Wyjazd na Boże Narodzenie – atrakcyjne święta w górach i nad morzem. Gdzie jeszcze warto pojechać?
Rodzinny wyjazd na Boże Narodzenie w górach można wzbogacić o rozmaite atrakcje. Wśród nich znajduje się np. kulig, kolędowanie z góralskimi muzykantami, próbowanie regionalnych potraw, jazda na sankach i spacery w zimowej scenerii. W okresie świąt warto odwiedzić również Kraków oraz miejscowości nadmorskie.
Rodzinny wyjazd na Boże Narodzenie w górach można wzbogacić o rozmaite atrakcje. Wśród nich znajduje się np. kulig, kolędowanie z góralskimi muzykantami, próbowanie regionalnych potraw, jazda na sankach i spacery w zimowej scenerii. W okresie świąt warto odwiedzić również Kraków oraz miejscowości nadmorskie.
Boże Narodzenie można spędzić tradycyjnie w domu, jednak wiele rodzin decyduje się na świąteczny wyjazd. Najpopularniejszymi kierunkami podróży są góry oraz morze. Bożonarodzeniowy wyjazd z pewnością dostarczy wielu wyjątkowych chwil i niezapomnianych wrażeń.
Boże Narodzenie w górach
Święta w górach są doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i najbliższymi. W okresie Bożego Narodzenia wiele hoteli i pensjonatów oferuje noclegi w okazyjnych cenach łącznie z rozmaitymi atrakcjami, np. wspólnym ubieraniem choinki, wieczorem kolęd i uroczystą kolacją bożonarodzeniową. Dla osób wymagających wśród ofert pojawia się m.in. pobyt w ekskluzywnych ośrodkach SPA. Grudniowa wizyta w górach pozwala na poczucie prawdziwej atmosfery świąt dzięki pięknej i wyjątkowej zimowej scenerii oraz widoku na ośnieżone szczyty górskie. Oryginalnymi atrakcjami towarzyszącymi świętom w górach jest wspólne kolędowanie z góralskimi muzykantami oraz udział w prawdziwym kuligu. W ciągu dnia miłośnicy sportów zimowych mogą wybrać się na górskie stoki i pojeździć na nartach lub snowboardzie. Rozrywką dla młodszych członków rodziny z pewnością będzie zjazd na sankach, a także rodzinne lepienie bałwana czy robienie aniołków na śniegu. Decydując się na wyjazd na Boże Narodzenie, warto wybrać ośrodki znajdujące się w miejscowościach typowo turystycznych lub w ich bliskim sąsiedztwie, np. Zakopane (Tatry), Krynica – Zdrój (Beskidy), Karpacz (Sudety). Taka lokalizacja umożliwia bogate urozmaicenie czasu poprzez organizowanie różnych wycieczek w malownicze miejsca, zwiedzanie pobliskich zabytków, odwiedzenie knajp i restauracji oferujących regionalne potrawy i trunki.
Święta nad morzem – jakie atrakcje?
Drugim popularnym kierunkiem wyjazdów na Boże Narodzenie obok gór jest morze. Coraz więcej osób zaczyna doceniać polskie Morze Bałtyckie zimową porą. Wyjątkowe widoki zapewniają nadmorskie plaże przysypane śniegiem, a także błyszcząca w świetle dnia i gwiazd powierzchnia wody. Planując święta nad morzem, często wybieranymi atrakcjami są wizyty w ośrodkach SPA i uzdrowiskach. Takie miejsca zapewniają odpoczynek, relaks, a dodatkowo świąteczną atmosferę z licznymi tradycyjnymi potrawami wigilijnymi i bożonarodzeniowymi. Hotele i pensjonaty nie zapominają również o najmłodszych członkach rodzin, oferując rozmaite atrakcje, np. wizytę Świętego Mikołaja rozdającego prezenty czy zagrodę z mikołajowymi zwierzętami, specjalne baseny dla dzieci ze zjeżdżalnią, sale gier oraz zabawy z animatorką.
Gdzie jeszcze warto wyjechać na Boże Narodzenie?
Poza górami i morzem jest jeszcze wiele innych miejsc, w których można spędzić niezapomniane święta Bożego Narodzenia. Wśród nich znajduje się m.in. Kraków. Zimową porą krakowskie Stare Miasto uznawane jest za jedno z bardziej wyjątkowych i magicznych miejsc w Polsce. Dodatkowego uroku dodają mu świąteczne dekoracje oraz rozbrzmiewające wokół kolędy. Restauracje i bary oferują regionalne specjały oraz grzane wino i piwo. W Krakowie w okresie świąt organizowane są różne imprezy, m.in. koncerty „pod chmurką” oraz wystawy szopek. Hotele, starając się przyciągnąć jak największą liczbę turystów, oferują rozmaite atrakcje, wśród których pojawia się wspólne pieczenie i dekorowanie pierniczków, przygotowanie ozdób i przystrajanie choinki. Doskonałym pomysłem na spędzenie świąt Bożego Narodzenia jest również wyjazd do malowniczego Kazimierza Dolnego znajdującego się około 255 kilometrów od Krakowa. Miejscowość ta jest niewielka, ale również wyjątkowa i doceniana przede wszystkim za rynek, liczne zabytki oraz nadwiślański krajobraz.