Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Luźny kok krok po kroku

Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.

 

Lista rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • grzebień,
  • wygładzający spray do stylizacji włosów,
  • gumka do włosów,
  • wsuwki,
  • lakier do włosów, 
  • mgiełka zapachowa.

Krok 1: Rozczesz i zwiąż włosy.

Spryskaj włosy wygładzającym sprayem do stylizacji, a potem delikatnie rozczesz grzebieniem. Następnie dokładnie zbierz włosy na czubku głowy – pozostaw tylko niezbyt grubą wiązkę przy czole – i zwiąż je gumką dowolnego koloru tak, by nie ściskała kucyka zbyt mocno.

Krok 2: Podziel kucyk i uformuj z niego kok.

Kosmyki zebrane w kucyk podziel na dwie równe części i zawiąż je pojedynczym węzłem. Końcówki węzła schowaj z obu stron pod gumkę, tak aby zwisały swobodnie. Jeśli włosy są bardzo długie, samo włożenie końcówek pod gumkę może nie wystarczyć i prawdopodobnie będziesz musiała podpiąć zbyt obficie zwisające kosmyki wsuwkami.

Krok 3: Dopracuj przód.

Pozostawiony z przodu kosmyk zapleć w warkocz lub kilka warkoczy, jeśli masz do dyspozycji grubą wiązkę włosów. Następnie upchnij końcówki warkoczy pod gumkę.

Krok 4: Tchnij we włosy morski wiatr.

Utrwal fryzurę lakierem do włosów, a potem spryskaj odświeżającą mgiełką zapachową – włosy będą nie tylko wyglądać, ale i pachnieć tak, jakby układała je morska bryza.

 

Nie masz już pomysłów na to, jak szybko czesać swoje włosy? Oferowany przez Komputronik rabat to doskonała okazja, aby kupić szczotkę prostującą!

 


Więcej na temat Kok włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44