Anna Solska-Mackiewicz
East News
Newsy

Żona Tomasza Mackiewicza o relacji z Elisabeth Revol. Utrzymują kontakt po tragedii na Nanga Parbat?

Żona Tomasza Mackiewicza zdradziła, jak wyglądają jej relacje z Elisabeth Revol. Mają zamiar razem współpracować?

Minęły dwa lata od tragedii Nanga Parbat, a Elizabeth Revol zdecydowała się wydać książkę ze swoimi wspomnieniami z tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na górze w 2018 roku. Przeczytała ją wdowa po himalaiście i na kanapie w "Dzień dobry TVN" zdradziła, jak zareagowała na dramatyczne opisy i opowiedziała o swojej relacji z Elizabeth Revol! Kobiety planują wspólny projekt! Zobaczcie, czego będzie dotyczył!

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Anna Solska-Mackiewicz o relacjach z Elizabeth Revol

Góra Nanga Parbat była obsesją Tomka Mackiewicza, w 2018 roku po raz siódmy zdecydował się wspiąć na szczyt. Niestety po zdobyciu góry Mackiewcz nie był w stanie samodzielnie zejść z góry, ekipa ratunkowa uratowała wtedy Elizabeth Revol, która samodzielnie zeszła z góry na wysokość 6 000 metrów, skąd została zabrana. Anna Solska-Mackiewicz w "Dzień dobry TVN" wyznała, czy widuje się z Revol:

Przez te dwa lata wielokrotnie się widziałyśmy - zdradziła.

Jednak mimo wielu rozmów himalaistka nie była w stanie opowiedzieć szczegółowo o tamtych wydarzeniach żonie Tomka Mackiewicza. Anna Solska-Mackiewicz przyznała wprost, że Revol po tragedii łatwiej rozmawiało się z obcą osobą, której ta sprawa bezpośrednio nie dotyczyła niż z nią:

Elizabeth wtedy była w stanie o wiele więcej powiedzieć osobie obcej niż mi. Nie była w stanie opowiedzieć mi o tych wydarzeniach. Była w bardzo złym stanie psychicznym.

Co Anna Solska-Mackiewicz sądzi o książce Elizabeth Revol?

Teraz wdowa po Tomaszu Mackiewiczu opowiedziała, co czuła czytając książkę Elizabeth Revol i dodała, że dowiedziała się z niej wielu szczegółów, o których wcześniej nie wiedziała:

Ta książka to był dla niej potworny ból, ale jestem wdzięczna za tę książkę. Jest to strasznie bolesne, ale ponieważ historia stała się publiczna, intymność umierania Tomka przestała być nasza. (...) Ja wolę wiedzieć, co się stało, nawet jeśli to rozdziera serce, niż się domyślać

Anna Solska-Mackiewicz nigdy nie obwiniała Elizabeth Revol za to, że zostawiła Tomasza, a sama zdecydowała się zejść. Okazuje się, że kobiety mają dobry kontakt i zdecydowały się nawet na współpracę. Żona Tomka Mackiewicza i Elizabeth Revol razem planują budowę wodociągu, który ułatwi życie kobietom. To było marzenie himalaisty i po jego śmierci zrealizuje go jego żona razem z Elizabeth. To może być pewnego rodzaju pomnik dla  Tomasza Mackiewicza. 

 

 

Elisabeth Revol napisała właśnie książkę, o tym co stało się na Nanga Parbat w 2018 roku. “Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”

 

Mija dwa lata od śmierci Tomasz Mackiewicza

Tomasz Mackiewicz
Eastnews

Elizabeth Revolt

Elizabeth Revolt

 

 

Tomasz Mackiewicz
East News
Newsy
Wdowa po Tomku Mackiewiczu w szczerym wywiadzie. Czy ma żal do Elisabeth Revol?
Wdowa po Tomku Mackiewiczu w szczerym wywiadzie. Czy ma żal do Elisabeth Revol?
Tomasz Mackiewicz
East News
Newsy
Ojciec Tomasza Mackiewicza zdradził, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa! "On jest tu obecny"
Ojciec Tomasza Mackiewicza zdradził, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa! "On jest tu obecny"
Tomasz Mackiewicz w Dzień dobry TVN
East News
Newsy
"Polski rząd zapłaci za akcję ratunkową Tomka Mackiewicza". A co z pieniędzmi ze zbiórek?
Decyzja podjęta.

To już pewne. Koszty akcji ratunkowej Tomka Mackiewicza na Nanga Parbat pokryje polski rząd. Poinformowała o tym za pomocą Facebooka przyjaciółka Elisabeth Revol, Masha Gordon.  Rząd Polski potwierdził, że pokryje wszystkie wydatki, które pochłonęła akcja ratownicza. Pieniądze zebrane przez GoFundMe, czyli 150 tysięcy euro, po odliczeniu kwoty przekazanej przez francuskie władze 31 tysięcy, która musi być zwrócona, trafi do dzieci Tomka Mackiewicza. Niesamowita hojność wszystkich! Oto oryginalny wpis Mashy Gordon: Zobacz także:  Jest NOWY FILM z akcji na Nanga Parbat! ZOBACZCIE morderczy wysiłek ratowników i moment uratowania Revol!   Nanga Parbat - koszty akcji ratunkowej Mackiewicza pokryje polski rząd Na tę wiadomość od razu zareagowała żona Tomasza - Anna Solska. Napisała: Właśnie otrzymałam wiadomość, że Rząd Polski podjął decyzję o pokryciu kosztów akcji ratunkowej na Nanga Parbat (wraz z Rządem Francji). Z całego serca pragnę wyrazić głęboką wdzięczność Rządowi Rzeczypospolitej Polskiej, Panu Konsulowi Rzeczypospolitej Polskiej w Pakistanie oraz Panu Zbigniewowi Wyszomirskiemu, Radcy Ambasady RP w Islamabadzie - napisała Solska.   Zobacz:  Elisabeth Revol zdradziła, kto kazał jej zostawić Tomasza Mackiewicza na szczycie Nanga Parbat!   A co z pieniędzmi ze zbiórek? Wszystkie zgromadzone w zbiórkach środki zostaną przekazane dzieciom. Dziękuję w imieniu Tomasza Mackiewicza oraz Dzieci: Maxymiliana Wita Mackiewicza, Zoi Antoniny Mackiewicz, Antoniny Marii Mackiewicz - dodała Solska. Przypomnijmy, 25 stycznia Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli szczyt Nanga Parbat (choć ich wejście na górę jest do tej pory kwestionowane). Revol udało się uratować, przebywa obecnie w szpitalu w Sallanches. Ma odmrożenia dłoni i stóp - grozi jej amputacja. ( Zobacz też: ...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner