Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Dariusz Piontkowski i Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej
East News
Newsy

Jest decyzja w sprawie szkół oraz matur i egzaminów ósmoklasisty. Oficjalne informacje!

Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało oficjalne informacje dotyczące terminów egzaminów i przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych.

W piątek 24 kwietnia odbyła się konferencja z udziałem Ministra Edukacji Narodowej. Dariusz Piontkowski przekazał istotne informacje dotyczące terminów egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Wiemy też, do kiedy zostało przedłużone zamknięcie placówek oświatowych. Poznaliśmy konkretne daty. Sprawdźcie szczegóły. 

Zobacz także: Koronawirus. Są nowe rozporządzenia: nowe godziny dla seniorów i brak obowiązku noszenia maseczki w lasach!

Mycie rąk to nie wszystko. Jak skutecznie chronić się przed koronawirusem?

Szkoły zamknięte przez kolejne tygodnie, matury w czerwcu

Na te informacje z niecierpliwością czekali rodzice, ale przede wszystkim uczniowie, którzy mają przed sobą matury i egzaminy ósmoklasisty. Podczas konferencji w piątek 24 kwietnia, Minister Edukacji Narodowej podał dokładne daty przełożonych egzaminów. Wiadomo też, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte przez kolejne tygodnie - do 24 maja, a nauka w dalszym ciągu będzie odbywała się zdalnie. 

Oto najważniejsze informacje, które zostały podane podczas konferencji: 

- Egzaminy maturalne odbędą się od 8 do 29 czerwca. Nie będzie części ustnej, będą tylko matury pisemne. Będą też terminy dodatkowe dla osób, które np.: z powodów zdrowotnych nie będą mogły napisać egzaminów w czerwcu. Dodatkowy termin matur to początek lipca. Na początku sierpnia będą wyniki egzaminów maturalnych, we wrześniu zaś odbędą się egzaminy poprawkowe.

- Ósmoklasiści przystąpią do egzaminów w terminie od 16 do 18 czerwca.

- Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe odbędą się od 22 czerwca do 9 lipca

- Placówki oświatowe w dalszym ciągu pozostają zamknięte co najmniej do 24 maja.

Egzaminy zostaną przeprowadzone w szczególnym reżimie sanitarnym. Z tego też względu podjęto decyzję o zrezygnowaniu z ustnej części egzaminów maturalnych. Pomimo przełożenia matur o ponad miesiąc, zdaniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, rekrutacja na studia powinna się odbyć bez problemu, a rok akademicki powinien rozpocząć się tradycyjnie 1 października. 

Minister Edukacji poinformował również, że zamknięcie szkół może zostać przedłużone, jeżeli w dalszym ciągu sytuacja epidemiczna w kraju nie zostanie unormowana. 

Przypomnijmy, że szkoły są zamknięte już od połowy marca. Od tej pory nauka odbywa się online. Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, musiały także zostać podjęte decyzje, dotyczące przełożenia matur i egzaminów ósmoklasisty. 

East News

Wiadomo już kiedy odbędą się egzaminy maturalne i ósmoklasisty

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News

Uczniowie na pewno nie wrócą do szkół jeszcze przez kilka tygodni

Czy dzieci wrócą do szkoły przed wakacjami? Ważny komentarz ministra
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędą?
East News
Newsy
Szkoły zamknięte do czerwca?! Kiedy odbędą się egzaminy maturalne i ósmoklasisty? Wyciekły nowe informacje
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Kiedy matury i egzaminy? Wyciekły plany rządu!

"Super Express" dotarł do nowych informacji dotyczących terminów egzaminów maturalnych i ósmoklasisty. Wiadomo też, do kiedy będzie trwała nauka zdalna w szkołach. Najprawdopodobniej dzieci i młodzież nie wrócą do szkół do czerwca. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Galerie handlowe otworzą się w drugiej połowie maja? Padła konkretna data Terminy matur i egzaminów ósmoklasisty. Poznaliśmy konkretne daty Na tę wiadomość czekali w szczególności wszyscy uczniowie i rodzice dzieci, które w tym powinny przystąpić do egzaminów ósmoklasisty i matur. Jak już wiadomo z powodu epidemii koronawirusa , wszystko musiało zostać przesunięte. Jeszcze przed świętami wielkanocnymi Ministerstwo poinformowało, że egzaminy będą mogły się odbyć najwcześniej w czerwcu. "Super Express" jeszcze przed konferencją Ministerstwa Edukacji Narodowej (ma odbyć się dziś) dotarł do szczegółów, które mają zostać na niej przekazane.  Kluczową informacją jest to, że według informacji uzyskanych przez "Super Express", dzieci nie wrócą do szkół co najmniej do czerwca. To oznacza naukę zdalną przez kolejnych kilka tygodni. Egzaminy maturalne i ósmoklasisty mają się zaś odbyć tak jak pierwotnie zakładano - czyli w połowie czerwca. Na dzisiejszej konferencji powinniśmy poznać dokładne daty. Przypomnijmy, że szkoły są zamknięte już od połowy marca. Od tej pory nauka odbywa się online. Z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, musiały zostać podjęte decyzje, dotyczące przełożenia matur i egzaminów ósmoklasisty.  AKTUALIZACJA Informacje "Super Expressu" sprawdziły się tylko częściowo. Szkoły zostały zamknięte do 24 maja. Minister edukacji narodowej...

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - kiedy się odbędą?
East News
Newsy
Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty nie odbędą się w terminie! Jest decyzja rządu
Rząd ogłosił oficjalne stanowisko dot. matur i egzaminów ósmoklasisty 2020. Czy odbędą się w terminie? Jak będzie wyglądała matura 2020?

Decyzją rządu zamknięcie szkół zostało przedłużone do 26 kwietnia 2020 roku. To wszystko z powodu pandemii i szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa . Co dalej? Jaka zapadła decyzja odnośnie matur 2020 oraz egzaminów ósmoklasisty? Czy zaplanowane egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2019/2020? Ósmoklasiści według planu powinni napisać swoje egzaminy już w środę 15 kwietnia. Premier Mateusz Morawiecki przekazał oficjalną decyzję w sprawie matur i egzaminów ósmoklasistów. Nie odbędą się w terminie.   Zobacz także:  Matura i egzaminy gimnazjalne 2020 odbędą się w terminie!? Jest zapowiedź premiera Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty - co z egzaminami? Czy odbędą się w terminie?  To ostatni moment na ogłoszenie decyzji w sprawie egzaminów ósmoklasisty oraz matur 2020. Dziś uczniowie szkół rozpoczynają przerwę świąteczną. Według planu egzamin ósmoklasisty powinien rozpocząć się już w środę 15 kwietnia. Niecałe trzy tygodnie później miały rozpocząć się matury.  Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje o przedłużeniu zamknięcia szkół do 26 kwietnia. Zapadła też decyzja o przesunięciu egzaminów - matur i ósmoklasisty: Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno zakomunikujemy na 3 tygodnie wcześniej przez ustalonym terminem. Nie odbędą się jednak wcześniej niż w drugiej połowie czerwca - powiedział premier  Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły, przedszkola i będzie również przedłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy będą musieli zostać w domu ze swoimi dziećmi.  Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do maturzystów i do...

Koronawirus w Polsce. Co z maturami 2020?
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie? Jest oficjalny komentarz
Czy dwutygodniowa przerwa z zajęciach edukacyjnych wpłynie na terminy matur 2020? Jest oficjalny komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Decyzją rządu zamknięto szkoły, przedszkola oraz żłobki. Szkoły będą nieczynne przynajmniej do 25 marca. Dzieci będą uczyły się zdalnie lub pod opieką rodziców. Co z przygotowaniem do matur oraz egzaminów ósmoklasisty, które powinny odbyć się kolejno w maju oraz kwietniu? Jest komentarz Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Szkoły zamknięte na 2 tygodnie! Czy przez koronawirusa wakacje zostaną skrócone? Koronawirus w Polsce. Czy matury 2020 odbędą się w terminie?  11 marca 2020 r. Minister Edukacji Narodowej ogłosił zawieszenie zajęć dydaktycznych i zamknięcie szkół na terenie całej Polski. Przerwa ma potrwać przynajmniej do 25 marca. W tym czasie uczniów powinna obowiązywać kwarantanna podczas której powinni spędzić ten czas w domu i zrezygnować z pojawiania się w miejscach dużego skupiska ludzi. Wielu maturzystów oraz uczniów przygotowujących się do egzaminów ósmoklasisty zastanawia się czy w wyniku wymuszonej przerwy z powodu koronawirusa daty ich testów zostaną przesunięte.  Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że na tę chwilę daty egzaminów pozostają bez zmian:  Terminy egzaminów na razie pozostają takie, jak w harmonogramie, tj. * egz. ósmoklasisty - 21-23 kwietnia * egz. maturalny - 4-22 maja. W czasie zawieszenia zajęć (12.03-25.03) zapraszamy uczniów do korzystania z materiałów na naszej stronie: http://cke.gov.pl . - informuje CKE na Twitterze Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie będą kształcić się za pomocą e-learningu. Sytuacja związana z koronawirusem jest dynamiczna, oznacza to, że po dwóch tygodniach MEN podejmie decyzję co dalej. Jak zaznacza CKE, terminy egzaminów maturalnych "na razie" odbędą się bez zmian, co może...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner