Bałwanki świąteczne
© Devist/Fotolia.com
Styl życia

Drewniane ozdoby choinkowe – sopelek i bałwan

Drewniane ozdoby choinkowe są coraz bardziej popularne i łatwe w przygotowaniu. Do wykonania drewnianych ozdób choinkowych niezbędne są długie kawałki drewna lub po prostu patyki.

Drewniane ozdoby choinkowe są coraz bardziej popularne i łatwe w przygotowaniu. Do wykonania drewnianych ozdób choinkowych niezbędne są długie kawałki drewna lub po prostu patyki.

Drewniany sopelek krok po kroku

Do przygotowania drewnianego sopelka potrzebujesz patyka, nitki, haczyka, ostrego nożyka i farby akrylowej. Przed wykonywaniem sopelków zabezpiecz miejsce pracy folią bądź starą gazetą.

 

1) Uformowanie patyka - zewnętrzną warstwę patyka zeskrob ostrym nożykiem, a następnie uformuj nożem tak, by przypominał stożek bądź sopel lodu.

 

2) Malowanie patyka - w górnej i grubszej części patyka wbij haczyk, w ten sposób by móc przez niego przepleść nitkę. Następnie całość pomaluj na jaki chcesz kolor, może być żółty, czerwony, różowy, czy zielony. Dodatkowo możesz go spryskać sprayem czy brokatem. Odczekaj kilka minut aż wyschnie. Po tym czasie drewniany sopelek możesz zawiesić na choince.

Drewniany bałwan krok po kroku

Do przygotowania drewnianego bałwana potrzebujesz tralki od balustrady, czarnego brystolu, białej farby do drewna, pędzelka i pomarańczowej bądź czerwonej plasteliny. Przed wykonywaniem dekoracji miejsce pracy obłóż starą gazetą, by stół nie pobrudził się.

 

1) Malowanie tralki – tralkę od balustrady pomaluj białą farbą do drewna a następnie odłóż na kilka godzin do wyschnięcia. Jeśli zauważysz, że jedna warstwa farby źle pokryła tralkę, pomaluj ją jeszcze raz.

 

2) Wykonanie kapelusza – by wykonać kapelusz dla bałwana potrzebujesz czarnego brystolu i nożyczek. Z kawałka brystolu wytnij kółko, a następnie w otrzymanym kole zaznacz drugie koło, którego średnica będzie równała się średnicy tralki. Potem na kole narysuj 6 równych linii i ponacinaj je. Kolejno wytnij prostokąt o dowolnej wysokości, ale o szerokości o 2 cm większej od długości obwodu tralki. Na sam koniec nałóż kapelusz na tralkę, a odstające trójkąciki posmaruj klejem i przyklej do tralki.

 

3) Oczy, nos, buzia – za pomocą czarnej farby i cienkiego pędzelka namaluj bałwanowi oczy, buzię i nos. Jeśli chcesz nos możesz utworzyć dzięki czerwonej lub pomarańczowej plastelinie. Z kawałka plasteliny powinieneś wykonać stożek i przymocować go na miejsce nosa. Jeśli nie będzie się utrzymywał, plastelinę posmaruj klejem, a następnie przyczep do bałwana. Gotowy bałwanek świetnie prezentuje się na choince bądź w stroiku.


Bombka z żarówki w kształcie Mikołaja
©Tetiana/Fotolia
Styl życia
Bombka świąteczna w kształcie pingwina i bałwana z żarówki, krok po kroku
Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.

Bombka bożonarodzeniowa wykonana z żarówki to oryginalna ozdoba na każdą choinkę. Najlepiej używać już zużytych lampek. Do wykonania dekoracji przydadzą się farby akrylowe, którymi można swobodne malować po szkle, bez obawy, że kolor się rozmaże. W przypadku bombki w kształcie pingwina wystarczą same farby. Do wykonania bałwana przyda się biały lub inny bardzo jasny brokat.   W podobny sposób można wykonać z żarówki inne postaci, np. mikołaja, elfa, renifera. Osoby nie mające wiary we własne zdolności manualne mogą po prostu obtoczyć szkło w kolorowym brokacie – też będzie oryginalnie. Chcesz kupić oryginalne bombki na choinkę, ale obawiasz się o zbyt duży rachunek? Już teraz wejdź na tę stronę i wykorzystaj kod rabatowy Leroy Merlin . Bombka ręcznie malowana w kształcie pingwina, krok po kroku Zwykłą żarówkę zmienisz w oryginalną ozdobę choinkową w 10 minut . Warto korzystać z już zużytej żarówki, sprawdziwszy wcześniej, czy nie jest pęknięta.   Potrzebujesz: zużytej żarówki, farb akrylowych : białej, czarnej, pomarańczowej i czerwonej, pędzla, mocnego kleju, kawałka drewna w kształcie serca lub sztywnej kartki papieru , 2 kółek wyciętych z białego papieru (z nich powstaną oczy), czarnego markera, kawałka pomarańczowej tkaniny w kształcie trójkąta (z niej powstanie dziób), 2 kawałków cienkiej wstążki (do zrobienia szalika oraz uchwytu do wieszania).   Sposób wykonania: Pomaluj żarówkę z jednej strony na biało, a z drugiej na czarno. Jeżeli farba nie pokryła dobrze szkła, powtórz czynność i odstaw do wyschnięcia. Kawałek drewna pomaluj pomarańczową farbą . Przyklej klejem żarówkę do podstawki. Gwint pomaluj czerwonym...

dziecko robiące ozdoby choinkowe
©Viktor Pravdica/Fotolia
Styl życia
Jak zrobić z dzieckiem oryginalne ozdoby świąteczne z kapsli i kartonu
Jak zrobić ozdoby choinkowe? To dziecinnie proste! Karton, klej, wstążka i farby – tylko tyle potrzebujesz, żeby zrobić oryginalne ozdoby choinkowe, które bez problemu wykonają także przedszkolaki.

Jak zrobić ozdoby choinkowe? To dziecinnie proste! Karton, klej, wstążka i farby – tylko tyle potrzebujesz, żeby zrobić oryginalne ozdoby choinkowe, które bez problemu wykonają także przedszkolaki. Kapslowe inspiracje – ozdoby świąteczne z kapsli! Potrzebujesz: kapsli od butelek (wcześniej je dokładnie wymyj i osusz), kleju w pistolecie lub silikonowego kleju, małych kolorowych guzików, kolorowej wstążki, gałązek, białej lub popielatej farby akrylowej (plakatowa się nie nada), czerwony marker.   Renifery : Pomaluj kapsle białą farbą. Do wewnętrznej strony kapsla przyklej czerwony guzik (będący nosem Rudolfa) i dwa mniejsze czarne (będą oczami). Małe gałązki przyklej z tyłu kapsla – będą imitowały poroże renifera. Z czerwonej wstążki zrób zawieszkę i przyklej z tyłu kapsla. Gotowe! Bałwanki : Pomaluj kapsle białą farbą. Sklej trzy kapsle jeden nad drugim, by stworzyć kształt bałwana. Wewnątrz kapsli przyklej wzdłuż czarne guziczki – tak, jak przyczepia się węgiel. Przyklej także oczy. Domaluj markerem uśmiech. Ze wstążki przygotuj zawieszkę. Temperówkowe choinki Potrzebujesz: kartonu, nożyczek, kleju (najlepiej introligatorskiego), temperówki, kolorowych kredek, wstążki, dziurkacza.   Wytnij z kartonu kształt choinki . Następnie używając temperówki, zacznij strugać różnokolorowe kredki, dbając o to, by pozostałości kredek się nie połamały i były jak najdłuższe. Pomaluj kartonik klejem i przyklejaj resztki kredek tak, by stworzyć kolorowe paski. Gdy jedna strona wyschnie, zrób to samo na drugiej. Następnie zrób dziurkaczem dziurkę na szczycie choinki i przewlecz wstążkę, która będzie zawieszką. Gotowe! Kuchenne rewolucje na choince Potrzebujesz: kartonu, dziurkacza, wstążki, kleju introligatorskiego, nożyczek, różnych gatunków kasz, ryżu, makaronu , ziaren kawy, złotej lub srebrnej farby w...

Sztuczna gwiazda betlejemska
© tetxu/Fotolia.com
Styl życia
Gwiazda betlejemska – wykonaj ją samodzielnie z krepiny i bibuły
Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.

Gwiazdę betlejemską możesz zrobić samodzielnie z krepiny. Potrzebujesz do tego odrobiny wolnego czasu i kilka niezbędnych do jej wykonania rzeczy.   Gwiazda betlejemska idealnie nadaje się na świąteczny stół. Wykonanie tej ozdoby świątecznej jest dość czasochłonne. Końcowy efekt jest jednak imponujący, dlatego warto poświęcić wolny czas na zrobienie dekoracji. Gwiazda betlejemska z krepiny – jak zrobić krok po kroku? Do wykonania gwiazdy betlejemskiej potrzebujesz: bordowej/czerwonej i zielonej krepiny, jasnobeżowej bądź żółtej i zielonej bibuły, patyka, kleju w płynie, drucika bądź zielonej nitki, nożyczek. Krok I Pręciki – z zielonej bibuły wytnij pasek o szerokości mniej więcej 3-4 cm. Następnie skręć pasek bibuły formując z niego cienki pręcik, a przy samym końcu robiąc supełek. Niepotrzebną część odetnij nożyczkami, a pozostaw jedynie pręcik. Tak samo postępuj z bibułą w kolorze żółtym. Następnie złącz pręciki zielone z żółtymi i owiń je drucikiem, tak by przylegały do siebie   Płatki kwiatów – z czerwonej bibuły wytnij około 30-40 płatków kwiatu o wymiarach takich, jakie chcesz uzyskać, np. o 5-6 cm długości i 10 cm szerokości.   Listki – kolejnym krokiem jest wycięcie listków. Najlepiej wytnij je z zielonej bibuły. Listki mogą być różnych rozmiarów.   Odcinanie drucika  – przygotuj kilka drucików o długości około 10 cm, nasmaruj je klejem w sztyfcie i owiń je paseczkami z czerwonej bibuły. Następnie, każdy z tych drucików przyklej klejem  połowy płatków kwiatu. Tak samo postępuj z listkami, do których również przygotuj druciki owinięte zieloną bibułą. Krok II Składanie gwiazdy –...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner