"The Voice Senior": Rafał Brzozowski o tym, kto zastąpi Witolda Paszta
Jan Bogacz/TVP/East News
Newsy

"The Voice Senior": Kto zastąpi Witolda Paszta w fotelu jurora? Rafał Brzozowski odpowiada

Rafał Brzozowski zabrał głos po śmierć jurora "The Voice Senior", Witolda Paszta. Prowadzący muzyczny show został zapytany o to, kto zastąpi zmarłego wokalistę zespołu Vox.

Nieobecność Witolda Paszta w finale programu "The Voice Senior" wywołała niepokój wśród widzów, ale chyba nikt nie spodziewał się, że wkrótce pojawią się aż tak tragiczne wieści. Juror muzycznego show odszedł w ostatnią sobotę, w wieku 68 lat. Informacje o jego śmierci za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdziły córki artysty. Po ogłoszeniu dramatycznej wiadomości największe gwiazdy show-biznesu zaczęły przekazywać kondolencje, wspominając założyciela i wokalistę zespołu VOX. Niedawno głos zajął Rafał Brzozowski, który został zapytany m.in. o to, kto zastąpi zmarłego jurora popularnej produkcji TVP.

"The Voice Senior": Córka Witolda Paszta poruszająco o zmarłym ojcu: "Tata podkreślał, jak bardzo..."

"The Voice Senior": Rafał Brzozowski dowiedział się o śmierci Witolda Paszta tuż przed koncertem

Prowadzący "The Voice Senior" Rafał Brzozowski od lat przyjaźnił się z Witoldem Pasztem. Wiadomość o śmierci wokalisty i założyciela zespołu VOX dotarła do niego chwilę przed sobotnim koncertem TVP "Tu bije serce Europy". Muzyk przyznał, że długo zmagał się z ciężarem tej dramatycznej informacji. Jednak myśl o tym, jakim człowiekiem był Witold Paszt, pomogła mu dobrnąć do końca swojego występu, chociaż nie mógł uniknąć wzruszenia.

Zobacz także: TVP uczci pamięć zmarłego Witolda Paszta. "TVP pożegna Pana Witka godnie"

Pamięć o Witoldzie Paszcie uczczona podczas koncertu preselekcji do Eurowizji 2022
Piętka Mieszko, AKPA

Dla mnie był to strasznie ciężki moment. Nie wiem, czy to było widać, ale ja czułem, że może dobrnę do końca. Musiałem znaleźć w sobie siłę, żeby się nie rozklejać, bo myślę, że Witek by tego chciał. On po prostu kochał muzykę, kochał artystów. On by się bardzo cieszył, że są kolejni artyści, którzy pojadą na taki wielki konkurs. Na pewno by trzymał bardzo mocno kciuki. On by chciał, żeby ten konkurs się bardzo pięknie odbył. I to jest wszystko też dla niego - przyznał na łamach serwisu Pomponik.pl.

W trakcie rozmowy z mediami Rafał Brzozowski został zapytany o to, kto mógłby zastąpić Witolda Paszta w "The Voice Senior". Prowadzący jednak nie podzielił się żadną kandydaturą na jurora muzycznego show. Zaznaczył, że jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Muzyk dodał, że obecnie wszyscy powinni się skupić na tym, jak wyjątkowym człowiekiem i artystą był zmarły wokalista zespołu VOX.

rafal-brzozowski
East News

To jest ten czas, żebyśmy się cieszyli, że on z nami był. Dla mnie to przykra sytuacja. Mówienie o tym, kto ma go zastąpić, myślę, że to jest za wcześnie. Uszanujmy rodzinę, przyjaciół i fanów, którzy są zdruzgotani, że Witka nie ma z nami - zaznaczył Rafał Brzozowski.

Doniesienia o tym, że Witold Paszt nie żyje, potwierdziła jego córka, która opowiedziała o chorobie, z którą w ostatnim czasie zmagał się ceniony muzyk. Założyciel i wokalista zespołu VOX, a później juror show "The Voice Senior" cieszył się dużym szacunkiem wśród polskich artystów. Niedawno Beata Kozidrak pożegnała Witolda Paszta, przyznając, że wiadomość o jego śmierci to dla niej ogromny cios. Oprócz niej także Andrzej Piaseczny złożył kondolencje po odejściu piosenkarza.

Zobacz także: Eurowizja 2022: Oddano hołd zmarłemu Witoldowi Pasztowi. "Witku, gdziekolwiek jesteś..."

Warto przypomnieć, że Witold Paszt zmarł zaledwie dzień po czwartej rocznicy śmierci ukochanej żony. Historia miłosna z Martą Paszt trwała przez 50 lat. Muzyk wielokrotnie podkreślał, że tworzyli niezwykle zgodne i udane małżeństwo. Artysta bardzo przeżył jej odejście. W tym trudnym czasie Witold Paszt został uratowany przez rodzinę, która wspierała go na każdym kroku.

Śmierć Witolda Paszta
TRICOLORS/East News

Gwiazdy żegnają Witolda Paszta
Adam STASKIEWICZ/East News / EOS
Newsy
Gwiazdy żegnają Witolda Paszta. Produkcja "The Voice Senior" zamieściła poruszający wpis: "Dołączyłeś do The Voice of Angels"!
Rafał Brzozowski w poruszających słowach pożegnał Witolda Paszta. Kondolencje złożyła też produkcja "The Voice Senior" i Ida Nowakowska

W sobotę 19 lutego rodzina Witolda Paszta przekazała smutną wiadomość o śmierci artysty. Wokalistę i założyciela grypy Vox pożegnała produkcja programu "The Voice Senior", w którym był jednym z trenerów, ale przez swój stan zdrowia nie mógł pojawić się w wielkim finale. Wyjątkowe słowa i wspomnienia związane z artystą za pomocą mediów społecznościowych przekazały też inne gwiazdy. To smutny dzień również dla fanów Witolda Paszta, którzy przesyłają kondolencję dla rodziny.  Gwiazdy żegnają Witolda Paszta. Rafał Brzozowski nie kryje smutku 18 lutego 2022 roku zmarł Witold Paszt , o śmierci wyjątkowego artysty poinformowały jego córki: Natalia i Aleksandra. Legendarny artysta i założyciel grupy Vox w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi , o których otwarcie informował swoich fanów zaniepokojonych nieobecnością w programie 'The Voice Senior". Bliscy Witolda Paszta poinformowali, że artysta odszedł we własnym domu otoczony rodziną i ukochanymi zwierzętami. Wiadomość o śmierci Witolda Paszta poruszyła znajomych muzyka i jego fanów. W mediach społecznościowych na wyjątkowe pożegnanie Witolda Paszta zdecydował się Rafał Brzozowski, który współpracował z artystą przy okazji prowadzenia "The Voice Senior".  Informacja o śmierci Witka jest dla mnie bardzo bolesna. To nie tylko niezwykły talent, Wielka osobowość, wspaniały wokalista i muzyk ale też wspaniały przyjaciel. W najdrobniejszych sprawach zawsze pomocny i uśmiechnięty. Zamość stracił wspaniałego obywatela i lokalnego Patriotę do końca związanego z tym miastem. Wielke współczucia i najszczersze kondolencje dla całej rodziny. Voice Senior z Tobą był dla mnie przygodą życia. Będzie mi Ciebie Wiciu brakowało. Dziekuje że...

Pogrzeb Witolda Paszta w Zamościu
WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Newsy
Rafał Brzozowski pokazał zdjęcia z pogrzebu i grób Witolda Paszta 
18 marca w Zamościu odbył się pogrzeb Witolda Paszta, lidera zespołu Vox. Artystę pożegnał jego przyjaciel z "The Voice Senior", Rafał Brzozowski

W piątek, 18 marca, odbył się pogrzeb Witolda Paszta. Artysta spoczął na cmentarzu w Zamościu, tuż obok zmarłej w 2018 roku żony, Marty. Tuż przed pogrzebem rodzina gwiazdora miała prośbę, aby podczas uroczystości nie nagrywać filmów i nie robić zdjęć z jej przebiegu. Rafał Brzozowski, bliski kolega Witolda Paszta z "The Voice Senior" postanowił jednak podzielić się w sieci kilkoma wzruszającymi kadrami.  Pogrzeb Witolda Paszta. Rafał Brzozowski pokazał grób artysty Witold Paszt przed śmiercią brał udział w "The Voice Senior". Artysty ze względu zdrowie zabrakło jednak w finałowym odcinku, co bardzo zmartwiło widzów i fanów.  Paszt zmarł 18 lutego - rodzina artysty w oświadczeniu pisała, że niespodziewanie pojawiły się spore komplikacje po trzykrotnym zakażeniu koronawirusem. Lider zespołu VOX został pochowany miesiąc później - pogrzeb Witolda Paszta odbył się w Zamościu, muzyk spoczął obok swojej żony, Marty, która zmarła w 2018 roku .  Córki Witolda Paszta tuż przed pogrzebem ukochanego ojca prosiły, żeby nie relacjonować przebiegu tej uroczystości w mediach. Mały wyjątek zrobił jeden z uczestników, wokalista i prezenter, a prywatnie przyjaciel Paszta,  Rafał Brzozowski.  Gospodarz "The Voice Senior" pokazał na Instagramie m.in. grób artysty.  Rafał Brzozowski w trakcie pogrzebu Witolda Paszta opublikował również krótkie nagranie oraz zdjęcie z kaplicy.  Żegnaj Wiciu!! - dodał pogrążony w żałobie Brzozowski.  Zobacz także:  Gwiazdy żegnają Witolda Paszta. Produkcja "The Voice Senior" zamieściła poruszający wpis: "Dołączyłeś do The Voice of Angels"! Śmierć Witolda Paszta była ciosem dla Rafała Brzozowskiego, który w sieci...

Beata Kozidrak o śmierci Witolda Paszta
Karol Makurat/REPORTER, TRICOLORS/East News
Newsy
Beata Kozidrak we łzach żegna Witolda Paszta: "Jest mi strasznie smutno, płaczę"
Beata Kozidrak bardzo przeżywa śmierć Witolda Paszta. Poruszające pożegnanie. "Przytulam mocno Twoją rodzinę, córki i wnuki".

Śmierć Witolda Paszta poruszyła nie tylko jego rodzinę oraz tysiące fanów ale również jego przyjaciół z branży. Tuż po tym, jak rodzina założyciela VOX przekazała w sieci druzgocącą wiadomość, poruszające oświadczenie wydała Beata Kozidrak:  Płaczę, bo kiedy umiera artysta, umiera też jakaś część każdego z Nas - napisała we wpisie Beata Kozidrak Jak wspomina Witolda Paszta?  Beata Kozidrak żegna Witolda Paszta  Witold Paszt nie żyje. O śmierci uwielbianego przez tłumy muzyka poinformowała jego rodzina. Witold Paszt zmarł 18. lutego w nocy. Już od pewnego czasu zmagał się z ciężką chorobą, a międzyczasie przeszedł aż trzy zakażenia koronawirusem. Z oświadczenia opublikowanego przez córki, wiadomo że muzyk "odszedł spokojnie w domu, w otoczeniu córek, wnucząt, zięciów, najukochańszych zwierząt." Smutna wiadomość o śmierci Witolda Paszta poruszyła wielu jego kolegów z shoew-biznesu. Witolda Paszta pożegnała produkcja "The Voice Senior" , w której zasiadał jako trener niemalże do końca swoich dni... Poruszające oświadczenie wydała również Beata Kozidrak, która w kilku słowach podziękowała muzykowi, za wszystko, czego mogła się od niego nauczyć:  Witku, przeżyliśmy wspólną muzyczną przygodę na trasie koncertowej w USA. Uczyłam się od Ciebie współbrzmienia głosów… Jest mi strasznie smutno, przytulam mocno Twoją rodzinę, córki i wnuki. W dalszej części oświadczenia dodała:  Płaczę, bo kiedy umiera artysta, umiera też jakaś część każdego z Nas.         Wyświetl ten post na Instagramie            ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik