Szymon Hołownia o gejach. Szymon Hołownia gejem
ONS
Newsy

Hołownia o księżach gejach: Są takie przypadki

Co Szymon sądzi na temat homoseksualistów w kościele?

W kościele odwieczną dyskusję prowadzi się na trzy tematy: invitro, antykoncepcja i homoseksualizm. W tym roku pojawił się cień nadziei dla wierzących gejów i lesbijek, po tym jak papież Franciszek oznajmił, że misją kościoła jest akceptować i szanować każdego człowieka, również mniejszości seksualne. Słowa te potwierdził Szymon Hołownia, który udzielił wywiadu dla Lula.pl.

Zobacz: Papież Franciszek nawołuje do akceptacji gejów

Dziennikarz poszedł nawet o krok dalej i zapewnił, że wśród duchownych można spotkać homoseksualnych. Przypomnijmy, że Szymon dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.

- To, że jakiś duchowny jest homo, co się zdarza bo ma taką orientację, a nie inną, ale nie realizuje jej, a żyje w celibacie. Zdarzają się takie przypadki. Trudno jest mi zobaczyć w tym coś złego, bo on w takiej kondycji jakiej jest zachowuje czystość.


Okazuje się, że Hołownia bardzo pozytywnie podchodzi do osób homoseksualnych. Pochwalił się nawet znajomymi gejami i lesbijkami:

- Ja nie mogę potępiać ludzi. Mam wielu znajomych gejów i lesbijek. Mi się może nie podobać, mogę mieć zdanie na temat pewnych zachowań i modelu realizowanego, wybranego przez nich życia. Na pewno nie można prześladować czy karać za orientację seksualną. Ja mogę powiedzieć, że sposób jaki wybrali na życie w mojej ocenie jest zły i mogę przedstawić argumenty za tym, ale zrobię to jeśli ktoś zapyta mnie o zdanie i w jakiś sposób będzie mnie dotyczyło, to zabiorę głos. Oni wiedzą co ja na ten temat sądzę, a mimo to jakaś część z nich wciąż ze mną rozmawia.


Zaskoczeni wyznaniami Szymona?

Zobacz: Szymon Hołownia pokazał dziewczynę

Szymon Hołownia poprowadzi Dzień Dobry TVN

Ostatni głośny coming out w świecie sportu:

Papież Franciszek o homoseksualistach
ONS
Newsy
Szok w kościele! Geje wybrali Papieża na "Człowieka roku"
Doprowadzi to do przełomu w kościele?

W tym roku w kościele prawdziwy przełom. Papież Franciszek podczas swojego lotu do Rio de Janeiro nawoływał wiernych do akceptacji środowisk homoseksualnych, co oczywiście wzbudziło sporo kontrowersji wśród zagorzałych Katolików. Kilka miesięcy później, w wywiadzie dla "Civilta cattolica" papież wyjaśnił swoje słowa z samolotu mówiąc, że "powiedział to, co mówi katechizm" . Opłaciło się to przede wszystkim o tyle, że środowisko mniejszości seksualnych doceniło gest Papieża i postanowiło z tej okazji przyznać mu tytuł "Człowieka roku". Zobacz: Szok! Papież nawołuje do akceptacji gejów Wyróżnienie Franciszek otrzymał we wtorek, czyli w dniu 77. urodzin, które świętował razem z bezdomnymi. Najstarszy gejowski magazyn, "The Advocate" swoją decyzję argumentuje tym, że pontyfikat papieża pokazał "silną zmianę w antygejowskiej retoryce" Watykanu, co wyróżnia go na tle poprzedników. Pismo podkreśla jednak istotny fakt, że papież nadal opowiada się jasno przeciwko małżeństwom homoseksualnym . Tytuł "człowieka roku" w ubiegłym tygodniu przyznał Franciszkowi również prestiżowy magazyn "Time". Zobacz: "Znam wielu księży gejów" Tak mieszka sławna para gejów milionerów w USA:

Anja Rubik w kiczowatej stylizacji
ONS
Newsy
Anja Rubik bardzo krytycznie o kościele: Jestem zażenowana
Co zdenerwowało modelkę?

Anja Rubik jest aktualnie najbardziej znaną modelką z Polski, która odnosi międzynarodowe sukcesy na różnych płaszczyznach. Od kilku dni możemy ją oglądać w roli jurorki w nowym programie TVN-u "Project Runway". Przypomnijmy: Pierwszy odcinek "Project Runway" za nami. Były zgrzyty W najnowszym numerze "Elle" Anja opowiedziała o pracy na planie programu, powodach dla którego zdecydowała się przyjąć propozycję stacji oraz korzystając z tego, że znowu mówi się o niej dużo w naszym kraju wyraziła swoje zdanie na wciąż budzący w Polsce kontrowersje temat homoseksualizmu i związków zawieranych przez osoby tej samej płci. Modelka zdecydowanie stanęła w obronie gejów i lesbijek mówiąc, że to nie księża decydują o tym kogo mamy kochać : Jestem zażenowana. Gdy biskup mówi, że heteroseksualna rodzina jest jedyną właściwą, przemawia przez niego strach o kolejnych wiernych, którzy opuszczają Kościół. Bóg kocha wszystkich, niezależnie od orientacji. Kto ma decydować, z kim mamy brać ślub, z kim mamy być szczęśliwi? Bóg z pewnością nikogo nie dyskryminuje.   Nie jest to pierwsza modelka, która stanęła w obronie środowisk homoseksualnych. Wcześniej podobne zdanie na temat małżeństw gejów wyraziła Joanna Krupa. Zobacz: Krupa broni gejów: Ludzie nie są Bogiem Znany sportowiec przyznał, że jest gejem:

Ilona Felicjańska uwielbia gejów
ONS
Newsy
Felicjańska: Żyjemy w ciemnogrodzie! Uwielbiam gejów!
Ilona imprezuje z homoseksualistami

W ostatnim czasie w naszym kraju wiele osób ze świata polityki w sposób wulgarny i homofobiczny wypowiadało się o mniejszościach seksualnych. Prym wiedzie w tym posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz , choć wpadka zdarzyła się też byłemu prezydentowi. Przypomnijmy: Wałęsa: Geje powinni siedzieć za murem Szczęśliwie takich wypowiedzi zdaje się być coraz mniej. Środowisko show-biznesu, w którym funkcjonuje i pracuje wiele osób homoseksualnych, agituje na rzecz praw mniejszości i zawsze z sympatią wypowiada się pod ich adresem. Jedną z gwiazd, które są zaciekłymi obrońcami praw gejów i lesbijek jest Ilona Felicjańska , która na co dzień współpracuje z homoseksualistami przy sesjach zdjęciowych i innych projektach. W rozmowie z AfterParty.pl Ilona wyznała, że uwielbia towarzystwo gejów i jedną z najlepszych imprez w życiu zaliczyła kiedyś właśnie z nimi:   Uwielbiam gejów. Większość moich przyjaciół to geje i nawet kiedyś byłam na naprawdę rewelacyjnej imprezie, w trakcie której doszłam do wniosku, że jestem chyba tam mniejszością seksualną (śmiech). Dlatego kiedy słyszę wypowiedzi takie, jak pani Pawłowicz to jest to dla mnie ogromny wstyd, że żyję w takim kraju, w którym osoby na najwyższym szczeblu mówią tak smutne, przykre i nieprawdziwe rzeczy. To świadczy chyba o ich głupocie, nic więcej. Żyjemy w ciemnogrodzie, ale wierzę, że coraz więcej młodych i zdolnych ludzi będzie się pojawiało również w polityce - powiedziała w rozmowie z AfterParty.pl Ilona. Zgadzacie się z Iloną? Rzeczywiście "żyjemy w ciemnogrodzie"? Zobacz też Ilonę Felicjańską w towarzystwie półnagich modeli:

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner