Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
krzyk parnterów
Pixabay/geralt/CCO 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Popraw relacje w swoim związku

Problemy w związku? Chyba każda para się z nimi boryka. Ale niekiedy bywa tak, że ciągłe kłótnie i pretensje są przyczyną rozstania, a powodem sprzeczek wcale nie musi być zdrada.

Problemy w związku? Chyba każda para się z nimi boryka. Ale niekiedy bywa tak, że ciągłe kłótnie i pretensje są przyczyną rozstania, a powodem sprzeczek wcale nie musi być zdrada.

Koniec z problemami w związku

Z czasem zaczyna być inaczej niż dawniej. Wkrada się rutyna i nuda, a w dodatku nasz partner o nas nie zabiega i nie czerpiemy przyjemności ze spędzania czasu razem. Zaczynają się kłótnie, krzyki, nieporozumienia, jednym słowem przechodzicie kryzys. Kłótnię może wywołać wiele kłopotów, m.in. kariera partnera, co wiąże się jednocześnie z brakiem czasu, problemy związane z wychowywaniem dzieci czy brak seksu. Niestety, pary bardzo często nie zauważają etapu, kiedy wszystko zaczyna się komplikować. Warto udać się ze swoim partnerem na terapię bądź skorzystać z coachingu relacji partnerskich. Dzięki tym metodom poznamy sposoby na udany związek, a także nauczymy się pokonywać bariery, ograniczenia lub nasze przekonania.

 

Często zdarza się też tak, że kryzys w związku narasta niedostrzegalnie. Partnerzy poświęcają sobie nawzajem zbyt mało czasu, nie dzielą się ze sobą codziennymi problemami. Niezauważenie odsuwają się od siebie. W takim wypadku problemów w związku można długo nie zauważać. Często dopiero gwałtowne wydarzenie, takie właśnie jak zdrada, pokazuje, że kryzys w związku trwał już od pewnego czasu.

Główne problemy związku

  • Brak dialogu - najważniejszym podłożem konfliktów jest zakłócony dialog pomiędzy partnerami. Bywa tak, że nie bierzemy pod uwagę zdania ukochanej osoby, narzucamy własne poglądy, a co więcej nie potrafimy otwarcie mówić o tym, co nam nie pasuje w zachowaniu partnera. I tu popełniamy duży błąd, bo prędzej czy później skrywane żale wyjdą na jaw. Zazwyczaj, techniki rozmowy przejęte z domu rodzinnego przenosimy do własnej rodziny. Jeśli nasza mama cechowała się stanowczością, bierzemy przykład z niej. Kiedy już dojdzie do ulepszenia komunikacji, pozostałe problemy zaczną rozwiązywać się same.

 

  • Problemy z seksem - kolejnym powodem do kłótni jest seks. Jeśli brak seksu staje się powodem napięć, sytuacja jest poważna. Brak seksu występuje w różnych okresach związku. Kiedy w związku nie czujemy się adorowani i bezpieczni, pożycie seksualne również nie będzie satysfakcjonujące.

 

  • Problemy finansowe – to częsty powód rozwodów i rozstań partnerów. Bywa tak, że partnerzy inaczej podchodzą do wartości pieniądza. Stawiają je na różnych szczeblach w hierarchii wartości. Najlepszym rozwiązaniem problemów związanych z finansami jest rozmawianie o nich. Musimy być wobec siebie uczciwi i szczerzy w sprawach związanych z obciążeniami finansowymi.

 

  • Kłótnie na temat wychowywania dzieci – różnice w kwestii wychowywania dzieci są kolejnym powodem do kłótni. Tata chce być ugodowy, a mama wprowadza zasady. I co wtedy? Najważniejsze aby rodzice ustalili wspólny front w sprawie kar i zasad.

 

  • Niepłodność – niemożność posiadania dzieci jest najbardziej stresującym problemem w związku. O tym problemie należy porozmawiać wcześniej, przed próbą poczęcia dzieci. Jeśli jest to możliwe warto rozpocząć leczenie.

 

Aby utrzymać związek należy otwarcie mówić o sprawach, które nas gryzą. Nie bójmy się rozmawiać o swoich potrzebach, celach i planach. Nasz partner nie pozna naszych oczekiwań, dopóki mu o nich nie powiemy. Do tego dbajmy o to, by poświęcać sobie nawzajem czas. Jeśli nie będziemy dzielić się, nawet drobnymi, codziennymi sprawami, może się okazać, że nagle staliśmy się sobie obcy.


Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
zamyślona dziewczyna
Pixabay/cherylholt/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Oznaki zdrady
Jak rozpoznać zdradę? To pytanie zadaje niejedna z nas, bo zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozstania. Najczęściej dopuszczają się jej mężczyźni, którzy szukają u innych kobiet potwierdzenia swojej męskości

Jak rozpoznać zdradę? To pytanie zadaje niejedna z nas, bo zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozstania. Najczęściej dopuszczają się jej mężczyźni, którzy szukają u innych kobiet potwierdzenia swojej męskości . Sygnały nielojalności   Zmiana wyglądu – zauważyłaś, że twój mężczyzna zaczął o siebie dbać bardziej, niż do tej pory? Perfumy, nowa fryzura, wyjście na siłownię, to podstawowe oznaki zdrady. Częste rozmowy przez telefon – jeśli zbyt dużo czasu spędza na korzystaniu telefonu, a po zakończonej rozmowie upiera się, że to pomyłka, możesz mieć obawy co do jego wierności . Na dodatek zablokował dostęp do swojego telefonu i komputera. Praca i wyjazdy – zdarza się, że zostaje dłużej w pracy? Wyjeżdża coraz częściej w delegacje, a ty nie widzisz śladów wyjazdu w jego stanie konta? Coś tu jest nie tak. Najlepsza w tym wypadku będzie szczera rozmowa. Brak seksu – zaobserwowałaś, że jego zainteresowanie seksem zmniejszyło się? Kiedy wraca z pracy, odwraca się do ściany i idzie spać? Być może jego potrzeby zostały zaspokojone przez inną kobietę . Zmiana zachowania – jego zainteresowanie tobą, dziećmi i domem zmniejszyło się. Nie próbuje nawiązać rozmowy i unika cię, albo bez powodu wywołuje kłótnie, śmieje się z twojego wyglądu, stroju i nie chce jeść twoich obiadów. Bardzo możliwe, że w ten sposób porównuje cię do kochanki. Myślisz, że cię zdradza? Rozpoznajesz zdradę po przeczytaniu powyższych sygnałów? Jeśli większość z nich sprawdza się, możesz mieć powody do niepokoju. Jako kobieta swojego partnera pierwsza zauważysz zmiany w jego zachowaniu . Przecież znasz go jak własną kieszeń, ale jeśli stwierdzisz, że mężczyzna nie jest ci wierny, porozmawiaj z nim i w żadnym wypadku nie ignoruj...

flirt
Pixabay/907572/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Niewierność mężczyzn - najczęstsze przyczyny
Dlaczego mężczyźni zdradzają? Większość z nas zadaje sobie to pytanie. Jak wiadomo, na zdradę nie ma usprawiedliwienia, bo nic tak nie boli jak niewierność partnera.

Dlaczego mężczyźni zdradzają? Większość z nas zadaje sobie to pytanie. Jak wiadomo, na zdradę nie ma usprawiedliwienia, bo nic tak nie boli jak niewierność partnera. Przyczyny zdrady Niedojrzałość emocjonalna – stałość w uczuciach i wierność, dla niektórych mężczyzn, jest trudna do zrozumienia, a trwały związek wymaga dojrzałości i zaangażowania. Skutek niedojrzałości często widać poprzez zdrady. Seksoholik – niektórzy mężczyźni uważają, że seks z inną kobietą nie ma wpływu na ich związek i rodzinę, oczywiście, jeśli o tym wyskoku nie dowie się ich partnerka. Czują z tego powodu wyrzuty sumienia i dosyć szybko zapominają o swoich przygodach. Dla seksoholika pożycie seksualne jest nałogiem, a to łączy się jednocześnie ze zdradą. Nuda i rutyna – w każdym związku, po upływie czasu wieje nudą.. Mężczyzna zauważa rutynę w związku i szuka wrażeń gdzie indziej, np. u innej kobiety. Niskie poczucie własnej wartości – jeśli mężczyzna czuje się niedoceniany, może on szukać uznania u innych osób. W tym wypadku, szybciej i łatwiej ulegnie innej kobiecie, ponieważ nowa miłość na pozór podniesie jego wartość. Zaspokajanie potrzeb i zachcianek – niektórzy mężczyźni zachowują się jak duże dzieci, są przekonani, że partnerka spełni wszystkie ich zachcianki. Jeśli tak się nie dzieje, szukają pocieszenia w ramionach innej . Brak namiętności – kiedy osobnik płci męskiej zauważy brak namiętności ze strony swojej żony czy partnerki, odbiera to jako odrzucenie i może zdradzić swoją kobietę. Jak zapobiec zdradzie? Czy są sposoby, aby zapobiec zdradzie? Oczywiście, że tak. Razem ze swoim partnerem, raz na jakiś czas zróbcie romantyczny wieczór tylko dla dwojga . Nie dopuszczaj do tego, aby w twoim związku powiewało nudą, a jeśli...

Zdrada w związku
© VadimGuzhva/Fotolia.com
Styl życia
Gen zdrady istnieje, występuje jednak tylko u kobiet
Badania udowodniły, że mutacja genu receptora wazopresyny może wiązać się ze skłonnością do zdrady. Ta prawidłowość występuje jednak wyłącznie u kobiet. „Gen zdrady” nie może jednak stanowić wytłumaczenia dla każdego przypadku niewierności.

Badania udowodniły, że mutacja genu receptora wazopresyny może wiązać się ze skłonnością do zdrady. Ta prawidłowość występuje jednak wyłącznie u kobiet. „Gen zdrady” nie może jednak stanowić wytłumaczenia dla każdego przypadku niewierności.   „Gen zdrady” został zidentyfikowany dzięki badaniom prowadzonym na grupie bliźniąt. Takie badanie pozwoliło sprawdzić, czy jest on dziedziczny. Wazopresyna a skłonność do zdrady Wazopresyna jest hormonem syntetyzowanym w przysadce mózgowej. Oprócz tego, że reguluje funkcje fizjologiczne organizmu, ma znaczenie dla psychologicznego i społecznego funkcjonowania człowieka. Wpływa ona na poziom empatii i zaufania wobec innych , odgrywa też ważną rolę w budowaniu więzi, zachowaniach społecznych oraz seksualnych. Wyniki badań prowadzonych przez grupę naukowców pod przewodnictwem Brendana P. Zietscha, psychologa z Australia's University of Queensland pokazują, że mutacja genu receptora wazopresyny (AVPR1A) może sprawiać, że niektórzy ludzie są bardziej skłonni do niewierności wobec swojego stałego partnera ( zobacz badanie ). „Gen zdrady” występuje wyłącznie u kobiet Badanie Brendana P. Zietscha zostało przeprowadzone na grupie 7378 fińskich bliźniąt w wieku 18-49 lat, które były w związkach przez ostatni rok. Do zdrady partnera przyznało się 9,8% biorących udział w badaniu mężczyzn i 6,4% kobiet. Z próbek śliny wyodrębniono kod genetyczny osób badanych i porównano go. Okazało się, że w kodzie genetycznym kobiet, które przyznały się do zdrady , częściej niż u kobiet, które nie zdradzały partnerów, występują mutacje w obrębie genu receptorowego wazopresyny. Związek pomiędzy mutacją genu a zdradą nie występuje u mężczyzn. Czy gen zdrady jest dziedziczny Dzięki temu, że w badaniu wzięły udział pary bliźniąt, można było sprawdzić, czy mutacja genu receptorowego...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner