Miranda Kerr
ONS.pl
Styl życia

Słyszałaś o "Snake Diet"? "Dieta węża" to nowość, która błyskawicznie odchudza. Na czym polega? I czy jest zdrowa?

Słyszałaś o "Snake Diet"? "Dieta węża" to nowość, która błyskawicznie odchudza. Na czym polega? I czy jest zdrowa?

 

Snake Diet budzi wiele kontrowersji. I nie dlatego, że polega na jedzeniu mięsa węża! Naszym zdaniem jest… nawet gorzej! Za to efekty pojawiają się błyskawicznie. O co chodzi w Snake Diet, na czym polega i ile można na niej zrzucić?

 

ZOBACZ TEŻ: Musisz schudnąć? Tym bardziej nie noś tych spodni

 

Co to jest Snake Diet?

Nie musisz też jeść tego, co najchętniej zjadłby wąż ;). Dieta polega na… poszczeniu. Nic dziwnego, że świetnie odchudza! Wystarczy zresztą popatrzeć zwolenniczkę postów Mirandę Kerr… pięć miesięcy po urodzeniu drugiego syna.

 

Miranda Kerr
East News

 

Dieta Węża polega na przeplataniu (krótkich) faz umiarkowanie zdrowego odżywiania i (długich) restrykcyjnego postu. Nic prostszego? Tak, jeśli lubisz naśladować wzorce jedzenia dzikich zwierząt, to znaczy: jeść jeden duży posiłek, a następnie pościć przez resztę dnia, a nawet kilka dni, lub "dopóki jest to możliwe", jak zaleca twórca diety Cole Robinson.

Jeśli jesteś grubasem, nie musisz jeść. Pij wodę z solą, nie potrzebujesz niczego więcej -  radzi.

Hmmm, kontrowersyjne. A co konkretnie należy jeść?

 

1. Przez pierwsze 48 godzin dieta zaleca post i picie tzw. "Snake Juice", czyli wody z solą, co ma na celu  uzupełnianie elektrolitów.

2. Następnie przechodzisz na dietę o niskiej zawartości węglowodanów, a wysokiej zawartości tłuszczu, czyli jesz warzywa z dodatkiem mięsa i tłuszczu. Celem tej fazy jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy (to stan, w którym organizm czerpie energię z tłuszczu zamiast używania glukozy z węglowodanów).

3. Trzecią fazę stanowi kolejny 72-godzinny post. Pijesz wtedy tylko "Snake Juice" i tonik octu jabłkowego oraz soku z cytryny. Możesz pościć także dłużej, jeśli okaże się, że nie tracisz wagi.

 

Następnie powtarzasz cykl od nowa. Brzmi… jak dieta dla odważnych!

 

ZOBACZ TEŻ: Sekret obłędnej figury Julii Wieniawy. Ćwiczenia, dieta, a może…?

 

Co może pójść nie tak?

Bardzo dużo. Bo choć w pierwszej fazie to skuteczna dieta, to, delikatnie mówiąc, jest niezbyt zdrowa. Po pierwsze, jest bardzo daleka od zrównoważonego żywienia. Nie dostarcza regularnie koniecznych ilości białka, węglowodanów i tłuszczy, a także błonnika. Jej długie stosowanie może prowadzić wycieńczenia organizmu, stanu przedcukrzycowego, dolegliwości układu trawiania, obniżenia nastroju, a także… potężnego jo-jo! Naszym zdaniem - nie warto. I pamiętaj, by zawsze, przed rozpoczęciem diety odchudzającej, poradzić się dietetyka lub lekarza!

Kanye West, Andrzej Duda, wizyta u Donalda Trumpa
EastNews
Newsy
Kanye West upokorzył...Andrzeja Dudę?! Tylko spójrzcie na to ZDJĘCIE
Kanye West upokorzył...Andrzeja Dudę?! Tylko spójrzcie na to ZDJĘCIE

Niezręczna sytuacja?

Kim jest mąż księżniczki Eugenii?
East News
Newsy
Już dziś księżniczka Eugenia wychodzi za mąż! Kim jest jej narzeczony, Jack Brooksbank?
Już dziś księżniczka Eugenia wychodzi za mąż! Kim jest jej narzeczony, Jack Brooksbank?
jabłka
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Dieta Andersona – jedz o której chcesz
Dieta Andersona, zwana dietą niełączenia, zabrania łączenia ze sobą produktów białkowych z węglowodanowymi. Anderson odchodzi od reguły jedzenia posiłków o konkretnych godzinach. Ważna dla niego jest kolejność przyjmowania konkretnych produktów.

Dieta Andersona, zwana dietą niełączenia, zabrania łączenia ze sobą produktów białkowych z węglowodanowymi. Anderson odchodzi od reguły jedzenia posiłków o konkretnych godzinach. Ważna dla niego jest kolejność przyjmowania konkretnych produktów. Dieta Andersona – czym jest? Dieta Andersona, polega na niełączeniu ze sobą białek i węglowodanów. Dietę stworzył Henry L. N. Anderson, który stwierdził, że głównym powodem cellulitu i odkładania się tłuszczu jest łączenie ze sobą produktów białkowych i węglowodanowych podczas jednego posiłku. W trakcie diety nie jest ważna pora przyjmowania posiłków, a kolejność ich jedzenia. Dieta Andersona – zasady diety Podczas diety Andersona powinno się jeść owoce, warzywa i orzechy . Nie zaleca się picia herbaty, kawy i alkoholu. Oprócz tego osoba stosująca tę dietę powinna przestrzegać kolejności posiłków i nie pić gazowanej wody lub innych napojów przed i w trakcie jedzenia. Podczas diety należy unikać sosów, a ostatni posiłek powinien być zjedzony do godziny 20. Ważne jest, by po jedzenie sięgać jeśli naprawdę jest się głodnym. Po pierwszym uczuciu sytości należy zakończyć posiłek.   Twórca diety odchodzi od reguły jedzenia posiłków o konkretnych godzinach. Ustala on poszczególne ramy czasowe. I tak np. rano można jeść tylko owoce, np. winogrona, gruszki, banany i soki owocowe (niezawierające konserwantów). Od południa do godziny 16 można jeść warzywa, np. sałatę z pomidorami i pić soki warzywne. Dopiero od godziny 16 do 20 Anderson pozwala jeść wszystko, na co zezwala dieta (sałatę, pieczone ziemniaki, chude mięso). Zwraca jednak uwagę na niezbyt duże ilości jedzenia ryb, mięsa i jaj. Dietę Andersona należy stosować przez dwa tygodnie. Podczas tego czasu powinno się schudnąć 2 kilogramy. Zaleca się ją szczególnie osobom pracującym, jedzącym pierwszy posiłek przeważnie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner