Pralka do prania
Pixabay/jarmoluk/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki? Do czyszczenia wykorzystaj sodę i ocet

Pralka do prania
Pixabay/jarmoluk/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Czyszczenie pralki przedłuża jej funkcjonowanie. Jak czyścić pralkę, aby nie wydobywał się z niej nieprzyjemny zapach oraz aby usunąć kamień i pojawiający się wewnątrz grzyb od wilgoci? Sięgnij po podstawowe produkty spożywcze, które masz zawsze w kuchni – ocet i sodę – a szybko rozwiążesz ten problem.

 

Domowe sposoby na czyszczenie pralki

 

W sklepach możemy znaleźć wiele preparatów przeznaczonych do czyszczenia pralki. Regularne czyszczenie pralki sprawi, że będzie ona dłużej działać i zwalczy nieprzyjemny zapach. Domowe środki świetnie sobie poradzą z kamieniem, grzybem i zanieczyszczeniami. Soda i ocet wyczyszczą pralkę podczas jednego prania.

 

Czyszczenie pralki sodą

 

Dezynfekcja pralki za pomocą sody oczyszczonej jest najbardziej popularnym sposobem na oczyszczenie jej wnętrza. Aby odpowiednio wyczyścić pralkę, wsyp 3/4 szklanki sody do zbiornika na proszek. Nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza. Czyszczenie sodą odświeży wnętrze pralki oraz zminimalizuje nieprzyjemny zapach, spowodowany wilgocią.

Pobierz dostępny w Media Expert kod rabatowy i już dziś kup środki, dzięki którym doskonale wyczyścisz pralkę.

Jak wyczyścić pralkę octem?

 

Chcąc odkamienić bęben, zdecyduj się na czyszczenie pralki octem. 3/4 szklanki octu wlej do zbiornika na proszek. Możesz dodać również kwasku cytrynowego, aby nieco odświeżyć wnętrze pralki. Następnie nastaw ją na standardowe pranie w 90 stopniach Celsjusza. Nie jest to metoda popularna z powodu zapachu, jaki zostawia po sobie ocet, jest jednak skuteczna i chroni pralkę przed szkodliwym kamieniem.

 

Jak często trzeba czyścić pralkę?

 

Aby utrzymać pralkę w dobrej kondycji i przedłużyć jej funkcjonowanie, powinno się ją czyścić raz w miesiącu. Dodatkowo myć pod bieżącą wodą filtr wody, gdzie zalegać mogą pozostałości po detergentach do prania.

Aby zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi, zawsze wyjmuj od razu świeże pranie z pralki. Jej drzwiczki zostawiaj uchylone, aby wnętrze pralki wyschło. Będzie to zapobiegać powstawaniu grzyba, który odpowiedzialny jest za wydobywający się odór.

Do czyszczenia pralki możesz też wykorzystać środki, które kupisz w sklepie. Poniżej prezentujemy niektóre z nich.

 

 

Więcej na temat sprzątanie pranie
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44