Co zrobić z osobami, które nie kibicują?
© Syda Productions/Adobe Stock
Styl życia

Kibic vs pozostali domownicy - jak rozegrać harmonogram oglądania telewizji, jeśli nie wszyscy kibicują?

Mundial, zwłaszcza jeśli gra polska reprezentacja, nawet z nie-kibica tworzy na kilka tygodni nie tylko miłośnika, ale też znawcę piłki nożnej. Mimo wszystko nie każdy chce oglądać wszystkie mecze, a przecież w programie telewizyjnym zajmują one całe popołudnie.

Mundial, zwłaszcza jeśli gra polska reprezentacja, nawet z nie-kibica tworzy na kilka tygodni nie tylko miłośnika, ale też znawcę piłki nożnej. Mimo wszystko nie każdy chce oglądać wszystkie mecze, a przecież w programie telewizyjnym zajmują one całe popołudnie.

 

W trakcie takich wydarzeń jak mistrzostwa świata powiedzenie “kto ma pilot, ten ma władzę” zyskuje na znaczeniu. Wszyscy członkowie rodziny są oczywiście w tym czasie bardziej wyrozumiali, ale przychodzi moment, kiedy kończy się największa cierpliwość. Co zrobić?

Strefa kibica vs strefa seriali

Zamiast toczyć bój o pilot najlepiej urządzić w domu dwie strefy telewizyjne. Oczywiście trudno, aby oglądający grę zachowywali spokój i nie zagłuszali pozostałych, ale w trakcie Mundialu pozostali domownicy są bardziej wyrozumiali. Idealnie, jeśli w każdej strefie jest telewizor - jeden na mundial, drugi na serial. Niekiedy naprawdę jedynym wyjściem jest zakup drugiego telewizora do domu - jeśli i tak planowaliście taki zakup, teraz jest najlepsza do tego okazja. W sklepach ze sprzętem RTV jest mnóstwo mundialowych promocji. Można również, z okazji mistrzostw, pożyczyć lub uruchomić zapomniany rzutnik i wten sposób zorganizować naprawdę profesjonalne oglądanie dla siebie i znajomych.

 

Jeśli jednak niepotrzebne nam ekstra wydatki, a mamy wielu znajomych, lepiej podzielić się organizacją i zaplanować wieczory z piłką tak, aby codziennie odbywały się u kogo innego. Kilka godzin ciszy zdecydowanie poprawia nastrój pozostałych domowników. Jeśli jednak skończą się pomysły lokalowe, zawsze zostaje opcja pubu lub miejskiej strefy kibica.

Jeden telewizor - jak ustalić plan dnia?

Plan jest jeden, jeśli gra reprezentacja Polski - liczą się tylko biało czerwoni. Jeśli jednak posiadamy w domu jeden telewizor i wyjątkowo upartego nie-kibica, przy innych meczach czasem trzeba ustąpić. Dobrze już wcześniej rozpocząć negocjacje. Harmonogram rozgrywek dostępny jest jest w Internecie, łącznie z tabelami - konieczna może okazać się rodzinna narada. Czasem warto zrezygnować z oglądania mniej interesujących spotkań i zadowolić się późniejszym skrótem.

 

Dla prawdziwego kibica nie ma oczywiście sytuacji beznadziejnych. Zawsze pozostaje mu opcja obejrzenia meczu na ekranie komputera lub w telefonie komórkowym. Jeśli współlokatorom wyjątkowo przeszkadza hałas, polecamy skorzystać ze słuchawek.

Grupa przyjaciół ogląda mecz piłkarski na kanapie w domu.
©Syda Productions/stock.adobe.com
Styl życia
Jak zorganizować strefę kibica w domu?
Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?

Strefa kibica zawsze ma swoje prawa. Przede wszystkim musi być w niej głośno, dozwolone są wszelkie okrzyki zagrzewające do walki naszą drużynę, przyśpiewki i obowiązkowe gadżety kibica. Koniecznie należy wywiesić flagę i urządzić pokój w duchu biało-czerwonych. Jak zorganizować wieczór w domu?   W czasie meczu kibice się jednoczą - lepiej przeżywać emocje w grupie niż w samotności. Zwycięstwo cieszy bardziej, a porażkę zdecydowanie łatwiej jest przełknąć. Wspólne komentowanie, a nawet sprzeczki są w czasie mistrzostw dozwolone. Jeśli wolimy przeżywać emocje w gronie własnych znajomych , publiczne strefy kibica są zdecydowanie nie dla nas.   Jak przygotować dom na inwazję kibiców?   Przede wszystkim ważny jest telewizor - im większy tym oczywiście lepszy. Wygodna kanapa nie jest koniecznością, ale na pewno ułatwi rozsadzenie gości . Prawdziwy kibic zniesie każde warunki, byle wynik był po stronie jego drużyny, ale im większy pokój tym lepiej. Kibice nie siedzą w miejscu - skaczą, przemieszczają się, zwiększają ryzyko zrzucania różnych przedmiotów , np. ulubionego wazonu z kwiatami. Dobrze więc usunąć z wybranego pokoju wszelkie przedmioty, które mogłyby ulec uszkodzeniu.   Na szczęście w czasie mundialu sąsiedzi zwykle też są kibicami, więc nie ma problemu z hałasem. Jeśli ktoś nie jest fanem piłki nożnej, to w tym czasie też odznacza się większą wyrozumiałością. Można więc bezkarnie krzyczeć we własnych czterech ścianach. Jeśli dla nie-kibiców znajdzie się drugi dodatkowy telewizor w pokoju obok (obowiązkowo ze słuchawkami), to sytuacja jest wręcz idealna. Kolejnym plusem jest brak konieczności zastawiania stołu wystawną zastawą i wykwintnymi posiłkami. Prawdziwy kibic woli szybką przekąskę i napoje . Kiedy już strefa kibica będzie...

Miejskie strefy kibica
© Kalim/Adobe Stock
Styl życia
Miejskie strefy kibica - o jakich zasadach warto wiedzieć?
Miejskie strefy kibica to pomysł na wspólne oglądanie meczu w dużej grupie osób. W dużych miastach takie kibicowanie stało się oczekiwanym przez mieszkańców wydarzeniem. To okazja nie tylko do bawienia się w gronie znajomych, ale poznania nowych ludzi. Warto wiedzieć, że w zorganizowanych strefach kibica obowiązuje kilka zasad.

Miejskie strefy kibica to pomysł na wspólne oglądanie meczu w dużej grupie osób. W dużych miastach takie kibicowanie stało się oczekiwanym przez mieszkańców wydarzeniem. To okazja nie tylko do bawienia się w gronie znajomych, ale poznania nowych ludzi. Warto wiedzieć, że w zorganizowanych strefach kibica obowiązuje kilka zasad.   Duże strefy kibica mogą pomieścić kilka do kilkudziesięciu tysięcy osób, jeśli np. rozstawiane są na rynkach największych miast lub po prostu stadionach. Często obowiązują w nich zasady charakterystyczne dla masowych imprez. Organizator dużą uwagę przywiązuje do kwestii bezpieczeństwa. Czy w strefie kibica jest bezpiecznie? Jeśli organizatorem jest miasto, zapewnia pełną obstawę - policji, pogotowia i służb porządkowych, jak w przypadku każdej imprezy masowej. Strefa kibica nie wymaga wcześniejszego zakupu biletów, ale należy liczyć się, przynajmniej z pobieżną, kontrolą wnoszonych toreb i plecaków. Aby zapewnić komfort oglądania całym rodzinom, do większości zorganizowanych miejsc nie można wnosić napojów alkoholowych i oczywiście ostrych przedmiotów, rac itp. Jeśli organizator spodziewa się wielotysięcznej publiczności, można spotkać się nie tylko z kontrolą na wejściu, ale także w trakcie imprezy. Policja ma za zadanie zadbać o to, aby nikomu nic się nie stało. O czym jeszcze należy pamiętać w strefie kibica? Strój w barwach reprezentacji jest jak najbardziej dozwolony - oczywiście za wyjątkiem obraźliwych haseł na transparentach , adresowanych w stronę przeciwnika, które nie powinny być rozwieszane. Warto pamiętać, że podczas takiego oglądania nie będziemy znać wszystkich przebywających w danym miejscu osób i czasem możemy czuć się bardzo rozczarowani sposobem ich dopingu. Niestety poza fanami piłki nożnej, na wspólne...

Krakersy, paluszki, piwo i orzeszki stoją na stole, w tle mecz w telewizji.
©wideonet/stock.adobe.com
Styl życia
Menu na wspólne oglądanie meczu - które przekąski sprawdzą się najlepiej?
Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?

Kiedy zaprosimy znajomych na wspólne oglądanie meczu w domu, stajemy się gospodarzami imprezy. Nie tylko musimy zapewnić komfortowe warunki do kibicowania, ale też zadbać o odpowiednie przekąski. Jak się właściwie przygotować, aby goście byli zadowoleni i aby nie spędzić całego wieczoru w kuchni?   Kibicowanie w domu może być niesamowitym przeżyciem, jeśli jako gospodarze zadbamy o odpowiednią oprawę - wystrój, oczywiście duży ekran lub telewizor - a także zorganizujemy prawdziwą strefę kibica, wraz z odpowiednimi strojami i gadżetami. Tego wieczoru możemy się naprawdę wykazać.   Menu na wieczór kibica   Niezbędne gadżety w narodowych barwach można zakupić w większości sklepów - w trakcie trwania mundialu nawet stacje benzynowe są odpowiednio zaopatrzone, jeśli musimy kupić flagi czy koszulki na ostatnią chwilę. Warto jednak wcześniej pomyśleć o tym, co podać do jedzenia. Oczywiście menu tego dnia nie jest najważniejsze, ale jako gospodarze powinniśmy zadbać przynajmniej o przekąski . Dobrze też przygotować je kilka godzin wcześniej, aby cała gra nie ominęła nas, kiedy będziemy podgrzewać dania w kuchni. Mecz zdecydowanie nie jest dobrą porą na gotowanie (nawet jeśli gospodyni nie jest fanką piłki nożnej), ponieważ nikt nie doceni przygotowanych specjałów. Kibice sięgają po jedzenie tylko w przerwie między kolejnymi akcjami, więc najlepiej sprawdzają się przekąski.   Warto podczas zakupów pomyśleć o paluszkach czy krakersach. Jeśli chcemy uniknąć chipsów i fast foodów , dobrym rozwiązaniem są ich zamienniki z pełnoziarnistej mąki z dodatkiem aromatycznych ziół. Tego typu przekąsek nie powinno na stole zabraknąć. Sprawdzą się też niewielkie kanapki, najlepiej na jeden kęs, po które można szybko sięgnąć, bez obawy zadławienia się,...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner