Party.pl

fiszka orange Advertisement

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub
East News

Majątek księcia Harry'ego. Z czego żyje? Czy podpisał intercyzę z Meghan?

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub
East News

 

Z czego żyje książę Harry? Jaki ma majątek? To jedno z podstawowych pytań dotyczących lubianego członka rodziny królewskiej. 

Rodzina królewska żyje z turystki, sprzedaży pamiątek, ziem i własnych firm oraz gadżetów. Ale mają też majątki dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Jakimi więc pieniędzmi dysponuje książę Harry?

 

Majątek księcia Harry'ego

 

Okazuje się, że szósty w kolejce do tronu Harry jest naprawdę bogaty. Obecnie jego majątek jest wyceniany na 30 milionów funtów. Skąd 33-letni monarcha ma te pieniądze? 

 

10 milionów funtów to spadek po matce, księżnej Dianie, które dostał zgodnie z jej życzeniem dopiero po skończeniu 30 lat. Tyle samo dostał jego starszy brat William. Pieniądze od czasu śmierci Lady Di były inwestowane i pomnażane, dlatego szacuje się, że na kontach księcia jest ich już o wiele więcej.

 

Zobacz: Tam było parę drobiazgów, a sprzedali to za ponad 100 tys. złotych! Za tyle poszedł oficjalny prezent ze ślubu Meghan i Harry'ego

 

Książę zarabiał także będac w armii. Było to mniej więcej 40-50 tysięcy funtów rocznie. Pamiątki po matce, które są w posiadaniu Harry'ego i Williama, też są wysoko wyceniane. Biżuteria, kreacje, nieruchomości...

 

Dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują, dlatego nie ma jasnego wykazu dóbr i akcji Harry'ego. Pod uwagę są brane jednak jego samochody i motocykle, które kolekcjonuje. A teraz doszła do tego nowa posiadłość – rezydencja York Cottage w Sandringham, prezent ślubny, jaki dostał od babci, królowej Elżbiety II.

 

Zobacz: O pierwszym oficjalnym wyjściu Meghan po ślubie mówią wszyscy! Wiemy, co (i za ile!) miała na sobie

 

Jakimi pieniędzmi dysponuje jego żona – Meghan. To "jedynie" 4 miliony dolarów.

Dlatego komentatorzy brytyjscy martwią się o przyszłość majątku księcia Harry'ego, bowiem podobno przed ślubem nie zdecydował się podpisać z Meghan intercyzy.

Dlaczego?

 

- W głowie Harry'ego nigdy nie pojawiło się pytanie, czy podpisać intercyzę. Jest zdecydowany na to, że jego małżeństwo będzie trwałe, dlatego też nie ma dla niego potrzeby podpisywać czegokolwiek" – powiedział tabloidowi znajomy księcia.


 

Jaka jest prawda? Wiadomo, że nikt nie będzie ujawniał wewnętrznych spraw rodziny królewskiej. Jednak jedno jest pewne - wszystko, co należy do korony, będzie należeć tylko do Harry'ego a Meghan nie będzie mieć do tego praw.

 

Zobacz także: Meghan Markle po ślubie zmieniła nazwisko! Jak teraz się nazywa?

 

Już teraz Harry daje prezenty swojej żonie, które należały do jego matki - np. pierścionki.

Meghan Markle i książę Harry w dniu ślubu
East News

 

Książę Harry był jednym z najbardziej pożądanych kawalerów na rynku :). 

Książę Harry w płaszczu
East News

 

Nowa rezydencja Harry'ego -  York Cottage w Sandringham.

rezydencja York Cottage w Sandringham
Wiki

Więcej na temat Książę Harry Meghan Markle
Przeładuj

Roksana Węgiel robi sobie przerwę w karierze? Gwiazda jasno stawia sprawę!

zobacz 00:25