Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Luźny kok krok po kroku

Kok z warkocza
Pixabay/burnnet/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Luźny kok to bardzo praktyczna fryzura, która pasuje niemal do każdej stylizacji, każdego typu urody i utrzymuje się na głowie cały dzień, nadając włosom artystycznego nieładu. Co więcej, luźny kok można wykonać samodzielnie już w kilku prostych krokach.

 

Lista rzeczy, których będziesz potrzebować:

  • grzebień,
  • wygładzający spray do stylizacji włosów,
  • gumka do włosów,
  • wsuwki,
  • lakier do włosów, 
  • mgiełka zapachowa.

Krok 1: Rozczesz i zwiąż włosy.

Spryskaj włosy wygładzającym sprayem do stylizacji, a potem delikatnie rozczesz grzebieniem. Następnie dokładnie zbierz włosy na czubku głowy – pozostaw tylko niezbyt grubą wiązkę przy czole – i zwiąż je gumką dowolnego koloru tak, by nie ściskała kucyka zbyt mocno.

Krok 2: Podziel kucyk i uformuj z niego kok.

Kosmyki zebrane w kucyk podziel na dwie równe części i zawiąż je pojedynczym węzłem. Końcówki węzła schowaj z obu stron pod gumkę, tak aby zwisały swobodnie. Jeśli włosy są bardzo długie, samo włożenie końcówek pod gumkę może nie wystarczyć i prawdopodobnie będziesz musiała podpiąć zbyt obficie zwisające kosmyki wsuwkami.

Krok 3: Dopracuj przód.

Pozostawiony z przodu kosmyk zapleć w warkocz lub kilka warkoczy, jeśli masz do dyspozycji grubą wiązkę włosów. Następnie upchnij końcówki warkoczy pod gumkę.

Krok 4: Tchnij we włosy morski wiatr.

Utrwal fryzurę lakierem do włosów, a potem spryskaj odświeżającą mgiełką zapachową – włosy będą nie tylko wyglądać, ale i pachnieć tak, jakby układała je morska bryza.


Więcej na temat Kok włosy stylizacje włosów
Przeładuj

Oliwia i Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nie są razem? Instagram mamy Łukasza wskazuje na coś innego...

zobacz 01:14