Party Stories
Doda z mężem Emilem Stępniem
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Tomasz Komenda Superwizjer
Mat. promocyjne
Newsy

Tomasza Komendę próbowano wrobić w kolejny gwałt!

Sama ofiara mówiła, że to nie on

 

Tomasz Komenda został skazany za coś czego nie zrobił na 25 lat więzienia. Przesiedział 18 - ponad dwa tygodnie temu wyszedł na wolność - jednak już nic, ani nikt nie zwróci mu tego co stracił - młodości... Teraz na jaw wychodzą nowe szczegóły. "Fakt" dotarł do informacji mówiących o tym, że Tomasza Komendę próbowano wrobić w brutalny gwałt na 39-letniej Bożenie H.! Do zbrodni doszło w nocy z 10 na 11 sierpnia 1996 roku w Jelczu-Laskowicach.

Więcej: Kim jest policjant Remigiusz, który pomógł Tomaszowi Komendzie?
 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda miał być wrobiony w drugi gwałt!

Jak podaje dalej "Fakt", śledczy złapali jednego z oprawców i szukali drugiego. I choć Bożena H. kategorycznie zaprzeczyła temu, jakoby drugim oprawcą był Tomasz Komenda, prokurator Renata Procyk-Jończyk i tak oskarżyła Komendę (2002 rok)! Komenda, podczas odsiadywania 25 lat za zabójstwo Małgosi w Miłoszycach, usłyszał w Sądzie Rejonowym w Oławie kolejny wyrok - cztery lata więzienia za gwałt na Bożenie H. Wyrok uchylono pięć miesięcy później, a sprawa zakończyła się w 2008 roku uniewinnieniem. 

Zobacz także: Nowe fakty w sprawie Tomasza Komendy! Ziobro komentuje: "Doszło do poważnych błędów"

 

Tą sprawą zajmowała się prokurator Renata Procyk-Jończyk. Przypomnijmy - ta sama prokurator początkowo wyjaśniała sprawę zabójstwa Małgosi w Miłoszycach, za co został skazany Komenda.

Zobacz: Renta specjalna Tomasza Komendy. Co z nią zrobi?

 

Tomasz Komenda wyszedł na wolność po niesłusznie przesiedzianych w więzieniu 18 latach.

Tomasz Komenda Superwizjer
Mat. promocyjne

 

Prokurator chciała go skazać za drugi gwałt.

Tomasz Komenda
East News

 

Zobacz: Tomasz Komenda dostał pomoc od państwa, nie chodzi jednak o wielomilionowe odszkodowanie, ale...

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pierwsza słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność
Newsy
Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?
Wzruszające!

  15 marca Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach przebywania w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Jego historią zainteresowały się wszystkie media w kraju. Sam udzielił wywiadu m.in. w "Uwadze" w TVN. Co zrobił po wyjściu na wolność?   Zobacz także: Tomasz Komenda wyszedł z więzienia po 18 latach. Był skazany za zbrodnię, której nie popełnił!   O Tomaszu Komendzie mówią dziś wszyscy. 42-letni mężczyzna wyszedł z więzienia po 18 latach, kiedy to w 2000 roku został zatrzymany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. W 2004 roku został skazany na 25 lat więzienia. Teraz prokuratura znalazła dowody na jego niewinność, ale wyrok musi wydać Sąd Najwyższy.   Historia Tomasza Komendy - tutaj.    Na wolności przywitała go oczywiście rodzina oraz mama, Teresa, która wykrzyczała, że jest najszczęśliwszą mamą na świecie. Co zaś powiedział Tomasz tuż po wyjściu na wolność? "Fakt" cytuje: Dobrze, że już nie mam tego zielonego mundurka. Sam dyrektor więzienia przyszedł mnie odprowadzić. Podał mi rękę i powiedział „głowa do góry”. Mam 42 lata, i muszę dalej żyć, choć zmarnowali mi najlepsze lata. Ale czasu nie cofniemy - tak brzmiały pierwsze słowa Komendy.    Mama Tomka, Teresa:   To już jest dorosły mężczyzna z bardzo silnym charakterem. Kocham go nad życie. On teraz decyduje sam o sobie. Do mnie może przyjść po radę - mówi w rozmowie z TVN 24.   Tomkowi życzymy po prostu wszystkiego dobrego.   Zobacz także:  "Teraz dajcie mi po prostu żyć" - Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach. Poruszający wywiad!    

Tomasza Komenda
EastNews
Newsy
Ten jeden błąd zniszczył życie Tomasza Komendy. W jego procesie pominięto najważniejsze badanie!
Dlaczego?

Tomasz Komenda został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za gwałt i zamordowanie 15-latki. Przesiedział 18 lat - i dzięki staraniom policjanta Remigiusza - opuścił więzienie! (Zobacz także:  "Tego człowieka powinni na rękach nosić"! Kim jest policjant Remigiusz, który uratował Tomasza Komendę? )   Tomasz Komenda niesłusznie skazany Teraz na jaw wychodzą nowe fakty, które jeszcze dobitniej potwierdzają niewinność Komendy. Okazuje się, że Tomasz Komenda mógł wcale nie trafić do więzienia - gdyby tylko w jego procesie pod uwagę zostało wzięte jedno badanie. Jak podaje Wyborcza.pl, sąd, rozpatrując sprawę Komendy, mógł wziąć pod uwagę korzystne dla niego badania i go uniewinnić - ale tego nie zrobił.    Zobacz:   Oto pierwsze słowa Tomasza Komendy po wejściu do mieszkania! Jak radzi sobie na wolności?   Na miejscu zbrodni w Miłoszycach policja znalazła włosy. W badaniach pod uwagę wzięto również ślad osmologiczny i odcisk zębów na ciele zgwałconej i zamordowanej 15-latki. Na podstawie tych dowodów skazano Komendę. Wyborcza.pl podaje, że ostatecznie zaufano niewłaściwej ekspertyzie -  bo w trakcie rozprawy przedstawiono dwie. Wyniki pierwszego badania - cechy kodu DNA Tomasza Komendy zgadzały się z tymi, które zostały wykryte na miejscu zbrodni na 15-latce. Ale było już wtedy wiadome, że jest to badanie nieprecyzyjne i te same cechy powtarzają się raz na 71 przypadków.   A co z drugą metodą? Nie wskazywała jednoznacznie winnej osoby! Pozwalała za to wykluczyć osoby niewinne! Badanie DNA wskazywało, że włosy znalezione na miejscu zbrodni nie należały do Tomasza Komendy.  Biegły z Bydgoszczy, który przeprowadził to badanie, przekonywał, że jest ono bardziej wiarygodne od pierwszego, ale...

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Sędzia, który skazał Tomasza Komendę teraz zdecyduje o jego przyszłości?!
Sędzia, który skazał Tomasza Komendę teraz zdecyduje o jego przyszłości?!

To możliwe! Jak pisze Fakt, na wysokość odszkodowania i zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy za 18 lat spędzone w więzieniu, wpływ może mieć ten sam sędzia, który go do więzienia posłał. Jak informuje tabloid, sprawą pieniędzy za niesłuszne skazanie zajmie się bowiem Wydział III Karny Sądu Okręgowego we Wrocławiu. A przewodniczącym tego wydziału jest sędzia Mariusz Wiązek, który skazał Tomasza Komendę na 15 lat więzienia. – To paradoks, bo przecież ten sędzia był w składzie, który zmienił kwalifikację prawną czynu i skazał Tomasza Komendę na karę wyższą o 3 lata niż wnioskował prokurator! Teraz jego wydział zajmie się zadośćuczynieniem i odszkodowaniem – mówi Faktowi Zbigniew Ćwiąkalski, adwokat mężczyzny, ale również były minister sprawiedliwości. – Tomek jest uczulony na wrocławski sąd. Wcale mu się nie dziwię. Doznał tu wielkiej krzywdy – dodaje. Oczywiście tak się nie musi stać. Bo jeśli nawet sędzia wylosuje do rozpatrzenia sprawę Komendy, może sam złożyć wniosek o wyłączenie go z tego postępowania. - To na razie dywagacje, ale jeśli doszłoby do takiej sytuacji, sędzia Wiązek może złożyć taki wniosek i myślę, że z tego prawa by skorzystał - TVN24.pl cytuje Marka Poteralskiego, rzecznika Sądu Okręgowego we Wrocławiu.  Mec. Ćwiąkalski chce się domagać dla swojego klienta w sumie ponad 18 milionów zł, czyli po milionie zadośćuczynienia za każdy rok w więzieniu a do tego kilkaset tysięcy zł odszkodowania. Jak zauważa tabloid, jeśli sąd nie zgodzi się na takie kwoty, Komenda i jego prawnik będa się mogli odwołać - do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. A to ten sam sąd, który podwyższył wyrok więzienia dla Komendy z 15 na 25 lat… Zobacz także:   Jak Tomasz Komenda radzi sobie na wolności? Tomasz Komenda za...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner