W poniedziałkowe popołudnie, 20 marca, Dawid Kubacki przekazał światu szokujące wieści w sprawie swojej nagłej rezygnacji z konkursu Vikersund. Okazuje się, że skoczek został zmuszony do powrotu do Polski ze względu na ciężki stan zdrowia swojej ukochanej żony. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty w sprawie. Ojciec sportowca, Edward Kubacki , zdradził kulisy rodzinnego dramatu.

Reklama

Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Kiedy trafiła do szpitala?

Gdy w niedzielę Dawid Kubacki nagle zrezygnował z trwającego właśnie konkursu Vikersund, wielu żartowało, że jego decyzja podyktowana strachem przed porażką. Jak się później okazało, sportowiec miał naprawdę poważne powody. W poniedziałek, 20 marca, Dawid Kubacki poinformował, że jego żona walczy o życie.

Jak informował Dawid Kubacki, jego ukochana żona Marta trafiła do szpitala w ciężkim stanie z pobudek kardiologicznych. Choć sportowiec nie komentuje sprawy, głos postanowił zabrać ojciec wicelidera Pucharu Świata, Edward Kubacki. Jak wyjawił w rozmowie "Super Expressem", jego synowa znalazła się w szpitalu z poważnymi zaburzeniami serca w niedzielny poranek.

Zobacz także: Dodała Kubackiemu skrzydeł! To dzięki żonie Marcie Dawid osiągnął życiowy sukces?

Jak podkreśla Edward Kubacki, skoczek tuż po otrzymaniu druzgocących wieści o złym stanie ukochanej, natychmiast zrezygnował z udziału w konkursie w Vikersund i jeszcze w niedzielę wieczorem znalazł się w kraju.

Zobacz także

- Gdyby było trzeba, wysłalibyśmy po niego nawet prywatny odrzutowiec – powiedział w rozmowie "Super Expressem" Jan Winkel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. - Nie ma teraz znaczenia, kiedy Dawid wróci na skocznię. Niech zajmuje się żoną. Tylko to się liczy - dodał.

LUKASZ SZELAG/REPORTER

Zobacz także: Dawid Kubacki drży o życie ukochanej żony. Kim jest Marta Kubacka?

Jak podkreślił w swoim oświadczeniu Dawid Kubacki, sportowiec na dobre kończy obecny sezon, by skupić się na rodzinie.

- Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze - poinformował Dawid Kubacki.

Wiadomo już, że sportowiec nie wystąpi ani w Lahti, ani w Planicy. Teraz zamierza skupić się wyłącznie na walce o zdrowie i życie żony.

LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Pod postem Dawida Kubackiego pojawiło się wiele komentarzy od fanów ora kolegów po fachu. Także plejada polskich gwiazd wspiera walczącą o życie żonę Dawida Kubackiego. Ciepłe słowa płyną m.in. od Adama Małysza, Ewy Bilan-Stoch, Magdaleny Stępień czy Krzysztofa Skórzyńskiego.

Reklama

Marcie Kubackiej życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

East News
Instagram @_marta_ku_
Reklama
Reklama
Reklama