blondynka uśmiecha się
©laszlolorik/fotolia
Styl życia

Dobre nawyki i otwartość na doświadczenia – tak się osiąga sukces

Być może niejednokrotnie zdarzało ci się patrzeć na znajomego, który osiągnął w życiu wiele i pomyśleć – jak osiągnąć sukces tak jak on? Co zrobić, żeby być bardziej produktywnym, twórczym, jak stać się człowiekiem sukcesu? Odpowiedzi nie spodobają się osobom, które lubią, gdy profity przychodzą z łatwością i bez wysiłku. Sukces bowiem to wynik ciężkiej pracy.

Być może niejednokrotnie zdarzało ci się patrzeć na znajomego, który osiągnął w życiu wiele i pomyśleć – jak osiągnąć sukces tak jak on? Co zrobić, żeby być bardziej produktywnym, twórczym, jak stać się człowiekiem sukcesu? Odpowiedzi nie spodobają się osobom, które lubią, gdy profity przychodzą z łatwością i bez wysiłku. Sukces bowiem to wynik ciężkiej pracy.

Wyjście ze strefy komfortu

Strefa komfortu (ang. comfort zone) to stan, w którym czujemy się bezpiecznie, mamy nad wszystkim kontrolę i funkcjonujemy w znanym sobie środowisku. Żeby osiągnąć sukces, musisz z tej strefy wyjść, bo to poza nią są nowe doświadczenia, tam trzeba zdobyć nowe umiejętności i podjąć ryzyko.

Life long learning, czyli uczenie się przez całe życie

Ludzie sukcesu tak naprawdę nigdy nie przestają się uczyć. Nie zrobią nic bez uprzedniego przygotowania, które często polega właśnie na nabyciu nowych umiejętności. To dzięki idei uczenia się przez całe życie jest możliwy ciągły rozwój – ani Steve Jobs, ani Bill Gates nie osiągnęliby tak wiele, gdyby poprzestali na wiedzy, którą zdobyli na studiach. Nie chodzi zresztą tylko o to, by chodzić na kursy, kolejne studia, robić następne fakultety. Uczyć można się też od innych, podpatrując jak pracują, zasięgając ich rad, prosząc ich o pomoc.

Przyszłość przede wszystkim

Jak osiągnąć sukces? Skupiając się na przyszłości, a nie przeszłości. Rzecz jasna nasze poprzednie doświadczenia są dobrą lekcją, pozwalają uniknąć w przyszłości tych samych błędów. Jednak należy je potraktować tylko jako kolejną sposobność nauki (patrz: pkt. 2), a nie jako coś, na czym się koncentrujemy, odwracając całkowicie od tego, co jest teraz i co będzie. Ludzie sukcesu planują przyszłość i określają swoje cele w czasie.

Odpowiedni ludzie wokół

Ludzie sukcesu sami sobie kreują środowisko, które ten sukces wspiera. Nie otaczają się pesymistami, wiecznymi sceptykami, którzy krytycznie oceniają każdy pomysł. Trzymają się z dala od toksycznych osób i kończą znajomości, które zaczynają działać na nich destruktywnie. Często mówi się o jakiejś pozytywnej energii – tego właśnie poszukują osoby. Atmosfery, która będzie motywowała i wspierała.

Dobre nawyki

Osoby, które osiągnęły w życiu wiele, zwykle nie zrobiły tego tylko z powodu talentu, smykałki do czegoś czy łutu szczęścia. Zazwyczaj to wynik ciężkiej pracy i dobrych nawyków, takich jak:

  • wcześniejsze wstawanie, żeby dobrze przygotować się do nadchodzącego dnia;
  • praca także wtedy, kiedy już się wyrobiło normę;
  • zaczynanie pracy od najważniejszych rzeczy, kiedy umysł jest jeszcze świeży i wypoczęty;
  • robienie planu dnia (i trzymanie go w jednym miejscu, a nie 10 notesach!);
  • traktowanie swojej pracy poważnie;
  • korzystanie z potencjału grupy i docenianie pracy zespołowej.

Krótko mówiąc, nie ma innej odpowiedzi na pytanie jak osiągnąć sukces, niż – zapracować na niego. Czego wam szczerze życzymy, powodzenia!

 

Zamyślony mężczyzna.
©Günter Menzl/Fotolia.com
Styl życia
Lęk przed zmianą – jak go przełamać, wyjść ze strefy komfortu i postawić na rozwój
Trwanie w strefie komfortu sprawia, że otaczamy się rzeczami, które dobrze znamy. Lęk przed podjęciem ryzyka ogranicza możliwości zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia. Psychologowie opracowali model, przedstawiający proces zmiany, którego zastosowanie we własnym życiu może pomóc poradzić sobie z pozbyciem się niechcianych przyzwyczajeń.

Trwanie w strefie komfortu sprawia, że otaczamy się rzeczami, które dobrze znamy. Lęk przed podjęciem ryzyka ogranicza możliwości zdobycia nowej wiedzy i doświadczenia. Psychologowie opracowali model, przedstawiający proces zmiany, którego zastosowanie we własnym życiu może pomóc poradzić sobie z pozbyciem się niechcianych przyzwyczajeń.   Przebywanie w strefie komfortu jest bardzo wygodne , jednak pozbawia nas wielu nowych doświadczeń . Wyjście z tych schematów jest trudne, jednak warte ryzyka. Czym jest strefa komfortu? Często czujemy, że nasze życie stoi w miejscu. Robimy wciąż te same rzeczy, mamy te same przyzwyczajenia, które nas nie cieszą, jednak nie mamy odwagi lub chęci, by je zmienić. Mogą to być uzależnienia od używek lub praca, która zabiera radość z życia. Marzymy o lepszej pracy, samochodzie lub niesamowitych podróżach, ale poprzestajemy tylko na marzeniach . Lęk przed wysiłkiem lub porażką sprawia, że rezygnujemy z tych planów. Wolimy bowiem trwać w obecnej sytuacji, która jest bezpieczna, znana i nie wymaga wiele wysiłku. Jest z tym związana strefa komfortu, czyli przestrzeń bezpieczeństwa. Jest to stan, w którym myślimy i działamy w typowy dla siebie sposób , trzymając się znanych granic. W praktyce preferujemy produkty jednej marki, której jakość oraz oferowane usługi są nam dobrze znane. Lubimy otaczać się znajomymi ludźmi, którzy są stosunkowo przewidywalni. Odwiedzamy te same – sprawdzone miejsca. Pracujemy latami w tej samej firmie mimo, że praca nas nie rozwija. Często przed zmianą odwodzą nas najbliżsi, którzy również boją się gwałtownych zmian w życiu. Jednak taki styl życia ma też drugą stronę. Trzymanie się tych samych schematów sprawia, że trudniej jest nam zdobyć nowe informacje lub doświadczenie. Lęk przed...

kobieta odwrócona tyłem trzyma jabłko, widoczne pośladki
©Jonas Glaubitz/Fotolia
Styl życia
Rumpologia czyli wróżenie z pośladków. Chcesz poznać człowieka, przyjrzyj się jego pupie!
Rumpologia uważana jest za sztukę wróżenia z pośladków – ich kształtów, wgłębień, dołeczków i fałdek. Jej miłośnicy twierdzą, że początki rumpologii sięgają starożytności, choć brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów, które mogłyby to potwierdzić.

Rumpologia uważana jest za sztukę wróżenia z pośladków – ich kształtów, wgłębień, dołeczków i fałdek. Jej miłośnicy twierdzą, że początki rumpologii sięgają starożytności, choć brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów, które mogłyby to potwierdzić.   Do uprawiania rumpologii nie potrzeba szóstego zmysłu, magicznego wahadełka ani umiejętności stawiania tarota. Żeby ją opanować wystarczy bystre oko, ewentualnie dłonie – choć z nimi lepiej się nie rozpędzać! Rumpologia stała się szczególnie znana dzięki Jackie Stallone, amerykańskiej astrolożce i... matce Sylwestra Stallone. Twierdziła ona, że prawy pośladek jest odpowiednikiem lewej półkuli oraz reprezentuje przyszłość, stopień otwartości na nowe doświadczenia. Lewy natomiast reprezentuje przeszłość i ewentualną koncentrację na przeszłości. Także rowek w pośladkach może świadczyć o cechach osobowości – Jackie zauważyła na przykład, że prawnicy mają ten rowek bardzo długi i wąski, a politycy szeroki. Kształt pupy a charakter Rumpologia wyróżnia pięć typów pośladków, na podstawie których można wyczytać charakter właścicielki, są to: 1. typ okrągły, 2. typ gruszka, 3. typ serduszko, 4. typ plaski, 5. typ jabłko.   Typ okrągły – kobiety do niego należące mają, czego nie trudno się domyśleć, okrągłe pośladki. Według rumpologii panie o takiej pupie są osobami otwartymi, szczerymi i uczciwymi. Dzięki temu są oddanymi przyjaciółkami i partnerkami (dzięki naturalności i swobodzie – także kochankami!). Do tego są kreatywne i łatwo im osiągnąć zawodowy sukces.   Typ gruszka – panie mające typowo kobiecy kształt pośladków uważane są według rumpologii za osoby nieśmiałe, zamknięte w sobie i introwertyczne . Mogą mieć pewnego rodzaju zahamowania w sferze seksualnej, które wynikają z ich wstydliwości....

osoby robiące notatki biznesowe
Image by LifetimeStock.com
Styl życia
Praca i satysfakcja – jakie studia wybrać, aby osiągnąć te cele?
Trendy społeczne na rynku pracy oraz własne uzdolnienia i wyznawane wartości to czynniki, które pomogą podjąć decyzję, jakie studia wybrać.

Trendy społeczne na rynku pracy oraz własne uzdolnienia i wyznawane wartości to czynniki, które pomogą podjąć decyzję, jakie studia wybrać. Rynek pracy w przyszłości Trudno mówić ze stuprocentową pewnością na temat zawodów, które potrzebne będą na rynku w przyszłości. Natomiast jeśli przyjrzeć się długotrwałym trendom społecznym, można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, jacy specjaliści znajdą pracę. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu, pracę znajdą specjaliści do spraw technologii komunikacyjnej i informacyjnej. Ponieważ społeczeństwo się starzeje, pracę znajdą również osoby, które będą czuwały nad osobami starszymi – opiekunowie, lekarze specjaliści, fizjoterapeuci itd. Sprzedaż i handel raczej nie znikną z rynku , zatem poszukiwani będą profesjonalni handlowcy i specjaliści ds. sprzedaży. Predyspozycje i wyznawane wartości Pewność zdobycia zatrudnienia to już połowa sukcesu. Druga jego część to satysfakcja z wykonywanej pracy. Na satysfakcję z wykonywanej pracy wpływa wiele czynników i dla każdego może być ważny inny aspekt : relacje ze współpracownikami, relacje praca-płaca, szanse osiągnięcia prestiżowego stanowiska, samodzielność wykonywania pracy, możliwość wykorzystania swoich zdolności, poczucie bycia docenianym, wykonywanie pracy użytecznej itd. Dlatego jeszcze przed wyborem kierunku przyszły student może zastanowić się, które z tych i innych wartości będą dla niego najistotniejsze i jakie jego cechy predysponują go do podjęcia określonych studiów. Miejsce i czas pracy Przyszły student może zastanowić się też nad tym, gdzie i w jakich godzinach chciałby w przyszłości pracować. Miejsc do wyboru jest wiele: jedno konkretne zawsze w tym samym budynku; wiele punktów i konieczność przemieszczania się z miejsca na miejsce; praca zdalna z dowolnego miejsca na ziemi. Również czas przyszłej...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik