Para rozmawia ze sobą
Image by LifetimeStock.com
Styl życia

Zaręczyny przy rodzicach – cztery wskazówki

Oficjalne zaręczyny to dla niektórych par stresujący moment, zwłaszcza dla przyszłego pana młodego, bo większość spraw jest na jego głowie. Zwykle odbywają się w domu przyszłej panny młodej, a rodzina jest wcześniej informowana o planowanej uroczystości.

Oficjalne zaręczyny to dla niektórych par stresujący moment, zwłaszcza dla przyszłego pana młodego, bo większość spraw jest na jego głowie. Zwykle odbywają się w domu przyszłej panny młodej, a rodzina jest wcześniej informowana o planowanej uroczystości.

Oficjalne poinformowanie o zaręczynach – o czym należy pamiętać

Oficjalne zaręczyny to tradycja, która w wielu domach jest do dziś przestrzegana. Zazwyczaj zaprasza się najbliższą rodzinę – rodziców, czasami też dziadków. Przyszły pan młody powinien pamiętać o:

 

  • Kwiatach dla narzeczonej i przyszłej teściowej – przyszły mąż powinien przygotować dwa bukiety – dla ukochanej i jej mamy.
  • Alkoholu dla przyszłego teścia – przyjęło się, że mężczyzna wręcza przyszłemu teściowi dobrej jakości alkohol, np. koniak.
  • Klęknięciu na kolana – tradycyjne oświadczyny to swoisty obrzęd – pan młody klęcząc pyta ukochaną, czy zechce wyjść za niego za mąż.
  • Pierścionku – pierścionek zaręczynowy powinien być dobrej jakości, ze szlachetnego kruszcu: złota, białego złota lub platyny. Dobór kamieni w pierścionku zależy od gustu i możliwości finansowych, warto jednak pamiętać, że z różnymi kamieniami szlachetnymi wiąże się różne znaczenia i przesądy. Najczęściej w pierścionku zaręczynowym umieszcza się brylanty. Brylant, czyli oszlifowany diament, jest najtwardszym minerałem – uważa się go za kamień zapewniający trwały związek. Popularne są też pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem, rubinem, szafirem lub ametystem.
  • Eleganckim stroju – wypada, aby zwłaszcza pan młody wyglądał odświętnie – koniecznie był w koszuli, a najlepiej w garniturze.

 

Po przyjęciu oświadczyn warto wznieść toast za narzeczonych. Dobrze jest zadbać o dobrą atmosferę, życzliwość, bez zbędnego stresu. Najlepiej, aby para przedyskutowała ze sobą wcześniej kwestie ślubne, aby uniknąć sytuacji konfliktowych.

 

Grupa przyjaciół bawi się na weselu.
©Halfpoint/Fotolia.com
Fleszstyle
Strój na wesele dla mężczyzny i kobiety: jednorzędowy garnitur i sukienka minimum do połowy uda
Weselny strój dla mężczyzny powinien obejmować jednorzędowy garnitur, gładką koszulę i krawat wykonany z dobrej jakości materiału. Panie mogą natomiast wybierać spośród kolorowych sukienek, eleganckich spódnic lub kombinezonów. Całość dopełnią szykowne dodatki.

Weselny strój dla mężczyzny powinien obejmować jednorzędowy garnitur, gładką koszulę i krawat wykonany z dobrej jakości materiału. Panie mogą natomiast wybierać spośród kolorowych sukienek, eleganckich spódnic lub kombinezonów. Całość dopełnią szykowne dodatki.   Strój na wesele powinien być elegancki oraz wygodny . Wiele godzin zabawy wymaga dobrze dobranego garnituru i koszuli lub – w przypadku kobiet - sukienki. Warto też zadbać o buty, w których można przetańczyć całą noc.   Ubranie na wesele dla mężczyzny   Klasyczny garnitur Na wesele najlepiej ubrać się w klasyczny, jednorzędowy garnitur zapinany na dwa guziki. Powinien mieć tzw. otwarte klapy. Jest to niewielkie wycięcie w kształcie trójkąta na wysokości węzła krawata. Taki rodzaj wykończenia jest mniej elegancki od zamkniętych klap, które są zarezerwowane dla pana młodego. Garnitur powinien być wykonany z wełny i mieć ciemnogranatowy lub grafitowy kolor . Ważne, by nie był zbyt ciemny, ponieważ wtedy łatwo byłoby pomylić go z czarnym. Ten ostatni kolor jest niedopuszczalny podczas weselnego przyjęcia. Lepiej nie wybierać fraka ani smokingu, aby nie ubrać się bardziej elegancko od pana młodego. Na uroczystościach ślubnych odbywających się w lecie można pojawić się też w jaśniejszym garniturze, np. jasnoszarym lub niebieskim.   Koszula Koszula na wesele powinna mieć prosty krój i być jednolita. Do garnituru najlepiej pasuje biała lub błękitna. Ważne, aby miała długi, a nie krótki rękaw, który pasuje jedynie na nieformalne okazje.   Krawat Krawat do stroju weselnego może być zarówno gładki, jak i mieć nieduże wzory. Najpopularniejsze kolory tego dodatku to granat, szarość, srebro i bordo. Krawat może być wykonany z...

Bieganie w wakacje
© nd3000/Adobe Stock
Styl życia
Jak zacząć przygodę z bieganiem podczas wakacji?
Bieganie jest popularną i zarazem jedną z najłatwiejszych form aktywności fizycznej. Lista zalet wynikających z biegania jest długa, a mimo tego wielu osobom jest trudno rozpocząć regularną przygodę z tą dyscypliną. Między innymi ze względu na korzystną aurę, wakacje są dobrym czasem na to, by się przełamać i zacząć systematycznie biegać.

Bieganie jest popularną i zarazem jedną z najłatwiejszych form aktywności fizycznej. Lista zalet wynikających z biegania jest długa, a mimo tego wielu osobom jest trudno rozpocząć regularną przygodę z tą dyscypliną. Między innymi ze względu na korzystną aurę, wakacje są dobrym czasem na to, by się przełamać i zacząć systematycznie biegać.   Najczęstszą przeszkodą w rozpoczęciu biegania jest brak jasno określonego celu. Bez niego motywacja co ćwiczeń spada, a to zazwyczaj przekłada się na odpuszczanie treningów, a następnie ich zaprzestanie. Wakacje – najlepszy czas na bieganie Cele biegowe mogą być różne. Dla jednych motywacją będzie zrzucenie wagi w określonym czasie, dla innych pokonanie założonej wcześniej bariery kilometrów w tygodniu czy miesiącu. Najważniejsze jest to, aby wyznaczony cel był możliwy do osiągnięcia i aby osoba ćwicząca mogła na bieżąco kontrolować swoje postępy .   Kolejną istotną kwestią dla początkującego biegacza jest dobranie planu treningowego, przy pomocy którego będzie mógł on zrealizować swój cel. Samodzielne stworzenie takiego planu jest trudne i dlatego najlepiej skorzystać z pomocy trenera lub znajomego, który jest doświadczonym biegaczem . Odpowiedni plan treningowy nie tylko będzie pomocny w realizacji założeń, ale również zminimalizuje ryzyko przeciążenia organizmu lub odniesienia kontuzji.   Okres wakacyjny powinien ułatwić rozpoczęcie przygody z bieganiem nie tylko dlatego, że warunki pogodowe temu sprzyjają. Innymi argumentami są: możliwość nawiązania nowych znajomości, duża liczba zawodów biegowych , w których można wziąć udział, mało powodów do wymówek (dzień jest długi, więc łatwiej zaplanować treningi). Jak przygotować się do treningów...

młoda para wprowadza się do nowego mieszkania - za nimi kartony
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
6 pomysłów na prezent na parapetówkę
Idealny prezent na parapetówkę powinien być dopasowany do wnętrza mieszkania oraz gustu osób tam mieszkających. Warto więc (jeśli nie widzieliśmy mieszkania osobiście) podpytać zapraszających o styl mieszkania i potrzeby właścicieli.

Idealny prezent na parapetówkę powinien być dopasowany do wnętrza mieszkania oraz gustu osób tam mieszkających. Warto więc (jeśli nie widzieliśmy mieszkania osobiście) podpytać zapraszających o styl mieszkania i potrzeby właścicieli.   W ostateczności możemy spróbować wybrać uniwersalny prezent na parapetówkę – czyli taki, który każdemu powinien przypaść do gustu. Uniwersalne prezenty na parapetówkę Zestaw filiżanek z porcelany   Ekskluzywna porcelana powinna przydać się w każdym domu. W końcu każdy gość powinien poczuć się wyjątkowo, jeśli otrzyma kawę lub herbatę w wyjątkowo eleganckiej filiżance.   Wino dobrej jakości i kieliszki   Jeśli nie wiemy, jak wygląda mieszkanie i nie znamy upodobań właścicieli, najlepiej będzie kupić wino z zestawem kieliszków . Warto udać się do sklepu z alkoholami i poprosić sprzedawcę o radę, jeżeli nie jesteśmy koneserami win.   Wieszak na klucze   Schowek na klucze przyda się w każdym domu, więc wydaje się, że jest to dobry pomysł na prezent na parapetówkę. Do wyboru mamy wieszak odkryty lub zakryty, np. w formie domku, który się otwiera i w środku wiesza klucze.   Figurka z napisem   Kolejnym pomysłem na prezent na parapetówkę jest figurka zwierzęcia z napisem np. „Witaj w domu” . Taki prezent ucieszy na pewno miłośników zwierząt.   Poduszki lub kubki z napisami   Spersonalizowanymi prezentami na parapetówkę będą poduszki lub kubki z napisami, np. na jednym przedmiocie – Pan Nowakowski, na drugim – Pani Nowakowska. Taki osobisty akcent powinien wywołać uśmiech na twarzy obdarowanych, jest dowodem na to, że poświęciliśmy trochę czasu, aby wybrać coś, co się im spodoba.   Portret naszkicowany ze zdjęcia   Świetnym pomysłem na prezent na parapetówkę jest zlecenie...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner