dłonie dwóch osób nad mapą świata
©Jacob Lund/Fotolia.com
Styl życia

Tanie wakacje – najlepsze oferty wczasów za granicą

Aby przeżyć tanią wycieczkę pełną wrażeń, warto wybrać się na Węgry. Państwo ma piękną stolicę – Budapeszt. Warto zwiedzić też Ostrzyhom oraz liczne węgierskie jaskinie. Tanie wczasy można też przeżyć w Turcji – miejscu styku kultury Orientu i Zachodu. Istambuł, Riwiera Turecka lub Kapadocja to tylko niektóre atrakcje tego magicznego miejsca. Pobyt w Indiach to świetny pomysł na wakacje za granicą z dziećmi. Uczestnicy mogą przejechać się na słoniu lub podziwiać najpiękniejsze plaże w Azji.

Aby przeżyć tanią wycieczkę pełną wrażeń, warto wybrać się na Węgry. Państwo ma piękną stolicę – Budapeszt. Warto zwiedzić też Ostrzyhom oraz liczne węgierskie jaskinie. Tanie wczasy można też przeżyć w Turcji – miejscu styku kultury Orientu i Zachodu. Istambuł, Riwiera Turecka lub Kapadocja to tylko niektóre atrakcje tego magicznego miejsca. Pobyt w Indiach to świetny pomysł na wakacje za granicą z dziećmi. Uczestnicy mogą przejechać się na słoniu lub podziwiać najpiękniejsze plaże w Azji.

Najtańsze oferty wypoczynkowe to oferty last minute. Dzięki nim za stosunkowo niewielkie pieniądze można zwiedzić nie tylko Europę, ale i kraje Orientu.

Węgry – tani wypoczynek w dolinie Dunaju

Węgry są jednym z najpiękniejszych krajów w Europie Środkowo-Wschodniej. Bogata kultura, piękne krajobrazy oraz niskie ceny to tylko niektóre z zalet państwa polskich bratanków. Odpoczynek nad węgierską doliną Dunaju to świetny pomysł na tanie wakacje. Najsłynniejsza jest stolica – Budapeszt, który jest jednym z piękniejszych miast Europy. Miejsce to jest znane za sprawą przepięknego mostu łańcuchowego lub zjawiskowego Zamku Królewskiego. Ostrzyhom to węgierskie miasto założone w X wieku w miejscu dawnej strażnicy rzymskiej. Jest to pierwsza stolica kraju, w której Węgry przyjęły Chrzest. Nad miastem stoi potężna bazylika św. Wojciecha, która jest najwyższym budynkiem w państwie. Ponadto Węgry mają piękne parki narodowe oraz liczne jaskinie, które są wpisane na listę UNESCO (np. jasnika Baradla). Warto skorzystać z ofert biur podróży, ponieważ często można trafić na oferty last minute, które umożliwią turystom tanie wczasy w pięknej okolicy.

Turcja – miejsce styku kultury wschodu i zachodu

Turcja to świetny sposób spędzenia tanich wakacji oferujący aktywny wypoczynek oraz bogactwo kultury Islamu. Stolicą państwa jest Stambuł – jedno z największych miast na świecie. Dawny Konstantynopol jest niespotykaną mieszanką kultury Orientu i Zachodu. To w tym mieście można zwiedzić słynną Hagia Sophia, Pałac Topkapi lub ogromny Błękitny Meczet. Najstarsze dzielnice Stambułu stanowią Światowe Dziedzictwo UNESCO. W przypadku turystów pragnących odpoczynku świetnie się sprawdzi Riwiera Turecka. Miejsce jest blisko lotniska, więc można tanio się tam dostać. Tureckie hotele all inclusive gwarantują najlepszą jakość basenów, zjeżdżalni i aquaparków. Ponadto warto zwiedzić takie miejsca, jak Kapadocja, Pamukkale lub Góra Nemrut. Wszystko jest w bardzo niskich cenach w porównaniu do innych kurortów, takich jak Cypr lub Grecja.

Indie – kraj tysiąca kolorów

Indie to kolebka wielkiej cywilizacji, miejsce cudów natury i niezwykłej przyrody. Tutaj mieszają się różne religie, kolory i wszechobecne zapachy. Nieodłącznym elementem wyprawy na Półwysep Indyjski jest Tadż Mahal. To jeden z najpiękniejszych grobowców świata, który został wybudowany przez Szah Dżehana dla jego zmarłej żony Mumtaz Mahal. Budowla jest stworzona za pomocą tysięcy szlachetnych i półszlachetnych kamieni. Droga do Tadż Mahal prowadzi przez cudowne ogrody i mury. Indie to również miejsce, gdzie można przejechać się na słoniach. Turyści mogą opiekować się słoniem całe popołudnie. Radhanagar Beach jest uznawana za najpiękniejszą plażę w całej Azji. Można odnaleźć spokój w obserwowaniu wysokich fal pośród licznych hinduskich świątyń. Indie są pełne atrakcji i rozrywki dla osób w każdym wieku, więc jest to też świetne miejsce na wakacje z dziećmi. Indie gwarantują tanie atrakcje i niezapomniane chwile.

Para na wakacjach
© BillionPhotos.com/Fotolia.com
Styl życia
7 sprawdzonych pomysłów na tanie wakacje za granicą
Żeby znaleźć tanie wakacje za granicą należy już zimą przeglądać oferty biur podróży. Warto też zaopatrzyć się w tanie bilety lotnicze lub wybrać na urlop poza sezonem.

Żeby znaleźć tanie wakacje za granicą należy już zimą przeglądać oferty biur podróży. Warto też zaopatrzyć się w tanie bilety lotnicze lub wybrać na urlop poza sezonem.   Wakacje za granicą nie muszą być drogie. Wystarczy wcześniej je zaplanować i rozpocząć realizację pomysłu. Pomocą służy Internet, który jest skarbnicą pomysłów. 1.Wakacje poza sezonem i last minute Żeby oszczędzić nawet kilkaset złotych, warto wyjechać na wakacje poza sezonem. Urlopy wczesną wiosną (od marca do maja) lub jesienią (wrzesień-listopad) będą nawet do 50% tańsze. W ciepłych krajach pogoda sprzyja nawet poza sezonem, a dodatkowym plusem na pewno będzie brak tłumu turystów. Podobnie oszczędne są wakacje last minute, które przewidują wyjazd w przeciągu kilku dni. Jest to oferta dla osób spontanicznych i dysponujących wolnym czasem. 2. Tanie bilety lotnicze Śledź regularnie oferty linii lotniczych. Od czasu do czasu znajdziesz tam atrakcyjne promocje. Dzięki nim będziesz mógł kupić bilet lotniczy o wiele taniej, niż zazwyczaj, np. 50 zł w obie strony do Francji lub 1000 zł tam i z powrotem do Stanów Zjednoczonych. 3. Couchsurfing Couchsurfing to sposób na zaoszczędzenie na noclegach. Na specjalnych stronach internetowych (wpisz w wyszukiwarce couchsurfing) znajdziesz osoby z różnych stron świata, które przenocują cię w swoim domu za darmo. Warunkiem jest gotowość przyjęcia zagranicznych gości u siebie (o ile zechcą przyjechać). Dzięki temu poznasz lokalne zwyczaje i zaoszczędzisz kilkaset złotych na hotelach. Podczas wakacji musisz jednak respektować zasady gospodarzy i ich czas. 4. Wakacje z grupą Wakacje grupowe wiążą się ze zniżkami. Wystarczy, że zbierzesz kilku znajomych i wspólnie poszukacie interesującej oferty . Zgłoś się do biur podróży, zajrzyj też na portale internetowe, które świadczą tańsze usługi z...

Wakacje first minute
© Production Perig/Adobe Stock
Styl życia
Wakacyjne oferty first minute. Ile można zaoszczędzić?
Oferty first minute kupuje się z dużym wyprzedzeniem - zwykle już na około pół roku przed planowaną datą wylotu. Tak wcześnie zarezerwowana np. wakacyjna wycieczka do Egiptu ma wiele plusów. Przede wszystkim można skorzystać ze znacznie niższej ceny, niż kupując wczasy na moment przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Oferty first minute kupuje się z dużym wyprzedzeniem - zwykle już na około pół roku przed planowaną datą wylotu. Tak wcześnie zarezerwowana np. wakacyjna wycieczka do Egiptu ma wiele plusów. Przede wszystkim można skorzystać ze znacznie niższej ceny, niż kupując wczasy na moment przed rozpoczęciem letniego sezonu.   W zasadzie maj oznacza już końcówkę ofert first minute, sprzedawanych na sezon jesienny - wrzesień i październik. Wczesna jesień cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które mogą sobie zaplanować w tym czasie urlop. Dla kogo wczasy first minute? Na taką opcję decydują się przede wszystkim osoby, które wiedzą na początku roku, kiedy będą miały urlop. Często są to rodziny z dziećmi, które w lipcu i w sierpniu mają wakacje. Przyjęło się, że ta forma rezerwacji wczasów jest dla tych, którzy mają z góry zaplanowany harmonogram na cały rok. Tymczasem coraz częściej na korzystanie z niej decydują się ci, których kusi cena i oferowany przez biuro podróży pakiet. Najpierw rezerwują wymarzone wakacje , a potem tak organizują czas pracy, aby w wyznaczonym okresie mieć kilka dni wolnego.   Okazuje się, że opcja wcześniejszej rezerwacji jest znacznie łatwiejsza w realizacji niż wyprawa last minute, czyli wycieczka na ostatnią chwilę. W takim przypadku należy bowiem liczyć się z koniecznością wyjazdu w przeciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin. Oczywiście wyjazdy tzw. na ostatnią chwilę są bardzo atrakcyjne - zazwyczaj wówczas biuro podróży dysponuje kilkoma niesprzedanymi wycieczkami i jeśli nikt z nich nie skorzysta, koszty biletu lotniczego czy hotelu i tak się nie zwrócą. Lepiej w takim przypadku sprzedać pakiet po niższej cenie.   Należy pamiętać, że ofert first minute nie jest dużo -...

Hotel Casa Cook, Rodos, Grecja
Materiały prasowe
Styl życia
Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019 - gdzie jechać na wakacje?
Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019 - gdzie jechać na wakacje?

Trendy w turystyce zagranicznej od kilku lat są praktycznie niezmienne. Polacy najczęściej wybierają wakacje nad Morzem Śródziemnym i Adriatykiem oraz tanie oferty All Inclusive. W tym roku będzie podobnie, najbardziej atrakcyjne kierunki to:  Grecja, Bułgaria, Hiszpania oraz Egipt i Turcja. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wakacje za granicą. W 2018 roku Polska Izba Turystyki zanotowała 40% wzrost letnich wyjazdów turystycznych względem poprzedniego sezonu. Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2019 roku według Polskiej Izby Turystyki Miejsce 1: Grecja - ulubiony kierunek Polaków w 2019 r. Grecja nadal pozostaje  ulubionym kierunkiem Polaków na wakacje . Nic dziwnego - region ten słynie z pięknych krajobrazów, perfekcyjnej pogody i licznych atrakcji turystycznych. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się wakacje na greckich wyspach - Krecie, Korfu, Zakynthos, Rodos i Kos . Tym kierunkiem zachwyceni będą zarówno wielbiciele zwiedzania, jak i słodkiego lenistwa. Miejsce 2: Wakacje w Turcji Turcja to idealny kierunek na wakacje All Inclusive, ze względu na piękną pogodę i liczne nadmorskie kurorty turystyczne. Popularność tego kierunku z każdym rokiem dynamicznie wzrasta i już niedługo może wyprzedzić bezkonkurencyjną Grecję. Turcja zachwyca wspaniałymi plażami i zabytkowymi miastami. Najczęściej wybieraną destynacją jest Riwiera Turecka nad Morzem Śródziemnym. Miejsce 3: Bułgaria - podróże po Bałkanach Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to miejsca, które w każdym roku odwiedzają setki tysięcy naszych rodaków. Bułgaria jest jednym z najtańszych wakacyjnych kierunków w Europie.  Rozbudowana infrastruktura rozrywkowa i liczne atrakcje sprawiają, że jest to idealna destynacja dla rodzin z dziećmi. Miejsce 4:...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik