Mała dziewczyna skacze po trampolinie ogrodowej.
©Martinan/stock.adobe.com
Styl życia

Trampolina ogrodowa dla dzieci. Jak wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie?

Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

Trampolina ogrodowa to spełnienie marzeń wielu dzieci na całym świecie. Kupując trampolinę ogrodową, zapewniasz swojemu dziecku niezapomniane przeżycia, a także sprzyjasz aktywności fizycznej twojej pociechy. Warto wybierać trampoliny sprawdzone, które posiadają specjalne certyfikaty i atesty bezpieczeństwa.

 

Trampolina ogrodowa to doskonały sposób na rozrywkę dla Twojego dziecka. Dzięki ogrodowej trampolinie uśmiech na twarzy Twojej pociechy będzie gościł zdecydowanie częściej niż do tej pory. Trampoliny to bardzo popularne outdoorowe zabawki, które dają wiele frajdy, nie tylko dzieciom, ale także i dorosłym. Od czego zależy udany zakup trampoliny ogrodowej?

 

Trampolina dla dzieci - na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Trampolina ogrodowa to źródło frajdy dla dzieci. I choć dla wszystkich rodziców dobro dziecka jest najważniejsze, to przy zakupie trampoliny powinno się kierować przede wszystkim bezpieczeństwem. Jak sprawdzić, czy dany model spełnia co najmniej podstawowe wymogi bezpieczeństwa? Trampoliny ogrodowe dla dzieci powinny w każdym przypadku posiadać siatki zabezpieczające, dzięki którym Twoje dziecko nie wypadnie nawet w trakcie największej zabawy.

 

W dostępnych na rynku modelach znajdziesz różne modele trampolin ogrodowych. W zależności od potrzeb, można otrzymać trampoliny o różnych długościach, wysokościach i szerokościach. Wybierając odpowiednią trampolinę ogrodową dla dziecka, należy zwrócić szczególną uwagę na matę do skakania. Powinna być wykonana z solidnego i bezpiecznego materiału, dzięki któremu zdrowie pociechy nie zostanie zagrożone. Dobra mata do skakania powinna być odporna na działanie promieni UV.

 

Trampoliny ogrodowe - to warto wiedzieć

 

Bardzo często producenci trampolin dzielą modele na mini trampoliny dla dzieci oraz większe trampoliny ogrodowe. W pierwszym przypadku, średnice trampolin wynoszą zazwyczaj od 80 do 160 cm. Są wyposażone w siatkę zabezpieczającą i mają dobrą wytrzymałość. Najczęściej znoszą obciążenie do maksymalnie 100 kg. Ich cena nie powinna przekroczyć 400 złotych.

 

W przypadku modeli ogrodowych, średnica trampolin wynosi od 2 do 5 metrów średnicy, a maksymalne obciążenie w większości przypadków jest kilkukrotnie większe niż w przypadku trampolin dla dzieci. W przeciwieństwie do wcześniej przedstawionego modelu, tego typu trampoliny nie można wstawić do domu, ale jest zdecydowanie bardziej odporna na niesprzyjające warunki pogodowe.

 

W trakcie użytkowania modeli ogrodowych w jednym momencie może skakać nawet kilkoro dzieci. Cena ogrodowych trampolin może przekroczyć tysiąc złotych, choć można znaleźć oferty za połowę przedstawionej kwoty.

Trampolina dla dzieci
© Martinan/Fotolia.com
Styl życia
Jaka trampolina dla dzieci jest najlepsza: wybierz bezpieczną trampolinę
Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.

Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.   Oprócz świetnej zabawy, trampolina powinna zapewniać również bezpieczeństwo . Dlatego przed jej kupnem należy dowiedzieć się, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Certyfikaty, które powinna mieć trampolina dla dzieci Dokonując zakupu trampoliny koniecznie trzeba sprawdzić czy ma jeden z następujących certyfikatów: certyfikat CE - gwarantuje, że zabawka spełnia standardy w kwestii bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Oznacza, że przedmiot oznaczony tym certyfikatem jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Światowy certyfikat bezpieczeństwa TUV . Certyfikat GS - trampolina z tym certyfikatem spełnia podwyższone wymagania dotyczące bezpieczeństwa przyjęte w Niemczech. Konstrukcja trampoliny dla dziecka W trampolinie bardzo istotna jest stabilność konstrukcji. Jej podstawą są słupki konstrukcyjne, inaczej nogi. Większa liczba słupków oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa. Nogi powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 38 mm i grubości ścianek powyżej 1,4 mm. Ustawienie podwójnych słupków na kształt litery "U" zwiększa stabilizację trampoliny.   Profile, z których złożony jest stelaż trampoliny dla dzieci muszą być grube . Na profilach musi być położona gruba pianka, amortyzująca uderzenia.   Mata, po której się skacze na trampolinie powinna być zrobiona z tworzywa odpornego na niekorzystne warunki pogodowe oraz wytrzymałego na rozciąganie i uderzenia. Dobrym materiałem jest np. PP mesh. Sprężyny w trampolinie powinny być grube i gęsto rozmieszczone. Osłona znajdująca się na sprężynach musi być zrobiona z mocnego materiału, np. PCV. Maksymalne obciążenie trampoliny ogrodowej Na trampolinach...

Przedszkolaki trzymają się za ręce
©svetaorlova/Fotolia
Styl życia
Jaka trampolina na Dzień Dziecka jest najlepsza: wybierz bezpieczną trampolinę
Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.

Kupując trampolinę ogrodową, wybierzmy tę o stabilnej konstrukcji. Trampolina dla dzieci powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa. Bardzo przydatna jest też siatka zabezpieczająca.   Oprócz świetnej zabawy, trampolina powinna zapewniać również bezpieczeństwo. Dlatego przed jej kupnem należy dowiedzieć się, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Certyfikaty, które powinna mieć trampolina dla dzieci Dokonując zakupu trampoliny koniecznie trzeba sprawdzić czy ma jeden z następujących certyfikatów: certyfikat CE - gwarantuje, że zabawka spełnia standardy w kwestii bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i środowiska. Oznacza, że przedmiot oznaczony tym certyfikatem jest zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Światowy certyfikat bezpieczeństwa TUV. Certyfikat GS - trampolina z tym certyfikatem spełnia podwyższone wymagania dotyczące bezpieczeństwa przyjęte w Niemczech. Konstrukcja trampoliny dla dziecka W trampolinie bardzo istotna jest stabilność konstrukcji. Jej podstawą są słupki konstrukcyjne, inaczej nogi. Większa liczba słupków oznacza wyższy poziom bezpieczeństwa. Nogi powinny mieć średnicę nie mniejszą niż 38 mm i grubości ścianek powyżej 1,4 mm. Ustawienie podwójnych słupków na kształt litery "U" zwiększa stabilizację trampoliny.   Profile, z których złożony jest stelaż trampoliny dla dzieci muszą być grube. Na profilach musi być położona gruba pianka, amortyzująca uderzenia.   Mata, po której się skacze na trampolinie powinna być zrobiona z tworzywa odpornego na niekorzystne warunki pogodowe oraz wytrzymałego na rozciąganie i uderzenia. Dobrym materiałem jest np. PP mesh.   Sprężyny w trampolinie powinny być grube i gęsto rozmieszczone. Osłona znajdująca się na sprężynach musi być zrobiona z mocnego...

Dwójka dzieci bawi się w ogródkowej piaskownicy.
©Dron/stock.adobe.com
Styl życia
Plac zabaw do małego i do dużego ogrodu – co wybrać? Jak zrobić?
Plac zabaw w ogrodzie łatwiej stworzyć, jeśli do dyspozycji jest duża przestrzeń. Jednak nawet w małych ogrodach można stworzyć atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac zabaw mogą tworzyć np. piaskownica, trampolina ogrodowa, zjeżdżalnia dla dzieci, domek czy huśtawki ogrodowe.

Plac zabaw w ogrodzie łatwiej stworzyć, jeśli do dyspozycji jest duża przestrzeń. Jednak nawet w małych ogrodach można stworzyć atrakcyjne miejsce do zabawy dla najmłodszych. Plac zabaw mogą tworzyć np. piaskownica, trampolina ogrodowa, zjeżdżalnia dla dzieci, domek czy huśtawki ogrodowe.   Niezależnie od tego, jak dużą przestrzeń można przeznaczyć na plac zabaw, należy zadbać o bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci. Plac zabaw powinien być oddalony od akwenów, ruchliwych ulic, skalniaków i instalacji (np. instalacji nawadniających). W pobliżu miejsca zabaw dzieci nie należy sadzić trujących roślin, zwłaszcza takich, które owocują.   Plac zabaw w małym ogrodzie – piaskownica, trampolina i huśtawki ogrodowe dla dzieci   Ograniczona przestrzeń w małym ogrodzie sprawia, że plac zabaw trzeba dobrze zaplanować. Ważny jest nie tylko wybór miejsca, ale i rozmieszczenie konstrukcji do zabawy tak, by nie przeszkadzały one sobie nawzajem. Piaskownica drewniana lub z murkiem może być bezpieczna, jeśli zrobi się ją z dala od huśtawek i trampoliny, na których zabawa grozi upadkiem. Piaskownica powinna być też z dala od miejsc uczęszczanych przez zwierzęta domowe.   Na małej przestrzeni sprawdzi się też trampolina ogrodowa . Potrzeba na nią tyle miejsca, ile wynosi jej średnica. Najlepiej wybierać trampoliny ogrodowe z siatką zabezpieczającą, która ochroni dziecko przed bolesnym upadkiem. Zabawa na trampolinie dostarcza rozrywki i sprzyja motorycznemu rozwojowi dziecka.   Trzecią propozycją do małych ogrodów są huśtawki ogrodowe dla dzieci . Do wyboru w zależności od wieku malca są huśtawki zamykane lub bez możliwości zapięcia krzesełka. Najlepiej huśtawki ogrodowe dla dzieci umieszczać w miejscach oddalonych od wszelkich murków, płotów,...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner