Zdjęcia docierające z Ukrainy porażają okrucieństwem. Rosyjskie wojska coraz bardziej bezwzględnie atakują ukraińskie miasta, nie licząc się z ofiarami wśród ich mieszkańców. Do Polski od kilku dni dociera gigantyczna fala uchodźców, którą Polacy przywitali otwartymi drzwiami, ale też - co ważniejsze - sercami. Do akcji pomocy włącza się wiele osób znanych. Popularny prezenter radiowy i telewizyjny, "król reklam proszków do prania" Zygmunt Chajzer zrobił to po cichu, ale jego gest jest znaczący. I wzruszył jego fanów w mediach społecznościowych.

Reklama

Zygmunt Chajzer przyjął w swoim mieszkaniu uchodźców z Ukrainy

Do akcji pomocy, wraz z tysiącami, czy może nawet milionami Polaków, przyłączają się również ludzie znani i lubiani. Niektórzy, jak Ilona Ostrowska, wspierają Ukraińców finansowo - zdecydowała się przekazać na ten cel swoje wynagrodzenie. Inni decydują się jechać na granicę, by pomóc uchodźcom dotrzeć w głąb kraju - tak zrobił wczoraj Michał Wiśniewski z synem Xavierem. Pomaga też dziennikarska rodzina Chajzerów. Szczególnie wzruszył gest Chajzera seniora - Zygmunta. O tym, co zrobił, napisał jego syn.

Chciałbym bardzo podziękować mojemu tacie @zygmunt_chajzer, który nie wahał się nawet przez sekundę, żeby zdjąć z systemu rezerwacji wynajmu krótkoterminowego mieszkanie w Warszawie i przyjąć do niego panią z dziećmi, którą wczoraj wiozłem z Przemyśla do Warszawy - napisał na Instagramie.

I rzeczywiście, po jakimś czasie na profilu Zygmunta Chajzera pojawiło się zdjęcie

Moi Goście z Ukrainy. Po trwającej ponad dobę podróży z dziećmi na rękach wreszcie w Warszawie. Bezpiecznie i spokojnie. Trochę ciasno, ale nie to jest najważniejsze.WITAJCIE W POLSCE! #ukraine ???????? - napisał.

Post mocno wzruszył obserwujących media społecznościowe gwiazdora.

Jest Pan dobrym człowiekiem Panie Zygmuncie brawo

Brawo ???? panie Zygmuncie jest pan wielki❤️????

????Zawsze wiedziałem,że Pan Zygmuncie oraz wielu Polaków, nie zostawi Naszych Braci Słowian - Ukrainców???????????????????? w tej dobie potrzeby????...pozdrawiam Was wszystkich, Wasze Rodziny , Przyjaciół i Znajomych...życząc szybkiego końca i dużo zdrowia...????????????

Zobacz także

Zygmunt Chajzer pomaga też osieroconym dzieciom

To nie jedyny dowód na wielkie serce dziennikarza. Zygmunt Chajzer od dawna już pomaga rodzinie z Otwocka. Czwórka dzieci straciła w wypadku samochodowym ojca, zostali z babcią w 16-metrowym mieszkanku. Na szczęście spotkali na swej drodze dziennikarza o wielkim sercu. Dzięki jego zaangażowaniu dało się znaleźć dla rodziny wygodny dom, a sam Chajzer dba, by mogły mieć jak najbardziej normalne dzieciństwo. Choć nie chwali się tym często w mediach społecznościowych, organizuje im święta, wyjazdy na wakacje, czy ferie...

Filip Chajzer pomaga na granicy

Wielu komentujących zwraca uwagę na to, że podobnie jak ojciec, w pomoc angażuje się i słynny syn Zygmunta - prowadzący "Dzień Dobry TVN" Filip Chajzer. Pojechał wypełnionym zebranymi rzeczami samochodem na granicę z Ukrainą, by pomagać na miejscu.

Wczoraj cały dzień spędziłem na granicy ???????????????? W całym tym dramacie jest nadzieja. Określa ją słowo SOLIDARNOŚĆ ❤️ Tak ważne w naszej historii, a tak dawno zapomniane - pisał na Instagramie. - Na maturze właśnie z historii miałem okrągłe 6. Znam ją doskonale. I nawet nie wiecie jak się cieszę, że w tych dniach zapisujemy kartki kolejnego rozdziału naszych relacji ????????❤️????????, o którym dzieci będą się uczyć w szkołach. Zdajemy ten niespodziewany egzamin też na 6.

Reklama

Fani obu Chajzerów są poruszeni ich postawą:

Jaki ojciec taki syn❤️???? Dziękuję Wam za to co robicie ❤️❤️❤️ Naprawdę jesteście wielcy ❤️❤️❤️

❤️❤️❤️❤️????????????i tu widać czyny, zarówno u Pana Zygmunta jak i u syna Filipa ,wielki szacunek.

Cała Wasza Rodzina to wzór do naśladowania! Jak cudownie, że Wam nigdy nie odbiło w tym całym showbiz. ????????❤️????????

Reklama
Reklama
Reklama