"Ranczo" bez Artura Barcisia? Trudno byłoby sobie wyobrazić kultową, polską produkcję bez świetnie skonstruowanej postaci Czerepacha, co więcej trudno byłoby sobie wyobrazić, by w rolę sprytnego pretendującego polityka mógł wcielić się inny aktor niż Artur Barciś. Okazuje się, że o mały włos a tak by się stało. Powód był bardzo prosty, Artur Barciś był po prostu zazdrosny...

Reklama

Zobacz także: Będzie kontynuacja "Rancza"?! Zaskakujący komentarz reżysera hitu TVP! Kto zastąpi Pawła Królikowskiego?

Artur Barciś o mały włos nie przyjąłby roli Czerepacha!

Czerepach przez pierwsze cztery sezony "Rancza" zdecydowanie nie mógł cieszyć się sympatią widzów. Wyrachowany, perfidny i bezwzględny doradca wójta robił wszystko, by mieć coraz większą władzę i coraz większe pieniądze. Artur Barciś w tę rolę wcielił się niechętnie, będąc pewnym, że jest to postać drugoplanowa, nie tak istotna dla fabuły produkcji. Mylił się jednak, ponieważ Czerepach jest niezaprzeczalnie jedną z głównych postaci serialu i spiritus movens wilkowijskich wydarzeń.

Artur Barciś nie zdawał sobie z tego jednak na początku sprawy i nie chciał wcielić się w Czerepacha. Był tak nieugięty z powodu zawodowej zazdrości. Zarówno Artur Barciś jak i Cezary Żak zyskali już przecież popularność jako aktorski duet po występie w "Miodowych latach". Artur miał być zły, że w "Ranczu" dostanie rolę gorszą niż Cezary Żak, który nie dość, że otrzymał główną rolę, to jeszcze podwójną! Według Barcisia, po występie w "Miodowych latach" to właśnie jemu należała się główna rola.

Sam Barciś nie miał grać w "Ranczu". Nie chciał tej roli z dwóch powodów. Po pierwsze, miał zamiar spokojnie czekać na "Doręczyciela", mimo że decyzję o rozpoczęciu zdjęć cały czas odwlekano. Po drugie - mniej ważne, ale jednak - po sukcesie "Miodowych lat" aktorowi wydawało się, że powinien zagrać pierwszoplanową rolę, a nie jakiś ogon - wspominają producenci w książce "Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów".

Na szczęście Artur Barciś propozycję przyjął i tym sposobem po raz kolejny z Cezarym Żakiem stworzył niezastąpiony serialowy duet. Wyobrażalibyście sobie, by było inaczej?

Zobacz także

Zobacz także: Pamiętacie żonę wójta z "Ranczo"? Grająca ją Violetta Arlak schudła 20 kilogramów i jest nie do poznania!

Cezary Żak i Artur Barciś po raz kolejny stworzyli doskonały aktorski duet.

Czerepach to jeden z najbardziej czarnych charakterów polskich seriali. Na szczęście widzowie zdążyli go jeszcze polubić, ponieważ pod wpływem miłości do Lodzi, bohater przeszedł, choć odrobinę na łagodniejszy i dobry styl bycia.

kadr z serialu
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama