Reklama

Zamykanie naczynek na twarzy wymaga przygotowania około 2 tygodnie przed zabiegiem. Należy zrezygnować z preparatów fotouczulających, opalania oraz inwazyjnych zabiegów na twarz. Laserowe zamykanie naczynek wykonuje specjalista medycyny estetycznej.

Reklama

Rozszerzone naczynka na twarzy powodujące rumień i teleangiektazje, czyli tzw. pajączki, można bezboleśnie usunąć. W gabinetach medycyny estetycznej używa się do tego promieni lasera. Jeden zabieg kosztuje od około 300 do 1000 złotych, w zależności od wielkości poddawanego mu obszaru oraz indywidualnych cen w poszczególnych klinikach.

Poszukujesz kosmetyczki, która wykonuje zabieg zamknięcia naczynek? Wejdź na tę stronę, wykorzystaj kody Groupon i umów się na wizytę.

Najlepsza pora do wykonania zabiegu zamykania naczynek i przygotowanie

Zamykanie naczynek na twarzy najlepiej przeprowadzać jesienią i zimą, gdy jest najmniej słońca. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe cery po zabiegach laserem może powodować powstawanie przebarwień i blizn. Dlatego po zabiegach zamykania naczynek laserem najlepiej unikać przebywania w słoneczne dni na zewnątrz, stosować kremy z wysokim filtrem UVA i UVB oraz nie opalać się w solarium.

Na około 2 tygodnie przed zabiegiem należy przestać stosować leki i zioła fotouczulające, czyli m.in. dziurawiec, arcydzięgiel, rumianek, arnikę górską i skrzyp polny oraz leki hormonalne. Nie można też opalać się ani wykonywać inwazyjnych zabiegów w obszarze, który ma być poddany zabiegowi zamykania naczynek.

Przebieg procedury laserowego zamykania naczynek

Przed zabiegiem specjalista ocenia skórę i naczynka (ich ilość i to, jak głęboko się znajdują), dzięki czemu może dopasować parametry lasera do konkretnego przypadku. Następnie skóra na obszarze poddawanym zabiegowi jest dokładnie oczyszczana, złuszczana, a dopiero potem przy pomocy specjalnej głowicy emitującej światło określonej długości fali (laser) zamyka naczynka.

Laserowe zamykanie naczynek zwykle nie boli, ale podczas zabiegu często bywa odczuwany dyskomfort. Usuwanie rozszerzonych naczynek polega na tym, że laser jest pochłaniany przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. Powoduje to, że krew w naczynku ulega koagulacji, czyli „ścina się”, na skutek wysokiej temperatury. Efektem tego jest zniszczenie naczynia.

Efekty i pielęgnacja skóry po zabiegu zamykania naczynek

Tuż po wykonaniu zabiegu laserowego zamykania naczynek cera może być zarumieniona, lekko opuchnięta, mogą pojawić się niewielkie strupki albo pęcherze. Wszystkie te skutki uboczne powinny zniknąć w ciągu 4 godzin.

Przez około 5 dni po zabiegu nie należy narażać cery na uszkodzenia, przegrzewać, powinno się osłaniać ją przed słońcem, smarować preparatem przyspieszającym gojenie oraz nawilżać.

Zamykanie naczynek pierwsze efekty daje już po kilku dniach, ale najlepsze rezultaty można osiągnąć, wykonując serię kilku zabiegów w odstępach co 3 do 4 tygodni. Po około 3 miesiącach od wykonania ostatniego zabiegu z serii można zobaczyć ostateczne efekty, a u niektórych dopiero po nawet roku.

Reklama

Przeciwwskazania do zamykania naczynek laserem

Laserowe zamykanie naczynek nie może zostać przeprowadzone u ciężarnych ani karmiących piersią, u osób z padaczką, łuszczycą, bielactwem, mocną opalenizną, cukrzycą oraz zaburzeniami układu krzepnięcia i tendencją do powstawania bliznowców.

Reklama
Reklama
Reklama