Tomasz Mackiewicz
Eastnews
1/4
Tomasz Mackiewicz
Eastnews

Kilka miesięcy temu na Nanga Parbat doszło do prawdziwego dramatu z udziałem Tomasza Mackiewicza. Polak i francuska himalaistka, Elizabeth Revol próbowali zdobyć szczyt góry, jednak to co wydarzyło się podczas ich zejścia wstrząsnęło wszystkimi. Niestety zejście z Nanga Parbat uniemożliwiała im fatalna pogoda i coraz gorszy stan zdrowia Tomasza Mackiewicza. Na pomoc ruszyli im Adam Bielecki i Denis Urubko, jednak po morderczym wejściu na górę udało im się uratować tylko Elizabeth Revol. Tomasz Mackiewicz został na swojej ukochanej górze Nanga Parbat... 

Kiedy opadły pierwsze emocje związane ze śmiercią Tomasza Mackiewicza wszyscy zastanawiali się, czy Polakowi i Elizabeth Revol udało się wejść na szczyt Nanga Parbat. Teraz wszystko stało się jasne! W mediach pojawił się oficjalny raport z wejścia na szczyt góry. Co jeszcze znalazło się w raporcie? 

 

Zobacz także: "Jestem ci winna moje życie"! Do sieci trafił poruszający list Revol do zmarłego Mackiewicza!

2/4
Tomasz Mackiewicz

"American Alpine Journal" opublikował właśnie oficjalny raport, z którego jasno wynika, że Tomasz Mackiewicz i Elizabeth Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat! 

Niedługo po wschodzie słońca 25 stycznia 2018 roku Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat jako druga wyprawa w historii - czytamy w raporcie. 

Według oceny ekspertów Mackiewicz i Revol jako pierwsi zdobyli Nanga Parbat wspinając się północno-zachodnią ścianą! W raporcie pojawiły się również inne, bardzo ważne informacje dotyczące dramatycznego zejścia z góry... 

 

3/4
Tomasz Mackiewicz

Okazuje się, że podczas próby zejścia ze szczytu Tomasz Mackiewicz zażył silne proszki, które miały pomóc mu zniwelować skutki choroby wysokościowej. 

Mackiewicz przed drogą powrotną ze szczytu zażył cztery tabletki deksametazonu i wydawało się, że to poprawiło na chwilę jego ciężki stan. Para zeszła na wysokość 7280 m n.p.m., ale w tym miejscu Polak był już całkowicie wyczerpany- czytamy z raportu opublikowanego w "American Alpine Journal". 

4/4
Tomasz Mackiewicz

Do dramatycznych wydarzeń na Nanga Parbat doszło na początku 2018 roku. 

 

Zobacz także: "Na szczycie zostawił foliową torebkę. Po 8 latach wyznał, że to były prochy jego syna Xawerego" Poznaj tajemnice Tomasza Mackiewicza

Więcej na temat Tomasz Mackiewicz