Tomasz Mackiewicz
Eastnews
Newsy

Wdowa po Tomaszu Mackiewicz o jego ostatniej woli: "Wyraźnie napisał, że gdyby zginął w górach..."

Wdowa po Tomaszu Mackiewicz o jego ostatniej woli: "Wyraźnie napisał, że gdyby zginął w górach..."

Anna Solska-Mackiewicz odkryła list, w którym Tomasz Mackiewicz napisał, co mają zrobić jego bliscy, jeżeli zginie w górach! Wdowa po Tomaszu Mackiewicz w poruszającym wywiadzie opowiedziała o tragedii, do której doszło dwa lata temu na Nanga Parbat. Jak radzi sobie po śmierci męża i czy jest już gotowa na nowy związek?

Zobaczcie, co powiedziała wdowa po Tomaszu Mackiewiczu! Jej słowa poruszają do łez...

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Jaką prośbę miał Tomasz Mackiewicz?

Dwa lata temu cała Polska żyła ogromną tragedią, do której doszło na  Nanga Parbat. Właśnie wtedy Tomasz Mackiewicz spełnił swoje marzenie o zdobyciu góry zimą, jednak za swój sukces zapłacił najwyższą możliwą cenę. Tomasz Mackiewicz przez problemy ze zdrowiem nie mógł zejść ze szczytu - Denis Urubko i Adam Bielecki uratowali partnerkę wspinaczkową Mackiewicza, Elisabeth Revol, ale Tomasz pozostał na Nanga Parbat. Oficjalnie przyjęto, że Tomasz Mackiewicz zmarł 30 stycznia 2018 roku. 

Po dwóch latach od tamtych wydarzeń Anna Solska-Mackiewicz w rozmowie z Wirtualną Polską opowiedziała, jak radzi sobie po śmierci męża. Okazuje się, że jakiś czas temu wdowa po Tomaszu Mackiewiczu odnalazła list, w którym himalaista napisał, co jego bliscy mają zrobić, jeżeli zginie w górach.

Niedawno natrafiłam na jego korespondencję mailową z bliskim znajomym, w której Tomek wyraźnie napisał, że gdyby zginął w górach, to już chce tam zostać na zawsze. "Nie sprowadzać ciała, to kosztowne i niepotrzebne". Odnalazłam jego wolę, swoisty testament, czarno na białym - Anna Solska-Mackiewicz zdradziła w wywiadzie dla wp.pl.

Anna Solska-Mackiewicz zdradziła przy okazji czy teraz, dwa lata od śmierci męża, jest gotowa na nowy związek.

Jeszcze do niedawna na to pytanie zawsze odpowiadałam stanowczym "nie". Nie potrafiłam wyobrazić sobie, aby ktoś inny pojawił się w moim sercu. Teraz patrzę z trochę innej perspektywy, otwieram się na to, co życie przynosi-  przyznała wdowa po Tomaszu Mackiewiczu. 

Zobacz także: Mackiewicz zażył bardzo silne leki po zdobyciu szczytu! Jest nowy raport z wejścia na Nanga Parbat

Tomasz Mackiewicz zmarł 30 stycznia 2018 roku.

Tomasz Mackiewicz

Grupa ratowników uratowała Elisabeth Revol, partnerkę wspinaczkową Polaka. 

Tomasz Mackiewicz

 

Marcelina Zawadzka o Tomaszu Mackiewiczu
Newsy
Marcelina Zawadzka sama wspina się w górach, co myśli o Mackiewiczu i Revol? "Osoba, która bierze sobie takiego partnera..."
Marcelina Zawadzka sama wspina się w górach, co myśli o Mackiewiczu i Revol? "Osoba, która bierze sobie takiego partnera..."

  Marcelina Zawadzka bardzo mocno interesowała się historią  Tomasza Mackiewicza  oraz akcją ratunkową na Nanga Parbat. Mało kto wie, ale gwiazda TVP sama również się wspina w górach, dlatego też zapytaliśmy ją, co myśli na temat himalaistów - czy powinni ryzykować swoje życie mając dzieci? Jak ważny jest partner, który towarzyszy Ci w górach? Zobaczcie rozmowę z Marceliną Zawadzką!   Zobacz także:  Elisabeth Revol na konferencji prasowej: "Moim zdaniem można było uratować Tomka"! Kto zawiódł? ZDJĘCIA    

Tomasz Mackiewicz
East News
Newsy
Ojciec Tomasza Mackiewicza zdradził, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa! "On jest tu obecny"
Ojciec Tomasza Mackiewicza zdradził, jak wyglądała ich ostatnia rozmowa! "On jest tu obecny"
Anna Solska-Mackiewicz
East News
Newsy
Żona Tomasza Mackiewicza o relacji z Elisabeth Revol. Utrzymują kontakt po tragedii na Nanga Parbat?
Żona Tomasza Mackiewicza zdradziła, jak wyglądają jej relacje z Elisabeth Revol. Mają zamiar razem współpracować?

Minęły dwa lata od tragedii Nanga Parbat, a  Elizabeth Revol zdecydowała się wydać książkę ze swoimi wspomnieniami z tragicznych wydarzeń, które rozegrały się na górze w 2018 roku. Przeczytała ją wdowa po himalaiście i na kanapie w "Dzień dobry TVN" zdradziła, jak zareagowała na dramatyczne opisy i opowiedziała o swojej relacji z Elizabeth Revol! Kobiety planują wspólny projekt! Zobaczcie, czego będzie dotyczył! Anna Solska-Mackiewicz o relacjach z Elizabeth Revol Góra Nanga Parbat była obsesją Tomka Mackiewicza , w 2018 roku po raz siódmy zdecydował się wspiąć na szczyt. Niestety po zdobyciu góry Mackiewcz nie był w stanie samodzielnie zejść z góry, ekipa ratunkowa uratowała wtedy Elizabeth Revol, która samodzielnie zeszła z góry na wysokość 6 000 metrów, skąd została zabrana. Anna Solska-Mackiewicz w "Dzień dobry TVN" wyznała, czy widuje się z Revol: Przez te dwa lata wielokrotnie się widziałyśmy - zdradziła. Jednak mimo wielu rozmów himalaistka nie była w stanie opowiedzieć szczegółowo o tamtych wydarzeniach żonie Tomka Mackiewicza. Anna Solska-Mackiewicz przyznała wprost, że Revol po tragedii łatwiej rozmawiało się z obcą osobą, której ta sprawa bezpośrednio nie dotyczyła niż z nią: Elizabeth wtedy była w stanie o wiele więcej powiedzieć osobie obcej niż mi. Nie była w stanie opowiedzieć mi o tych wydarzeniach. Była w bardzo złym stanie psychicznym. Co Anna Solska-Mackiewicz sądzi o książce Elizabeth Revol? Teraz wdowa po Tomaszu Mackiewiczu opowiedziała, co czuła czytając książkę Elizabeth Revol i dodała, że dowiedziała się z niej wielu szczegółów, o których wcześniej nie wiedziała: Ta książka to był dla niej potworny ból, ale jestem wdzięczna...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner