Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zachorowań. Ilu jest chorych?
East News
Newsy

W tym kraju pokonali koronawirusa! Jakie procedury im w tym pomogły? Niektóre są stosowane w Polsce!

Ustalone w Australii procedury okazały się bardzo skuteczne.

Walka z koronawirusem w Australii wydaje się być wygrana – tak informują zagraniczne media. Dzięki zastosowanym procedurom i przestrzeganiu kwarantanny przez mieszkańców od 18 kwietnia w Australii liczba zarażeń cały czas spada. Każdego dnia notowanych jest już jedynie kilkanaście nowych zarażeń COVID-19! W jaki sposób udało się zatrzymać koronawirusa? Czy w Polsce są stosowane podobne procedury?

Zobacz takżeJest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Jakie procedury pozwoliły w Australii wygrać walkę z koronawirusem?

23 kwietnia australijski rząd poinformował, że w kraju do tej pory jest 6661 osób zarażonych koronawirusem, ponad 5000 już wyzdrowiało, a 75 zmarło z powodu COVID-19. Pozytywną informacją jest fakt, że liczba nowych zakażeń z dnia na dzień maleje i czasem jest to zaledwie kilka przypadków. W związku z tym w Australii podjęto decyzję o stopniowym zdejmowaniu ograniczeń i już w maju planowane jest otwieranie placówek oświatowych.

W Australii rząd bardzo szybko zareagował na epidemię koronawirusa i masowo wykonywano obywatelom testy na obecność COVID-19, co skutkowało wykryciem osób zarażonych i dzięki temu kwarantanna była skuteczna, ze względu na izolację tych, którzy mogli zakażać innych. Już na początku marca rząd wprowadził obowiązek zachowywania dystansu oraz zamknięto kina, teatry, restauracje i szkoły. W drugiej połowie marca Australia zamknęła granice, a powracający do kraju musieli się poddać obowiązkowej kwarantannie.

Epidemiolodzy są zgodni, a wśród nich profesor Tony Blakely, że kraj tak szybko wygrał walkę z koronawirusem dzięki szybkiemu diagnozowaniu osób zarażonych.

Czy w Polsce powtórzy się taki scenariusz?

Zobacz także: Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach!

Badania na koronawirusa
East News

Sytuacja w Australii jest coraz lepsza! Czy inne kraje wezmą z nich przykład i wprowadzą podobne procedury?

Lekarze i pielęgniarki walczą z koronawirusem
East News

 

 

koronawirus
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Kolejne przypadki zarażonych osób! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce, piątek 13.03. Pojawiły się kolejne przypadki osób zarażonych wirusem.

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek 13.03 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 7 przypadkach, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Ile osób w Polsce jest w sumie zarażonych? Gdzie pojawiły się kolejne przypadki zachorowań? Przeczytajcie poniżej. Materiał będzie na bieżąco aktualizowany.  Zobacz także:  Zmarła pacjentka zarażona koronawirusem. Miała 57 lat. Jak zachorowała? Jakie miała objawy? Kolejne przypadki zarażonych koronawirusem osób w Polsce! Z dnia na dzień rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w naszym kraju. W piątek rano, 13 marca, Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 7 osobach chorych na SARS-CoV-2. Kolejne przypadki odnotowano u: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk) jednej osoby z woj. lubelskiego (Lublin) jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław)  trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) W sumie na ten moment w Polsce jest 58 przypadków zarażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie zasad higieny oraz o nie wychodzenie z domu, jeżeli nie jest to konieczne. Już kilka dni temu zostały zamknięte placówki oświatowe i kulturalne, aby zminimalizować możliwość zachorowania na  SARS-CoV-2. Odwołano też wszystkie imprezy masowe. Minister apeluje do dzieci i młodzieży, aby wolnego czasu nie traktowały jako dodatkowych ferii i nie spędzały go np.: w galeriach handlowych. Na całym całym świecie odnotowano już prawie 130 tys. przypadków zarażeń koronawirusem. W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, gdzie liczba chorych przekroczyła już 12,8 tysiąca. W czwartek 12. marca w Polsce zmarła pierwsza osoba, która była zarażona ...

Koronawirus w Polsce. Biedronka zwiększa środki ostrożności
East News
Newsy
Chińscy badacze znaleźli skuteczny lek na koronawirusa? To może być prawdziwy przełom w walce z chorobą
Jest już lek na koronawirusa? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem

Koronawirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Na całym świecie odnotowano już ponad 110 tysięcy przypadków zachorowań! W Polsce liczba zarażonych przekroczyła 50 osób, jednak jak informuje Ministerstwo zdrowia, największy okres zachorowań dopiero przed nami. Chińscy badacze przeprowadzają badania w celu uzyskania skutecznego leku na tę chorobę. Wygląda na to, że w końcu możemy liczyć na przełom w tej kwestii.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Stan zagrożenia epidemicznego! Co to oznacza dla Polaków? Lek na koronawirusa już jest? Wyniki badań chińskich naukowców napawają optymizmem Lęk przed koronawirusem ogarnął już cały świat. W Polsce liczba osób zarażonych z dnia na dzień drastycznie wzrasta. Tylko w czwartek 12. marca odnotowano kilkanaście kolejnych przypadków zachorowań. Niestety jak informuje Minister zdrowia Łukasz Szumowski, liczba osób chorych na koronawirusa w naszym kraju może w niedługim czasie wzrosnąć nawet do 1000!   W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, polski rząd zdecydował się na zamknięcie placówek oświatowych i kulturalnych. Przez  najbliższe dwa tygodnie należy do maksimum ograniczyć wychodzenie z domu.  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos! Kiedy możemy liczyć zatem na przełom w opracowaniu leku na koronawirusa? Okazuje się, że chińscy naukowcy są już bardzo blisko! Po wybuchu epidemii z powodu SARS-CoV-2 w bardzo szybkim tempie ruszyły badania eksperymentalne i kliniczne leków. Jak informują naukowcy, po wykonaniu 15 badań klinicznych pojawiła się nadzieja na skuteczną walkę z wirusem.  Chińscy naukowcy przeprowadzili badania kliniczne  chlorochiny , preparatu przeciwmalarycznego,...

Koronawirus w Polsce. Ile jest przypadków zarażonych?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem! Miała zaledwie 57 lat
Nie żyje już piąta osoba zakażona koronawirusem. Kim była i gdzie zmarła piąta ofiara niebezpiecznie rozprzestrzeniającego się wirusa COVID-19? Czy cierpiała na choroby współistniejące? 

Nie żyje już piąta osoba zakażona koronawirusem. Pierwszy przypadek zarażenia w Polsce zdiagnozowano 4 marca. Dziś (poranek 17 marca), Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 205 przypadków zarażeń, w tym 5 ofiar śmiertelnych. Liczba zarażonych ciągle rośnie. Kim była i gdzie zmarła piąta ofiara niebezpiecznie rozprzestrzeniającego się wirusa COVID-19? Czy cierpiała na choroby współistniejące?  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce, 16.03. Zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. Nie żyje piąta osoba zarażona koronawirusem. Kim była?  Podano kolejną tragiczną informację o śmierci pacjenta zarażonego koronawirusem. Piątą ofiarą jest 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące. Mężczyzna zmarł w szpitalu w Wałbrzychu.  Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.  Minister Zdrowia podczas jednej z konferencji zakomunikował, że trzeba przygotować się na coraz większą liczbę zarażeń:  Prawdopodobnie za tydzień, może trochę dłużej, będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach około 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że mniej - mówił podczas piątkowego wystąpienia. Przypominamy, że władze i oraz służba zdrowia apelują, aby unikać skupisk ludzi i pozostać w swoich domach na okres kwarantanny, aby zapobiegać rozprzestrzeniającemu się koronawirusowi.  Kim są ofiary koronawirusa w Polsce?  Pierwsza ofiara koronawirusa to 57-letnia kobieta. Zmarła pacjentka miała mieć kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Zmarła 12 marca w poznańskim szpitalu.  Druga ofiara to 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner