Dwójka dzieci bawi się w ogródkowej piaskownicy.
©Dron/stock.adobe.com
Styl życia

Plac zabaw do małego i do dużego ogrodu – co wybrać? Jak zrobić?

Plac zabaw w ogrodzie łatwiej stworzyć, jeśli do dyspozycji jest duża przestrzeń. Jednak nawet w małych ogrodach można stworzyć atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac zabaw mogą tworzyć np. piaskownica, trampolina ogrodowa, zjeżdżalnia dla dzieci, domek czy huśtawki ogrodowe.

Plac zabaw w ogrodzie łatwiej stworzyć, jeśli do dyspozycji jest duża przestrzeń. Jednak nawet w małych ogrodach można stworzyć atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac zabaw mogą tworzyć np. piaskownica, trampolina ogrodowa, zjeżdżalnia dla dzieci, domek czy huśtawki ogrodowe.

 

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzeń można przeznaczyć na plac zabaw, należy zadbać o bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci. Plac zabaw powinien być oddalony od akwenów, ruchliwych ulic, skalniaków i instalacji (np. instalacji nawadniających). W pobliżu miejsca zabaw dzieci nie należy sadzić trujących roślin, zwłaszcza takich, które owocują.

 

Plac zabaw w małym ogrodzie – piaskownica, trampolina i huśtawki ogrodowe dla dzieci

 

Ograniczona przestrzeń w małym ogrodzie sprawia, że plac zabaw trzeba dobrze zaplanować. Ważny jest nie tylko wybór miejsca, ale i rozmieszczenie konstrukcji do zabawy tak, by nie przeszkadzały one sobie nawzajem. Piaskownica drewniana lub z murkiem może być bezpieczna, jeśli zrobi się ją z dala od huśtawek i trampoliny, na których zabawa grozi upadkiem. Piaskownica powinna być też z dala od miejsc uczęszczanych przez zwierzęta domowe.

 

Na małej przestrzeni sprawdzi się też trampolina ogrodowa. Potrzeba na nią tyle miejsca, ile wynosi jej średnica. Najlepiej wybierać trampoliny ogrodowe z siatką zabezpieczającą, która ochroni dziecko przed bolesnym upadkiem. Zabawa na trampolinie dostarcza rozrywki i sprzyja motorycznemu rozwojowi dziecka.

 

Trzecią propozycją do małych ogrodów są huśtawki ogrodowe dla dzieci. Do wyboru w zależności od wieku malca są huśtawki zamykane lub bez możliwości zapięcia krzesełka. Najlepiej huśtawki ogrodowe dla dzieci umieszczać w miejscach oddalonych od wszelkich murków, płotów, wody i twardych elementów, by były bezpieczne.

 

Plac zabaw w dużym ogrodzie – zjeżdżalnia dla dzieci, drabinki, domek

 

Duży ogród stwarza więcej możliwości aranżacji przestrzeni do zabawy dla maluchów. Plac zabaw w dużym ogrodzie można wyposażyć w takie konstrukcje jak zjeżdżalnia dla dzieci, domek czy drabinki, mogą znaleźć się w nim także te elementy, które sprawdzają się w małym ogrodzie, jak huśtawki, piaskownica czy trampolina ogrodowa. Poszczególne elementy placu zabaw powinny być na tyle od siebie oddalone, aby korzystanie z nich było bezpieczne, ale na tyle blisko, by nie zajmowały zbyt wiele miejsca i ułatwiały nadzór nad dzieckiem z tarasu czy balkonu podczas wypoczynku.

 

Warto bawić się razem z dziećmi i uczyć najmłodszych, jak się bawić samemu i w grupie. Własny plac zabaw w ogrodzie to dobry pretekst do zaproszenia dzieci z sąsiedztwa i rozwijania umiejętności społecznych pociechy.

Mała dziewczyna skacze po trampolinie ogrodowej.
©Martinan/stock.adobe.com
Styl życia
Trampolina ogrodowa dla dzieci. Jak wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie?
Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.   Trampolina ogrodowa to doskonały sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. Dzięki ogrodowej trampolinie uśmiech na twarzy Twojej pociechy będzie gościł zdecydowanie częściej niż do tej pory. Trampoliny to bardzo popularne outdoorowe zabawki , które dają wiele frajdy, nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Od czego zależy udany zakup trampoliny ogrodowej?   Trampolina dla dzieci - na co zwracać uwagę przy zakupie?   Trampolina ogrodowa to źródło frajdy dla dzieci. I choć dla wszystkich rodziców dobro dziecka jest najważniejsze, to przy zakupie trampoliny powinno się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Jak sprawdzić, czy dany model spełnia co najmniej podstawowe wymogi bezpieczeństwa? Trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny w każdym przypadku posiadać siatki zabezpieczające , dzięki którym Twoje dziecko nie wypadnie nawet w trakcie największej zabawy.   W dostępnych na rynku modelach znajdziesz różne modele trampolin ogrodowych. W zależności od potrzeb, można otrzymać trampoliny o różnych długościach, wysokościach i szerokościach. Wybierając odpowiednią trampolinę ogrodową dla dziecka , należy zwrócić szczególną uwagę na matę do skakania. Powinna być wykonana z solidnego i bezpiecznego materiału, dzięki któremu zdrowie pociechy nie zostanie zagrożone. Dobra mata do skakania powinna być odporna na działanie promieni UV .   Trampoliny ogrodowe - to warto wiedzieć   Bardzo często producenci trampolin dzielą...

Dziewczynka na huśtawce
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
Przegląd sprawiających największą frajdę dzieciom zabawek do ogrodu
Świetną zabawą zręcznościową dla dzieci są ścianki wspinaczkowe czyli pionowe powierzchnie z uchwytami umożliwiającymi oparcie stóp i dłoni bądź zawieszane na hakach drewniane stopnie połączone linami. Są świetnym bodźcem rozwoju ruchowego i kształtują koordynację oraz równowagę.

Świetną zabawą zręcznościową dla dzieci są ścianki wspinaczkowe czyli pionowe powierzchnie z uchwytami umożliwiającymi oparcie stóp i dłoni bądź zawieszane na hakach drewniane stopnie połączone linami. Są świetnym bodźcem rozwoju ruchowego i kształtują koordynację oraz równowagę.   Żeby dziecko nie nudziło się w trakcie imprezy grillowej lub pobytu z dorosłymi na zewnątrz, warto wypełnić przestrzeń dostosowanymi do jego wieku i poziomu rozwoju bezpiecznymi zabawkami ogrodowymi. Bezpieczne huśtawki są dobre dla dzieci w każdym wieku Które dziecko nie uwielbia huśtać się na huśtawkach. Jeżeli jest to jego ulubiona atrakcja na placu zabaw , warto kupić ją do własnego ogrodu. Gdy dysponuje się sporą ilością miejsca, można sprawić maluchowi dodatkową frajdę i zamontować większy plac zabaw : z drabinkami, zjeżdżalnią, małą piaskownicą i huśtawką. Ceny zaczynają się już od 600 zł. Najmniejsze maluchy (już półroczne) ucieszą plastikowe, bezpieczne, antypoślizgowe, kolorowe huśtawki w kształcie zwierząt. Można je montować także w domu. Ważne jest zadbanie o miękką nawierzchnię bezpośrednio pod huśtawką – w razie upadku konsekwencje nie będą tak bolesne jak przy podłożu żwirowym czy asfalcie. Hamak ułatwi dziecku odpoczynek Hamaki zapewniają chwilę relaksu i wyciszenia. Jeśli w miejscu, w którym planuje się powiesić konstrukcję brakuje odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie zaczepów, można wybrać hamak ze stelażem , idealny również na otwartej przestrzeni. W okolicy zbiorników wodnych lub przy nagromadzonych zaroślach, w których znajduje się dużo dokuczliwych owadów, najlepiej zamontować moskitierę . Dzięki niej dziecko będzie mogło spokojnie pooglądać książeczkę czy obejrzeć ulubioną bajkę, huśtając się na materiałowym hamaku....

Jak wybrać zjeżdżalnie ogrodową dla dzieci?
© gpointstudio/Adobe Stock
Styl życia
Zjeżdzalnia dla dzieci. Sprawdź, jak wybrać najlepszą
Zjeżdżalnia ogrodowa to jeden z najpiękniejszych prezentów do zabawy, jakie możesz sprawić swoim pociechom. To dobry pomysł na to, aby twoje dzieci spędzały więcej czasu aktywnie i na świeżym powietrzu. Dowiedz się, jakie są koszty zjeżdżalni ogrodowych i jak wybrać najlepszą.

Zjeżdżalnia ogrodowa to jeden z najpiękniejszych prezentów do zabawy, jakie możesz sprawić swoim pociechom. To dobry pomysł na to, aby twoje dzieci spędzały więcej czasu aktywnie i na świeżym powietrzu. Dowiedz się, jakie są koszty zjeżdżalni ogrodowych i jak wybrać najlepszą.   Na zjeżdżalni ogrodowej twoje dziecko może spędzić pół dzieciństwa. Doskonała zabawa na dworze wiąże się z aktywnością fizyczną, co jest bardzo cenne w czasach urządzeń mobilnych i Internetu. Zjeżdżalnie ogrodowe są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zjeżdżalnie na placach zabaw. Zjeżdżalnia dla dzieci - to warto wiedzieć Na rynku jest wiele ofert zjeżdżalni ogrodowych, a producenci tego typu zabawek, prześcigają się w wymyślnych wzorach i modelach.  Dla nieco mniejszych pociech warto wybrać modele niewysokie i wykonane w całości z plastiku. Tego typu rozwiązania z pewnym stelażem są dedykowane dla dzieci najmłodszych , które mogą z nich korzystać już w kilka dni po przejściu pierwszych kroków o własnych siłach. Zjeżdżalnie plastikowe   ze stelażem są nazywane ślizgawkami. To bezpieczne i kompaktowe rozwiązanie. Zjeżdżalnia do ogrodu dla dzieci po zakończeniu sezonu letniego, może ze spokojem zostać przeniesiona do domu, dzięki czemu twoje dziecko będzie miało atrakcje przez cały rok. Ceny plastikowych zjeżdżalni wynoszą od 100 do 300 złotych. Ogrodowe zjeżdżalnie dla większych dzieci - domek ze zjeżdżalnią Jeśli Twoje dziecko jest już za duże na plastikową ślizgawkę, warto rozważyć zakup większych modeli, które bardzo często występują wraz ze specjalnym domkiem . Choć tego typu rozwiązania są nieco droższe, to Twoja pociecha będzie miała podwójną radość z zabawy. Domek ze zjeżdżalnią to wydatek nawet 1 tysiąca złotych.   Wybierając wymarzoną zjeżdżalnię, warto...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner