Lodowa kuracja na pryszcze
Kostki lodu przykładane do pryszcza zmniejszą go i przyśpieszą zanikanie. Ważne, by metodę stosować regularnie, kilka razy dziennie. Lodu nie mogą używać osoby z cerą naczynkową.
Kostki lodu przykładane do pryszcza zmniejszą go i przyśpieszą zanikanie. Ważne, by metodę stosować regularnie, kilka razy dziennie. Lodu nie mogą używać osoby z cerą naczynkową.
Lód znakomicie zastąpi wszelkie preparaty do usuwania pryszczy. Ta naturalna kuracja obkurczy krostę i przyśpieszy jej gojenie, a także zamknie pozostałe pory i oczyści twarz. Zmrożone kostki lodu przykładaj do pryszcza bezpośrednio lub za pomocą czystej szmatki. Powtarzaj tę czynność regularnie, co 3 godziny. Z kuracji powinny zrezygnować osoby o cerze naczynkowej oraz wrażliwej.
Jak powstaje trądzik
Pryszcze to stany ropne powstające na ciele, głównie na twarzy. Pojawiają się w wyniku stanów zapalnych w okolicy zaskórników, czyli wykwitów na skórze. Krosty mają charakterystyczny wygląd, czyli zaczerwienienie wokół czubka, w którym znajduje się ropa. Trądzik powstaje na skutek nadmiernej produkcji sebum przez skórę w połączeniu z różnymi zanieczyszczeniami, np. kurzem lub martwymi komórkami naskórka. W ten sposób dochodzi do zamknięcia ujść mieszków włosowych, w wyniku czego pojawiają się stany zapalne. Trądzik występuje najczęściej u osób z cerą tłustą lub mieszaną, podczas problemów hormonalnych (np. w czasie miesiączki lub stosowania antykoncepcji hormonalnej) a także na skutek nieodpowiedniej pielęgnacji (brak higieny, niedostosowane kosmetyki, rozdrapywanie krostek, dotykanie twarzy brudnymi rękami).
Właściwości zdrowotne lodu
Lód działa zbawiennie, zarówno na pojedyncze pryszcze, jak i ich skupiska (trądzik). A to za sprawą niżej wymienionych właściwości:
- lód zmniejsza obrzęki skórne, opuchlizny oraz zaczerwienienia,
- lód pomaga schłodzić pory, dzięki czemu mogą się łatwo domknąć (nie są wówczas narażone na podrażnienia i bakterie),
- dzięki zastosowaniu lodu oczyścisz twarz, poprzez usunięcie z niej brudu, tłuszczu oraz martwego naskórka,
- lód przyspiesza krążenie krwi.
Jak stosować lód na pryszcze?
Lód stosowany na pryszcze przyniesie oczekiwane rezultaty, jednak musisz go odpowiednio używać.
Zastosuj się do następujących zasad:
- Przed rozpoczęciem kuracji umyj dokładnie ręce.
- Przyłóż kostkę lodu do pryszcza i masuj go delikatnie przez 30 sekund.
- Możesz również pokruszyć lód, zawinąć go w czystą ściereczkę lub gazę i przykładać do zmian skórnych przez kilka minut.
- Czynność powtarzaj kilka razy dziennie, np. co 3 godziny.
- Podczas każdorazowego przykładania lodu do pryszcza, oczyść kostką również całą twarz.
- Jeśli zależy ci na lepszych efektach, dodaj do wody sok z cytryny oraz miód. Całość rozlej do pojemnika na lód i zamroź. Używanie takich kostek pomoże lepiej zwalczyć stany zapalne.
Kiedy zrezygnować z kuracji lodem?
Przykładanie lodu do twarzy może zdziałać cuda, jednak nie należy przesadzać z jego ilością. Zbyt zmrożone kostki, prosto z zamrażarki, mogą podrażnić cerę i ją wysuszyć. Jeśli przykładasz lód bezpośrednio do skóry, licz się z odmrożeniami. Z tej metody likwidowania pryszczy powinny zrezygnować również osoby o cerach naczynkowej i wrażliwej. Lód może prowadzić do szybkiego pękania naczynek krwionośnych, co skutkuje sińcami i przebarwieniami.
- Suchy lód stosuje się w laboratoriach i chłodniach do chłodzenia substancji lub roślin. Jak zrobić suchy lód krok po kroku?
- Po użądleniu osy opuchliznę i ból zlikwiduje okład z lodu. Co na użądlenie osy? Pierwsza pomoc.
- Do łagodzenia podrażnień skóry sprawdzi się lód w kostkach. Podrażnienia po depilacji. Domowe sposoby na podrażnienia.