Wielkanocny zajączek przygotowany jako opakowanie na świąteczne cukierki.
©PhotoSG/Fotolia.com
Styl życia

Ozdoby wielkanocne jako prezent dla dzieci - jak zrobić świąteczne torebki z filcu w kształcie zająca?

Torebki z filcu w kształcie zająca to pomysł na prezent dla najmłodszych domowników, w których mogą schować słodycze lub ulubione drobiazgi. Filcowe zajączki stanowią również stanowić oryginalną dekorację na wielkanocny stół.

Torebki z filcu w kształcie zająca to pomysł na prezent dla najmłodszych domowników, w których mogą schować słodycze lub ulubione drobiazgi. Filcowe zajączki stanowią również stanowić oryginalną dekorację na wielkanocny stół.

 

Zwyczaj obdarowywania się prezentami na Wielkanoc pochodzi z Niemiec. W Polsce tradycja zostawiania sobie upominków obchodzona jest jedynie w kilku regionach Polski, np. na Śląsku. Zwyczaj polega na tym, że w pierwszy dzień świąt, zając chodzi z wielkanocnym koszykiem i ukrywa prezenty dla dzieci np. w ogrodzie lub w domu. Zazwyczaj upominkami są słodycze, np. czekoladowe jajka, zające.

 

Świąteczne torebki z filcu na słodycze w kształcie zająca - jak zrobić?

 

Filcowe torebki w kształcie wielkanocnego zająca stanowią oryginalną dekorację na świąteczny stół, ale i opakowanie na słodycze czy drobne gadżety. Do przygotowywania ozdób wielkanocnych można zaangażować dzieci, co będzie dla nich doskonałą zabawą. Wykonanie filcowej torebki na słodycze nie wymaga specjalnych umiejętności. Dekoracje wielkanocne wykona się z kolorowych kawałków filcu, guzików, ozdobnej wstążki oraz kleju na gorąco w pistolecie.

 

Potrzebujesz:

 • kleju w pistolecie,
 • nożyczek,
 • 2 kawałków filcu w formacie A4 (21x30 cm),
 • małego kawałka filcu w innym kolorze niż bazowy,
 • wstążki w dowolnym kolorze,
 • kolorowych guzików,
 • igły i nitki.

 

Sposób wykonania:

 • 2 kawałki filcu połóż jeden na drugim.
 • Obrysuj na jednym z nich kształt twarzy zająca (widoczny na filmiku).
 • Wytnij równo profil zwierzęcia.
 • Rozgrzej klej w pistolecie.
 • Z małego kawałka filcu wytnij 2 trójkąty i umieść je we wnętrzu uszu zająca, a następnie przyklej je gorącym klejem.
 • Za pomocą igły i nitki przyszyj zającowi oczy oraz nos z guzików.
 • Brzegi torebki filcowej sklej gorącym klejem.
 • Na górnej części opakowania (w miejscu uszu) umieść kolorową wstążkę.
 • Do wnętrza torebki w kształcie zająca włóż ulubione słodycze i podaruj wielkanocną ozdobę bliskiej osobie.

 

Gotowe!

 

dziecko robiące ozdoby choinkowe
©Viktor Pravdica/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić z dzieckiem oryginalne ozdoby świąteczne z kapsli i kartonu
Jak zrobić ozdoby choinkowe? To dziecinnie proste! Karton, klej, wstążka i farby – tylko tyle potrzebujesz, żeby zrobić oryginalne ozdoby choinkowe, które bez problemu wykonają także przedszkolaki.

Jak zrobić ozdoby choinkowe? To dziecinnie proste! Karton, klej, wstążka i farby – tylko tyle potrzebujesz, żeby zrobić oryginalne ozdoby choinkowe, które bez problemu wykonają także przedszkolaki. Kapslowe inspiracje – ozdoby świąteczne z kapsli! Potrzebujesz: kapsli od butelek (wcześniej je dokładnie wymyj i osusz), kleju w pistolecie lub silikonowego kleju, małych kolorowych guzików, kolorowej wstążki, gałązek, białej lub popielatej farby akrylowej (plakatowa się nie nada), czerwony marker.   Renifery : Pomaluj kapsle białą farbą. Do wewnętrznej strony kapsla przyklej czerwony guzik (będący nosem Rudolfa) i dwa mniejsze czarne (będą oczami). Małe gałązki przyklej z tyłu kapsla – będą imitowały poroże renifera. Z czerwonej wstążki zrób zawieszkę i przyklej z tyłu kapsla. Gotowe! Bałwanki : Pomaluj kapsle białą farbą. Sklej trzy kapsle jeden nad drugim, by stworzyć kształt bałwana. Wewnątrz kapsli przyklej wzdłuż czarne guziczki – tak, jak przyczepia się węgiel. Przyklej także oczy. Domaluj markerem uśmiech. Ze wstążki przygotuj zawieszkę. Temperówkowe choinki Potrzebujesz: kartonu, nożyczek, kleju (najlepiej introligatorskiego), temperówki, kolorowych kredek, wstążki, dziurkacza.   Wytnij z kartonu kształt choinki . Następnie używając temperówki, zacznij strugać różnokolorowe kredki, dbając o to, by pozostałości kredek się nie połamały i były jak najdłuższe. Pomaluj kartonik klejem i przyklejaj resztki kredek tak, by stworzyć kolorowe paski. Gdy jedna strona wyschnie, zrób to samo na drugiej. Następnie zrób dziurkaczem dziurkę na szczycie choinki i przewlecz wstążkę, która będzie zawieszką. Gotowe! Kuchenne rewolucje na choince Potrzebujesz: kartonu, dziurkacza, wstążki, kleju introligatorskiego, nożyczek, różnych gatunków kasz, ryżu, makaronu , ziaren kawy, złotej lub srebrnej farby w...

Bombka z żarówki w kształcie Mikołaja
©Tetiana/Fotolia
Styl życia
Bombka świąteczna w kształcie pingwina i bałwana z żarówki, krok po kroku
Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.

Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.   W podobny sposób można wykonać z żarówki inne postaci, np. mikołaja, elfa, renifera. Osoby nie mające wiary we własne zdolności manualne mogą po prostu obtoczyć szkło w kolorowym brokacie – też będzie oryginalnie. Chcesz kupić oryginalne bombki na choinkę, ale obawiasz się o zbyt duży rachunek? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Leroy Merlin . Bombka ręcznie malowana w kształcie pingwina, krok po kroku Zwykłą żarówkę zmienisz w oryginalną ozdobę choinkową w 10 minut . Warto korzystać z już zużytej żarówki, sprawdziwszy wcześniej, czy nie jest pęknięta.   Potrzebujesz: zużytej żarówki, farb akrylowych : białej, czarnej, pomarańczowej i czerwonej, pędzla, mocnego kleju, kawałka drewna w kształcie serca lub sztywnej kartki papieru , 2 kółek wyciętych z białego papieru (z nich powstaną oczy), czarnego markera, kawałka pomarańczowej tkaniny w kształcie trójkąta (z niej powstanie dziób), 2 kawałków cienkiej wstążki (do zrobienia szalika oraz uchwytu do wieszania).   Sposób wykonania: Pomaluj żarówkę z jednej strony na biało, a z drugiej na czarno. Jeżeli farba nie pokryła dobrze szkła, powtórz czynność i odstaw do wyschnięcia. Kawałek drewna pomaluj pomarańczową farbą . Przyklej klejem żarówkę do podstawki. Gwint pomaluj czerwonym...

©defpics/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić adwentowy wieniec, stroik i lampion - krok po kroku
Ozdoby adwentowe, którymi najczęściej przystraja się dom, to stoik świąteczny w postaci małego wieńca lub lampion. Popularne stroiki są okrągłe i robione z gałązek świerku. Lampiony ze słoika, papieru lub puszki to ładna dekoracja np. parapetu.

Ozdoby adwentowe, którymi najczęściej przystraja się dom, to stoik świąteczny w postaci małego wieńca lub lampion. Popularne stroiki są okrągłe i robione z gałązek świerku. Lampiony ze słoika, papieru lub puszki to ładna dekoracja np. parapetu.   Przystrajanie domu to dla wielu osób, jedna z najprzyjemniejszych czynności przed Bożym Narodzeniem. Ozdoby adwentowe nadają wnętrzom wyjątkowo świąteczny klimat , a niektóre z nich, np. stroiki, ładnie pachną, ponieważ robi się je ze świeżych gałązek świerku lub innego drzewa iglastego . Wieniec adwentowy na stół świąteczny, krok po kroku Koło na podstawę wieńca można kupić, np. w kwiaciarni, albo zrobić ze słomy. Układa się ją ciasno przy sobie, formułując koło i związuje sznurkiem lub wytrzymałą żyłką. Stroik najładniej wygląda postawiony na stole lub innym widocznym miejscu.   Potrzebujesz: słomianego, wiklinowego lub plastikowego koła, 4 świeczek, 4 metalowych podstawek (mogą to być kapsle lub monety), mocnego kleju, 1 dużej gałązki świerku, 1 gałązki tui, czerwonej wstążki lub tasiemki, kawałka łańcucha choinkowego , sekatora (do podcinania gałęzi), cienkiego drutu.   Sposób wykonania: W 4 miejscach na kole przyklej metalowe podstawki (posłużą później do umocowania świec). Do koła przymocuj drutem gałązki świerku , pamiętając, by układać je w tym samym kierunku. Dodaj gałęzie tui. Stroik obwiąż łańcuchem. Z tasiemki zrób dużą kokardę i przywiąż ją do stroika. Na metalowe podstawki postaw świece (przyklej je klejem lub gorącym woskiem).   Gotowe! Nastrojowy lampion adwentowy, krok po kroku Adwentowe lampiony można zrobić z kartonu, słoika albo puszki. Do środka lampionu papierowego zazwyczaj...

Nasze akcje
Dua Lipa, Rihanna, Alessandra Ambrosio
Newsy
Te gwiazdy wiedzą jak stworzyć niezapomniane stylizacje!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Zmysłowy i uwodzicielski czy delikatny i czarujący – jaki jest twój zapach?
Newsy
Ponadczasowy czy zaskakujący? Ten zapach ma jedno i drugie!
Partner
Sprawdź, jak skutecznie „cofnąć zegar” i odmłodzić spojrzenie!
Newsy
Spektakularny i jednocześnie naturalny wygląd? Sprawdź, jak odmłodzić spojrzenie!
Partner
Eva Longoria
Styl życia
Wymarzona sylwetka bez wyrzeczeń? To możliwe!
Partner
Newsy
Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil
Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor
Newsy
Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju
Partner
Newsy
Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik