Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy

Zabójca Adamowicza chce odszkodowania od państwa! Szokujące informacje tabloidu na temat Stefana W.

Zabójca Adamowicza chce odszkodowania od państwa! Szokujące informacje tabloidu na temat Stefana W.

Stefan W. w styczniu 2019 roku wtargnął na scenę i zaatakował nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Od tej tragedii minął już rok i nic nie wskazuje na to, że postępowanie w jej sprawie szybko się zakończy.

„Super Express” dotarł do korespondencji podejrzanego o zabójstwo i - jak się okazuje - mężczyzna nie tylko nie przyznaje się do winy, ale sądzi wręcz, że został wrobiony. Co więcej, skarży się na warunki panujące w więzieniu i chce odszkodowania!

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Zabójca Pawła Adamowicza ma całą listę żądań!

Stefan W. nie przyznaje się do zabójstwa Pawła Adamowicza. Po ataku na oczach całej Polski mężczyzna wykrzyczał na scenie swoje pretensje i uznał, że za rządów PO niesłusznie trafił do więzienia. To dlatego miał zaatakować prezydenta Gdańska. Mężczyzna już podczas wcześniejszego pobytu w więzieniu korzystał z opieki psychiatrów, o czym informowało TVN24.

Teraz „Super Express”, powołując się na prywatną korespondencję Stefana W. donosi, że mężczyzna narzeka na zły stan psychiczny, do którego ma się przyczyniać pobyt w celi "N", przeznaczonej dla niebezpiecznych przestępców. Zabójca Pawła Adamowicza chce przeniesienia do "zwykłej celi".

To jednak nie wszystko! Stefan W. oskarża wymiar sprawiedliwości i wcześniejsze, jego zdaniem niesłuszne wyroki, o to, że doprowadziły go do choroby psychicznej. Obarcza winą sąd, prokuraturę i Służbę Więzienną. A za poprzedni wyrok, kiedy to miał być niewinnie skazany, chce odszkodowania od państwa. 

Obecnie Stefan W. czeka na wyrok, ale sprawa nadal trwa, również ze względu na dużą liczbę więźniów, którzy zeznają w jego sprawie. 

Zobacz także: Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, był chory psychicznie. Schorzenie wykryto w więzieniu, z którego wyszedł miesiąc temu!

Stefan W. już od roku czeka na wyrok!

Stefan W. planował zamach w Warszawie
East News

Paweł Adamowicz został zaatakowany przez Stefana W. podczas finału WOŚP w 2019 roku.

Paweł Adamowicz
East News

 

 

Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News
Newsy
Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, był chory psychicznie. Schorzenie wykryto w więzieniu, z którego wyszedł miesiąc temu!
Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, był chory psychicznie. Schorzenie wykryto w więzieniu, z którego wyszedł miesiąc temu!

  Kim jest mężczyzna, który zaatakował prezydenta Gdańska? W niedzielę, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doszło do dramatycznych wydarzeń. Podczas "światełka do nieba" na scenę w Gdańsku wtargnął mężczyzna, który podbiegł do Pawła Adamowicza i dźgnął go nożem. Później napastnik zaczął krzyczeć, że za rządów PO niesłusznie trafił do więzienia i dlatego teraz zaatakował prezydenta Gdańska. Na scenie zrobiło się zamieszanie, ochrona dopiero po jakimś czasie zareagowała i obezwładniła mężczyznę. Później w mediach pojawiły się pierwsze wiadomości, że napastnik, który dżgnął nożem Pawła Adamowicza ma 27 lat i jest mieszkańcem Gdańska. Co jeszcze o nim wiemy?   Stefan W. kilka tygodni temu opuścił więzienie Jak informuje TVN24, mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, to Stefan W. Napastnik w przeszłości był skazany za cztery napady na banki. W 2013 roku trafił za kratki, a w 2014 roku sąd skazał go na pięć lat i sześć miesięcy więzienia - Stefan W. wyszedł na wolność zaledwie miesiąc temu, w grudniu 2018 roku. Według doniesień dziennikarzy TVN24, w czasie pobytu w więzieniu, mężczyzna korzystał z opieki psychiatrów. Dziennikarze RMF FM podali, że Stefan W. cierpiał na schizofrenię - schorzenie wykryto u niego w zakładzie karnym. Dlaczego Stefan W. napadał na banki? Mężczyzna chciał mieć pieniądze na podróże, wystawne życie i kasyna.  Po wczorajszym ataku na Pawła Adamowicza Stefan W. trafił do aresztu.  Mówi przez cały czas o swojej nienawiści do Platformy Obywatelskiej. Uważa, że niesłusznie trafił do więzienia w czasach, gdy rządziła koalicja PO i PSL - w rozmowie z TVN 24 zdradza jeden z oficerów policji.  Jak już wiemy, Paweł Adamowicz, który został zaatakowany przez Stefana W. wciąż walczy o życie w szpitalu. Zobacz także: ...

East News
Newsy
Zabójca prezydenta Gdańska planował zamach w Warszawie. Media dotarły do przerażających informacji
Zabójca prezydenta Gdańska planował zamach w Warszawie. Media dotarły do przerażających informacji

  Tragiczne wydarzenia, do których doszło 13 stycznia w Gdańsku cała Polska zapamięta na bardzo długo. Niestety, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska został zaatakowany nożem. I choć lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego przez wiele godzin walczyli o zdrowie i życie Pawła Adamowicza, to w poniedziałek dotarły do nas bardzo smutne wiadomości o śmierci prezydenta Gdańska. Zabójcą okazał się Stefan W., który zaledwie kilka tygodni wcześniej, po ponad 5 latach, opuścił więzienie. Media informowały ostatnio, że mężczyzna miał problemy ze zdrowiem psychicznym, a jego matka jeszcze przed jego wyjściem z więzienia ostrzegała policję, że jest zaniepokojona zachowaniem syna. Teraz na jaw wychodzą nowe, szokujące informacje!   Stefan W. planował zamach w stolicy   Dziennikarze "Wyborczej" dotarli do przerażających informacji dotyczących zabójcy prezydenta Gdańska. Matka Stefana W. w rozmowie z gazetą przyznała, że u jej syna już w wieku 12 lat stwierdzono zaburzenia emocji i zachowania. Kobieta zdradziła, że Stefan W. będąc w więzieniu rozpoczął leczenie psychiatryczne. Matka zabójcy prezydenta Gdańska przed jego wyjściem z więzienia ostrzegała policję, że jej syn niepokojąco się zachowuje. Jak ustaliła "Wyborcza" Stefan W. planował zamach w Warszawie! Według ustaleń gazety, po ataku na Pawła Adamowicza, podczas zeznań w prokuraturze mężczyzna miał przyznać, że chciał zaatakować w stolicy!  (...) chciał w Warszawie „zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”. Miał twierdzić, że chodzi mu o atak w tłumie ludzi, użył słowa „zamach”. Ostatecznie się na to nie zdecydował- czytamy w "Wyborczej". Jak informuje "Wyborcza" Stefan W. po wyjściu z więzienia rzeczywiście pojechał do Warszawy! Co robił w stolicy? Według ustaleń dziennikarzy chodził po klubach i...

Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy
Niebawem mija rok od śmierci Pawła Adamowicza. Wiemy, kiedy sprawa Stefana W. może trafić do sądu
Na jakim etapie jest sprawa zabójcy Pawła Adamowicza? Mamy komentarz prokuratury

14 stycznia minie rok od dramatycznej śmierci Pawła Adamowicza . Prezydent Gdańska został zamordowany na oczach tysięcy osób podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019. Napastnik, który wkroczył wtedy na scenę i zadał mu kilka ciosów nożem, to Stefan W. Oskarżony od roku przebywa w areszcie. Kiedy możemy liczyć na rozpoczęcie procesu? I na jakim etapie jest sprawa? Zobaczcie, co udało nam się ustalić! Zobacz także:  Poruszające ostatnie słowa prezydenta Gdańska... Tuż po ich wygłoszeniu Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem Co dzieje się ze Stefanem W., oskarżonym o zabójstwo Pawła Adamowicza? Rok temu cała Polska była pogrążona w żałobie. Nikt nie spodziewał się, że 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się taką tragedią. Paweł Adamowicz, po całym dniu kwestowania, równo o 20. stanął na scenie, aby wraz z mieszkańcami Gdańska "wysłać" tradycyjne "światełko do nieba". To właśnie wtedy obok niego pojawił się Stefan W., który zadał mu kilka ciosów nożem . Później wyrwał mikrofon i zaczął obrażać polityków z Platformy Obywatelskiej twierdząc, że był przez nich torturowany i dlatego też zginął prezydent Gdańska.  Mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Później Stefan W., który był bardzo dobrze znany policji, trafił do aresztu. Mimo iż jego obrońca wnioskował o przeniesienie podejrzanego do szpitala psychiatrycznego, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku odrzuciła ten wniosek.  Obecnie Stefan W. nadal przebywa w areszcie. Na jakim etapie jest jego sprawa? Prowadzone są przesłuchania osób, które miały kontakt ze Stefanem W. podczas jego pobytu w więzieniu. Chcemy ustalić, czy przed wyjściem na wolność planował ten atak. Zlecono także badania...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner