młoda kobieta z długimi blond włosami
Image by LifetimeStock.com

Olejowanie włosów na noc – sposób na piękne, zdrowe włosy

młoda kobieta z długimi blond włosami
Image by LifetimeStock.com

Olejowanie włosów na noc poprawi strukturę włosy. Jest to zabieg szczególnie polecany osobom, które mają zniszczone, wysuszone lub wypadające włosy.

 

Olejowanie włosów na noc często daje o wiele lepsze efekty niż olejowanie włosów w dzień. Przede wszystkim olejując włosy na noc zapewniasz im kilkugodzinne źródło nawilżenia, w dzień z reguły nie można sobie pozwolić na wielogodzinne chodzenie z turbanem na głowie.

Olejowanie włosów na noc – 5 wskazówek

Olejując włosy weź pod uwagę kilka rad:

 

  • Wybierz przetestowany olej – taki, po którym wiesz, że nie będzie przesadnie swędziała cię głowa i który ma możliwie najbardziej przyjemny zapach np. kokosowy, ryżowy, lniany, sezamowy, migdałowy lub zwykłą oliwę z oliwek.
  • Olej rozprowadź na połowie długości włosów – omijaj nasadę, ponieważ rano włosy będą wyglądały na bardzo przetłuszczone. Możesz mieć problemy z ich domyciem.
  • Naolejowane włosy zawiąż w kok lub warkocz. Dodatkowo załóż czepek z cieniutkiego, oddychającego materiału.
  • Rano włosy należy umyć delikatnym szamponem – bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate), który jest silną chemiczną substancją myjącą. Innym sposobem na usunięcie oleju z włosów jest umycie ich odżywką, która jest bardziej łagodna dla włosów niż szampon.

Po olejowaniu, jeśli masz proste włosy, wyczesz je. Jeżeli są kręcone – pozwól im układać się swobodnie.


Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14