Święta Bożego Narodzenia – czy warto spędzić je poza domem?
© BillionPhotos.com/Adobe Stock
Styl życia

Wypoczynkowy wyjazd na święta Bożego Narodzenia – plusy i minusy

Dla większości osób święta Bożego Narodzenia kojarzą się z unikalną domową atmosferą i czasem spędzonym w rodzinnym miejscu. Mimo tego na przestrzeni lat zainteresowanie rodzinnymi wyjazdami na bożonarodzeniowy czas zyskało na popularności. Ci, którzy mają dylemat związany z podjęciem ostatecznej decyzji powinni przeanalizować plusy i minusy obu rozwiązań.

Dla większości osób święta Bożego Narodzenia kojarzą się z unikalną domową atmosferą i czasem spędzonym w rodzinnym miejscu. Mimo tego na przestrzeni lat zainteresowanie rodzinnymi wyjazdami na bożonarodzeniowy czas zyskało na popularności. Ci, którzy mają dylemat związany z podjęciem ostatecznej decyzji powinni przeanalizować plusy i minusy obu rozwiązań.

 

Miejsc do spędzenia świąt poza domem w Polsce jest coraz więcej. Stale rozwijająca się baza hotelowa na wysokim poziomie pozwala potencjalnym klientom przebierać w ofertach. Ci jednak nie zawsze wybierają wyjazdy krajowe. Popularne są bowiem również kierunki zagraniczne.

Argumenty przemawiające za świątecznym wyjazdem

Głównym argumentem przemawiającym za wyjazdem na święta jest wygoda. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba martwić się o przygotowywanie świątecznych potraw i sprzątanie domu. Te obowiązki w niektórych przypadkach zajmują tak dużo czasu, że wymuszają branie urlopu w pracy. Mimo świątecznego klimatu taka wizja nie dla wszystkich jest przekonująca i dlatego takie osoby poważnie myślą o spędzeniu Bożego Narodzenia w hotelu.

 

Wyjazd na święta może zatem stanowić pewnego rodzaju ucieczkę przed nieprzyjemnymi obowiązkami związanymi z ich przygotowaniem, jak również przed... klimatem już podczas świąt w rodzinnym gronie. Nie zawsze jest on bowiem taki, jak być powinien. W wielu przypadkach w okresie Bożego Narodzenia spotykają się całe pokolenia rodzin. Nie wszyscy za wszystkimi przepadają, może dochodzić do sprzeczek, kłótni i nieprzyjemnych sytuacji. Jeśli ktoś chociaż raz czegoś takiego doświadczył może podświadomie wzbraniać się przed kolejnymi rodzinnymi spotkaniami.

Gdzie wyjechać na święta Bożego Narodzenia?

Niewątpliwą zaletą wyjazdu na Boże Narodzenie jest duży wachlarz możliwości. Można zdecydować się zarówno na bardziej tradycyjny wyjazd w polskie góry, jak i mniej popularny do ciepłych krajów. W tym pierwszym przypadku wiele hoteli oferuje możliwość udziału w uroczystej kolacji wigilijnej, przygotowuje stricte świąteczne potrawy, co ma oddawać bożonarodzeniowy klimat.

 

Pierwsze rozwiązanie jest polecane osobom ceniącym tradycyjny charakter świąt. Osoby, które nie są do tego niego mocno przywiązane mogą rozważyć zagraniczny wyjazd do ciepłych krajów. Podczas gdy w Polsce aura nie jest zbyt przyjemna, odpoczynek w zupełnie innym klimacie może okazać się przysłowiowym strzałem w „dziesiątkę”. Trzeba jednak pamiętać, że taki wyjazd powinien zostać dobrze zaplanowany. Najkorzystniejsze cenowo oferty są dostępne w sierpniu i wrześniu. Później można liczyć na last minute, ale to wiąże się z niepewnością i wymaga specjalnego przygotowania.

 

Nowe restrykcji odnośnie Bożego Narodzenia 2020
East News
Newsy
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 
Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia 

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wygląda na to, że czeka nas powtórka ze świat wielkanocnych. Rząd apeluje o spędzanie Bożego Narodzenia w małych gronach rodzinnych. Sprawdźcie szczegóły związane ze zmianami z obostrzeniami dot. pandemii koronawirusa.  Zobacz także:  Premier znosi obostrzenia! Placówki handlowe zostaną otwarte. Co ze szkołami feriami i Bożym Narodzeniem? Rząd ogłasza restrykcje w związku z Bożym Narodzeniem Co prawda, na tę chwilę nie sprawdził się najczarniejszy scenariusz, który przewidywałby kwarantannę narodową w okresie świąt Bożego Narodzenia, jednak nie będziemy mogli cieszyć się tym okresem w dużym gronie rodzinnym. Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konferencji zaapelował do obywateli o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, najlepiej tylko z domownikami:  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Zaapelował również o nie planowanie wyjazdów w okresie Bożego Narodzenia, ponieważ w planach jest wprowadzenie restrykcji, które ograniczą przemieszczanie się.  Prosimy o nie planowanie wyjazdów turystycznych, nie tylko pracujemy ale już zaproponowaliśmy szeroki pakiet pomocy dla branż. Zdajemy sobie sprawę, że restauracje, branże turystyczne są najbardziej poturbowane.  To będą kolejne święta, podczas których będziemy musieli zrezygnować z dalekich podróży do rodzin.  Zobacz także:  Szkoły pozostają zamknięte! Zapadła decyzja w sprawie ferii zimowych! Będzie miesiąc wolnego?!...

Boże Narodzenie w gronie 5 osób
East News
Newsy
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?
Boże Narodzenie w gronie maksymalnie pięciu osób! Nowe restrykcje zniszczą Polakom święta?

Podczas sobotniej konferencji Mateusz Morawiecki ogłosił nowe restrykcje rządu w walce z pandemią koronawirusa. O ile są dobre informacje w sprawie działalności branży handlowej, to zbliżające się święta Bożego Narodzenia z pewnością nie będą tak radosne, jak te w zeszłym roku . Z najnowszych regulacji obostrzeń rządu wynika, że Wigilii oraz następującego po niej święta Bożego Narodzenia nie będziemy mogli spędzić z rodziną w gronie większym niż pięć osób! Sprawdźcie szczegóły.  Zobacz także:  Nie odwiedzimy rodziny w Boże Narodzenie! Premier przedstawił nowe ograniczenia Boże Narodzenie bez rodziny? Święta w "etapie odpowiedzialności" rządu Święta Bożego Narodzenia podczas pandemii koronawirusa będziemy musieli spędzać w małym rodzinnym gronie. Jeszcze podczas sobotniej konferencji, Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o ograniczenie przemieszczania się podczas świąt oraz spędzenie ich w małym gronie, jedynie z domownikami.  Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia, chcę zaapelować, żeby to były spotkania w gronie małych rodzin,  tych z którymi mieszkamy, żeby nie przemieszczać się, bo to od nas będzie zależało jak to będzie wyglądało potem.  Podczas konferencji premier zapowiedział również wprowadzenie tzw. "etapu odpowiedzialności", który zawiera rozporządzenia odnośnie ograniczeń, zakazów i nakazów w związku z pandemią koronawirusa. Według informacji zamieszczonej na stronie rządu, "etap odpowiedzialności" będzie obowiązywał od 28 listopada aż do 27 grudnia, co oznacza, że obejmie także okres świąt Bożego Narodzenia.  Mało optymistyczne są obostrzenia dotyczące zgromadzeń oraz spotkań w okresie "etapu odpowiedzialności".  W zgromadzeniu może uczestniczyć max. 5...

ośnieżona nadmorska plaża w zimie
©Rico K./Fotolia.com
Fleszstyle
Wyjazd na Boże Narodzenie – atrakcyjne święta w górach i nad morzem. Gdzie jeszcze warto pojechać?
Rodzinny wyjazd na Boże Narodzenie w górach można wzbogacić o rozmaite atrakcje. Wśród nich znajduje się np. kulig, kolędowanie z góralskimi muzykantami, próbowanie regionalnych potraw, jazda na sankach i spacery w zimowej scenerii. W okresie świąt warto odwiedzić również Kraków oraz miejscowości nadmorskie.

Rodzinny wyjazd na Boże Narodzenie w górach można wzbogacić o rozmaite atrakcje. Wśród nich znajduje się np. kulig, kolędowanie z góralskimi muzykantami, próbowanie regionalnych potraw, jazda na sankach i spacery w zimowej scenerii. W okresie świąt warto odwiedzić również Kraków oraz miejscowości nadmorskie. Boże Narodzenie można spędzić tradycyjnie w domu, jednak wiele rodzin decyduje się na świąteczny wyjazd . Najpopularniejszymi kierunkami podróży są góry oraz morze. Bożonarodzeniowy wyjazd z pewnością dostarczy wielu wyjątkowych chwil i niezapomnianych wrażeń. Boże Narodzenie w górach Święta w górach są doskonałym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną i najbliższymi. W okresie Bożego Narodzenia wiele hoteli i pensjonatów oferuje noclegi w okazyjnych cenach łącznie z rozmaitymi atrakcjami, np. wspólnym ubieraniem choinki, wieczorem kolęd i uroczystą kolacją bożonarodzeniową. Dla osób wymagających wśród ofert pojawia się m.in. pobyt w ekskluzywnych ośrodkach SPA. Grudniowa wizyta w górach pozwala na poczucie prawdziwej atmosfery świąt dzięki pięknej i wyjątkowej zimowej scenerii oraz widoku na ośnieżone szczyty górskie. Oryginalnymi atrakcjami towarzyszącymi świętom w górach jest wspólne kolędowanie z góralskimi muzykantami oraz udział w prawdziwym kuligu . W ciągu dnia miłośnicy sportów zimowych mogą wybrać się na górskie stoki i pojeździć na nartach lub snowboardzie. Rozrywką dla młodszych członków rodziny z pewnością będzie zjazd na sankach, a także rodzinne lepienie bałwana czy robienie aniołków na śniegu. Decydując się na wyjazd na Boże Narodzenie, warto wybrać ośrodki znajdujące się w miejscowościach typowo turystycznych lub w ich bliskim sąsiedztwie, np. Zakopane (Tatry), Krynica –...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik