Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Bon turystyczny na wakacje w Polsce! Kto ma szansę otrzymać 1000 plus?

Wakacje 2020: kolonie i obozy dla dzieci jednak się odbędą
East News

Rząd planuje dla Polaków bony turystyczne na wakacje, które mają zachęcić do spędzania urlopu w kraju. Tym samym chce wspierać Polską gospodarkę i minimalizować ryzyko ponownego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała, że program 1000 plus mógłby objąć nawet 7 milionów Polaków i byłby realnym wsparciem dla rodzin, które planują odpoczynek w kraju. Kto będzie mógł się ubiegać o bon turystyczny i na jakich zasadach będzie wypłacany?

Kto ma szansę na bon turystyczny 1000 plus?

Bon turystyczny 1000 plus ma na celu wsparcie dla polskiej branży turystycznej i jest przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, którzy zarabiają nie więcej niż 5227 złotych brutto. To oznacza, że z wsparcia może skorzystać nawet 7 milionów Polaków. Bon turystyczny ma być w 90% finansowany z budżetu państwa, a 10 % to wkład pracodawcy.

Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 procentach sfinansowany z budżetu państwa, a 10 procent to będzie wkład własny pracodawcy – powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

W jaki sposób bon turystyczny będzie wypłacany?

Jak informuje serwis money.pl bon turystyczny miałby być wypłacany osobom, które spełniły warunki za pomocą karty przedpłaconej. Dzięki temu będzie można płacić za noclegi i usługi turystyczne również elektronicznie. Bon można wykorzystać jedynie w Polsce!

Zobacz także: Kiedy otworzą się fryzjerzy i kosmetyczki? Jest wstępna data! Wiemy, co zmieni się w salonach

East News

W tym roku nad Bałtykiem mogą być tłumy! Wiele osób odwołało wakacje za granicą. 

East News

 

 

Więcej na temat wakacje koronawirus
Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58