Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Młoda kobieta ogląda mapę Paryża.
©redchanka/stock.adobe.com
Styl życia

City breake, czyli krótki wypad za granicę - gdzie się wybrać?

City breake to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają zwiedzać, ale nie mają zbyt wiele wolnego w pracy. Weekendowe wypady do największych i najpiękniejszych europejskich stolic to nowy sposób na pogodzenie chęci podróżowania z ograniczonymi finansami.

 

City breake to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy kochają zwiedzać, ale nie mają zbyt wiele wolnego w pracy. Weekendowe wypady do największych i najpiękniejszych europejskich stolic to nowy sposób na pogodzenie chęci podróżowania z ograniczonymi finansami.

Krótki weekendowy wypad do popularnego europejskiego miasta może być idealnym rozwiązaniem na przedłużony weekend (np. Boże Ciało). Tym bardziej, że tanie linie lotnicze oferują bilety w bardzo przystępnych cenach. Całkowity koszt wyjazdu okazuje się często znacznie niższy niż np. weekend nad polskim morzem.

 

City breake - dlaczego warto?

Długi urlop za granicą jest przyjemnością, na którą niestety nie każdy może sobie pozwolić. Dodatkowo jego planowanie wymaga dokonania wcześniejszych rezerwacji, a najmodniejsze kierunki wypoczynku, zazwyczaj generują wysoki koszt biletów lotniczych. City breake to szansa na spontaniczny wypad we dwójkę lub w gronie kilku znajomych.

Koszt biletu lotniczego w obie strony (bez dużo wcześniej dokonanej rezerwacji) to średnio około 150 zł - zwłaszcza jeśli na zwiedzanie jednej z europejskich stolic zdecydujemy się przed sezonem wakacyjnych urlopów lub zaraz po nim. Najlepsze okresy na skorzystanie z okazji to marzec - maj lub wrzesień - październik. Jeśli uda nam się wcześniej zaplanować podróż, to kupując bilet ze znacznym wyprzedzeniem, można polecieć i wrócić już za 50 zł. Dlatego coraz więcej osób najpierw szuka tanich biletów i jeśli pokaże się naprawdę atrakcyjna opcja, decydują się na wylot. Jest to o tyle ciekawe, że miejsce docelowe uzależnione jest od kosztów podróży. Posiadając bilet, wystarczy zarezerwować tani nocleg za pośrednictwem jednego z portali i sposób na spędzenie wolnego weekendu gotowy!

 

Gdzie warto polecieć?

Najczęściej wybierane są najpiękniejsze europejskie stolice: Paryż, Londyn, Barcelona, ale też czeska Praga czy Amsterdam. Krótki pobyt może być okazją do intensywnego zwiedzania, w którym zupełnie nie przeszkadza nieco gorsza pogoda. Wieczory natomiast są okazją do poznania nocnego życia stolicy. Duże miasta nigdy nie śpią - życie toczy się równie intensywnie w dzień jak i w nocy. Dobrą opcją jest przedłużenie weekendu, jeśli wybieramy się np. na koncert ulubionego zespołu, wystawę czy sportowe wydarzenie.

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem (poza czasem) jest bagaż - tanie linie lotnicze wymagają pakowania się w jedną, niewielkich rozmiarów torbę. Każdy dodatkowy bagaż podnosi cenę biletu. Ale doświadczeni city breakerzy chętnie dzielą się wskazówkami “jak się dobrze spakować” na forach internetowych i podróżniczych blogach.

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Młoda kobieta wręcza bukiet kwiatów swojej mamie.
©Ivan/stock.adobe.com
Styl życia
Weekend z mamą - najlepszy prezent na Dzień Matki
Weekend z mamą to idealny prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Pomysłów jest wiele - można zaplanować zwiedzanie jednej z europejskich stolic lub rodzinnych miejsc, na których odwiedzenie przez wiele lat brakowało czasu.

Weekend z mamą to idealny prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Pomysłów jest wiele - można zaplanować zwiedzanie jednej z europejskich stolic lub rodzinnych miejsc, na których odwiedzenie przez wiele lat brakowało czasu.   Jeśli planujemy z okazji Dnia Matki wspólny wyjazd, warto go wcześniej uzgodnić, tak aby mama mogła się odpowiednio przygotować i nie planować w tym czasie innych spraw. Dobrze wspólnie wybrać też docelowe miejsce wyprawy, chyba że dokładnie wiemy o czym marzy nasza mama i gdzie chciałaby pojechać.   Szlakiem wspomnień   Wiele osób, zwłaszcza starszych, skrycie marzy o powrocie do rodzinnych korzeni. Chcą zobaczyć jak zmieniły się miejsca, w których dorastały, odwiedzić niewidzianych przez całe lata znajomych czy bardzo dalekich krewnych. Niestety sami nigdy nie decydują się na taką wyprawę. Dzień Matki jest idealną okazją, aby zabrać mamę właśnie w taką podróż do przeszłości .   Najlepiej zaplanować wyprawę samochodem , z kilkoma przystankami na odpoczynek - w ten sposób dojazd nie będzie się dłużyć i poradzimy sobie ze zbytnim zmęczeniem. Jeśli mamy informację, że na miejscu nadal mieszka rodzina, warto wcześniej uprzedzić krewnych o przyjeździe. Z pewnością będą mieli ochotę na dłuższe spotkanie i być może wspólną wycieczkę po miejscowości . Pamiętajmy, że mamy do dyspozycji cały weekend i możemy odwiedzić kilka wspomnianych przez rodziców miejsc - dlatego warto podróż zaplanować wcześniej, aby najlepiej dopasować trasę przejazdu, czas i oczywiście nocleg.   Weekend za granicą   Jeśli uda się zarezerwować bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie, dobrym pomysłem jest wylot do jednego z piękniejszych europejskich miast . Polecamy Pragę, Budapeszt, Wiedeń czy Barcelonę....

Wakacje first minute
© Production Perig/Adobe Stock
Styl życia
Wakacyjne oferty first minute. Ile można zaoszczędzić?
Oferty first minute kupuje się z dużym wyprzedzeniem - zwykle już na około pół roku przed planowaną datą wylotu. Tak wcześnie zarezerwowana np. wakacyjna wycieczka do Egiptu ma wiele plusów. Przede wszystkim można skorzystać ze znacznie niższej ceny, niż kupując wczasy na moment przed rozpoczęciem letniego sezonu.

Oferty first minute kupuje się z dużym wyprzedzeniem - zwykle już na około pół roku przed planowaną datą wylotu. Tak wcześnie zarezerwowana np. wakacyjna wycieczka do Egiptu ma wiele plusów. Przede wszystkim można skorzystać ze znacznie niższej ceny, niż kupując wczasy na moment przed rozpoczęciem letniego sezonu.   W zasadzie maj oznacza już końcówkę ofert first minute, sprzedawanych na sezon jesienny - wrzesień i październik. Wczesna jesień cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które mogą sobie zaplanować w tym czasie urlop. Dla kogo wczasy first minute? Na taką opcję decydują się przede wszystkim osoby, które wiedzą na początku roku, kiedy będą miały urlop. Często są to rodziny z dziećmi, które w lipcu i w sierpniu mają wakacje. Przyjęło się, że ta forma rezerwacji wczasów jest dla tych, którzy mają z góry zaplanowany harmonogram na cały rok. Tymczasem coraz częściej na korzystanie z niej decydują się ci, których kusi cena i oferowany przez biuro podróży pakiet. Najpierw rezerwują wymarzone wakacje , a potem tak organizują czas pracy, aby w wyznaczonym okresie mieć kilka dni wolnego.   Okazuje się, że opcja wcześniejszej rezerwacji jest znacznie łatwiejsza w realizacji niż wyprawa last minute, czyli wycieczka na ostatnią chwilę. W takim przypadku należy bowiem liczyć się z koniecznością wyjazdu w przeciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin. Oczywiście wyjazdy tzw. na ostatnią chwilę są bardzo atrakcyjne - zazwyczaj wówczas biuro podróży dysponuje kilkoma niesprzedanymi wycieczkami i jeśli nikt z nich nie skorzysta, koszty biletu lotniczego czy hotelu i tak się nie zwrócą. Lepiej w takim przypadku sprzedać pakiet po niższej cenie.   Należy pamiętać, że ofert first minute nie jest dużo -...

Pomysł na majówkę
© Photographee.eu/Adobe Stock
Styl życia
Boże Ciało - jak spędzić kolejny długi weekend?
W tym roku Boże Ciało oznacza szansę na kolejny przedłużony weekend, który można spędzić z dala od miasta. Jednak większość osób zarówno czas, jak i oszczędności przeznaczyła na majówkę. Jak w takim razie spędzić ciekawie kilka kolejnych wolnych dni bez przepłacania? Oto kilka wskazówek.

W tym roku Boże Ciało oznacza szansę na kolejny przedłużony weekend, który można spędzić z dala od miasta. Jednak większość osób zarówno czas, jak i oszczędności przeznaczyła na majówkę. Jak w takim razie spędzić ciekawie kilka kolejnych wolnych dni bez przepłacania? Oto kilka wskazówek.   Boże Ciało to święto ruchome i ustawowo dzień wolny od pracy. 2018 rok daje jednak możliwość realizacji wielu planów, kosztem niewielu dni urlopu, który należy wziąć w pracy. Święto rodzinne Z pewnością wiele z osób wydało sporo pieniędzy na wyjazdy w majówkę. Dlatego warto pomyśleć o spędzeniu kolejnego zbliżającego się weekendu z rodziną . Boże Ciało to okazja do odwiedzin u krewnych lub daleko mieszkających dziadków. Pikniki, wspólne grillowanie , wizyty np. w zoo czy u dawno niewidzianych znajomych to okazja do nadrobienia towarzyskich i rodzinnych zaległości.   Gości można zaprosić również na obiad lub kolację do siebie. W ten sposób można bardzo miło spędzić czas, nie martwiąc się kosztami drogich podróży zagranicznych . Dodatkowo dni wolne, w połączeniu ze świętami, dają poczucie, że powinno się je spędzić w spokoju, w towarzystwie najbliższych, odpowiednio celebrując wolny czas i odpoczywając. To również okazja do zabawy z dziećmi - odwiedzin w jednym z wielu parków nauki, popołudnie na placu zabaw lub w parku wodnym. Jeśli pogoda dopisuje, warto postawić na atrakcje na świeżym powietrzu - rodzinne wyprawy rowerowe czy rolki, zakończone oczywiście wizytą w ulubionej lodziarni. Jeśli wyjazd, to gdzie się wybrać? Cztery dni proponujemy wykorzystać na bliższe wyjazdy, tym bardziej, że samo święto Bożego Ciała wiele osób będzie chciało spędzić w rodzinnym gronie. Może warto wcześniej pomyśleć o...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner