Oficjalne zaręczyny to dla niektórych par stresujący moment, zwłaszcza dla przyszłego pana młodego, bo większość spraw jest na jego głowie. Zwykle odbywają się w domu przyszłej panny młodej, a rodzina jest wcześniej informowana o planowanej uroczystości.

Reklama

Oficjalne poinformowanie o zaręczynach – o czym należy pamiętać

Oficjalne zaręczyny to tradycja, która w wielu domach jest do dziś przestrzegana. Zazwyczaj zaprasza się najbliższą rodzinę – rodziców, czasami też dziadków. Przyszły pan młody powinien pamiętać o:

  • Kwiatach dla narzeczonej i przyszłej teściowej – przyszły mąż powinien przygotować dwa bukiety – dla ukochanej i jej mamy.
  • Alkoholu dla przyszłego teścia – przyjęło się, że mężczyzna wręcza przyszłemu teściowi dobrej jakości alkohol, np. koniak.
  • Klęknięciu na kolana – tradycyjne oświadczyny to swoisty obrzęd – pan młody klęcząc pyta ukochaną, czy zechce wyjść za niego za mąż.
  • Pierścionku – pierścionek zaręczynowy powinien być dobrej jakości, ze szlachetnego kruszcu: złota, białego złota lub platyny. Dobór kamieni w pierścionku zależy od gustu i możliwości finansowych, warto jednak pamiętać, że z różnymi kamieniami szlachetnymi wiąże się różne znaczenia i przesądy. Najczęściej w pierścionku zaręczynowym umieszcza się brylanty. Brylant, czyli oszlifowany diament, jest najtwardszym minerałem – uważa się go za kamień zapewniający trwały związek. Popularne są też pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem, rubinem, szafirem lub ametystem.
  • Eleganckim stroju – wypada, aby zwłaszcza pan młody wyglądał odświętnie – koniecznie był w koszuli, a najlepiej w garniturze.

Po przyjęciu oświadczyn warto wznieść toast za narzeczonych. Dobrze jest zadbać o dobrą atmosferę, życzliwość, bez zbędnego stresu. Najlepiej, aby para przedyskutowała ze sobą wcześniej kwestie ślubne, aby uniknąć sytuacji konfliktowych.

Zobacz także
Reklama

Reklama
Reklama
Reklama