Nie będziemy czarować, że te ćwiczenia są łatwe, szybkie i przyjemne – przy niektórych trzeba się naprawdę napocić, ale wyrzeźbiony brzuch jest tego warty.
Justyna Dąbrowska
Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner