Już w niedzielę, wszyscy podejrzewali, ze to że Halvor Egner Granerud zdobędzie kryształową kulę Pucharu Świata za sezon 2022/23, wszystko z powodu decyzji Dawida Kubackiego, który tuż przed konkursem nieoczekiwanie wycofał się z występu w finałowych zawodach turnieju Raw Air w Vikersund. Teraz wiemy, że decyzja sportowca nie była podyktowana strachem przed porażką, lecz ciężkim stanem zdrowia jego ukochanej żony.

Reklama

- Jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie - wyznał na Instagramie Dawid Kubacki.

Jak sam wielokrotnie przyznawał, to właśnie ukochana żona Marta, jest jego najwierniejszą fanką. Co więcej, gdyby nie jej ogromne wsparcie, nie osiągnąłby takich sukcesów.

Wsparcie żony, Marty Kubackiej

Nawet rodzice nie zawsze wierzyli, że ich syn może wspiąć się na szczyt. Dawid Kubacki urodził się w Nowym Targu. Na skocznię trafił wcześniej niż do szkolnej ławki, już jako pięciolatek. Przykładał się i do sportu, i do nauki. O ile jednak bez problemu zdobywał świadectwa z czerwonym paskiem, w skakaniu nie był najlepszy.

Zbigniew Klimkowski, ówczesny trener jego i Kamila Stocha, zapamiętał Dawida z tamtych czasów jako pracowitego, upartego dzieciaka. Mimo to efekty wysiłków Kubackiego nie spełniały oczekiwań. Dlatego pod koniec gimnazjum tata Dawida powiedział:

- Nadchodzi koniec zabawy i trzeba podjąć decyzję. Albo wybierasz sport, a jak nie, to trzeba uczyć się dalej i wybrać jakiś zawód.

Dawid stwierdził, że nic nie wciąga go tak jak skoki. Ani na chwilę z nich nie zrezygnował. I dziś wiadomo, że miał rację. Co nie znaczy, że to sport jest dla niego całym światem. Kubacki po ślubie zaczął poważnie myśleć o życiowej stabilizacji.

Zobacz także

Zobacz także: Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. "Jej stan jest ciężki i lekarze walczą"

East News

Kubaccy, historia miłości

Z Martą Kubacką (z domu Majcher) poznali się podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W maju w 2018 roku zaręczyli się podczas wakacji w Egipcie. Miesiąc później Marta zamieściła na Facebooku ich wspólne zdjęcie w strojach ludowych – szykowało się góralskie wesele! Posypały się gratulacje…

Instagram

Ślub Mara i Dawid Kubaccy wzięli 1 maja 2019 roku w drewnianym kościele na Bachledówce obok Zakopanego.

- To pierwszy dzień nowego życia - Dawid Kubacki napisał wtedy na Instagramie.

Marta Kubacka dodała podziękowania dla gości. I tyle. Żadnych wyznań czy wspomnień, na które tak czekali dziennikarze.

Po przypieczętowaniu przed ołtarzem związku z reprezentantem kadry narodowej Marta dołączyła do grona żon skoczków, które budzą duże zainteresowanie, i to nie tylko fanów skoków. Z niektórymi, jak z Ewą Bilan-Stoch, która wraz z mężem do białego rana szampańsko bawiła się na jej weselu, od dawna się przyjaźni.

Ale Kubacka ewidentnie unika rozgłosu, przez co od razu zyskała opinię najbardziej tajemniczej z żon znanych sportowców. Choć przecież mogłaby być wśród nich gwiazdą, bo zawsze, gdy pokazuje się publicznie, jest komplementowana za naturalną urodę oraz klasę. Na pewno można liczyć na jej aktywność na forum, gdy sprawy dotyczą kariery Dawida.

Zobacz także: Dawid Kubacki pokazał zdjęcie z pierwszego spotkania z córką. Poruszający wpis skoczka

Marta umie wspierać Dawida, bo wie, czym jest rywalizacja sportowa: przez kilka lat trenowała szermierkę i brała udział w zawodach. Skoczek nie kryje, że ceni sobie chwile z żoną. Wprawdzie w wywiadach nie jest zbyt wylewny, ale kiedy między zawodami i zgrupowaniami uda mu się pobyć z Martą dłużej niż zwykle, spontaniczność bierze górę nad typową dla niego powściągliwością.

- Chwila wolnego i wiatr we włosach - napisał Dawid na Instagramie przy fotce, na której usta Marty dotykają jego policzka, jej oczy są przymknięte, a blond kosmyki faktycznie rozwiewa podhalański wiatr.

Reklama

Owocem miłości Marty i Dawida, są córeczka Zuzanna, która przyszła na świat w grudniu 2020 roku, a także a także trzymiesięczna Maja. Młodsza córka Marty i Dawida Kubackich przyszła na świat na początku stycznia 2023 roku.

Instagram
Instagram @_marta_ku_
Reklama
Reklama
Reklama