kobieta na siłowni z hantlami
©michael spring/Fotolia
Styl życia

Ćwiczenia z hantlami w domu wzmocnią mięśnie całego ciała

Ćwiczenia z hantlami w domu są tak samo skuteczne, jak te na siłowni. Regularne ich wykonywanie wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi kondycję fizyczną. Do tych ćwiczeń potrzebujesz ławki i hantli.

Ćwiczenia z hantlami w domu są tak samo skuteczne, jak te na siłowni. Regularne ich wykonywanie wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi kondycję fizyczną. Do tych ćwiczeń potrzebujesz ławki i hantli.

Ćwiczenia z hantlami w domu – jak je wykonywać?

Ćwiczenia z hantlami w domu należy wykonywać ostrożnie i dokładnie. Pamiętaj, by podczas ćwiczeń hantlami stosować płynne ruchy. Ważny też jest oddech, dlatego podczas ćwiczeń wydychaj powietrze, a wdychaj je kiedy opuszczasz hantle.

Ćwiczenia z hantlami w domu – przysiady

Stań twardo na podłodze, w lekkim rozkroku, po czym do rąk weź hantle. Ręce umieść w górze, obok głowy i powoli zacznij opuszczać się w dół. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 20 razy.

Ćwiczenia z hantlami w domu – wyciskanie

Do tego rodzaju ćwiczenia potrzebujesz ławeczki (lub dwóch taboretów). Połóż się na niej, ze stopami wspartymi na podłodze, po czym chwyć hantle obiema rękami i umieść je nad klatką piersiową. Zacznij powoli unosić hantle w górę i opuszczać w dół, tuż poniżej linii klatki piersiowej. Ćwiczenie powtórz około 20 razy.

Ćwiczenia z hantlami w domu – wiosłowanie

Stań stabilnie i rozstaw stopy na szerokość barków, trzymając przy tym hantle w opuszczonych rękach. Kolana lekko ugnij, wyprostuj plecy i przechyl się delikatnie do przodu. Następnie zacznij podnosić hantle do klatki piersiowej. Pamiętaj, by podczas tego ćwiczenia napiąć mięśnie pleców.

Ćwiczenia z hantlami w domu – ciosy

Stań prosto, najlepiej w lekkim rozkroku. Weź do rąk hantle i podnieś ręce tak, by ciężary znajdowały się tuż przy głowie. Następnie wyprostuj lewą rękę do przodu w ten sposób, jakbyś chciał wykonać cios, skręcając przy tym delikatnie stopą i biodrem. Ćwiczenie powtórz 15 razy, po czym przejdź do drugiej ręki. 

dziewczyna ćwiczy na karimacie
©gpointstudio/Fotolia
Styl życia
Jakie ćwiczenia na trening ogólnorozwojowy?
Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Trening ogólnorozwojowy zwiększy kondycję fizyczną, wzmocni mięśnie różnych partii ciała i poprawi samopoczucie. Zalecany jest osobom początkującym lub tym, którzy powracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie. Trening ogólnorozwojowy – czym jest? Trening ogólnorozwojowy nie tylko poprawi sprawność fizyczną, ale wymodeluje sylwetkę, wzmocni mięśnie i stawy. Jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu, możesz ten rodzaj ćwiczeń wykonywać w domu. Wystarczy, że trzy razy w tygodniu będziesz ćwiczyć po 30 minut dziennie . Trening ogólnorozwojowy – przykładowe ćwiczenia Trening ogólnorozwojowy możesz wykonywać w domu. Do tego rodzaju ćwiczeń potrzebujesz skakanki, hantli i hula hop. Pamiętaj, by rozgrzać ciało przed treningiem. Możesz wykonać pięciominutową rozgrzewkę robiąc przysiady, pompki, wypady czy pajacyki. Po każdym ćwiczeniu zrób przerwę nie dłuższą niż 60 sekund. Ćwiczenie I - skakanie na skakance Trening możesz zacząć od skoków na skakance. Podczas ćwiczenia do pracy zostają zaangażowane mięśnie brzucha, pośladków, łydek i ud. Pamiętaj, by podczas skoków utrzymywać proste plecy, a mięśnie mieć napięte . Możesz skakać obunóż lub na jednej nodze. Ćwiczenie powinno trwać nie dłużej niż 10 minut. Ćwiczenie II – skręty tułowia na siedząco Usiądź na podłodze z rozstawionymi i lekko zgiętymi w kolanach nogami. Ręce wyciągnij przed siebie, po czym zacznij wykonywać skręty tułowia. Raz w jedną, a raz w drugą stronę. Nie zapomnij, by dolny odcinek kręgosłupa był wyprostowany. Ćwiczenie powtarzaj przez około 5-7 minut. Ćwiczenie III – przysiady z hantlami Przysiady angażują do pracy mięśnie pośladków, ud i przede wszystkim nóg. Stań w lekkim rozkroku, tak by stopy rozstawione były na szerokość bioder. W ręku trzymaj hantle, jedną nogę wysuń do przodu, a na drugiej utrzymuj ciężar...

Kobieta na siłowni z hantlami w dłoniach
©Samo Trebizan/Fotolia
Styl życia
Plan 3 ćwiczeń na plecy z hantlami do wykonywania codziennie
Ćwiczenia na plecy z hantlami wpłyną na wyprostowaną i prawidłową postawę ciała. Wypracowanie silnych i mocnych pleców ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, wymodeluje sylwetkę i optycznie zmniejszy talię.

Ćwiczenia na plecy z hantlami wpłyną na wyprostowaną i prawidłową postawę ciała. Wypracowanie silnych i mocnych pleców ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków, wymodeluje sylwetkę i optycznie zmniejszy talię.   Trening należy wykonywać każdego dnia. Do wykonania ćwiczeń potrzebujesz dwóch hantli o wadze 1,5-2 kg (możesz je zastąpić dwiema 0,5 litrowymi butelkami z wodą). Przed rozpoczęciem ćwiczeń właściwych wykonaj 10-15 minut rozgrzewki , która zmniejszy ryzyko kontuzji i urazów. Pobierz kody promocyjne Decathlon i kup hantle do ćwiczeń, dzięki którym jeszcze szybciej wyćwiczysz swoje mięśnie. Pierwsze ćwiczenie na plecy z hantlami Weź po jednym hantlu do każdej dłoni. Stań w lekkim rozkroku. Stopy ustaw na szerokość barków. Zegnij delikatnie kolana. Starając się utrzymywać plecy prosto, pochyl się w pasie. Wyprostuj ręce, tak aby hantle w dłoniach luźno zwisały przed ciałem. Następnie napnij mięśnie pleców i uginając ramiona podnoś hantle na wysokość klatki piersiowej. Utrzymaj ręce w zgięciu przez 2-3 sekundy i wróć do pozycji początkowej. Zrób dwie serie po dziesięć powtórzeń na każdą rękę. Drugie ćwiczenie na plecy z hantlami Weź po jednym hantlu do każdej dłoni. Stań w lekkim rozkroku. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Napnij mięśnie brzucha. Ćwiczenie polega na równoczesnym unoszeniu obu rąk w barkach, utrzymaniu ich w takiej pozycji przez 2-3 sekundy i powolnym opuszczeniu ich do pozycji początkowej. Zrób dwie serie po dwadzieścia powtórzeń. Trzecie ćwiczenie na plecy z hantlami Weź po jednym hantlu do każdej dłoni. Stań prosto, nogi rozstaw na szerokość barków. Lekko ugnij kolana. Ręce ułóż wzdłuż ciała. Unosząc lewą nogę w tył, zegnij się w pasie do przodu (ciało powinno tworzyć...

kobieta rozciągająca plecy
©kei907/Fotolia
Styl życia
Wyrzeźb plecy prostymi, domowymi ćwiczeniami
Ćwiczenia na plecy w domu powinieneś robić dokładnie. Źle wykonane mogą być przyczyną bólu pleców. Trening domowy powinny stosować osoby chcące wymodelować i wzmocnić tę część ciała. Do niektórych ćwiczeń potrzebujesz hantli lub innych ciężarków.

Ćwiczenia na plecy w domu powinieneś robić dokładnie. Źle wykonane mogą być przyczyną bólu pleców. Trening domowy powinny stosować osoby chcące wymodelować i wzmocnić tę część ciała. Do niektórych ćwiczeń potrzebujesz hantli lub innych ciężarków. Ćwiczenia na plecy w domu – jak ćwiczyć? Ćwiczenia na plecy nie są trudne i możesz je wykonywać, np. przed telewizorem. Wystarczy, że na trening poświęcisz 30 minut czasu i będziesz wykonywał go 3-4 razy w tygodniu, a zauważysz efekty. Na początku rozgrzej mięśnie pleców, wykonując np. mostek . Połóż się na plecach, stopy i dłonie oprzyj na podłodze, a biodra unieś tak wysoko, jak tylko możesz. Pozostań w takiej pozycji przez 2-3 minuty. Ćwiczenia na plecy w domu – wzruszanie ramionami Kolejnym ćwiczeniem, jakie możesz wykonać w domu jest wzruszanie ramionami. Stań twardo na podłodze, do rąk weź hantle , a ramiona wyciągnij na boki. Następnie poruszaj ramionami, raz w górę, raz w dół. Czynność tę powtórz 20 razy. Ćwiczenia na plecy w domu – podciąganie na drążku Podciąganie na drążku jest jednym z podstawowych ćwiczeń na plecy. Przed jego wykonaniem sprawdź czy drążek jest dobrze zamocowany. Następnie złap się mocno drążka, tak by ręce znajdowały się szerzej niż szerokość barków i podciągaj tułów do góry (klatka piersiowa powinna dotknąć drążka). Nie zapominaj, by podczas ćwiczenia wypinać do przodu klatkę piersiową i opuszczać się do momentu wyprostowania ramion. Staraj się podciągnąć na drążku 20-30 razy. Z czasem, kiedy już nabierzesz wprawy możesz zwiększyć liczbę podciągnięć. Ćwiczenia na plecy – podciąganie sztangi Podciąganie sztangi również wymodeluje plecy. Stań twardo na podłodze, po czym weź do rąk sztangę. Następnie zacznij przyciągać sztangę do klatki piersiowej i powróć do pozycji początkowej. Pamiętaj, by...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner