Prawdopodobnie każda osoba pracująca w biurze wie, że jedną z podstaw efektywnej pracy jest uporządkowane biurko. Utrzymanie stanowiska pracy w idealnym porządku jest praktycznie niemożliwe. Warto jednak ułatwiać sobie pracę poprzez wykorzystywanie różnego rodzaju gadżetów biurowych. Pomagają one zaoszczędzić sporo czasu i ograniczyć stres związany z często nerwowymi poszukiwaniami najpotrzebniejszych rzeczy.

Reklama

Poza walorami czysto funkcjonalnymi gadżety biurowe mogą też służyć jako elementy upiększające stanowisko pracy. Dlatego wybierając je dla siebie, należy mieć na względzie obie kwestie.

Gadżety pomagające utrzymać porządek na biurku

W pracy biurowej zdecydowanie najbardziej życie uprzykrzają całe sterty dokumentów. Umowy, pisma urzędowe, rachunki i faktury są nieodłącznym elementem funkcjonowania każdej firmy, a z racji tego, że są bardzo ważne, trzeba poświęcić im szczególną uwagę. Aby uniknąć papierkowego bałaganu, dezorganizującego pracę, należy skupić się na ich uporządkowaniu. W sklepach z artykułami biurowymi można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, takich jak:

  • pojemniki na dokumenty - proste i wygodne pojemniki, które najlepiej sprawdzają się podpisane i ułożone w szafie według własnych preferencji np. alfabetycznie albo według daty,
  • półki na dokumenty - służą przechowywania niewielkiej ilości dokumentów. Najlepiej ustawiać je na biurku,
  • szafki metalowe na dokumenty - jeśli ktoś potrzebuje więcej miejsca na przechowywanie dokumentów, a nie chce dokupować pełnowymiarowych mebli, to niewielkie, metalowe szafki są dobrym rozwiązaniem,
  • pudełka na dokumenty - mogą być plastikowe lub papierowe. Przeznaczone głównie do przechowywania starych dokumentów, które mogą być przydatne w przyszłości.

Jak przechowywać drobne akcesoria biurowe?

Powyższe propozycje na przechowywanie dokumentów mogą stanowić ciekawe uzupełnienie popularnych i prawdopodobnie niezastąpionych w każdym biurze segregatorów z "koszulkami". Chcąc utrzymać porządek na biurku trzeba pomyśleć również o odpowiednim przechowywaniu innych rzeczy. Aby mieć wszystko "pod ręką", można zdecydować się na zakup specjalnych przyborników i pojemników do przechowywania: długopisów, agrafek i zszywek, pieczątek, karteczek czy nożyczek. Na biurku powinno znaleźć się też miejsce dla stojaka na wizytówki.

Zobacz także

Reklama

Ciekawym pomysłem ułatwiającym pracę biurową jest zamontowanie na ścianie tablicy korkowej albo magnetycznej, na której można przyczepiać karteczki z zadaniami do wykonania.

Reklama
Reklama
Reklama