Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

Damskie stopy z paznokciami pomalowanymi czerwonym lakierem
Pixabay/WerbeFabrik/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia

Footjob, czyli pieszczoty za pomocą stóp to dobry pomysł na grę wstępną

Footjob to rodzaj pieszczot seksualnych wykonywanych stopami. Polega na pocieraniu stopami miejsc intymnych. Taka forma pieszczot ma wywołać podniecenie seksualne i doprowadzić partnera do orgazmu.

Footjob to rodzaj pieszczot seksualnych wykonywanych stopami. Polega na pocieraniu stopami miejsc intymnych. Taka forma pieszczot ma wywołać podniecenie seksualne i doprowadzić partnera do orgazmu.

Higiena i lubrykacja, czyli dwie podstawowe zasady footjob

Footjob może dostarczyć niezapomnianych doznań, jednak wcześniej należy zadbać o podstawy.

 

1. Higiena – najważniejsza jest higiena. Ekscytującego widoku mogą dostarczyć tylko zadbane i wypielęgnowane stopy. Nogi powinny być ogolone, a stopy umyte i oczyszczone z martwego naskórka. Bardzo ważne, aby usunąć twardy naskórek z palców i starannie obciąć paznokcie. Dodatkowym atutem w przypadku pań będzie pedicure w intensywnym kolorze, np. czerwonym lub czarnym. Trzeba pamiętać, aby lakier nałożyć na paznokcie przynajmniej kilka godzin przed spotkaniem, na którym kobieta ma zamiar wykonać footjob. Wówczas wkładając partnerowi do ust palce stóp nie narażamy go na odczucie chemicznego smaku lakieru.

 

2. Lubrykacja – skóra na stopach ma tendencje do przesuszania, dlatego warto sięgnąć po lubrykanty. Dzięki nim stopy będą swobodnie ślizgały się w kontakcie ze skórą partnera, a penis nie będzie narażony na podrażnienia. Lubrykant sprawi, że stopy będą miały aromatyczny zapach i słodki smak (np. czekolady lub truskawki).

Jak wykonać footjob?

Footjob można rozpocząć od masażu. Delikatne koliste ruchy palców rozprowadzą lubrykant na stopach i pozwolą mu lekko się wchłonąć. Zapewni to miękkość i ciepło stóp. Masaż może wykonywać osoba aktywna lub bierna. Następnie partner może lizać i podgryzać palce stóp. Takie pieszczoty mogą być połączone ze stosunkiem oralnym. Udany footjob to w dużym stopniu zasługa właściwej pozycji. Osoba aktywna powinna czuć się komfortowo i nie narażać się na ból pleców. Istnieją dwie najbardziej popularne pozycje wykonywania footjob. W pierwszej z nich osoba bierna siada na krawędzi łóżka lub na niskim krześle i szeroko rozwiera nogi. W tym czasie aktywny partner kładzie się na plecach, podnosi nogi i układa stopy w miejscu intymnym osoby biernej. Pozycja ta może też być wykonana na stojąco, wówczas osoba bierna stoi, a aktywna kładzie się na łóżku. W drugiej pozycji osoba bierna siada na niskim krześle, a partner aktywny klęka naprzeciw odwrócony tyłem. Podnosi stopy do góry i układa je w miejscu intymnym biernego partnera. Dużym ułatwieniem jest podparcie się o podłogę rękami. Stymulacja miejsc intymnych techniką footjob może szybko męczyć biodra i uda, dlatego do dłuższych pieszczot potrzebna jest dobra kondycja fizyczna.


Ćwiczenia na płaskostopie
© Microgen/Fotolia.com
Styl życia
Ćwiczenia na płaskostopie u dzieci w domu i na dworze
Ćwiczenia na płaskostopie u dzieci można wykonywać zarówno na dworze, jak i w domu. Spacer po szyszkach pobudza pracę mięśni stopy. Jazda na rowerze z podwyższonym siodełkiem ćwiczy wyginanie stopy, w momencie gdy maluch sięga do pedałów.

Ćwiczenia na płaskostopie u dzieci można wykonywać zarówno na dworze, jak i w domu. Spacer po szyszkach pobudza pracę mięśni stopy. Jazda na rowerze z podwyższonym siodełkiem ćwiczy wyginanie stopy, w momencie gdy maluch sięga do pedałów.   Płaskostopie poprzeczne polega na przeniesieniu podparcia z pierwszej kości śródstopia na kość drugą i trzecią. W efekcie przednia część stopy robi się szersza. Leczenie płaskostopia poprzecznego polega na ćwiczeniach gimnastycznych. Jeżeli fizjoterapia nie przyniesie rezultatu, stosuje się zabiegi chirurgiczne, w szczególności gdy płaskostopiu towarzyszy zwichnięcie w stawach śródstopno-paliczkowych. Jak rozpoznać płaskostopie u dziecka? Płaskostopie rozpoznaje się około 4-5 roku życia. Platfus (potoczna nazwa płaskostopia) można rozpoznać, np. oglądając odbicie mokrej stopy na płaskiej powierzchni. Jeżeli ślad nie ma wcięcia w środkowej części stopy, świadczy to o tym, że dziecko ma płaskostopie. O nieprawidłowym rozwoju stopy u dziecka może też świadczyć chodzenie na wewnętrznych krawędziach stóp . Po rozpoznaniu objawów płaskostopia u dziecka należy umówić się na wizytę u ortopedy, który zaproponuje sposoby leczenia płaskostopia. Ćwiczenia na płaskostopie, które można wykonywać na dworze Ćwiczeniem na płaskostopie może być chodzenie po miękkim podłożu, np. dywanie, trawie lub piasku. Spacer po kamykach lub szyszkach spowoduje, że dziecko będzie dodatkowo podkurczać palce, stymulując tym samym napięcie mięśni. Jeżeli dziecko jeździ na rowerze, warto podwyższyć mu nieco siodełko. Zmusi to malca do zwiększonej gimnastyki stóp, gdy będzie sięgać palcami do pedałów. Wykorzystaj najnowszy kod rabatowy Reebok i kup modne buty do ćwiczeń w imponująco niskich cenach! Płaskostopie – ćwiczenia...

kobieta w czerwonej bieliźnie
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Tajemnice seksu oralnego, czyli jak doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego
Orgazm łechtaczkowy to jeden z najszybszych sposobów osiągnięcia rozkoszy. Oralna stymulacja łechtaczki, stymulacja dotykiem to techniki, które zapewnią niezapomniane doznania.

Orgazm łechtaczkowy to jeden z najszybszych sposobów osiągnięcia rozkoszy. Oralna stymulacja łechtaczki, stymulacja dotykiem to techniki, które zapewnią niezapomniane doznania.   Orgazm jest odczuciem bardzo indywidualnym, każda kobieta przeżywa go w inny sposób. Zwykle opisywany jest jako rozprzestrzeniające się uczucie ciepła . O intensywności przeżywanego orgazmu decyduje siła zaciskających się mięśni, związanych z narządami płciowymi.   Jak doprowadzić do orgazmu łechtaczkowego? Orgazm łechtaczkowy jest najczęściej osiągany przez kobiety. Bezpieczną opcją są na początku delikatne pieszczoty, ponieważ nie każda kobieta lubi, gdy siła i tempo ucisku od razu są duże. Gładzenie, subtelne masowanie, lizanie okolic wzgórka łonowego, zdecydowanie należą do ulubionych pieszczot.   Stymulacja może mieć zmienne tempo i intensywność, jednak, aby doprowadzić do orgazmu, w ostatniej fazie podniecenia pieszczoty powinny być wykonywane jednostajnie, a siła ucisku musi być stała – w innym wypadku kobieta może nie osiągnąć pełni rozkoszy.   Tysiące artykułów w atrakcyjnych cenach. Szczegółów szukaj na stronie eMAG.pl kody rabatowe .   4 sposoby na orgazm łechtaczkowy: Oralna stymulacja łechtaczki – technika ta jest najkrótszą drogą do osiągnięcia orgazmu. Pieszczoty rozpoczynają się powoli partner liże okolice wzgórka łonowego, powoli zbliżając się do łechtaczki. Ruchy języka powinny iść w kierunku od waginy do guziczka łechtaczki. Partner może wykonywać różnorodne techniki, aby zwiększyć siłę doznań, np. lekkie ssanie, muskanie zębami, pociąganie warg sromowych ustami – wszystko to powoduje większą rozkosz. Skóra w tych okolicach jest bardzo delikatna, dlatego siła pieszczot nie powinna być zbyt duża,...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner