Suplementy na odchudzanie
© Voyagerix/Fotolia.com

Które suplementy wspomagające odchudzanie są skuteczne?

Suplementy na odchudzanie
© Voyagerix/Fotolia.com

Skuteczne suplementy na odchudzanie pomagają usprawnić metabolizm i hamują wchłanianie cukrów i tłuszczów do przewodu pokarmowego.

 

Suplementy wspomagające odchudzanie powinny być nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne. Dlatego jeśli już zapadnie decyzja o zakupie suplementów, powinna być ona podjęta z zachowaniem zasad zdrowego rozsądku.

Suplementy diety oparte o naturalne składniki

Suplementy należy kupować jedynie z legalnych, zaufanych źródeł. Na rynku dostępna jest cała gama środków wspomagających odchudzanie i wiele z nich opartych jest o naturalne składniki.

 

 

  • Wyciąg z zielonej kawy. Zielona kawa, dzięki zawartości kwasu chlorogenowego, ogranicza wchłanianie cukrów przez układ pokarmowy, wpływa korzystnie na metabolizm wątroby, dzięki czemu tłuszcz spalany jest intensywniej, ogranicza także wchłanianie tłuszczów i węglowodanów.

 

  • Ekstrakt z jagód acai. Jagody acai nie tylko przyspieszają metabolizm i usprawniają spalanie tkanki tłuszczowej, ale mają również właściwości oczyszczające organizm z toksyn. Dzięki zawartości antyoksydantów spowalniają proces starzenia się oraz wzmacniają odporność.

O czym należy pamiętać przyjmując suplementy

Suplementy zawierające nadmierną ilość błonnika mogą nie tylko spowolnić naturalny mechanizm perystaltyki jelit, ale też ograniczyć wchłanianie przez organizm niektórych mikroelementów. Środki z dużą ilością kofeiny przyczynić się mogą do wzrostu ciśnienia krwi, problemami z koncentracją oraz ogólnym rozdrażnieniem. Często szybki efekt, który pozwalają osiągnąć tabletki odchudzające wiąże się po prostu z utratą wody przez organizm, co nie da trwałych i zadowalających efektów.

 

Suplementy nie są złotym środkiem na utratę wagi, a mają jedynie wspomóc ten proces. Zatem fundamentem odchudzania powinna być dieta stworzona w oparciu o zasady racjonalnego żywienia oraz regularna aktywność fizyczna.


Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47