Kadr z serialu Ranczo
East News
Seriale

"Ranczo" bez Czerepacha?! Słowa Artura Barcisia zjeżą włos na głowie każdego fana serialu! 

"Ranczo", jeden z ulubionych serialów Polaków zyskał sławę dzięki dwóm głównym rolom, wójta i Czerepacha. O mały włos, a Artur Barciś nie zagrałby tej roli.

"Ranczo" bez Artura Barcisia? Trudno byłoby sobie wyobrazić kultową, polską produkcję bez świetnie skonstruowanej postaci Czerepacha, co więcej trudno byłoby sobie wyobrazić, by w rolę sprytnego pretendującego polityka mógł wcielić się inny aktor niż Artur Barciś. Okazuje się, że o mały włos a tak by się stało. Powód był bardzo prosty, Artur Barciś był po prostu zazdrosny...

Zobacz także: Będzie kontynuacja "Rancza"?! Zaskakujący komentarz reżysera hitu TVP! Kto zastąpi Pawła Królikowskiego?

Doda miała szansę na międzynarodową karierę. Co okazało się dla niej ważniejsze?

Artur Barciś o mały włos nie przyjąłby roli Czerepacha!

Czerepach przez pierwsze cztery sezony "Rancza" zdecydowanie nie mógł cieszyć się sympatią widzów. Wyrachowany, perfidny i bezwzględny doradca wójta robił wszystko, by mieć coraz większą władzę i coraz większe pieniądze. Artur Barciś w tę rolę wcielił się niechętnie, będąc pewnym, że jest to postać drugoplanowa, nie tak istotna dla fabuły produkcji. Mylił się jednak, ponieważ Czerepach jest niezaprzeczalnie jedną z głównych postaci serialu i spiritus movens wilkowijskich wydarzeń. 

Artur Barciś nie zdawał sobie z tego jednak na początku sprawy i nie chciał wcielić się w Czerepacha. Był tak nieugięty z powodu zawodowej zazdrości. Zarówno Artur Barciś jak i Cezary Żak zyskali już przecież popularność jako aktorski duet po występie w "Miodowych latach".  Artur miał być zły, że w "Ranczu" dostanie rolę gorszą niż Cezary Żak, który nie dość, że otrzymał główną rolę, to jeszcze podwójną! Według Barcisia, po występie w "Miodowych latach" to właśnie jemu należała się główna rola. 

Sam Barciś nie miał grać w "Ranczu". Nie chciał tej roli z dwóch powodów. Po pierwsze, miał zamiar spokojnie czekać na "Doręczyciela", mimo że decyzję o rozpoczęciu zdjęć cały czas odwlekano. Po drugie - mniej ważne, ale jednak - po sukcesie "Miodowych lat" aktorowi wydawało się, że powinien zagrać pierwszoplanową rolę, a nie jakiś ogon - wspominają producenci  w książce "Ranczo. Kulisy serialu wszech czasów". 

Na szczęście Artur Barciś propozycję przyjął i tym sposobem po raz kolejny z Cezarym Żakiem stworzył niezastąpiony serialowy duet. Wyobrażalibyście sobie, by było inaczej?

Zobacz także: Pamiętacie żonę wójta z "Ranczo"? Grająca ją Violetta Arlak schudła 20 kilogramów i jest nie do poznania! 

Cezary Żak i Artur Barciś po raz kolejny stworzyli doskonały aktorski duet. 

Artur Barciś i Cezary Żak znów razem

Czerepach to jeden z najbardziej czarnych charakterów polskich seriali. Na szczęście widzowie zdążyli go jeszcze polubić, ponieważ pod wpływem miłości do Lodzi, bohater przeszedł, choć odrobinę na łagodniejszy i dobry styl bycia. 

quiz Arkadiusz Czerepach
kadr z serialu

 

Franciszek Pieczka jako Stach Japycz w serialu "Ranczo"
ONS.pl
Seriale
Jak dobrze znacie Stacha Japycza z "Ranczo"? Sprawdźcie się w naszym urodzinowym quizie!

Choć ciężko w to uwierzyć, Franciszek Pieczka kończy dziś 93 lata! Ról na koncie ma wiele, od Gustlika z "Czterech pancernych" począwszy... i ciężko by było powiedzieć, za którą polubiliśmy go najbardziej. Na pewno jednak znajdzie się wśród nich rola Stacha Japycza, niezapomnianego ławeczkowicza z serialu "Ranczo". Wbrew alkoholowym skojarzeniom, dla wielu mieszkańców Wilkowyj uchodził za lokalnego mędrca. Jeśli oglądaliście kultowy serial, na pewno świetnie pamiętacie jego cytaty.

Z okazji urodzin, mamy dla Was zabawę. Jak dobrze znacie Stacha Japycza? Sprawdźcie się w naszym quizie. A panu Franciszkowi jeszcze raz życzymy 200 lat! 

Choć ciężko w to uwierzyć, Franciszek Pieczka kończy dziś 93 lata! Ról na koncie ma wiele, od Gustlika z "Czterech pancernych" począwszy... i ciężko by było powiedzieć, za którą polubiliśmy go najbardziej. Na pewno jednak znajdzie się wśród nich rola Stacha Japycza , niezapomnianego ławeczkowicza z serialu " Ranczo ". Wbrew alkoholowym skojarzeniom, dla wielu mieszkańców Wilkowyj uchodził za lokalnego mędrca. Jeśli oglądaliście kultowy serial, na pewno świetnie pamiętacie jego cytaty. Z okazji urodzin, mamy dla Was zabawę. Jak dobrze znacie Stacha Japycza? Sprawdźcie się w naszym quizie. A panu Franciszkowi jeszcze raz życzymy 200 lat! 

Nie żyje scenarzysta Rancza
Newsy
Ekipa "Rancza" w żałobie. Zmarła ważna dla nich osoba. Artur Barciś: "Dzięki swojej twórczości zostaniesz z nami na zawsze"
Ekipa "Rancza" w żałobie. Zmarła ważna dla nich osoba. Artur Barciś: "Dzięki swojej twórczości zostaniesz z nami na zawsze"

  Kosmetyki i perfumy w promocji? Tak, to możliwe! Wejdź na stronę EZEBRA.PL promocje .  

Artur Barciś i Cezary Żak znów razem
Newsy
Hot16challenge: Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Tym razem rapują, ale fani myślą o powrocie kultowego serialu 
Cezary Żak i Artur Barciś rapują w ramach akcji Hot16challenge. Hot 16 Cezarego Żaka i Artura Barcisia!

Cezary Żak i Artur Barciś znów połączyli siły, tym razem w bijącym rekordy popularności na YouTubie wyzwaniu "Hot16challenge". Akcja jest prosta - artyści (chociaż chcąc, nie chcąc także politycy) nagrywają specjalnie przygotowany utwór (najlepiej 16 wersów), aby promować zbiórkę pieniędzy na rzecz polskiej służby zdrowia i walki z koronawirusem. Dzięki zaangażowaniu największych polskich gwiazd (m.in. Roxie Węgiel, Dawid Podsiadło, Cleo, Kayah itd) udało się już zebrać ponad 1,8 mln złotych. Teraz do wyzwania dołączyli Żak i Barciś! Cezary Żak i Artur Barciś znów razem! Projekt cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród muzyków, ale również aktorów. Swój utwór zaprezentował ukochany serialowy duet Polaków, czyli Czerepach i Kozioł z "Rancza" lub Norek i Krawczyk z "Miodowych lat", czyli niezawodni Artur Barciś i Cezary Żak. Zanim panowie zaczęli rapować, usłyszeliśmy jingiel z "Miodowych lat", puszczony przez Barcisia, na co Żak zareagował słowami: Kolega nie może zapomnieć, żyje wspomnieniami Okazuje się, że nie tylko kolega, ponieważ pod ich nagraniem pojawiła się fala komentarzy, w których internauci zaczęli wspominać "Miodowe Lata", a niektórzy dopraszać się powrotu! Masakra że po tylu latach potrafią Panowie wejść w te role perfekcyjnie! Szacun :) "Miodowe lata - 20 lat później"... Kto jest za ?? W tej samej kamienicy i z tą samą obsadą!!! TACONAFIDE jakich potrzebujemy ale na nich nie zasaługujemy - piszą internauci. Wyobrażacie sobie powrót tego serialu? To byłoby coś! Zobacz także:  Gwiazdy "Rancza" na zdjęciach sprzed nawet 15 lat! Jak bardzo się zmieniły? Zobacz! Zobaczcie Hot 16 w wykonaniu Artura Barcisia i...

Nasze akcje
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner