1/4
Paweł Adamowicz z rodziną
INSTAGRAM

 

Żona zmarłego Pawła Adamowicza za pośrednictwem mediów wystosowała poruszający apel do Jerzego Owsiaka! 14 stycznia Polską wstrząsnęła informacja o śmierci prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz zmarł, mimo 5-godzinnej operacji, która została przeprowadzona w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. 

Staraliśmy się podtrzymać czynności życiowe tak, by żona Pawła Adamowicza mogła się z nim pożegnać. To się nie udało. Serce stanęło - mówił zastępca dyrektora szpitala. 

Jak już wiemy, pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia. Od czwartku, 17 stycznia trumna z ciałem prezydenta Gdańska zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności. Rodzina zmarłego Pawła Adamowicza prosi, żeby na pogrzeb nie przynosić kwiatów i zniczy - w zamian proszą o przekazywanie datków m.in. na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 

Teraz okazuje się, że żona Pawła Adamowicza ma jeszcze jedną prośbę... Magdalena Adamowicz zaapelowała do Jurka Owsiaka! 

Zobaczcie, co powiedziała! 

 

Zobacz także: To był najbardziej poruszający moment wiecu po śmierci Pawła Adamowicza...

2/4
Paweł Adamowicz z żoną i córką
East News

 

Po śmierci Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia, podczas rozmowy z dziennikarką TVN24 przyznał, że jest w rozsypce... 

Tysiące Polaków rozpoczęło akcję #MuremZaOwsiakiem, w której fani, gwiazdy i politycy proszą założyciela WOŚP, żeby nie opuszczał fundacji. 

Teraz do Jerzego Owsiaka apeluje również żona Pawła Adamowicza! Zobaczcie, co powiedziała! Jej słowa wzruszają do łez... 

 

Zobacz także: Paweł Adamowicz był kochającym mężem i ojcem

3/4

Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze, by Jerzy Owsiak, mimo tych tragicznych wydarzeń, dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przyznała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". 

Magdalena Adamowicz prosiła również o wspieranie stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska". 

 

Myślicie, że poruszający komentarz żony Pawła Adamowicza wpłynie na decyzję Jerzego Owsiaka? Czy zmieni zdanie i dalej będzie szefem WOŚP?

Sprawę rezygnacji Jerzego Owsiaka skomentowała również jego córka! Zobaczcie, co napisała.

 

Zobacz także: "W tym momencie się poddałem" Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP rezygnuje!

4/4
Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Córka Jerzego Owsiaka opublikowała na Facebooku poruszający wpis, w którym komentuje dramatyczne wydarzenia w Gdańsku oraz decyzję swojego ojca, który zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. 

Po głowie krąży milion myśli, a trudno powiedzieć cokolwiek. Moment jest rozrywający i przerażający - portal natemat.pl cytuje wpis Oli Owsiak. 

W dalszej części wpisu córka Jerzego Owsiaka składa kondolencje bliskim Pawła Adamowicza.

Pani Magdzie Adamowicz i wszystkim bliskim Pana Prezydenta chcę powiedzieć... siły, żeby przeżyć tragedię.

Ola Owsiak zwraca się również do Krystyny Pawłowicz, która bardzo często mocno atakowała Jerzego Owsiaka. 

Proszę nie mówić, kto może zostać, kto ma odejść... proszę zrobić w końcu coś uprzejmego dla kogokolwiek... może coś komuś ugotować, pomóc przynieść zakupy, przeczytać bajkę...

Co pisze o swoich rodzicach, którzy poświęcili swoje życie fundacji WOŚP?

Jestem dumna ze swoich rodziców, którzy życie naszej rodziny podporządkowali działalności Fundacji... Nawet jak czasem szlag mnie trafiał, że znów zamiast o naszych sprawach, przy stole rozmawiamy o listach z prośbami, brakach w szpitalach, tragediach pacjentów i ich rodziców, przetargach... 

Rodzice nigdy nie strzelali pogadanek, że trzeba być takim czy siakim, że trzeba robić tak czy śmiak... Ale żyjąc, jak żyją, i robiąc to, co robią, nauczyli nas, że w życiu trzeba mieć WRAŻLIWOŚĆ, ODWAGĘ, SIŁĘ I TRZEBA POMAGAĆ, ŁĄCZYĆ i KOCHAĆ. I ZAWSZE PODPISYWAĆ SIĘ IMIENIEM I NAZWISKIEM POD TYM, CO SIĘ ROBI! - kończy wpis na Facebooku. 

 

Poruszające...

Więcej na temat Jurek Owsiak Paweł Adamowicz