Zygmunt Chajzer przyjął rodzinę z Ukrainy
Justyna ROJEK/East News
Newsy

Zygmunt Chajzer użyczył mieszkania pięcioosobowej rodzinie z Ukrainy! 

Zygmunt Chajzer szybko włączył się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, użyczając swoje mieszkanie dla pięciu osób. TYLKO U NAS niezwykły wywiad z prezenterem!

Po wybuchu wojny na Ukrainie, polskie gwiazdy mocno zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Do grona pomagających dołączył również Zygmunt Chajzer, który zrobił naprawdę coś wielkiego - użyczył mieszkania pięcioosobowej rodzinie z Ukrainy. Przeczytajcie wywiad z prezenterem! 

Zygmunt Chajzer reklamuje proszek w Boliwii? Czy oni tak na poważnie?!

Zygmunt Chajzer pomaga rodzinie z Ukrainy! 

Zaoferował pan swoje mieszkanie ukraińskiej rodzinie. To dwie kobiety z dziećmi. Znał pan je wcześniej?

Wszystko zaczęło się od pani Luby, która pracuje u mojego syna Filipa. Jest przyjaciółką domu. Po ataku Rosji pani Luba wpadła w rozpacz, bo w Iwano-Frankiwsku (miasto w zachodniej części Ukrainy – przyp. red.) była jej cała rodzina: mąż i dwóch synów z żonami i dziećmi. Trzeba było szybko pomyśleć o jakiejś akcji ewakuacyjnej dla obu mam i trójki dzieci.

Jak dotarły do Polski?

Pierwszy pociąg ewakuacyjny do Lwowa odchodził z Iwano-Frankiwska o północy, ale nie udało im się do niego wsiąść. Miejsce znalazły dopiero w kolejnym, o 5:30 rano. Po półtorej godziny jazdy pociąg zatrzymał się w szczerym polu. Nie wiadomo dlaczego. Uchodźcy, głównie kobiety i dzieci, czekali wiele godzin w zimnie. Zaczęło brakować wody. Na szczęście niedaleko była wioska. Mieszkańcy przynieśli ciepłe jedzenie, a jej władze zorganizowały zastępczy autobus, do którego wsiadły tylko matki z dziećmi. Autobus zatrzymał się kilka kilometrów przed granicą. Dalej trzeba było iść pieszo. Mamy musiały nieść dzieci na rękach. Ale na granicy była osobna kolejka tylko dla matek z dziećmi i przesuwała się szybko. Po drugiej stronie czekali już Filip ze swoją partnerką Gosią, którzy przywieźli rodzinę do Warszawy. Pierwszą noc dziewczyny przespały w kawalerce pani Luby. Następnego dnia przeniosły się do mojej, którą mam niedaleko pracy. Tam wreszcie mogły odpocząć.

Jak wyglądało pana pierwsze spotkanie z nimi?

Wstrząsnęło mną to, co usłyszałem od jednej z mam. Najmłodsza dziewczynka, która zresztą w podróży zachorowała na zapalenie oskrzeli, zapytała ją rano: „Mamo, dlaczego nie ma syren?”. Głośne wycie alarmów przeciwbombowych tak utkwiło jej w pamięci…

Czy synowe pani Luby z dziećmi zostaną w pana mieszkaniu?

Szukamy jeszcze jednej kawalerki, gdzieś w pobliżu, żeby mieszkały blisko siebie. Tak łatwiej im będzie przetrwać ten trudny czas. Na razie pokazałem im trochę Warszawy, spacer bardzo im się podobał. Załatwiliśmy laptop dla 12-letniej Katii, bo bardzo chciała pozostać w kontakcie ze swoimi rówieśnikami, z których część wyjechała z Ukrainy, a część w niej została.

Co się stało z mężem pani Luby i jej synami?

Zostali w ojczyźnie. Wstąpili do batalionów obrony terytorialnej Sił Zbrojnych Ukrainy. Walczą.

Polacy pomagają teraz uchodźcom na ogromną skalę. Jak pan myśli, starczy nam zapału?

To zależy, jak długo potrwa wojna. Wszyscy mamy nadzieję, że krótko, ale to wróżenie z fusów. My, Polacy, świetnie się sprawdzamy w sytuacjach wyjątkowych. Od razu jest zryw i jesteśmy gotowi do działania. Ale teraz trzeba już myśleć długofalowo. Uchodźcy przyjechali do Polski praktycznie bez niczego. Nie mają pieniędzy. Trzeba będzie zorganizować dzieciom naukę, młodszym opiekę, pomyśleć o zatrudnieniu do tego kobiet, które przyjechały. Czeka nas ogromny organizacyjny wysiłek.

Rozmawiała: Anna Kilian. 

Zobacz także: Anna Lewandowska zdradziła, jak wykorzysta mieszkanie po zmarłej babci. "Na pewno tego by chciała"

 

Zygmunt Chajzer w koszuli
Artur Zawadzki/REPORTER
Newsy
Zygmunt Chajzer udostępnił swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy: "Witajcie w Polsce"!
Legendarny prezenter radiowy i telewizyjny pokazał wzruszające zdjęcie. Gwiazdor postanowił przyjąć w swoim mieszkaniu uchodźców z ogarniętą wojną Ukrainy.

Zdjęcia docierające z Ukrainy porażają okrucieństwem. Rosyjskie wojska coraz bardziej bezwzględnie atakują ukraińskie miasta, nie licząc się z ofiarami wśród ich mieszkańców. Do Polski od kilku dni dociera gigantyczna fala uchodźców, którą Polacy przywitali otwartymi drzwiami, ale też - co ważniejsze - sercami. Do akcji pomocy włącza się wiele osób znanych. Popularny prezenter radiowy i telewizyjny, "król reklam proszków do prania" Zygmunt Chajzer zrobił to po cichu, ale jego gest jest znaczący. I wzruszył jego fanów w mediach społecznościowych.  Zygmunt Chajzer przyjął w swoim mieszkaniu uchodźców z Ukrainy Do akcji pomocy, wraz z tysiącami, czy może nawet milionami Polaków, przyłączają się również ludzie znani i lubiani. Niektórzy, jak Ilona Ostrowska, wspierają Ukraińców finansowo - zdecydowała się przekazać na ten cel swoje wynagrodzenie . Inni decydują się jechać na granicę, by pomóc uchodźcom dotrzeć w głąb kraju - tak zrobił wczoraj Michał Wiśniewski z synem Xavierem . Pomaga też dziennikarska rodzina Chajzerów. Szczególnie wzruszył gest Chajzera seniora - Zygmunta. O tym, co zrobił, napisał jego syn. Chciałbym bardzo podziękować mojemu tacie @zygmunt_chajzer, który nie wahał się nawet przez sekundę, żeby zdjąć z systemu rezerwacji wynajmu krótkoterminowego mieszkanie w Warszawie i przyjąć do niego panią z dziećmi, którą wczoraj wiozłem z Przemyśla do Warszawy - napisał na Instagramie.  I rzeczywiście, po jakimś czasie na profilu Zygmunta Chajzera pojawiło się zdjęcie  Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze.WITAJCIE W POLSCE! #ukraine 🇺🇦 -...

Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior o ucieczce z kraju
Instagram/@balabanovalex
Newsy
Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior musiał uciekać z domu przed wojną! 
Ołeksandr Bałabanow reprezentował Ukrainę w czasie Eurowizji Junior w 2020 roku. Młody wokalista w swoich mediach społecznościowych opowiedział o dramacie, jaki przeżył!

Ołeksandr Bałabanow był reprezentantem Ukrainy na Eurowizji Junior w 2020 roku. Młody wokalista w swoich mediach społecznościowych poinformował, że w związku z wojną w jego kraju, wraz z całą rodziną musiał uciekać z domu. Na Instagramie pojawił się film, w którym opowiedział o dramatycznej ucieczce, wybuchach oraz strachu, który towarzyszy mu od kilku dni.  Jako dzieci w Ukrainie potrzebujemy pokoju, a nie bomb na drogach i czołgów za oknami! - napisał na swoim Instagramie.  Niedaleko domu artysty w Kijowie doszło do wybuchów.  Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior 2020 apeluje o zakończenie wojny!  24 lutego 2022 roku już na zawsze przejdzie do historii. Tego dnia koło 4 nad ranem Władimir Putin z Rosyjskimi wojskami wkroczył i zaatakował Ukrainę. Z kraju ucieka ludność cywilna. Niektórzy w ciągu zaledwie kilkunastu minut musieli spakować dobytek swojego życia i ratować swoje życie - w tym  16-letni wokalista, Ołeksandr Bałabanow, który cudem uniknął śmierci.  24 lutego 2022 r. moja rzeczywistość się zmieniła. Znowu. Położyłem się do łóżka, a następny dzień miał być taki, jak zawsze – najpierw nauka w szkole, później praca nad moją płytą w domu. Ale wstałem wcześniej, niż planowałem. O 5 rano usłyszałem wybuch pocisków rakietowych nie tak daleko od swojego domu. Od razu zdałem sobie sprawę, co się dzieje. Po cichym "Ku**a!", które było pierwszą reakcją na moją złość, poszedłem do drugiego pokoju i zacząłem pakować się z moimi rodzicami" – napisał na swoim Instagramie.  Zobacz także:  Julii Kamińskiej odmówiono wynajęcia mieszkania dla Ukrainki z dzieckiem! "Jestem zdruzgotana"        ...

Julia Kamińska angażuje się w pomoc Ukraińcom
TRICOLORS/East News
Newsy
Julii Kamińskiej odmówiono wynajęcia mieszkania dla Ukrainki z dzieckiem! "Jestem zdruzgotana"
Julia Kamińska poprosiła o pomoc w znalezieniu mieszkania dla Ukrainki z dzieckiem, która uciekła przed wojną. Okazało się, że odmówiono jej pomocy!

Do gwiazd, które zaangażowały się w pomoc Ukrainie, dołączyła Julia Kamińska. Zaraz po tym, jak w kraju naszych wschodnich sąsiadów wybuchła wojna, aktorka zaczęła udostępniać w mediach społecznościowych relacje osób przebywających w Kijowie. Teraz artystka wspiera Ukraińców, którzy przed agresją Federacji Rosyjskiej uciekli do Polski. Julia Kamińska rozpoczęła poszukiwania mieszkania dla matki z dzieckiem. Niestety okazało się, że część osób odmówiła jej pomocy. Gwiazda znana z "BrzydUli" opublikowała rozpaczliwy apel. Julia Kamińska poprosiła o pomoc w szukaniu lokum dla Ukrainki z dzieckiem Bez wątpienia Julia Kamińska znalazła się w szeregu znanych osób, które oderwały się na moment od własnych problemów i zaangażowały się w pomaganie ofiarom wojny na Ukrainie. Aktorka napotkała jednak pewne trudności, szukając mieszkania dla Ukrainki i jej dziecka. Niektórzy odmówili jej pomocy, ponieważ nie chcieli udostępnić lokum obcokrajowcom. Gwiazda zaoferowała, że opłaci pobyt kobiety, która uciekła przed agresją Rosji. Zobacz także:   Anna Lewandowska na Tygodniu Mody w Paryżu z przypinką w kolorach flagi Ukrainy! Przepraszam Was za mój stan, jestem troszkę chora. Czy ktoś z Was ma do wynajęcia mieszkanie w Markach? Próbuję od godziny (…) znaleźć mieszkanie dla mamy z dzieckiem z Ukrainy. Chcę to mieszkanie wynająć dla niej, ale napotykamy opór. Okazuje się, że nie wszyscy chcą wynajmować mieszkania osobom z Ukrainy. Jestem tym dość zdruzgotana. Jeśli macie na wynajem mieszkanie w Markach, wygodne i fajne, dla mamy z dzieckiem, to ja bym chciała je wynająć - zaapelowała Julia Kamińska. Na szczęście później Julia Kamińska poinformowała, że udało jej się znaleźć mieszkanie. Aktorka szybko...

Nasze akcje
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik