Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News

Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, był chory psychicznie. Schorzenie wykryto w więzieniu, z którego wyszedł miesiąc temu!

Zamach na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News

 

Kim jest mężczyzna, który zaatakował prezydenta Gdańska? W niedzielę, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, doszło do dramatycznych wydarzeń. Podczas "światełka do nieba" na scenę w Gdańsku wtargnął mężczyzna, który podbiegł do Pawła Adamowicza i dźgnął go nożem. Później napastnik zaczął krzyczeć, że za rządów PO niesłusznie trafił do więzienia i dlatego teraz zaatakował prezydenta Gdańska.

Na scenie zrobiło się zamieszanie, ochrona dopiero po jakimś czasie zareagowała i obezwładniła mężczyznę. Później w mediach pojawiły się pierwsze wiadomości, że napastnik, który dżgnął nożem Pawła Adamowicza ma 27 lat i jest mieszkańcem Gdańska.

Co jeszcze o nim wiemy?

 

Stefan W. kilka tygodni temu opuścił więzienie

Jak informuje TVN24, mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, to Stefan W. Napastnik w przeszłości był skazany za cztery napady na banki. W 2013 roku trafił za kratki, a w 2014 roku sąd skazał go na pięć lat i sześć miesięcy więzienia - Stefan W. wyszedł na wolność zaledwie miesiąc temu, w grudniu 2018 roku. Według doniesień dziennikarzy TVN24, w czasie pobytu w więzieniu, mężczyzna korzystał z opieki psychiatrów. Dziennikarze RMF FM podali, że Stefan W. cierpiał na schizofrenię - schorzenie wykryto u niego w zakładzie karnym.

Dlaczego Stefan W. napadał na banki? Mężczyzna chciał mieć pieniądze na podróże, wystawne życie i kasyna. 

Po wczorajszym ataku na Pawła Adamowicza Stefan W. trafił do aresztu. 

Mówi przez cały czas o swojej nienawiści do Platformy Obywatelskiej. Uważa, że niesłusznie trafił do więzienia w czasach, gdy rządziła koalicja PO i PSL - w rozmowie z TVN 24 zdradza jeden z oficerów policji. 

Jak już wiemy, Paweł Adamowicz, który został zaatakowany przez Stefana W. wciąż walczy o życie w szpitalu.

Zobacz także: Zespół Blue Cafe w poruszających słowach o tragedii w Gdańsku

 

Mężczyzna, który zaatakował prezydenta Gdańska to Stefan W. Napastnik kilka tygodni temu wyszedł z więzienia. Prezydent Adamowicz przeszedł 5-godzinną operację. Wciąż walczy o życie.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
East News

 

 

Więcej na temat WOŚP
Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59