Komisarz Aleks odcinek 2. Komisarz Aleks odc. 12 Komisarz Aleks odc. 12 Komisarz Aleks odc. 12 Komisarz Aleks odc. 12
Komisarz Aleks odcinek 2.
1/6
Komisarz Aleks odcinek 2.

Zbigniew Stryj, szerokiej widowni serialowej znany m.in. za sprawą roli Roberta Bilskiego z "M jak miłość", wystąpi gościnnie w 12. odcinku 9. serii „Komisarza Aleksa” (emisja w sobotę 10 czerwca o godz. 20.25 w TVP1).

A co się wydarzy w serialu?

Zobacz: Czym charakteryzuje się i jak wychować boksera?

Wiktor Jastrzębski, w którego się wcielił, to psychopata mający obsesję na punkcie autorki bardzo poczytnej powieści erotycznej, Agaty Zielińskiej (Małgorzata Tobiasz). Mężczyzna postanowi porwać pisarkę i uwięzić ją w ogromnej... klatce. Zrobi wszystko, by spełnić swe fantazje i zrealizować marzenie o zostaniu kochankiem literatki. Uda mu się uprowadzić Agatę, ale na szczęście Górski (Krystian Wieczorek) dowie się, gdzie ją przetrzymuje...

Zobacz także: Izabela Kuna w "Komisarzu Aleksie"! Kogo zagra znana aktorka? ZDJĘCIA

2/6
Komisarz Aleks odc. 12

Zbigniew Stryj jest jednym z najbardziej zapracowanych polskich aktorów. W ciągu ostatnich dwóch lat mogliśmy oglądać go w czterech serialach (jako Tomasza w „Na noże”, Roberta Bilskiego w „M jak miłość”, nadinspektora Kozłowskiego w „Komisji morderstw” i Mateusza w „Na dobre i na złe”) oraz w pięciu filmach („Sługi boże”, „Prosta historia o morderstwie”, „Konwój”, „Amok” i „Gwiazdy”). Niemal każdego wieczoru Zbigniew Stryj występuje na scenie zabrzańskiego Teatru Nowego... Do tego jeszcze jest zastępcą dyrektora do spraw artystycznych w tymże teatrze.

Jednak jego rola w "Emce" na razie dobiegła końca. Bilski siedzi w więzieniu, a Marysia ma wreszcie spokój.

3/6
Komisarz Aleks odc. 12

12. odcinek "Komisarza Aleksa" nosi tytuł „Opętanie”. Poniżej szczegółowy opis fabuły.

Stateczny i zamożny mężczyzna w średnim wieku Wiktor (Zbigniew Stryj) ma obsesję na punkcie pewnej pisarki powieści erotycznej, Agaty Zielińskiej (Małgorzata Tobiasz). Próbuje ją porwać z jej mieszkania, ale w trakcie szarpaniny dochodzi do tragedii, kobieta ginie. Sprawa zostaje szeroko nagłośniona w mediach, a Wiktor orientuje się, że się pomylił, ofiara nie była pisarką. Prowadzący śledztwo komisarz Górski dzięki wykrytym przez Aleksa śladom, dość szybko orientuje się, że kobieta zginęła omyłkowo. Prawdziwą ofiarą miała być wynajmująca wcześniej to mieszkanie pisarka. To jedna z hipotez, ale bardzo prawdopodobna. Do wydawnictwa przychodziły listy z pogróżkami pod adresem pisarki. Górski postanawia sprowokować sprawcę. Dotąd tożsamość pisarki nie była znana, taka była strategia sprzedażowa wydawnictwa. Teraz za namową policji wydawnictwo organizuje spotkanie autorskie z pisarką. Górski liczy, że przyjdzie na nie morderca. Niestety, sprawca jest czujny, nie przychodzi na samo spotkanie, ale śledzi pisarkę i odkrywa jej nowy adres. Mimo ochrony policji próbuje ją porwać. Za pierwszym razem to mu się nie udaje. Zostaje spłoszony w ostatniej chwili. Pisarka jednak widziała jego twarz i na podstawie jej zeznań policja tworzy portret pamięciowy sprawcy. Gdy za drugim razem udaje mu się porwać pisarkę, policja decyduje się na opublikowanie portretu. Szybko zgłasza się żona sprawcy (Karina Seweryn), która rozpoznała go na portrecie. Mężczyzna wraz ze swoją ofiarą ukrył się w starym domu swoich rodziców i tu dopada go komisarz Górski i Alex..

Finał sezonu serialu "Komisarz Alex" już w sobotę 17 czerwca! 

ZOBACZ ZDJĘCIA Z ODCINKA.

4/6
Komisarz Aleks odc. 12
5/6
Komisarz Aleks odc. 12
6/6
Komisarz Aleks odc. 12
Więcej na temat Komisarz Aleks polskie seriale