krzyk parnterów
Pixabay/geralt/CCO 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Popraw relacje w swoim związku

Problemy w związku? Chyba każda para się z nimi boryka. Ale niekiedy bywa tak, że ciągłe kłótnie i pretensje są przyczyną rozstania, a powodem sprzeczek wcale nie musi być zdrada.

Problemy w związku? Chyba każda para się z nimi boryka. Ale niekiedy bywa tak, że ciągłe kłótnie i pretensje są przyczyną rozstania, a powodem sprzeczek wcale nie musi być zdrada.

Koniec z problemami w związku

Z czasem zaczyna być inaczej niż dawniej. Wkrada się rutyna i nuda, a w dodatku nasz partner o nas nie zabiega i nie czerpiemy przyjemności ze spędzania czasu razem. Zaczynają się kłótnie, krzyki, nieporozumienia, jednym słowem przechodzicie kryzys. Kłótnię może wywołać wiele kłopotów, m.in. kariera partnera, co wiąże się jednocześnie z brakiem czasu, problemy związane z wychowywaniem dzieci czy brak seksu. Niestety, pary bardzo często nie zauważają etapu, kiedy wszystko zaczyna się komplikować. Warto udać się ze swoim partnerem na terapię bądź skorzystać z coachingu relacji partnerskich. Dzięki tym metodom poznamy sposoby na udany związek, a także nauczymy się pokonywać bariery, ograniczenia lub nasze przekonania.

 

Kasia gotuje z Polki.pl: ciasto Pani Walewska

Często zdarza się też tak, że kryzys w związku narasta niedostrzegalnie. Partnerzy poświęcają sobie nawzajem zbyt mało czasu, nie dzielą się ze sobą codziennymi problemami. Niezauważenie odsuwają się od siebie. W takim wypadku problemów w związku można długo nie zauważać. Często dopiero gwałtowne wydarzenie, takie właśnie jak zdrada, pokazuje, że kryzys w związku trwał już od pewnego czasu.

Główne problemy związku

  • Brak dialogu - najważniejszym podłożem konfliktów jest zakłócony dialog pomiędzy partnerami. Bywa tak, że nie bierzemy pod uwagę zdania ukochanej osoby, narzucamy własne poglądy, a co więcej nie potrafimy otwarcie mówić o tym, co nam nie pasuje w zachowaniu partnera. I tu popełniamy duży błąd, bo prędzej czy później skrywane żale wyjdą na jaw. Zazwyczaj, techniki rozmowy przejęte z domu rodzinnego przenosimy do własnej rodziny. Jeśli nasza mama cechowała się stanowczością, bierzemy przykład z niej. Kiedy już dojdzie do ulepszenia komunikacji, pozostałe problemy zaczną rozwiązywać się same.

 

  • Problemy z seksem - kolejnym powodem do kłótni jest seks. Jeśli brak seksu staje się powodem napięć, sytuacja jest poważna. Brak seksu występuje w różnych okresach związku. Kiedy w związku nie czujemy się adorowani i bezpieczni, pożycie seksualne również nie będzie satysfakcjonujące.

 

  • Problemy finansowe – to częsty powód rozwodów i rozstań partnerów. Bywa tak, że partnerzy inaczej podchodzą do wartości pieniądza. Stawiają je na różnych szczeblach w hierarchii wartości. Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z finansami jest rozmawianie o nich. Musimy być wobec siebie uczciwi i szczerzy w sprawach związanych z obciążeniami finansowymi.

 

  • Kłótnie na temat wychowywania dzieci – różnice w kwestii wychowywania dzieci są kolejnym powodem do kłótni. Tata chce być ugodowy, a mama wprowadza zasady. I co wtedy? Najważniejsze aby rodzice ustalili wspólny front w sprawie kar i zasad.

 

  • Niepłodność – niemożność posiadania dzieci jest najbardziej stresującym problemem w związku. O tym problemie należy porozmawiać wcześniej, przed próbą poczęcia dzieci. Jeśli jest to możliwe warto rozpocząć leczenie.

 

Aby utrzymać związek należy otwarcie mówić o sprawach, które nas gryzą. Nie bójmy się rozmawiać o swoich potrzebach, celach i planach. Nasz partner nie pozna naszych oczekiwań, dopóki mu o nich nie powiemy. Do tego dbajmy o to, by poświęcać sobie nawzajem czas. Jeśli nie będziemy dzielić się, nawet drobnymi, codziennymi sprawami, może się okazać, że nagle staliśmy się sobie obcy.


zamyślona dziewczyna
Pixabay/cherylholt/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Oznaki zdrady
Jak rozpoznać zdradę? To pytanie zadaje niejedna z nas, bo zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozstania. Najczęściej dopuszczają się jej mężczyźni, którzy szukają u innych kobiet potwierdzenia swojej męskości

Jak rozpoznać zdradę? To pytanie zadaje niejedna z nas, bo zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozstania. Najczęściej dopuszczają się jej mężczyźni, którzy szukają u innych kobiet potwierdzenia swojej męskości . Sygnały nielojalności   Zmiana wyglądu – zauważyłaś, że twój mężczyzna zaczął o siebie dbać bardziej, niż do tej pory? Perfumy, nowa fryzura, wyjście na siłownię, to podstawowe oznaki zdrady. Częste rozmowy przez telefon – jeśli zbyt dużo czasu spędza na korzystaniu telefonu, a po zakończonej rozmowie upiera się, że to pomyłka, możesz mieć obawy co do jego wierności . Na dodatek zablokował dostęp do swojego telefonu i komputera. Praca i wyjazdy – zdarza się, że zostaje dłużej w pracy? Wyjeżdża coraz częściej w delegacje, a ty nie widzisz śladów wyjazdu w jego stanie konta? Coś tu jest nie tak. Najlepsza w tym wypadku będzie szczera rozmowa. Brak seksu – zaobserwowałaś, że jego zainteresowanie seksem zmniejszyło się? Kiedy wraca z pracy, odwraca się do ściany i idzie spać? Być może jego potrzeby zostały zaspokojone przez inną kobietę . Zmiana zachowania – jego zainteresowanie tobą, dziećmi i domem zmniejszyło się. Nie próbuje nawiązać rozmowy i unika cię, albo bez powodu wywołuje kłótnie, śmieje się z twojego wyglądu, stroju i nie chce jeść twoich obiadów. Bardzo możliwe, że w ten sposób porównuje cię do kochanki. Myślisz, że cię zdradza? Rozpoznajesz zdradę po przeczytaniu powyższych sygnałów? Jeśli większość z nich sprawdza się, możesz mieć powody do niepokoju. Jako kobieta swojego partnera pierwsza zauważysz zmiany w jego zachowaniu . Przecież znasz go jak własną kieszeń, ale jeśli stwierdzisz, że mężczyzna nie jest ci wierny, porozmawiaj z nim i w żadnym wypadku nie ignoruj...

flirt
Pixabay/907572/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Niewierność mężczyzn - najczęstsze przyczyny
Dlaczego mężczyźni zdradzają? Większość z nas zadaje sobie to pytanie. Jak wiadomo, na zdradę nie ma usprawiedliwienia, bo nic tak nie boli jak niewierność partnera.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Większość z nas zadaje sobie to pytanie. Jak wiadomo, na zdradę nie ma usprawiedliwienia, bo nic tak nie boli jak niewierność partnera. Przyczyny zdrady Niedojrzałość emocjonalna – stałość w uczuciach i wierność, dla niektórych mężczyzn, jest trudna do zrozumienia, a trwały związek wymaga dojrzałości i zaangażowania. Skutek niedojrzałości często widać poprzez zdrady. Seksoholik – niektórzy mężczyźni uważają, że seks z inną kobietą nie ma wpływu na ich związek i rodzinę, oczywiście, jeśli o tym wyskoku nie dowie się ich partnerka. Czują z tego powodu wyrzuty sumienia i dosyć szybko zapominają o swoich przygodach. Dla seksoholika pożycie seksualne jest nałogiem, a to łączy się jednocześnie ze zdradą. Nuda i rutyna – w każdym związku, po upływie czasu wieje nudą.. Mężczyzna zauważa rutynę w związku i szuka wrażeń gdzie indziej, np. u innej kobiety. Niskie poczucie własnej wartości – jeśli mężczyzna czuje się niedoceniany, może on szukać uznania u innych osób. W tym wypadku, szybciej i łatwiej ulegnie innej kobiecie, ponieważ nowa miłość na pozór podniesie jego wartość. Zaspokajanie potrzeb i zachcianek – niektórzy mężczyźni zachowują się jak duże dzieci, są przekonani, że partnerka spełni wszystkie ich zachcianki. Jeśli tak się nie dzieje, szukają pocieszenia w ramionach innej . Brak namiętności – kiedy osobnik płci męskiej zauważy brak namiętności ze strony swojej żony czy partnerki, odbiera to jako odrzucenie i może zdradzić swoją kobietę. Jak zapobiec zdradzie? Czy są sposoby, aby zapobiec zdradzie? Oczywiście, że tak. Razem ze swoim partnerem, raz na jakiś czas zróbcie romantyczny wieczór tylko dla dwojga . Nie dopuszczaj do tego, aby w twoim związku powiewało nudą, a jeśli...

Zdrada w związku
© VadimGuzhva/Fotolia.com
Styl życia
Gen zdrady istnieje, występuje jednak tylko u kobiet
Badania udowodniły, że mutacja genu receptora wazopresyny może wiązać się ze skłonnością do zdrady. Ta prawidłowość występuje jednak wyłącznie u kobiet. „Gen zdrady” nie może jednak stanowić wytłumaczenia dla każdego przypadku niewierności.

Badania udowodniły, że mutacja genu receptora wazopresyny może wiązać się ze skłonnością do zdrady. Ta prawidłowość występuje jednak wyłącznie u kobiet. „Gen zdrady” nie może jednak stanowić wytłumaczenia dla każdego przypadku niewierności.   „Gen zdrady” został zidentyfikowany dzięki badaniom prowadzonym na grupie bliźniąt. Takie badanie pozwoliło sprawdzić, czy jest on dziedziczny. Wazopresyna a skłonność do zdrady Wazopresyna jest hormonem syntetyzowanym w przysadce mózgowej. Oprócz tego, że reguluje funkcje fizjologiczne organizmu, ma znaczenie dla psychologicznego i społecznego funkcjonowania człowieka. Wpływa ona na poziom empatii i zaufania wobec innych , odgrywa też ważną rolę w budowaniu więzi, zachowaniach społecznych oraz seksualnych. Wyniki badań prowadzonych przez grupę naukowców pod przewodnictwem Brendana P. Zietscha, psychologa z Australia's University of Queensland pokazują, że mutacja genu receptora wazopresyny (AVPR1A) może sprawiać, że niektórzy ludzie są bardziej skłonni do niewierności wobec swojego stałego partnera ( zobacz badanie ). „Gen zdrady” występuje wyłącznie u kobiet Badanie Brendana P. Zietscha zostało przeprowadzone na grupie 7378 fińskich bliźniąt w wieku 18-49 lat, które były w związkach przez ostatni rok. Do zdrady partnera przyznało się 9,8% biorących udział w badaniu mężczyzn i 6,4% kobiet. Z próbek śliny wyodrębniono kod genetyczny osób badanych i porównano go. Okazało się, że w kodzie genetycznym kobiet, które przyznały się do zdrady , częściej niż u kobiet, które nie zdradzały partnerów, występują mutacje w obrębie genu receptorowego wazopresyny. Związek pomiędzy mutacją genu a zdradą nie występuje u mężczyzn. Czy gen zdrady jest dziedziczny Dzięki temu, że w badaniu wzięły udział pary bliźniąt, można było sprawdzić, czy mutacja genu receptorowego...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik